Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Galingesniu tapęs „Spire GT-R“ neslepia ambicijų „Omnitel 1000 km lenktynėse“ (nuotraukos, video)

2011-07-18

 Galingesniu tapęs „Spire GT-R“ neslepia ambicijų „Omnitel 1000 km lenktynėse“ (nuotraukos, video)

„Spire GT-R“ – dar galingesnis

Praėjusiais metais pirmą kartą „Omnitel 1000 km lenktynių“ trasoje startavęs, Lietuvoje anksčiau nematytas ir unikalia išvaizda bei techninėmis charakteristikomis išsiskiriantis bolidas 2010 metais buvo sukurtas Lietuvoje. Įvertinus 2010 m. patirtį buvo nuspręsta atsisakyti avantiūristiško ankstesniųjų metų sprendimo dalyvauti lenktynėse su dyzeliniu varikliu ir vietoj jo buvo pasirinktas pasaulyje gerai žinomas ir vertinamas už patikimumą 2.0 litrų darbinio tūrio „Honda“ variklis su kompresoriumi. Šio variklio dėka bolidas tapo 20 proc. galingesnis palyginus su pernai lenktynėse startavusiu „Spire GT-R“ automobiliu. Šiandien „Spire GT-R“ galia siekia 300 AG, o iki 100 km/h jis įsibėgėja greičiau nei per 5 sekundes. Maksimalus automobilio greitis – 250 km/h.

„Spire GT-R“ pranašumai taip pat yra ir mažas automobilio svoris – 700 kg bei tai, jog oro pasipriešinimui įveikti dėl išskirtinės šio modelio formos – mažo automobilio skerspjūvio ploto ir aptakaus kėbulo – naudojama mažiau variklio galios.

Planuojama, jog 1000 km įveikti (334 ratai) automobilis sunaudos apie 500 l degalų. Visą 1000 km trasą bolidas turėtų įveikti per 9 valandas.

„Ruošėme ir paruošėme tokį automobilį, kuris dėl savo techninių savybių bus itin rimtas varžovas lenktynių lyderiams. Tai bus vienas galingiausių bolidų šių metų „Omnitel 1000 km lenktynėse“ – teigė komandos vadovas, turintis daugiametę „Kit-Car“ tipo sportinių automobilių lenktynėms konstravimo patirtį, Marius Batūra.

Ruošiamasi atsakingai

„Automobilis lenktynėms buvo pradėtas ruošti dar rudenį – pasibaigus 4 val. lenktynėms Kačerginės „Nemuno žiede“, kur komanda užėmė 2-ąją vietą. Šių metų lenktynėse „Spire GT-R“ startuos su nauju varikliu ir pakaba“ – apie techninius sprendimus ir pasikeitimus pasakojo vadovas ir bolido konstruktorius Marius Batūra. „Artėjant lenktynėms pasiruošimo procesas tampa įtemptesnis. Šiandien pasiruošimo lenktynėms darbuose dalyvauja 4 mechanikų komanda, kurie paskutiniaisiais pasirengimo mėnesiais prie jo dirbama po 12 val. per parą“ – tęsia projekto sumanytojas M.Batūra. Treniruotes lenktynių trasoje komanda pradėjo šių metų birželio pradžioje.

„Pagrindinis tikslas – finišuoti, o apie konkretesnes ambicijas nedrąsu prasitarti, žinant, jog lenktynių metu nutinka daugybė nuo komandos bei pasiruošimo nepriklausančių netikėtumų, su kuriais ne visuomet pavyksta sklandžiai susidoroti. Ruošiamės maksimaliai išnaudoti savo potencialą, kuris, jei sėkmė neapleis, turėtų nudžiuginti rezultatais tiek mus, tiek „GERA DOVANA – Gecko Motorsport“ komandos gerbėjus“ – komentuoja komandos vadovas M. Batūra.

„GERA DOVANA – Gecko Motorsport“ komanda pažada linksmybes ir savo gerbėjams. Visų lenktynių metu renginio svečiai turės galimybę įsigyti įvairiausių pramogų tiek Palangoje, tiek kitose Lietuvos miestose. O nuo variklio gaudesio pavargę žiūrovai bus kviečiami į  GERA DOVANA  poilsio zoną. Čia tiek komandai, tiek renginio svečiams bus teikiamas tailandietiškas masažas, o keliems laimingiesiems įsigijusiems pramogas bus galimybė paskraidyti oro balionu.

Patyrusi komanda

Šios komandos branduolys, vadovaujamas Mariaus Batūros, buvo suformuotas 2010 metais. Komandos vadovas šiais metais patikėjo geltonąjį žvėriuką trasoje valdyti patyrusiems lenktynininkams, daugiamečiams „Omnitel 1000 km lenktynių“  dalyviams Mariui Gabrijolavičiui, Jonui Šurnai, Adolfui Darginavičiui bei Algiui Basijokui.

Saulės ir asfalto spalva

Bene labiausiai žiūrovų akį traukia unikali bolido išvaizda – forma ir spalva. „Spire GT-R“ forma išties patraukli – tai viena iš priežasčių, dėl kurios pasirinkome šį modelį. Pasirinkto automobilio modelio spalvų derinys taip pat netradicinis – nebūdingas lenktynių automobiliams. Nusprendėme pasirinkti saulės geltonumo ir asfalto atspalvį, norėdami, jog automobilio modelis atspindėtų tai, kaip mes matome svarbiausias metų lenktynes“ – komentuoja M.Batūra.

Automobilio pasiekimų istorija

2010 m. „Omnitel 1000 km lenktynėse“ važiuojant šiuo automobiliu buvo užfiksuotas 6-tas greičiausias ratas (1:29.731 min.), o 2010 m. „4 val. Žiedinėse lenktynėse Kačerginėje“, vykusiose 2010 m. rudenį iškovota antra vieta.


Kiti automobilio parametrai:

Svoris: 700Kg
Išmatavimai: ilgis – 370 cm; plotis – 160 cm; aukštis – 110 cm
Variklis: 2.0 „Honda“ variklis su kompresoriumi
Galingumas: 300 Ag (galios ir svorio santykis – 428 AG/ 1000 kg)
Stabdžiai: Wilwood 296 mm skersmens
Duomenų kaupiklis: Race technology, naudojamas GPS signalas greičiui, perkrovoms ir rato laikams matuoti.
Ratų plotis: Priekyje 7.5 colio, gale – 8 colių (diametras – 15 colių ir 16 colių)
Padangos: Slick tipo, „Michelin“

Atgal