Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Didžiausia dovana sau kovo 8-tosios proga - pamilkite save, damos!

2016-02-25

Didžiausia dovana sau kovo 8-tosios proga - pamilkite save, damos!

Šiuolaikinės moterys vis dažniau susiduria su gyvenimą apsunkinančia problema – pasitikėjimo savimi stoka. Visuomenės spaudimas, žalingi santykiai, netinkamo auklėjimo pasekmės – visa tai kartu arba atskirai mažina savivertę ir ne tik trukdo sėkmingai siekti karjeros, bet svarbiausia – neleidžia būti laiminga dukra, žmona bei moterimi apskritai.

Moters dienos proga padovanokite sau didžiausią dovaną – pasitikėjimą savimi. Tam, kad tai galėtumėte daryti tikslingai, siūlome 15 saviugdos taisyklių, kuriomis vadovaujantis, galėsite objektyviai vertinti save ir, galop, – pamilti save.

1. Daugiau dėmesio skirkite savo išvaizdai

Šios taisyklės tikslas nėra vaikytis madų. Tikslas – jaustis gerai. Jeigu jūs apsirengsite drabužius, su kuriais bus ne tik patogu, bet ir atrodysite sau gražiai, tai tikrai leis jums labiau pasitikėti savimi, o kas kartą pažvelgus į veidrodį nesinorės jo sudaužyti. Jeigu reikia – palaipsniui pakeiskite stilių į kitą jums patinkantį, ir negalvokite, kad moteriai dera vilkėti tik sukneles su iškirptėmis bei aukštakulnius. Objektyviai įvertinkite save ir pagalvokite (arba pasitarkite su žmogumi, kuris tai nusimano), kaip drabužiais bei kasdieniu makiažu galite paslėpti trūkumus bei išryškinti privalumus.

2. Neužgniaužkite emocijų

Nebekaupkite viduje neigiamų ir teigiamų emocijų. Jeigu jums nepatinka, kaip su jumis bendrauja bendradarbis ar nesąžiningai elgiasi draugė – pasakykite. Jeigu esate laiminga – šypsokitės. Emocijų slėpimas verčia tapti robotu, o jūs esate žmogus. Žinoma, nereikia eiti iki kraštutinumų, bet jeigu kažkas jus supykdė, pasistenkite ramiai pasakyti tam žmogui, kas jums yra nepriimtina. Taip pat geras būdas išlieti susikaupusius jausmus yra filmai – laisvas šeštadienio vakaras prie graudžios dramos taps dirgikliu, leisiančiu jums išsiverkti. Nesvarbu, kad verkiate ne dėl savęs, svarbu, kad išlaisvinate tai, ką ilgai kaupėte. Atlikusios tokį apsivalymą pajusite palengvėjimą.

3. Surašykite savo pliusus ir minusus

Kuo objektyviau pažiūrėkite į savo būdą, charakterį, įpročius. Būnant vienoms, pačioms su savimi, nebereikia prieš nieką apsimetinėti, tad pagalvokite, kas jums jumyse nepatinka ir tai keiskite arba mažinkite. Pasistenkite, kad pliusų jūsų sąraše būtų ne mažiau nei minusų. Nors ir sudėtinga, bet tai padariusios suvoksite, kad turite daug nuostabių savybių.

4. Kritiškas žvilgsnis į save

Sugebėti pažvelgti į save kritiškai, nereiškia menkinti kiekvieno poelgio ar minties. Tai reiškia objektyviai stebėti ir vertinti. Jeigu pagavote save pernelyg smerkiantis dėl vieno ar kito dalyko, nurimus emocijoms apsvarstykite situaciją dar kartą ir pagalvokite, ar buvo verta save taip koneveikti ir kitą kartą nepulkite į kraštutinumus. Visada turėkite omenyje, jog klysti – žmogiška, tad tai, jog jūs kažko nepadarėte nepriekaištingai, nereiškia, kad jūs esate nevykėlė. Tai reiškia, kad nėra tobulų žmonių ir klumpa visi be išimties. Tad sugebėkite sau atleisti už klaidas, nenuleiskite rankų siekdami tikslų, o įvykdžiusios kažką taip, kaip norėjote ar net geriau, apdovanokite save.

5. Daugiau teigiamų emocijų

Linksmas vakaras su draugais, užsiimant mėgstama veikla ar praktikuojant hobį, praskaidrins jūsų mintis ir papildys vidų teigiamomis emocijoms kelioms dienoms į priekį. Kartu, tai yra tos erdvės, kuriose jūs, turbūt, jaučiatės geriausiai – savimi. Prie artimų draugų nesivaržote, kompleksai išnyksta ar bent jau tampa minimalūs, tad bent kelis kartus per savaitę skirkite laiko darant tai, kas jums malonu ir būnant ten, kur jums gera.

6. Nelyginkite savęs su kitais

Turbūt daugelis vaikystėje yra iš tėvų girdėję „Petrutė matematiką mokosi geriau“, „Tavo brolis ne toks tinginys“, „Aš vaikystėje nepriešgyniavau, o tu kaip elgiesi?“. Tokie ir panašūs palyginimai verčia save menkinti kitų atžvilgiu, o augantis vaikas įpranta mąstyti pagal tokį modelį. Atsikratykite to – visi žmonės skirtingi ir yra normalu, kad vieni yra geresni vienose srityse, o kiti – kitose. Jūs negalite būti geriausi visur, tai tiesiog neįmanoma. Geriau koncentruokitės į tai, kas jums sekasi.

7. Nenorėkite būti geresnėmis už kitus

Kartais palyginimas savęs su kitais kyla iš noro pranokti... visus. Paklauskite savęs, ar jūsų gyvenimo tikslas toks ir yra? Būti visada pirmesne? Tai tikrai nepadarys jūsų laimingesne, tad geriau susitelkite į tai, ką mokate gerai ir tobulinkite arba mokykitės naujų dalykų, kurie jums įdomūs.

8. Pamirškite žodį „negaliu“

Jūs galbūt ir negalite nuskristi į kosmosą ar nusipirkti „Lamborghini“, bet tikrai galite padaryti gyvenimiškus dalykus. Sakydama „negaliu“, jūs užblokuojate save tam negalėjimui, tad nepulkite atsisakyti kažko vien dėl to, kad manote, jog nepadarysite to idealiai. Jau minėjome, kad tobulų nėra!

9. Kalbėkitės su kitais

Ne visada galima nešališkai pažvelgti į aplinką ir save, tad pasitarkite tu artimu žmogumi (vaikinu, drauge, mama), ar jūsų nuomonė apie save, savo poelgius yra ne per griežta ir ar jie jai pritaria. Nepaisant to, ar asmuo turi ar neturi problemų su pasitikėjimu savimi, vis tiek kiekvienas linkęs save vertinti blogiau nei yra iš tiesų, tad kito žmogaus nuomonė jums padės pažvelgti į save objektyviau.

10. Nepamirškite savo principų

Žmonės, kurie turi principus ir jų laikosi (žinoma, viskas – proto ribose), yra gerbiami ir vertinami, jais pasitikima. Jeigu nenusileisite savo principams, jus ne tik labiau gerbs aplinkiniai, bet ir patys pajausite savo vertę, o kartu nesijausite blogai pagalvodami, jog vėl ėjote prieš save, vien dėl to, kad pabūgote patekti į nemalonią situaciją ar norite įtikti kitiems. Ypač venkite pastarojo varianto – niekas niekada nepatiks visiems, tad atsirinkite žmones ir nesiaukokite dėl tų, kurie to nevertina.

11. Laikysena ir kalbėsena

Pirmiausias dalykas, iš ko galima spręsti apie žmogaus nepasitikėjimą savimi – jo laikysena. Tokie žmonės dažnai būna susigūžę, susikūprinę, rankas laiko sunertas arba kišenėse. Tad išsitieskite, rankas atpalaiduokite ir eikite ramiu žingsniu. Tas pats galioja kalbant – tylus, itin greitas kalbėjimas signalizuoja nepasitikėjimą savimi, tad kalbėkite aiškiai, raiškiai ir pakankamai garsiai, bet nerėkite.

12. Užsibrėžkite tikslą

Pradėkite nuo mažesnių žingsnelių-tikslų, pavyzdžiui, anksčiau kelkitės, sportuokite ar užsiimkite mėgstama veikla. Pasiekus juos, jausitės galintys valdyti savo gyvenimą, tad vėliau imkitės didesnių tikslų – keisti darbą, butą ar išvykti į kelionę, gal kur nors sudalyvauti. Kas kartą pasiekus tikslą, jausitės vis geriau, o kartu žinosite, jog nestovite vietoje. Šis žinojimas padės labiau save gerbti ir vertinti.

13. Neišsisukinėkite nuo problemų sprendimo

Pasitikėkite savo sprendimais, o jei abejojate jų teisingumu, nurimkite – tai normalu. Visada yra kelios tiesos, tačiau jūsų pareiga priimti jums priimtiniausią. Bėgimas nuo sudėtingų situacijų jų neišspręs, o kartą atlikę šią pareigą, suvoksite, kas yra atsakomybė ir kitą kartą tai daryti nebus taip sunku.

14. Nevenkite sudėtingų situacijų

Suraskite savyje jėgų išeiti iš komforto zonos – nugalėkite baimes. Tai įneš šiek tiek streso gyvenime, o kartu pamatysite, kad ne visada viskas nepasiseka sudėtingoje situacijoje. Gebėjimas nepasimesti kebliomis akimirkomis leis jaustis tvirtai ir užtikrintai.

15. Mylėkite save ir leiskite kitiems jus mylėti

Jeigu mylėsite save, aplinkiniams tai daryti taip pat bus lengviau. Niekieno nežavi asmenybės, kurios nuolat smerkia, kritikuoja save. Kita medalio pusė – savęs nemylinčios moterys dažnai pasąmoningai užsiblokuoja ir būtent dėl to santykiai su kitais žmonėmis tampa sudėtingi arba net neįmanomi.

 

Atgal