Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Turite dovanų čekį? Kontaktai
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkę prekes, spauskite mygtuką "Dėti į krepšelį"
Patinka Prisijungti

Iki Kalėdų - 100 dienų: patarimai, kaip sutaupyti bei išrinkti tinkamiausias dovanas

2018-09-26

Iki Kalėdų - 100 dienų: patarimai, kaip sutaupyti bei išrinkti tinkamiausias dovanas

Jei visuomet manėte, kad pradėti galvoti apie kalėdines dovanas rugsėjį – gerokai per anksti, prisiminkite, kad rugsėjo viduryje iki Kalėdų būna likusios apytiksliai 100 dienų. Nors iki didžiųjų metų švenčių laiko – dar tikrai daug, bet jau galima pradėti taupyti dovanoms ir planuoti šventinį biudžetą, ypač turint omenyje, kad statistinė lietuvių šeima šventėms vidutiniškai išleidžia daugiau nei 400 eurų.

Jei kalėdines dovanas pradėsite rinkti gruodį, neišvengsite šventinės karštinės ir papildomo streso... Ypač jei asmenų, kuriems reikia išrinkti kalėdinę dovaną, yra ne 2 ir ne 5.  Nenorite, kad Kalėdos užkluptų netikėtai? Pradėkite planuoti kalėdinį biudžetą.

Kaip sutaupyti per Kalėdas?

 1. Sudarykite sąrašą, kam dovanas dovanosite šiemet

Ar per pastaruosius metus pasikeitė jūsų šeimos narių skaičius? Ar šiemet žmonių, kuriems rinksite kalėdines dovanas, bus daugiau, o gal mažiau? Galite rasti specialių svetainių, pavyzdžiui, Giftster.com. Jose ne tik formuosite savo dovanų sąrašą, bet galėsite pasižvalgyti po artimųjų dovanų sąrašus. Kitose šalyse itin populiaru sudarinėti vestuvinių, kalėdinių dovanų sąrašus – taip išvengiama nereikalingų ir nepatinkančių dovanų.

Beje, jei turite vaikų, nepamirškite į sąrašą įtraukti kalėdinių dovanų auklėtojoms ir mokytojams. Mažas dovanėles metų pabaigoje taip pat galima įteikti žmonėms, palengvinantiems jūsų kasdienybę, tiems, kurių paslaugomis dažnai naudojatės, pavyzdžiui, paštininkui, kurjeriui, greta namų esančios parduotuvėlės pardavėjai, savo kirpėjai, gydytojui ir pan.

 1. Dovanų gavėjų sąrašą formuoti pagal tai, kokią sumą skirsite dovanai

Sudarykite nuoseklų dovanų gavėjų sąrašą pagal tai, kokią sumą skirsite dovanai. Kaip rodo statistika, išlaidos kalėdinėms dovanoms vis didėja, todėl nusistatydami preliminarią dovanai skirtą sumą, lengviau orientuositės. Pavyzdžiui, ieškodami kalėdinės dovanos internetu, galėsite nustatyti kainos ribas ir dairytis pirkinių, kainuojančių nuo 30 iki 40 eurų.

Taigi, kalėdinių dovanų gavėjus išrikiuokite pagal sumą, kurią skirsite jų dovanai. Pavyzdžiui, pirmojoje vietoje bus ir vertingiausią dovaną tikriausiai gaus jūsų antroji pusė, vaikai, toliau – tėvai, paskutinėse pozicijose – tie, kuriems išsiųsite tik kalėdinį atviruką.

Kitas variantas norint lengviau suplanuoti kalėdinių dovanų biudžetą – dovanų gavėjus suskirstyti į kategorijas: šeimos nariai, tėvai, broliai ir seserys, dukterėčios ir sūnėnai, tolimesni giminaičiai, draugai, kolegos, kaimynai ir t. t. Kai turėsite preliminarų biudžetą, tam tikrai kategorijai galėsite priskirti ir konkrečią sumą, o po to ją suskaidyti pagal toje kategorijoje esančių žmonių kiekį.

 1. Nuspręskite, kada planuojate pradėti pirkti dovanas

Tai padės nustatyti ir taupymo pradžios terminą. Suskaičiuokite, kiek savaičių yra nuo tos dienos, kai pradėsite taupyti, iki datos, kai ketinate pradėti pirkti dovanas. Taigi tiksliai žinosite, kiek savaičių tęsis taupymo maratonas.

 1. Pradėkite planuoti santaupas

A metodas:

 • Numatykite didžiausią sumą, kurią norite išleisti kiekvienam jūsų sąraše esančiam asmeniui.
 • Sudėkite šias sumas, kad gautumėte bendrą dovanoms išleisti planuojamą sumą.
 • Padalykite šią sumą iš savaičių, kurias planuojate taupyti kalėdinėms dovanoms, skaičiaus.
 • Ar suma, kurią ketinate sutaupyti, ne per didelė, ne per maža? Dar kartą apgalvokite, kiek pinigų būtų optimalu sutaupyti pagal jūsų galimybes.

B metodas:

 • Numatykite kalėdiniams pirkiniams skirtą sumą, kurią galėtumėte atidėti per savaitę.
 • Padauginkite šią sumą iš savaičių, kurias planuojate taupyti dovanoms, skaičiaus.
 • Remdamiesi savo prioritetų sąrašu ir suma, kurią galite sutaupyti, priskirkite dalį savo biudžeto vienam asmeniui ar kategorijai.
 • Ar suma, kurią ketinate sutaupyti, ne per didelė, ne per maža? Ką galite padaryti, kad sutaupytumėte papildomai pinigų?
 1. Taupykite!

   

   

Kai jau turite konkretesnį taupymo planą, pradėjote atidėti tam tikrą sumą pinigų, bus kur kas paprasčiau, kai pradėsite pirkti kalėdines dovanas. Jei iki šiol manote, kad taupymas – ne jums, internete paieškokite patarimų, kaip sutaupyti. Iki Kalėdų likus keliems mėnesiams, pabandykite „įjungti“ taupymo režimą: nemokėkite už tai, ko jums nereikia, nepirkite daiktų, kurių „galbūt prireiks“. Jei pirkimas iki šiol jums buvo terapija, nukelkite jį tam laikui, kai jau pradėsite pirkti kalėdines dovanas. Dabar tikrai ne laikas 50-tai batelių porai ir 100-ajai rankinei. Pradėkite fiksuoti savo išlaidas – matysite, kur dingsta pinigai ir kodėl nepavyksta sutaupyti. Planuokite apsipirkimus ir į parduotuvę kojos nekelkite be pirkinių sąrašo. Ieškokite akcijų, bet pirkite tik kokybiškus daiktus. Labai universalūs taupymo patarimai – nesinešioti daug grynųjų, dažniau apsipirkti turguje, daugiau gaminti namuose, parduoti nereikalingus daiktus. Ir, žinoma, pagalvokite, kaip galėtumėte uždirbti daugiau.

 1. Pradėkite sudarinėti pirkinių sąrašą

Nei jei dar ir neketinate pirkti daiktų, jau po truputį galite dėliotis pirkinių sąrašą. Galbūt ne tik jūs patys, bet ir artimieji esate modernūs ir savo kalėdinių dovanų sąrašus perkėlėte į internetą? Tuomet, pastebėję konkretų norą artimųjų dovanų sąraše ir numatę, kad dovana gali kainuoti būtent tiek, kiek jai skyrėte jūs, atitinkamoje grafoje pažymėkite, kad jūs teiksite tą daiktą/paslaugą. Taip pat jau galite pradėti dairytis dovanų internete: gal rasite dovanų, kurios idealiai tiks jų gavėjams. Didesnė tikimybė, ir kad per 2 ar 3 mėn. laikotarpį tai dovanai bus taikoma nuolaida ir dar pavyks sutaupyti. Laukiantieji paskutinės minutės dažnai turi pirkti bet ką, daugiau išleidžia, o dar ir nenudžiugina dovanų gavėjų, jau neminint, kad pačios Kalėdos gali tapti pernelyg chaotiškos.

 1. Rinkitės dovanas be streso

Net ir nedideliam planavimui prireikia daug laiko. Turėkite tai omenyje, net jei iki Kalėdų dar keli mėnesiai. Taigi sudėliokite biudžetą, mėgaukitės apsipirkimu be streso, gaukite dovanų ir dovanokite tai, kas iš tiesų džiugina. Ramus švenčių laukimas artimųjų apsuptyje – kokia tai puiki dovana sau!

Nebrangių kalėdinių dovanų idėjos

Visi kalėdinių dovanų gavėjų sąraše turi asmenų kategoriją „reikia kažką padovanoti“ – tai kaimynai, bičiuliai, minėtieji vaikų mokytojai ir treneriai, paštininkai, kurjeriai, kolegos ir t. t. Renkant dovanėles, ypač svarbu nepamiršti kaimynų – gal jums kur nors išvykus reikės prašyti, kad jie pašertų katę, palaistytų gėles ar ištuštintų pašto dėžutę.

Nestresuokite ir prisiminkite, kad žiemos švenčių dvasia – tai dovanėlių teikimas ir džiaugsmas tiek dovanos gavėjui, tiek ir teikėjui, o ne bandymas pranokti patiems save perkant brangias, įspūdingas ir įpareigojančias dovanas. Ir jei kalėdinių dovanų idėjos per tiek dovanojimo metų jau pradeda išsekti, pateiksime universalius dovanų variantus – tai, ką galėsite dovanoti kone kasmet.

Nors menkai pažįstamiems žmonėms išrinkti dovaną kartais tikrai labai sunku, yra keli dovanų variantai, kurie tokie universalūs, kad „prašauti“ neįmanoma.

Tad pateikiame ir nebrangių dovanėlių, kuriomis nudžiuginsite svarbius jums žmones, sąrašą!

Valgomos rankų darbo dovanėlės. Visada pasiteisinanti kalėdinės dovanos idėja – namuose kepti kepiniai (žinoma, dovana netiks tais atvejais, kai dovanos gavėjas netoleruoja glitimo. Arba kepti galima iš beglitimių produktų). Nors dovana nėra personalizuota ir skirta konkrečiam žmogui, visi mėgsta kalėdinius sausainiukus, todėl iškepkite porą jų partijų, dekoruokite, sudėkite į gražius permatomus kalėdinius maišelius ir padalinkite juos. Jei esate patyręs konditeris, galite kepti ir dekoruoti keksiukus, o jei ypatingais kulinariniais gabumais nepasižymite, visiškai užteks tradicinių imbierinių saunainukų.

JAV labai populiarios dovanos Kalėdoms – „pasidaryk pats“ kakavos rinkinukai. Kakavą ir priedus gėrimui galite fasuoti į specialius maišelius ar indelius. Prie kokybiškos kakavos pridėkite smulkių zefyriukų ir kalėdinį saldainį-lazdelę (angl. candy cane).

Prekės namams ir interjerui. Visuomet galima nupirkti kokią nors nebrangią, bet naudingą ir gražią smulkmeną namams. Pavyzdžiui, puiki tokio tipo dovana – kvapni Kalėdų aromato žvakė. Idealiai ji tiks mažų vaikų ir gyvūnų neturintiems žmonėms. Kitas variantas – ieškokite kalėdinės dovanos, kurią kiekvienas tikrai panaudos: tai gali būti graži vaza, keraminis dubenėlis ar puodelis. Jei pas žmogų, kuriam rinksite šią dovanėlę, svečiavotės, pagalvokite, koks daiktas atitiktų bendrą tų namų stilių – dovana atrodys dar geriau apgalvota.

Dovana augintiniui. Jei žmogus, kuriam renkate dovaną, turi pūkuotą dievinamą augintinį, jis tikrai įvertins, kad dovana skirta būtent numylėtiniui. Dovanų nupirkite skanėstų gyvūnui pakuotę, gražų kalėdiniais motyvais margintą pavadėlį ar net megztuką, kad gyvūnėlis nesušaltų. Jei asmuo turi šunį, dovanokite atverčiamas pirštines, kurios vedžiojant augintinį apsaugos rankas nuo šalčio.

Specialūs kalėdiniai gėrimai. Kalėdinio gėrimo butelis – tai jau visuotinai pamėgta dovana. Galite rinktis specialų alkoholio neturintį imbierinį vyną, kalėdinį punšą ir kt. Ieškant kalėdinės dovanos vyrams, vertėtų pagalvoti apie nedidelėse alaus daryklėlėse pagamintą alų (irgi pageidautina – nealkoholinį).

Kavos pupelės. Maišelis kavos pupelių – dar viena tikrai nebrangi ir mėgstama kalėdinė dovana. Puiku, jei žmogus, kuriam renkate dovaną, mėgsta kavą ir per dieną jos išgeria ne vieną puodelį, tačiau jei tiksliai nežinote, geria jis kavą ar ne, dovanai tiks ir birioji arbata bei sietelis arbatžolėms. Arba dar vienas variantas: į gražų dovanų maišelį įdėkite ir kavos pupelių, ir arbatos.

Šokoladas. Šokoladas yra pagrindinė kalėdinė dovana nebrangių dovanėlių kategorijoje. Taip pat tai dar viena tų dovanų, kurias galite paruošti įdėdami dalelę širdies. Nuvykite į parduotuvę, kur pardavinėjami sveriami saldainiai, išrinkite savo mėgstamiausių ir sudėkite juos į gražų dekoruotą indą. Tai unikalus būdas norint įteikti šokolado gaminius dovanų.

Turėkite omenyje, kad kalėdinės dovanos, kurias renkate kaimynams, kolegoms, įvairiems paslaugų teikėjams, neturi būti labai asmeniškos. Svarbiausia – gražiai supakuokite dovaną ir parašykite trumpą sveikinimą, palinkėjimą, pvz., paprasčiausią neįpareigojantį „Linksmų švenčių“. Toliau dalijamės patarimais, kokios kalėdinės dovanos tiktų moterims, vyrams, šeimoms, poroms ir, galiausiai, vaikams.

10 patarimų, kaip išrinkti kalėdinę dovaną moteriai

Išrinkti tinkamą dovaną merginai ar moteriai – tikras galvos skausmas daugeliui vyrų. Akivaizdu, kad dviejų vienodų moterų nerastume – visos jos turi skirtingus pomėgius, dirba skirtingus darbus ir kitaip leidžia laisvalaikį. Tad dalijamės patarimais, kaip išrinkti dovaną, kuri nustebintų bet kurią moterį – žmoną, mamą, vyresniąją seserį ar net viršininkę.

 1. Nustatykite kategoriją, kuriai priklauso dovanos gavėja: kalėdinių dovanų idėjos išsikristalizuos natūraliai, nesvarbu, ar dovanos gavėja – šeimos narė, draugė, kolegė ar tiesiog sena gera pažįstama. Kiekvienai moterų grupei priskiriama ir atitinkamų dovanų kategorija – asmeniškesnės ar neutralios dovanos.
 2. Per Kalėdas įprasta dovanoti įvairias su žiema susijusias dovanėles, kurios išreiškia meilę, dėkingumą ir rūpinimąsi. Būkite originalūs ir atminkite, kad jūsų dovana nebūtinai turi būti apčiuopiama. Galite įteikti ir dovaną, kuri mintimis nukeltų į nepaprastą Kalėdų šventę.
 3. Jei ji jums reiškia išties daug, kaip dovaną galite suorganizuoti romantišką vakarienę. Pakvieskite ją į restoraną ar bet kokią kitą vietą, kurioje galėsite mėgautis tyla ir buvimu dviese. Prisiminkite, kad kalėdinės dovanos moterims nebūtinai turi būti apčiuopiamos.
 4. Jei esate darbdavys ir visoms savo kolektyvo damoms norite įteikti po dovanėlę, galite pagalvoti apie tokį daiktą, kuris būtų naudingas kasdieniame darbe.
 5. Prieš rinkdami dovaną konkrečiai moteriai pagalvokite/išsiaiškinkite, ar ji labiau mėgsta dekoratyvius, ar naudingus daiktus, o gal jai apskritai pati geriausia dovana – ne materiali, bet suteikianti naujų potyrių ar įgūdžių, pavyzdžiui, kokia nors pramoga ar čekis į fotografijos kursus.
 6. Moterys dievina išskirtinumą, tad galite paieškoti ir kokių nors ekskliuzyvinių dovanų (tik būtinai paisykite jos skonio, nes, pavyzdžiui, pūkuota rožinė apyrankė vargu, ar sužavės aistringą meno kritikę). Tačiau vėlgi vertinkite asmenybę: vienos moterys jų vardu pavadintą žvaigždę įvertins kaip išties puikią dovaną, kitoms tai atrodys mažų mažiausiai keistas būdas pasveikinti.
 7. Dovanų čekiai, dovanų kortelės – taip pat labai puiki idėja, tinkanti visoms moterims renkant ir kalėdinę dovaną. Viskas, ką jums reikėtų numatyti – tai dovanai skiriama suma. Taip pat kalėdinės dovanos mamoms turėtų skirtis nuo kalėdinės dovanos merginai: mamytei tiks solidesnė dovana, pavyzdžiui, masažų kompleksas, o rinkdami dovaną merginai, jausitės laisviau, nes jai turėtų patikti įvairesni variantai: nuo šuolio parašiutu iki ekstremalaus pasivažinėjimo automobiliu.
 8. Juvelyriniai dirbiniai – puiki dovana bet kuria proga. Tinkamiausi dovanoti – tauriojo metalo auskarai ar grandinėlė su pakabučiu. Tačiau žinokite, kad juvelyriką dera dovanoti tik artimiausioms moterims, be to, turite turėti sutaupę solidžią sumą pinigų, nes šio tipo kalėdinės dovanos moterims yra vienos brangiausių.
 9. Jei moteris mėgsta keliauti, labiausiai jai tikrų dovanoti kelionę – kad ir nedidelę, pvz., į kitą miestą su nakvyne viešbutyje. Paklauskite, kur ji artimiausiu metu norėtų apsilankyti.
 10. Dar kartą primename – negalvokite vien apie daiktus, pagalvokite apie paslaugas, kurias ji mėgsta ar norėtų išbandyti. Gal ji tyliai svajoja apie visos šeimos kalėdinę šeimos fotosesiją ar jau seniai nori ištrūkti savaitgaliui tik dviese?

Kalėdinės dovanos vyrams: kaip išrinkti?

Lytis vaidina svarbų vaidmenį visose gyvenimo situacijose, o ypač – kai renkamos kalėdinės dovanos. Nors dovanų moterims spektras – platesnis, dažnai kalėdinės dovanos vyrams išrenkamos ir greičiau, ir lengviau, nes jie tiesiog į viską žvelgia daug paprasčiau. Visgi tai nereiškia, kad vyrams reikėtų dovanoti kojines ar šlepetes – yra kur kas vertingesnių kalėdinių dovanų.

Norint išrinkti dovaną artimam vyrui, svarbu atkreipti dėmesį į detales ir užuominas: bandykite nugirsti, kokia dovana jam reikalinga ar kokios kalėdinės dovanos jis norėtų. Išrinkti dovaną, kuri jam patiktų, ganėtinai lengva: ant lapelio užrašykite jo pomėgius ar mėgstamiausią sporto šaką. Apgalvokite, ko jam sportuojant ar leidžiant laisvalaikį dar galėtų prireikti, ir generuokite idėjas. Pavyzdžiui, jei jis žaidžia krepšinį, tobula kalėdinė dovana – bilietas net abonementas į krepšinio rungtynes. Arba jei jis mėgsta meną ar muziką, tuomet ideali kalėdinė dovana – naujos ausinės.

Kai kurie vyrai visiškai nesuka galvos, kad, pavyzdžiui, senieji batai jau stipriai nusidėvėję, o mobiliojo telefono ekranas – įskilęs. Jie nemato reikalo atsinaujinti, o gal čia kitas atvejis – tiesiog pristinga lėšų, nes, jų nuomone, pinigus „investuoja kur kas prasmingiau“. Taigi galite tiesiai šviesiai paklausti, ko jam šiuo metu reikėtų, ko trūksta patogesniam gyvenimui.

Kalėdinės dovanos šeimai: kaip nudžiuginti visus šeimos narius?

Kartais pirkti dovaną atskirai visai šeimai – mamai, tėčiui ir 2 ar 3 vaikams – neracionalu, ypač jei dovanos gavėjai – draugai ar tolimi giminaičiai. Moneywise.com duomenimis, vidutiniškai draugų kalėdinėms dovanoms išleidžiami 77 JAV doleriai (palyginimui – kolegų – 25, auklėms ir gyvūnams – 28). Išrinkdami giminaičių, draugų šeimoms bendrą kalėdinę dovaną, galite nemažai sutaupyti, o ir nereikės laužyti galvą, ką padovanojus kiekvienam tos šeimos nariui. Tad jei ieškote kalėdinės dovanos šeimai, pagalvokite, kas galėtų nudžiuginti visus šeimos narius – gal tai saldumynų rinkinys ar naujas kalėdinių žaisliukų komplektas? Labai tinka tokia dovana, kuri leis šeimai praleisti daugiau laiko kartu, pavyzdžiui, bilietai į muziejų, kiną ar vandens parką, stalo žaidimas ar pan.

Jei dairotės bendros kalėdinės dovanos tėvams, dovaną rinkite pagal jų amžių ir pomėgius. Bus šiek tiek sunkiau, nei išrinkti kalėdinę dovaną vyrui ar moteriai atskirai, tačiau čia atsiveria naujų galimybių. Tėvams, kurie laisvalaikiu nemėgsta sėdėti namuose, puikiai tiks dovanų čekis į SPA dviem, bilietai į teatrą, koncertą. Galite ieškoti ir analogiškos kalėdinės dovanos poroms.

Atskira kategorija – kalėdinės dovanos vaikams. Jei vaiko gerai nepažįstate, galima pasiteirauti tėvelių, ką mėgsta jų mažasis ar paprašyti pasidalyti jų vaikučio kalėdinių dovanų sąrašu. Kaip pataria Imom.com, rinkdami kalėdines dovanas vaikams atkreipkite dėmesį į tas, kurios lavina vaiko kūrybiškumą arba leidžia jam sužinoti ką nors naujo. Galite nupirkti ir vaikiškų prekių parduotuvės dovanų čekį. Rinkdami dovaną vaikui visada ją įvertinkite kritiškai ir paklauskite: ar pats, jei būčiau vaikas, norėčiau gauti tokią kalėdinę dovaną?

Jei renkate kalėdinę dovaną savo vaikui, tiesiog į namus parsineškite įvairių akcijų leidinių, kuriuose reklamuojami žaislai, žaidimai ir kitos vaikiškos kalėdinės dovanos: vaikas tikrai išsirinks patikusią. Kur kas paprasčiau – su paaugliais: jie jau turi išgrynintus norus ir Kalėdoms prašo naujo telefono, kompiuterio, drabužių, kosmetikos, pinigų ir t. t.

Jei ieškote kalėdinės verslo dovanos, patarimų ieškokite anksčiau mūsų parengtame straipsnyje: universalūs patarimai tiks, jei šiuo metu kaip tik pradedate dairytis dovanos Kalėdoms.

Apibendrinant, kad švenčių laukimas būtų kuo ramesnis ir džiugesnis, iš anksto pradėkite planuoti biudžetą ir taupyti, sudarykite dovanų gavėjų sąrašą, pagalvokite, kuri dovana kam tikrų labiausiai, pradėkite ieškoti kalėdinių dovanų idėjų internete ir pasidairykite akcijų. Pagaliau šventes galėsite sutikti be streso ir skubėjimo.

Atgal