Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

„Kino pavasaris“ atkeliauja. Pasiruoškite maloniam filmų vakarui namuose.

2022-03-21

„Kino pavasaris“ atkeliauja. Pasiruoškite maloniam filmų vakarui namuose.

Jau visai netrukus, kovo 24 dieną, prasidės didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje - „Kino pavasaris“. Festivalio metu, kuris truks iki balandžio 3 dienos, žiūrovai turės galimybę pamatyti net 90 ilgametražių ir 51 trumpametražį filmą iš 56 skirtingų šalių, kurie suskirstyti į penkias programas. Žiūrovų laukia kruopščiai atrinkta filmų programa bei specialūs renginiai, tarp kurių – ir ypatingi seansai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.  

Džiugu, kad po dviejų metų pertraukos, kino seansus pamatyti bus galima kino teatruose. Tačiau išliks ir galimybė filmus peržiūrėti namuose. Jei nuspręsite filmų seansus peržiūrėti namuose, pasidarykite sau mažą šventę. Šiame straipsnyje ne tik papasakosime plačiau apie "Kino pavasaris" festivalį, bet ir pasidalinsime kaip pasiruošti maloniam filmų vakarui namuose.

„KINO PAVASARIS“ - IŠSKIRTINĖ GALIMYBĖ PAMATYTI ĮDOMIAUSIĄ ŠIUOLAIKINĮ PASAULIO KINĄ 

„Kino pavasaris“ buvo sukurtas 1995 metais ir greitai tapo vienu didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių Lietuvoje. Festivalis ne tik suteikia galimybę susipažinti su kokybišku kinu, bet ir susitikti su žinomais Lietuvos ir užsienio kino žmonėmis, dalyvauti įvairiuose projektuose bei renginiuose, diskusijose.  

Šio festivalio pagrindinis tikslas - suteikti žiūrovams galimybę išvysti kuo daugiau pripažintų, diskusijų sukėlusių, žinomuose kino festivaliuose apdovanotų nepriklausomo kino filmų iš viso pasaulio. Taip tarsi sukuriama šventinė kino atmosfera. Filmai, temos ir vietos, į kurias nukelia režisieriai, yra tokios skirtingos, kad kiekvienas šioje programoje ras tai, kas artima ir kas jaudina.  

27-ajam Vilniaus tarptautiniam kino festivaliui „Kino pavasaris“ atspirties tašku tapo noras patyrinėti individo santykius su socialine, ekologine ir politine aplinka pandeminiame nuovargio ir vis aštrėjančių visuomenės susipriešinimų fone. Todėl kovo 24 – balandžio 3 dienomis kino teatrų ir namų ekranuose visoje Lietuvoje vyksiantis festivalis kviečia šį laikotarpį išgyventi bendrystėje, sakydamas „Kad būtum, reikia kito“.  

Kruopščiai atrinktoje festivalio filmų programoje žiūrovai galės išvysti lietuviškas premjeras, prestižiniams kino leidiniams rašančių kino kritikų pasirinkimus, stipriausius pasaulio meistrų kūrinius, debiutuojančius kūrėjus.  

Šių metų festivalio namų ekranuose bus galima išvysti atidarymo filmą „Pirmoji karvė“, serbų kūrinį „Tvirtovė“, tyrinėjantį vaikystės atsiminimus ir santykį su dabartimi, Venecijos kino festivalyje „Horizontų“ programoje pristatytą slovakų filmą „107 motinos“, lietuvišką trumpametražį filmą „MoraMora“, režisuotą dainininkės Jurgos Šeduikytės ir animacijos režisieriaus Roberto Neveckos bei kitus festivalio filmus, kurie bus rodomi KP+ kino portale. 

Kviečiame įsigyti „Geros dovanos“ čekį pasirinktiems festivalio filmams peržiūrėti KP+ kino portale. Galima išsirinkti tris rinkinius: norintiems peržiūrėti du, penkis ar dešimt filmų.  

Jei klausiate savęs ar verta, tai tikrai taip! Susiorganizuokite vakarą su antra puse ar būriu draugų ir pasinerkite į nuostabiausių filmų peržiūras.  


„KINO PAVASARIS“ NAMUOSE – SUSIKURKITE YPATINGĄ LAIKĄ

Taigi, jei nusprendėte „Kino pavasario“ festivalį nukelti į namus, paverskite tą laiką ypatingu ir šventišku. Nesvarbu žiūrėsite vienumoje, su antra puse ar draugų kompanija, galite surengti tikrą šventę namuose. Tereikia šventiškai nusiteikti ir šiek tiek pasiruošti.  

Planuojate filmus žiūrėti su antra puse? Puiki idėja praleisti romantišką vakarą vakarieniaujant restorane, o grįžus dviese mėgautis pasirinktais filmais. Jei norite įspūdingo vakaro, rinkitės vakarienę kokiame nors ypatingame, pavyzdžiui, prancūziškų, gruziniškų patiekalų ar televizijos bokšto restorane. Prabangi vakarienė restorane suteiks tolimesniam vakarui ypatingą šventinę nuotaiką.  

Kadangi „Kino pavasario“ rodomi filmai praplečia akiratį ir leidžia pažinti kitas kultūras, kad būtų dar įdomiau pasirinkite išskirtinę vakarienę - ragaukite įvairių šalių patiekalus ar išbandykite degustacinę vakarienę. Jei vakarą leisite su draugais, nuostabi idėja paskirti laiką kultūros pažinimui, ne tik mėgaujantis išskirtiniais kino filmais, bet ir gardžiais patiekalais.  

Jei vis tik nuspręsite vakarą praleisti namuose, tačiau nesinori gaišti laiko virtuvėje, puikus sprendimas – maistas į namus. Jums tereikia išsirinkti kokio maisto norisi ir jis netrukus jau bus prie durų. Jei leisite filmų vakarą su draugais, galite užsisakyti įvairaus maisto kiekvieno skoniui, nuo tradicinių lietuviškų patiekalų ir užkandžių iki Azijos virtuvės šedevrų. Žinoma, nepamirškite ir spragėsių - tai neatsiejama laiko su filmais dalis. Jei norite nustebinti draugus, pasirūpinkite ne tik maistu ir gėrimais, bet ir jaukia aplinka. Papuoškite kambarį jaukiomis lemputėmis, pagalvėlėmis, minkštais pledais. Taip pat pasirūpinkite mėgstama muzika, jos fone pasitiksite svečius ar per pertraukėles aptarsite matytus filmus.  

Galbūt tuo laiku kai vyks festivalis „Kino pavasaris“ esate suplanavę atostogas Lietuvoje? Puiku, kad filmus galima peržiūrėti iš bet kurios Lietuvos vietos. Tai puiki proga ne tik pakeisti aplinką ir pasidžiaugti nerūpestingomis akimirkomis, bet ir pasisemti kultūros. Nesvarbu kur ilsitės, prie ežero, jūros, SPA centre, viešbutyje ar sodyboje – turint interneto ryšį, filmai bus prieinami visur. Tad po pilnos įspūdžių dienos, atsipalaiduoti prieš miegą su geru filmu – nuostabi idėja.  

Taigi, jei filmų festivalį „Kino pavasaris“ žiūrėsite ne kino teatre, o namuose ar išvykoje, viskas ko reikia – gera kompanija, jauki atmosfera ir skanus maistas, užkandžiai. Pasidarykite mažą šventę savo namuose ir pasimėgaukite išskirtiniais pasaulio bei Lietuvos filmais.

Atgal