Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Advento kalendorius – net 15 idėjų, kaip pasigaminti advento kalendorių!

2020-11-17

Advento kalendorius – net 15 idėjų, kaip pasigaminti advento kalendorių!

Belaukiant Kalėdų artėja ir Adventas - ramybės, susikaupimo laikotarpis. Krikščionys tokiu būdu ruošiasi Jėzaus gimimo metinėms. 2020 metų Advento kalendorius pradedamas skaičiuoti nuo lapkričio 29 dienos. Tad dar turite šiek tiek laiko pasigaminti Advento kalendorių su vaikais. Vaikams Adventas turi kiek kitokių asociacijų. Jie supranta, kad tai laikas likęs iki Kalėdų, bet tuo pačiu tai ir metas, kai laukia įvairios staigmenos kiekvieną dieną. Žinoma, vaikui būtų paprasčiausia nupirkti kalendorių su mažais šokoladiniais saldainiais. Tačiau daug įdomiau bus jei pasigaminsite Advento kalendorių kartu! Advento kalendoriai gali būti be galo įvairūs - su dovanomis, su užduotimis ar tiesiog valgomi! 

Kokios dovanos vaikams dedamos į Advento kalendorių?  

Dažnai iškylantis klausimas, o ką gi įdėti vaikams į Advento kalendorių? Dovanos vaikams neturi būti brangios ar labai didelės. Dažniausiai tai mielos smulkmenėlės, kuriomis vaikai džiaugiasi ne mažiau nei gavę didelę dovaną.   

Dovanos mergaitėms į Advento kalendorių - plaukų segtukas, gumutė, pakabukas, apyrankė, lipdukai, tušinukas, atšvaitas, tatuiruotė (klijuojama), Kalėdų senelio statulėlė, saldainiai, mažutė užrašinė, maža knygelė, veidrodėlis, kalėdinės kojinės, lūpų balzamas, nusilupantis nagų lakas. Svarbiausia žinoti, kas patinka Jūsų mergaitei, tuomet tikrai nebus sunku išrinkti tai, kas jai patinka. 

Dovanos berniukams į Advento kalendorių - mašinėlė, saldainiai, atšvaitas, tatuiruotė (klijuojama), lipdukai, drožtukas, mažas lego, herojų figūrėlės, tušinukas, žaidimas Yo Yo, ledinukas ir kitos smulkmenos.  

Advento kalendoriaus užduotys 

Vieni deda mažas dovanėles, o kiti kuria įvairias užduotėles. Dažniausiai vaikas skatinamas atlikti mažas užduotėles, o didžioji dovana jo laukia per Kalėdas. Taip skatinamas geresnis vaiko elgesys, ugdomos atsakomybės ir tuo pačiu vaikas be galo džiaugiasi atlikęs užduotį. Advento kalendorius vaikams gali tapti puikia motyvacija pačiam namuose atlikti daugiau paprastų, vaikiškų darbų. 

Kokias užduotis dėti į Advento kalendorių?  

Mokykite tvarkytis savo kambarį - tegul užduotis būna pasikloti kas rytą lovą, susidėti vakarais žaisliukus į savo vietą, susitvarkyti kuprinę.  

Ugdykite higienos įpročius - tegul vaikas gauna užduotį kas rytą ir vakarą valytis dantukus. Tam galima papildomai įdėti lapą, kuriame vaikutis turėtų pasižymėti ryte ir vakare išsivalęs dantukus.  

Mokykite būti geru kitiems. Užduotis gali būti - geras darbas kitam žmogui - draugui, tėčiui, mamai, sesei, broliui. Visiškai nesvarbu. Svarbiausia, kad vaikas stengsis, bandys padaryti kažką gero.  

Ruoškitės Kalėdoms. Dar vienas puiki užduotis - nupiešti visiems atvirukus. Tai puikus būdas iš anksto pasiruošti Kalėdoms, be skubėjimo. Vaikas turės laiko apsvarstyti, ką norėtų pasveikinti. 

Laiškas Kalėdų seneliui. Advento pradžioje įdėkite užduotėlę parašyti Kalėdų seniui laišką.  

Komplimentai. Vaikui puiki užduotis - išmokyti pagirti kitus, pasakyti komplimentus. Vaikas galėtų pasakyti kažką gražaus dviem pasirinktiems žmonėms.  

Išmokti eilėraštuką - juk jo tikrai prireiks per Kalėdas.  

Aplankyti Kalėdų eglutę. Viena iš užduočių - aplankyti Kalėdų eglutę savo mieste. Tegul tai bus Jūsų ir vaiko laikas, kartu apžiūrėkite, kokie žaisliukai kabo, pasidarykite nuotrauką.  

Užduočių galima sugalvoti pačių įvairiausių, net ir tokių, kaip – pasidaryti kakavos ir kartu pažiūrėti kalėdinį filmą, pasigaminti kalėdinį žaisliuką eglutei, susitvarkyti drabužių spintą, padovanoti nebežaidžiamus žaislus vaikui ar vaikams, kurie jų neturi.  

Na, o dabar metas kūrybai - štai 15 idėjų, kaip pasigaminti Advento kalendorių su vaikais.  

1. Medžiaginiai maišeliai ant virvelės  

Vaikams smulkias dovanėles galite dėti į medžiaginius maišelius. Juos galite pasisiūti pačios arba tiesiog nusipirkti. Dabar parduotuvėse galima vis dažniau atrasti visko, kas susiję su Adventu. Maišelius sukabinkite ant virvelės - ją galima tvirtinti prie sienos, pakabinti po spintele ar nusipirkti drobinį paveikslą su virvelėmis ir mediniais segtukais. Tokie paveikslai dažniausiai skirti sukabinti nuotraukoms. Tad paskui jis taip pat pravers. Papildomai galite prikabinti įvairios kalėdinės atributikos. 

2. Medinis namelis su stalčiukais 

Namelis su stalčiukais gali būti naudojamas kasmet. Jį tikrai galima įsigyti parduotuvėse, tačiau jei turite nagingą tėtį ar senelį, gal būt pagamins ir jis. Namelis taps ne tik puikiu Advento kalendoriumi, bet ir dekoracija namuose. Papildomai galite papuošti mažomis LED lemputėmis. Taip suteiksite namams papildomo jaukumo.  

3. Popieriniai vokeliai 

Jei nesinori išleisti daug pinigų, galite pasigaminti vokelius iš paprasto popieriaus ir perrišti juos juostele. Tuomet paprastais segtukais prisekite prie vienos ar dviejų virvelių. Galite ir pririšti. Į vokelius galima sudėti užduotėles, o dovanėlę atlikęs visas užduotis vaikas gautų per pačias Kalėdas. Taip pat juose puikiai tilps ir mažos smulkmenos. 

4. Kalėdinės pirštinės 

Pirštinės, kaip ir medžiaginiai maišeliai taip pat puikiai pasitarnaus Advento dovanėlėms. Galima įdėti ir ilgesnę dovanėlę. Vaikas kasdien nukabins po vieną pirštinę ir taip galės suskaičiuoti, kiek liko dienų iki Kalėdų. Pirštinių taip pat galima nusipirkti ar tiesiog pasisiūti patiems. Tai būtų dar vienas puikus užsiėmimas su savo vaiku. Galima siūti iš veltinio medžiagos, medvilnės ar bet ko, ką turite namuose.  

5. Popieriniai dovanų maišeliai  

Susikurkite su vaiku savo dovanų maišelius. Juos pasigaminti galite iš pačio įvairiausio popieriaus rasto namuose. Viskas priklauso tik nuo Jūsų fantazijos. Maišelį suklijuokite ir duokite dekoruoti vaikui. Jis jausis įvertintas ir laimingas, kad galės pats papuošti dovanų maišelius. O kiek bus džiaugsmo, kai juose atras dovanėlių. Maišelius pritvirtinkite virvelėmis prie medinių šakų ar vienos didelės. Dar vienas užduotis - susirasti tinkamą šaką miške! Pasidarykite termosą šiltos kakavos ar arbatos, pasiimkite užkandžių ir keliaukite su vaiku ieškoti tobuliausios šakos Jūsų dovanų maišeliams.  

6. Dovanų dėžutės

Galite iš anksto supakuoti įvairiai visas dovanėles ir prieš Advento rytą pakabinti tokį kalendorių vaiko kambaryje. Svarbiausia, kalendorių reikėtų pagaminti, kai vaikas nematys. Įsivaizduojate, koks stebuklas vaikui išvysti tokį vaizdą atsikėlus ryte ir jau galėti išpakuoti pačią pirmąją dovanėlę?  

7. Maži vokeliai 

Jei nuspręsite vaikučiui skirti užduotėles, jas galite sudėti į labai mažus vokelius, juos suklijuoti ant gražaus lapo ir tiesiog pakabinti ant sienos ar spintos. Vaikas galės patogiai kasdien išsiimti vis po naują užduotėlę ir džiaugsmingai laukti Kalėdų ryto, kai jo lauks didžioji dovana.  

8. Spalvoti atvirukai 

Pagaminkite nedidukus atvirukus su kasdieniu palinkėjimu, pamokymu ar net ir užduotimi. Atvirukus gaminkite iš įvairiausio popieriaus, kokio turite namuose ar įsigykite specialaus. Atvirukuose galite parašyti ir linkėjimą nuo Kalėdų senelio. Toks linkėjimas tiktų pradžioje, kai Kalėdų senelis parašytų, kad vaikas turi pasistengti būti geras ir tuomet per Kalėdas jo lauks staigmena. O dar vienas linkėjimas paskutiniame atviruke, kur Kalėdų senelis palinkėtų gražių Kalėdų ir primintų, kad jau kitą dieną vaikučio laukia išsvajota dovana.  

9. Metalinis rėmelis  

Jei nesinori per daug vargti gaminant Advento kalendorių - įsigykite metalinį ar medinį rėmelį su kabliukais. Surašykite dienas likusias iki Kalėdų ir ant kelių kabliukų palikite dovanėles. Vaikas skaičiuos dienas ne tik iki Kalėdų, bet ir iki tam tikros dovanėlės. Ant kitų kabliukų galima palikti po užduotėlę arba tiesiog surašyti skaičius kreida, o vaikas kasdien nutrintų po vieną skaičių.  

10. Popierinė lenta su lapeliais 

Ir vėl užduotėlės! Pasigaminkite paprastą lentą iš kartono. Ją galite papildomai apklijuoti popieriumi. Na, o po to tiesiog su smeigtukais prikabinkite mažus lapelius su užduotėlėmis. Na, o jei norite palikti ir dovanėles, ant lapelių rašykite vaikui užuominas, kur ieškoti paslėptos dovanėlės. Tai taps puikiu žaidimu kas rytą ir motyvacija keltis. Juk slėpynes žaisti taip smagu, tiesa?  

11. Dovanų dėžutės 

Dovanėles galima supakuoti ir į dėžutes. Galima tiesiog nusipirkti įvairiausių formų dėžučių, jas supakuoti, sunumeruoti ir pastatyti ant stalo, komodos ar po eglute. Kiek džiaugsmo vaikui matyti tiek dovanų. Beje, dėžutes galite pasigaminti ir savo rankomis. Jos neturi būti tobulai tiesios. Rankų darbas visuomet mielesnis ir artimesnis širdžiai. Vaikas tikrai įvertins.  

12. Namukas iš popieriaus ritinėlių  

Neišmeskite ritinėlių nuo tualetinio popieriaus. Jie gali kuo puikiausi tapti Advento kalendoriumi! Iš kartono išsikirpkite apskritimus kiek didesnius nei pats ritinėlio skersmuo. Iš spalvoto ar bato popieriaus išsikirpkite mažesnius apskritimus ir surašykite ant jų skaičius. Suklijuokite ant kartoninių apskritimų. Tuomet juos klijuokite ant ritinėlio. Išsikirpkite pagrindą ant kurio suklijuosite ritinėlius, pasigaminkite stogelį. Šis kalendorius daugiau pasitarnaus, kaip dekoracija. Tačiau jei norisi slėpti dovanėles ar užduotis tereikia pasidaryti atidaromas dureles. Apskritimus priklijuokite tik vienoje pusėje.  

13. Meduolinis Advento kalendorius 

Valgomas Advento kalendorius taip pat puikus būdas vaikui laukti Kalėdų. Iškepkite įvairių formų meduolius, juos dekoruokite glazūra - užrašykite skaičius. Vaikas kasdien gaus po meduolį ir matys, kad jų lieka vis mažiau. Kai lėkštėje liks vos keli meduoliai vaikas žinos, kad Kalėdos čia pat. Dalinamės ir paprastu kalėdinių meduolių receptu.  

Meduoliams reikės: 1 – 2 kiaušinių, 150 g sviesto, 150 g rudojo cukraus, 450 g miltų, 1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių, 200 g medaus, po 1 arbatinį šaukštelį cinamono, malto imbiero, žiupsnelio druskos ir maltų gvazdikėlių.  

Meduolių gaminimas

  • Ištirpinkite medų, maišykite jį su sviestu, suberkite cukrų. Svarbu maišyti ant vidutinio kaitrumo ugnies. Virti iki tol, kol ištirps cukrus ir masė taps panaši į karamelę.  
  • Sumaišykite miltus, kepimo miltelius, visus prieskonius. Į miltų vidurį įmuškite kiaušinį, supilkite medaus, cukraus ir sviesto masę. Viską išmaišykite ir gerai išminkykite. Turėtumėte gauti minkštą masę. Iš tešlos suformuokite rutulį, apsukite jį maistine plėvele, palikite šaldytuve per naktį.  
  • Kepimo formoje įtieskite kepimo popierių arba naudokite silikoninę kepimo formą. Orkaitė turi būti įkaitinta iki 180 C temperatūros. 
  • Tešlą išimkite iš šaldytuvo, padalinkite į kelias dalis ir jas iškočiokite. Tešla turėtų būti kuo plonesnė, tuomet meduoliai bus traškūs ir trumpiau keps. Tuomet formelėmis išspauskite meduolius ir sudėkite į kepimo skardą. Kepkite orkaitėje iki 10 minučių. Tačiau labai svarbu stebėti, kad jie per daug nesuskrustų. Viskas priklauso ir nuo Jūsų orkaitės. 

Kai meduoliai iškeps tereikės juos dekoruoti. Jei nesinori atskirai gaminti glazūros, jis galite tiesiog nusipirkti ir dekoruoti kartu su vaiku. Paprasta, o vaikui bus be galo įdomu.  

Na, o meduolius galite ne tik sudėti į lėkštę, bet ir sukabinti ant virvelės.  

14. Vienkartinės stiklinės 

Itin paprastas būdas pasigaminti Advento kalendorių - vienkartinės stiklinės. Naudokite popierines. Dabar jų būna ir pačių įvairiausių spalvų, tad kalendorių galima pasigaminti tikrai žaismingą. Viskas, ką tereikės padaryti tai tik priklijuoti ant pagrindo stiklines ir surašyti skaičius. Na, o tuomet kasdien galėsite dėti vaikui dovanėles. Stiklines galima ir įvairiai dekoruoti, apklijuoti. Šią užduotį skirkite vaikui, tegul pasitelkia fantaziją ir sukuria tai, kas jam atrodo gražu.  

15. Advento nameliai

Pagaminkite su vaiku kalėdinį miestelį. Iš popieriaus pagaminkite įvairaus dydžio namelius, kuriuose vėliau bus galima slėpti dovanėles, tam palikite kiaurą dugną, kad vaikui užtektų tik pakelti namelį. Namelius galite padekoruoti lemputėmis, aplink pristatyti įvairių nykštukų, medelių, iš vatos padaryti sniegą. Viską sudėkite ant didelio pagrindo ar tiesiog ant stalo, kur nameliai Jums netrukdys. Taip pat galima sudėti juos tiesiog po eglute.  

Advento kalendoriaus gaminimas kartu su vaiku suteiks galimybe papildomai praleisti kartu kokybišką laiką. Vaikas tikrai džiaugsis turėdamas galimybę įsitraukti į gamybos procesą. Kad būtų smagiau, įsijunkite kalėdines dainas, kurios sukurs nuotaiką ir suteiks jaukumo.  

Advento kalendorius vaikams yra ne mažiau svarbus nei Kalėdų senelio dovana po eglute. Tad tikrai verta pasistengti dėl spindinčių akučių ir laimingos šypsenos!  

Dovanų idėjos advento kalendoriui:

Atgal