Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Žymių Lietuvos žmonių Kalėdos iš arti: nuo įsimintiniausios dovanos iki šventinio stalo paslapčių

2013-12-20

Žymių Lietuvos žmonių Kalėdos iš arti: nuo įsimintiniausios dovanos iki šventinio stalo paslapčių

Kalėdos – viena laukiamiausių metų švenčių ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Brangiausių žmonių draugija, malonios staigmenos po eglute, ilgametės tradicijos ir gausus šventinis stalas daugeliui dar nuo vaikystės siejasi su geriausiomis emocijomis. Pasidomėjome, kokių dovanų per Kalėdas gauna ir ką dovanoja žinomi Lietuvos žmonės ir kaip didžiosios metų šventės švenčiamos jų namuose.

Pačiūžos išgelbėjo Kalėdas Nomedai Marčėnaitei


Žinoma menininkė Nomeda Marčėnaitė sako įsimintiniausios Kalėdų dovanos sulaukusi vaikystėje, kai po eglute rado pačiūžas.

„Dabar daug kas turbūt net neįsivaizduoja, kad paprastos pačiūžos galėtų būti tokia ypatinga dovana, bet anuomet ji buvo labai išskirtinė ir suteikė be galo daug džiaugsmo, – pasakoja N. Marčėnaitė. – Be to, su šia Kalėdų dovana susijusi ir įdomi istorija, kai man pirmą kartą vaikystėje teko nusivilti Kalėdų Seneliu. Kaip ir per kiekvieną šventinį žiburėlį darželyje Kalėdų Senis visiems vaikams iš maišo traukė dovanas – kam kokią žaislinę mašinėlę, kam lėlę. Dovana, kurią jis įteikė man, iki šiol įsirėžusi į atmintį. Tai buvo kažkokia bjauri, guma smirdanti, o paspaudus baisiai klykianti lėlė. Niekaip nesupratau, kodėl būtent man atiteko tokia baisybė.“

Vis dėlto, N. Marčėnaitė pasakoja, kad jos liūdesys ir nusivylimas dėl nevykusios Kalėdų dovanos darželyje truko neilgai. Namuose apsilankęs Kalėdų Senelis buvo daug supratingesnis ir atnešė išties išskirtinę dovaną – baltas pačiūžas, kurios iki šiol žinomos moters atmintyje išlikusios kaip brangiausia Kalėdų dovana.

„Manau, kad būtent dėl to nemalonaus nutikimo darželyje tėveliai nusprendė mane pradžiuginti tikrai ypatinga dovana“, – prisimena N. Marčėnaitė.

Kalbėdama apie pačios per Kalėdas dovanojamas dovanas menininkė tikina, kad jomis jai svarbiausia parodyti nuoširdų dėmesį.

„Dovanodama galvoju apie tai, kas iš tikrųjų patiktų žmogui, kuriam dovanoju. Stengiuosi, kad mano dovanos būtų kiek galima asmeniškesnės“, – teigia N. Marčėnaitė.

Vis dėlto daug svarbiau už dovanas Nomedai per šventes yra šeimos ir artimųjų buvimas šalia.

„Noriu, kad per Kalėdas susirinktų visi brangūs žmonės, šeima, giminės, – pasakoja N. Marčėnaitė, – Turime tradiciją Kalėdas švęsti mano namuose, kur prie šventinio stalo ir susirenka gausus artimųjų būrys. Tikiuosi, kad ji ir toliau gyvuos.“

Gabrielius Liaudanskas-Svaras: „aš esu Kalėdų Senelis“

Grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras sako, kad jam daug svarbesnės Kalėdų dovanos, kurias įteikia jis, o ne tos, kurias gauna pats.

„Aš esu Kalėdų Senis“, – atskleidžia G. Liaudanskas.

Atlikėjas sako, kad per Kalėdas dovanoti stengiasi arba tai, ko žmonėms iš tiesų reikia, arba mėgina pagaminti ką nors savomis rankomis.

„Mėgstu gaminti rankdarbius“, – prisipažįsta „G&G Sindikato“ lyderis.

Didžiausių metų švenčių įkarštyje G. Liaudanskas taip pat švenčia savo gimtadienį, su kuriuo susijusi išskirtinė tradicija.

„Priešpaskutinę metų dieną su draugais visuomet kopiu į Gedimino kalną“, – pasakoja G. Liaudanskas, gimtadieninį švenčiantis gruodžio 30 d.

Gabijos Ryškuvienės Kalėdos – artimųjų draugija ir patiekalai pagal tradicinius šeimos receptus

Aktorė Gabija Ryškuvienė mano, kad per Kalėdas per daug sureikšminami daiktai.

„Juk svarbiausia žmonių santykiai, šeima, o ne pripirkti galbūt ir visai nereikalingų daiktų“, – tikina G. Ryškuvienė.

Aktorė pasakoja, kad Kūčių vakarą ir Kalėdas, kaip ir daugelis, švenčia su artimaisiais.

„Per Kūčias ir Kalėdas ruošiu patiekalus, kurių receptai mūsų šeimoje perduodami iš kartos į kartą. Daugelį patiekalų, kurie būna ant mūsų šventinio stalo, ruošdavo dar mano proseneliai, – sako G. Ryškuvienė. – Mano ypatingasis šventinis patiekalas yra keptas upėtakis, be kurio neapsieina nė vienos Kalėdos.“

Per Žygimanto Stakėno Kalėdas – žiemiškas barbekiu lauke

Televizijos laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas pasakoja, kad jo šeimoje Kalėdų dovanomis tampa smagios ar mielos smulkmenos.

„Dovanomis labiausiai pamaloninu žmoną, o vaikai po eglute paprastai randa tai, ko užsiprašo“, – sako Ž. Stakėnas.

Kūčias TV laidų vedėjas turi tradiciją švęsti uošvių namuose su artimaisiais, o per Kalėdas šventimas dažnai persikelia į lauką, kur ant grotelių kepamas ėriukas, į dangų leidžiami fejerverkai.

Per Kalėdas žmonės vis rečiau dovanoja tik tam, kad dovanotų

Dovanų čekiais prekiaujančios įmonės „Gera dovana“ rinkodaros vadovas Martynas Navickas sako, kad Lietuviai per Kalėdas vis dažniau stengiasi dovanoti gerai apgalvotas ir asmeniškas dovanas, vengia pirkti nereikalingų, greitai pamirštamų daiktų.

„Lietuviams svarbesnė tampa Kalėdų dovanos emocinė nei materialinė vertė, – teigia M. Navickas. – Daugelis supranta, kad nuoširdaus džiaugsmo suteikti galima dovanojant taikliai parinktas patirtis ar įspūdžius, o kiekvienam draugui ir artimajam dėmesį parodyti geriausia dovanojant tai, kam brangus žmogus galbūt nerado tinkamos progos, bet galbūt norėjo išbandyti.“

Anot M. Navicko, per didžiąsias metų šventes taip pat pastebima, kad dėmesį artimiesiems gimtinėje išskirtinėmis Kalėdų dovanomis itin stengiasi parodyti svetur gyvenantys lietuviai.

„Kitose šalyse gyvenantys mūsų tautiečiai net ir būdami toli nuo artimųjų nepamiršta jų pradžiuginti įdomiomis Kalėdų dovanomis. Pastebime, kad Kalėdų laikotarpiu ypač suaktyvėja srautas į mūsų parduotuvę internete iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Ispanijos – tų kraštų, kuriuose gyvena didžiausios lietuvių emigrantų bendruomenės “, – teigia M. Navickas.

Eksperto teigimu, tai tik dar kartą patvirtina, kad dovanos - svarbi santykių palaikymo ir stiprinimo priemonė net per atstumą.

Atgal