Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Pardavimo vietos Pagalba
Turite dovanų čekį?
Mylimiausi

Top vandens pramogos vasarai

2022-07-22

Top vandens pramogos vasarai

Turbūt bene populiariausios pramogos šiltuoju metų laiku – vandens pramogos. Vandens pramogų vasarą yra pačių įvairiausių - nuo ramių ir atpalaiduojančių iki itin ekstremalių. Todėl kiekvienas tikrai gali išsirinkti sau patinkančią pramogą. Gal tai rami ir atpalaiduojanti žvejyba, o gal itin ekstremalus pasivažinėjimas vandens motociklais. Vandens pramogos nepaliks abejingo nė vieno ir garantuos naujų jėgų bei teigiamų emocijų antplūdį. Šiame straipsnyje paruošėme Jums populiariausių vandens pramogų vasarą sąrašą. Jei pritrūksite idėjų, ką įdomaus nuveikti su šeima ar draugais, čia tikrai rasite iš ko išsirinkti. Apie viską plačiau, kviečiame skaityti toliau. 

NARDYMAS 

Nardymas suteikia galimybę pažvelgti į supančią aplinką visai kitomis akimis ir dovanoja išskirtinius pojūčius. Jei dar niekada nebandėte nardyti, tuomet šią vasarą siūlome būtinai išbandyti. Pradėti galima nuo pažintinio nardymo, kurio metu pirmiausia išklausysite teorinį nardymo kursą bei atliksite kelis pratimus. Na, o viso nardymo metu šalia bus patyręs treneris, todėl galėsite jaustis saugiai. O jei pageidausite, galėsite ir įsiamžinti nuotraukose po vandeniu ir turėsite gražų prisiminimą. Lietuvoje tokį nardymą galima išbandyti Platelių ir Alaušo ežeruose.  Ypatingas potyris – povandeninė ekspedicija, kurioje prisiliesite prie Lietuvos istorijos po vandeniu. Tai nuostabi galimybė pasinerti į istorines Platelių ežero gelmes, kur pamatysite kadaise Pilies salą ir Šventorkalnį jungusio tilto polius. Profesionalaus instruktoriaus pagalba bus panyrama į 10 metrų gylį, kur lauks apsilankymas vandens išsaugotame istorijos muziejuje. Instruktorius padės jaukiai jaustis po vandeniu, prižiūrės ir valdys įrangą, tad jums nereikės daryti nieko sudėtingo, tik plaukti, žvalgytis aplinkui, grožėtis povandeniniu pasauliu ir šypsotis į objektyvą!

Dar viena povandeninė patirtis – nardymas Baltijos jūroje su skuteriu. Tai neeilinė galimybė panirti ir pamatyti Baltijos jūros gyvenimą. Išbandykite plaukimą ir nardymą vandens paviršiumi su greitu, tačiau labai tyliu skuteriu. Nedrįstančius galime nuraminti, šiam nardymui specialaus pasiruošimo nereikia, apie viską kas svarbu papasakos profesionalūs instruktoriai.  

Na, o atostogaujantiems Lenkijoje, rekomenduojame išbandyti pažintinį nardymą užtvindytame karjere tarp nuskendusių ekskavatorių. 

ŽVEJYBA 

Žvejyba ežere ar netgi jūroje – tai neabejotinai gerai praleistas laikas gamtoje. Vieniems tai – itin romantiškas užsiėmimas, kitiems – azartas, o tretiems – netgi nuotykis. Išmėginkite žvejybą karpynuose, mariose ar Baltijos jūroje. Kiekviena jų atneš vis kitokius įspūdžius ir laimikius. O kur dar galimybė pagautą laimikį vietoje išsikepti. Sodyboje ,,Karpynė“ visada laukiami žvejai, ieškantys galimybės ne tik pagauti didelį laimikį, bet ir gerai praleisti laiką. Tvenkinyje nardo įvairaus dydžio karpiai, todėl pirmiausia išbandykite laimę žvejojant juos. Be karpių tvenkinyje yra lydekų, karosų ir kitokių žuvų ir žuvelių. Sugautą laimikį su garnyru yra galimybė paruošti patiems, o pageidaujant, sugauta žuvis bus išrūkyta greta esančioje rūkykloje. Norintiems išbandyti žvejybą Baltijos jūroje, išbandykite lašišos ar stintų žvejybą. Kuršių mariose žvejojami starkiai, ešeriai ir lydekos. Žvejoti plauksite išskirtinės išvaizdos kateriu, kuris skirtas pasiplaukiojimams ir žvejybai Kuršių mariose bei Baltijos jūroje. Katerio denyje įrengtas nuimamas stalas, šildoma kajutė, yra spalvotas LED denio apšvietimas, muzika, gėrimų šaldytuvas bei visa profesionali žvejybinė įranga ir įrankiai. Todėl smagus laikas žvejyboje garantuotas. Plaukiant į žvejybos vietą, kapitonas-gidas supažindins su žvejybos ypatumais bei gudrybėmis, mokys naudotis jūrine žvejybos įranga. Tai išties puikus laiko praleidimas tiek draugų kompanijoje, tiek vienam.

VANDENS BATUTAI 

Puiki vasarinė vandens pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems – vandens batutai. Jei dar nebandėte, tuomet būtinai išbandykite batutų parką ant vandens. „Jumppark Palanga“ – tai pirmasis pripučiamų batutų parkas Lietuvos pajūryje, vasaros sostinėje – Palangoje. Parkas įsikūręs nepaprasto grožio vandens telkinyje, apsuptas pušyno, ir esantis vos kelis šimtus metrų nuo Baltijos jūros. Mažasis parkas skirtas vaikams nuo 3 iki 6 metų amžiaus. Čia jie gali šėlioti tarp nesudėtingų, bet smagių figūrų, plūduriuojančių ant 1,5 m gylio telkinio. Na, o kad suaugusieji taip pat neliūdėtų, jų taip pat laukia batutų parkas. Čia Jūs galėsite čiuožti į vandenį, pralįsti pro tunelį, užlipti į bokštą, skrieti  su virve ar šokti ant milžiniškos pagalvės ir į orą išmesti draugą. Batutų parke net 70 pripučiamų skirtingo dydžio, formų bei sudėtingumo figūrų, kliūčių, batutų, pagalvių ir takelių ant vandens (visos figūros sujungtos į vientisą trasą vandenyje). Norintiems daugiau pramogų, rekomenduojame apsilankyti „BOOM PARK“, esančiame šalia Palangos. Tai didžiausias aktyvių pramogų parkas Lietuvoje, kuriame pramogų ras įvairaus amžiaus žmonės. Na, o esantiems toli nuo pajūrio, rekomenduojame apsilankyti „WATER INN“ vandens batutų parkuose, kurie  įsikūrę populiariuose ir patogiai pasiekiamuose Lietuvos vandens telkiniuose. Vandens batutų pramoga tiks tiek adrenalino mėgėjams, tiek mėgstantiems iššūkius vandenyje. 

VANDENS SPORTAS 

Mėgstantiems aktyvias vandens pramogas, rekomenduojame išbandyti vandens sportą, pavyzdžiui, vandenlenčių sportą. Tai pramoga, apjungianti snieglenčių, banglenčių ir vandens slidžių sporto elementus, tačiau yra nesudėtinga ir užburianti išskirtiniu slydimo vandens paviršiumi pojūčiu. Jums tereikia išsirinkti vandenlenčių parką ir leistis į nepakartojamą nuotykį. Jei dar nebandėte šio sporto, nesijaudinkite, patyrę instruktoriai apmokys ir vos po kelių bandymų jau skriesite vandeniu. Išbandykite plaukimą vandenlente, vandenlenčių parke „WakeInn“. Jame įrengtos naujos, modernios trasos ir figūros. Instruktoriai supažindins su saugumo taisyklėmis bei plaukimo principais, o čiuožti galima pagal poreikius – vienoje iš trijų trasų. Taip pat įdomi patirtis, plaukimas vandenlentėmis Kauno mariose - „Wakesurf“. Tai nauja vandens sporto šaka, leidžianti net lygiuose vandens telkiniuose pagauti bangą. Plaukiant naudojamas specialus kateris, kuris plaukdamas sukuria didelę ir taisyklingą bangą. Tokia banga skrieti banglente galima nesilaikant už virvės. Nauji pojūčiai ir kvapą gniaužiantis jaudulys nepaliks abejingo net užkietėjusio vandens sporto gerbėjo. Norintiems išmokti plaukti banglente, rekomenduojame apsilankyti „Surf Style LT“ banglenčių ir irklenčių mokykloje. Čia Jūs dvi dienas mokysitės plaukiojimo banglentėmis su instruktoriais.

Dar viena išskirtinė pramoga – plaukimas irklentėmis. Irklentėmis pasiplaukioti galite praktiškai visuose vandens telkiniuose. Viena iš įdomesnių patirčių - naktinis turas irklentėmis. Ši pramoga ilgai išliks atmintyje tiek noriai besirenkantiems aktyvius laisvalaikio praleidimo būdus, tiek norintiems pamatyti miestą iš kitos perspektyvos ar atsipalaiduoti po dienos darbų gamtos apsuptyje, stebint stulbinantį povandeninį pasaulį. Sutemus plaukiama irklentėmis, prie kurių pritvirtintos specialios LED šviesos, leidžiančios matyti, kas yra po vandeniu. Tad plaukdami vandens keliais pamatysite ne tik stulbinantį naktinį miesto veidą, bet ir atrasite įspūdingą povandeninį pasaulį.  

Kitas vandens sportas, kurį jau spėjo pamėgti vandens sporto fanai – kaitavimas. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai yra itin sudėtinga bei pavojinga sporto šaka, realybėje taip nėra. Kaitavimas nereikalauja išskirtinės fizinės ištvermės ar pasiruošimo, tad net ekstremalaus sporto naujokai gali puikiai praleisti laiką vėjo bei vandens purslų apsupty. Pagrindiniai įrankiai, reikalingi norint užsiimti šiuo sportu, yra jėgos aitvarai. Būtent jais pagaunamas vėjas ir yra pagrindinė varomoji jėga leidžianti netrukdomai judėti vandens paviršiumi ir atlikti įspūdingus triukus. Kadangi kaitavimas jėgos aitvarais vis tik yra laikomas ekstremaliu sportu, naujai juo susidomėję asmenys pirmiausia turėtų išmokti pažaboti aitvarus. Tai labai patogu ir lengva padaryti įsigijus jėgos aitvaro valdymo pamokas. Kaitavimo mokytis galima Vilniuje, Šiauliuose bei pajūryje. Pramokus kaitavimo subtilybių, galima ir savarankiškai skrosti bangas tiek jūroje, tiek ežeruose.  

Na ir pramoga, kuri patinka tiek suaugusiems, tiek vaikams - plaukimas baidarėmis. Plaukimas baidare suteiks įsimintinų akimirkų ir aktyvaus poilsio mylėtojams, ir ieškantiems ramybės gamtoje. Plaukite baidarėmis Merkyje, Vilnelėje, Ūloje, Neryje, Minijoje, Nemune ir kitose upėse. Na, o jei norite kažko naujo, išbandykite plaukimą baidarėmis naktį arba ekstremalų plaukimą.  

EKSTREMALIOS VANDENS PRAMOGOS 

Mėgstantiems adrenaliną, vasara itin tinkamas metas. Viena iš vandens pramogų, kuri privers širdį plakti stipriau - ekstremalus plaukimas vandens motociklais. Vandens purslai, šuoliai per bangas ir didžiulis greitis – akimirkos, kurios privers tvirčiau suimti vairą. Ši pramoga skirta drąsiems, aktyviems ir trokštantiems adrenalino šiurpuliukų. Vandens motociklu skrieti galima tiek mariose, tiek Baltijos jūroje.

Vandens skraidyklės Flyboard tikrai patiks visiems, kurie mėgsta vandens pramogas, nori išmėginti kažką naujo ir svajoja skristi. Šia skraidykle galima nerti į vandenį ir iškilti į 10 metrų aukštį. Tereikia įsispirti į specialią įrenginio avalynę, ant kurios padų pritvirtinti galingi vandens pūstuvai. Pūstuvus vandeniu maitina vandens motociklo variklis – būtent ši srovė sukelia reaktyvinį srautą ir kelia žmogų į orą. Greitis, bangos, laisvės pojūtis, adrenalinas ir puikios emocijos, kurių neįmanoma pamiršti.

Ar norėtumėte skrieti vandens paviršiumi stovint – be virvių, lynų ar saugos diržų? Tai įmanoma su elektrine vandenlente. Ši pramoga pažadins dar nepatirtas emocijas ir sukels tikrą adrenalino audrą. Vandenlentė gali išvystyti iki 45 km/val. greitį. Pramoga tinkama tiek pirmą kartą stovėsiantiems ant šios „banglentės“, tiek patyrusiems plaukikams. Užtikriname, kad šių nuotykių ant vandens dar ilgai nepamiršite.  

RAMUS PASIPLAUKIOJIMAS VALTIMI, JACHTA, KATAMARANU, VANDENS DVIRAČIAIS 

Mėgstantiems ramesnes vandens pramogas, tikrai patiks ramus pasiplaukiojimas vandens transportu. Norintiems pasigrožėti gamtos ramuma rekomenduojame rinktis vandens dviračių nuomą. Na, o jei norisi romantikos puikiai tiks pasiirstymas valtele ar jachta. Nerūpestingas poilsis, mėgaujantis plaukus kedenančiu vėjeliu, vaizdingomis pakrantėmis ir gera kompanija. Plaukimas laivu padės atitrūkti nuo miesto triukšmo ir pasimėgauti raminančiu vandens bangavimu. Pasiplaukiojimas laivu ar jachta – puiki laisvalaikio pramoga ramaus poilsio ir gamtos mėgėjams. Pavyzdžiui, labai rekomenduojame pasiplaukiojimą Kauno mariomis. Jūs galėsite gėrėtis Kauno marių šlaitais ir pakrančių vaizdais, iš arčiau apžiūrėti brandžiojo baroko perlą – Pažaislio vienuolyną. Šis plaukimas Kauno mariomis gali būti ir puiki gimtadienio ar mergvakario/bernvakario idėja – pasiėmę užkandžių ir sugalvoję kūrybingų užduočių, puikiausiai praleisite laiką ir nustebinsite dienos kaltininką. Norintiems nustebinti mylimąjį, surengiant romantišką pasimatymą siūlome kruizą laivu Nemuno upe. Kelionės metu bus galima pamatyti žinomiausius Druskininkų objektus iš vandens: Druskininkų vandens parką bei legendomis ir mitais apipintą Meilės salą. Taip pat Jums patiks ir pasiplaukiojimas jachta Trakuose ar Nidoje palydint saulę.  

Taigi, vandens pramogų pasirinkimas vasaros metu išties didelis. Patinkančią pramogą atras tiek vaikai, tiek suaugę, mėgstantys ramų poilsį ir ekstremalius nuotykius. Taip pat rekomenduojame išbandyti ir dar nebandytas pramogas, vasara puikus metas naujiems potyriams. 

Atgal