Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Išankstinis „Black Friday“ išpardavimas tik prenumeratoriams

Kiekvienais metais, paskutinis lapkričio penktadienis yra laukiamiausia didžiausių išpardavimų diena – Juodasis penktadienis, dar žinoma kaip Black Friday. 2023 metais Juodasis penktadienis Lietuvoje ir visame pasaulyje  bus skelbiamas lapkričio 24 dieną. Šią dieną tiek fizinės parduotuvės, tiek elektroninės, siūlo dideles nuolaidas ir geriausius pasiūlymus. Tai puikus metas iš anksto pasiruošti šventėms, įsigyti senai svajotus pirkinius už patrauklią kainą ir taip sutaupyti.

Kaip atsirado Juodasis penktadienis bei kodėl jis taip pavadintas? Kada bus Black Friday 2023 metais? Kuo ši diena skiriasi nuo Cyber monday? Sužinokite visus atsakymus apie šį juodąjį išpardavimą.

Juodasis penktadienis – istorija

Nors Juodasis penktadienis Lietuvoje gyvuoja visai nesenai, nuo 2010 metų, tačiau jo istorija prasidėjo Amerikoje dar XIX amžiuje. Ši diena nuo pat pradžių buvo laikoma Kalėdinio sezono ir pasiruošimo šventėms pradžia. Juodasis išpardavimas Amerikoje buvo ir yra skelbiamas kitą dieną po Padėkos dienos. Būtent po šios šventės daugelis neidavo į darbus ir skirdavo laiką šventiniams apsipirkimams. Beje, išpardavimų diena tapo tokia svarbi amerikiečiams, kad Juodasis penktadienis kai kuriose Amerikos valstijose skelbiamas nedarbo diena. Turbūt kiekvienam teko matyti vaizdelius, kai pamišę „nuolaidų gaudytojai“ naktį prie parduotuvių leidžia palapinėse, kad pirmieji patektų į parduotuves. O kiek dar vaizdelių su muštynėmis dėl prekių ar masinėmis grūstimis parduotuvėse.

Ši diena išpopuliarėjo ir visame pasaulyje. Išpardavimai iš anksto planuojami marketingo specialistų bei pardavėjų. Jie skelbiami ne tik fizinėse, bet ir internetinėse parduotuvėse. Beje internetinėse parduotuvėse Juodasis penktadienis taip išpopuliarėjo, kad daugelyje šalių net nebereikia eiti parduotuves, norint gauti geriausias nuolaidas, taip išvengiant spūsčių ir ilgų eilių prie kasos.

Tiesa, Juodasis penktadienis ne visada buvo taip vadinamas. Taigi, kokia šio pavadinimo kilmė?

Juodojo Penktadienio (Black Friday) pavadinimo kilmė

Dėl ko Juodasis penktadienis taip pavadintas, yra kelios versijos. Manoma, kad Juodasis penktadienis pirmą kartą taip pavadintas 1590 metais, kai darbdaviai pastebėjo, kad vis daugiau darbuotojų kas kart po Padėkos dienos „suserga“. Kadangi didieji išpardavimai prasidėdavo būtent po Padėkos dienos, žmonės norėdavo pirmieji įsigyti prekes už gerą kainą, gauti geriausias akcijas, todėl iš ryto pranešdavo darbdaviams, kad neatvyks dėl ligos ir atakuodavo parduotuves. Taigi, manoma, kad būtent dėl to penktadienis po Padėkos dienos buvo pavadintas Juoduoju.

Kita šio pavadinimo kilmės istorija teigia, kad septintojo dešimtmečio pradžioje Filadelfijoje šį terminą naudojo policija. Dėl didelių išpardavimų, kurie lėmė daug didesnius kamščius, avarijas ir kitus incidentus, policininkams būdavo kur kas daugiau darbo nei įprastai. Parduotuvės būdavo sausakimšos nuo pat atidarymo iki uždarymo, žmonės nuolat plūdo, eismas būdavo tiesiog perpildytas. Būtent dėl to, policininkams šie išpardavimai siedavosi su bloga ir itin intensyvia darbo diena, todėl jie tą penktadienį vadindavo „juoduoju“.

Pasakojama, kad prekybininkams toks pavadinimas nepatiko, jie visaip stengėsi jį pakeisti, kad ši diena nesisietų su neigiamais dalykais, o būtų pavadinta Didžiuoju Penktadieniu. Tačiau Juodojo Penktadienio pavadinimas greitai išplito ir kituose miestuose, tad prekeiviams teko pasiduoti. Žinoma, tuomet jie sugalvojo savo versiją, kodėl išpardavimų pentadienis tapo Juoduoju. Jie aiškino, kad pardavimuose nuostoliai žymimi raudonu rašalu, o pelnas juodu. Tad šią dieną, kai vykdomi išpardavimai, prekyba sekasi taip gerai, kad ji padengia visus nuostolius ir verslas tampa pelningas (juodas). Būtent todėl ši diena ir yra Juodasis penktadienis.

Juodasis išpardavimas Lietuvoje

Juodasis penktadienis Lietuvoje neišpopuliarėjo taip stipriai kaip Amerikoje, greičiausiai dėl to, kad pas mus nešvenčiama Padėkos diena bei lietuviai yra santūresni žmonės ir masiškai neatakuoja parduotuvių. Vis tik lietuviai taip pat mėgsta pasinaudoti išpardavimais, o pardavėjai atsakingai ruošiasi Didžiojo Penktadienio nuolaidoms. Todėl Juodasis penktadienis vis labiau populiarėja ir mūsų šalyje. Jis įprastai būna skelbiamas tą pačią dieną kaip ir visame pasaulyje - paskutinįjį lapkričio penktadienį. Pandemijos metu Juodasis penktadienis ypač išpopuliarėjo elektroninėje erdvėje, šis populiarumas išliko iki pat šių dienų. Žmonės Lietuvoje per Juodąjį Penktadienį daugiau apsiperka elektroninėse parduotuvėse, nei fizinėse. Būtent todėl daugiausiai reklamos ir didžiausių pasiūlymų galima išvysti elektroninėje erdvėje.

Tad jei planuojate didesnius pirkinius, ar norisi pasiruošti šventėms, būkite tikri, kad Didžiojo Penktadienio proga, kiekvienoje elektroninėje parduotuvėje rasite patrauklius pasiūlymus ir galėsite įsigyti reikiamas prekes už gerą kainą. Kiekvienais metais pardavėjai stengiasi kuo labiau nustebinti savo klientus, tad ir 2023 metų Juodasis išpardavimas pateiks itin gerų pasiūlymų.

Kaip pasiruošti Juodajam Penktadieniui?

Daugeliui nuo Black Friday pasiūlymų gausos gali apsisukti galva, neretai prisiperkama to, ko visai nereikia, vien dėl to, kad nesinori neišnaudoti didelių akcijų. Mūsų rekomendacija - pasiruošti Juodajam išpardavimui iš anksto. Kaip tą padaryti? Pirmiausia, susidarykite sąrašą, kokių prekių Jums reikia. Galbūt turite numatę didesnius, brangesnius pirkinius, kuriems nesinori permokėti. Taip pat susidarykite ir šventinių dovanų sąrašą, kam ir ką planuojate dovanoti. Kitas žingsnis - pasidairyti norimų prekių fizinėse parduotuvėse bei elektroninėse parduotuvėse. Pasižymėkite norimų prekių nuorodas, taip per išpardavimą bus lengviau rasti prekes ir nekils pagundų pasidairyti į kitas prekes. Žinoma, nuspręskite kokį biudžetą galite skirti ir jo laikykitės.

Juodasis penktadienis nuolat nustebina savo pasiūlymais, leidžiančiais sutaupyti. Tad jei ir paskirstėte biudžetą, atsidėkite tam tikrą papildomą sumą pinigų nenumatytiems pirkiniams. Patrauklių pasiūlymų gausa tikrai gali sugundyti, tad būsite ramūs, jei tam turėsite atsidėję papildomai.

Juodasis penktadienis „Gera Dovana“

Juodasis penktadienis taip pat tapęs tradicija „Gera Dovana“ elektroninėje parduotuvėje. Šią dieną „Gera Dovana“ skelbiami itin geri pasiūlymai bei akcijos dovanų čekiams. Juodojo išpardavimo metu bus taikomos nuolaidos patiems populiariausiems pasiūlymams. Jei ieškote prabangios dovanos, poilsio Lietuvoje ar poilsio užsienyje, pasinaudokite Black Friday pasiūlymais. Taip pat elektroninėje parduotuvėje galėsite pigiau įsigyti įvairius pasiūlymus SPA ir masažams, restoranams ir degustacijoms ir kitoms prekėms bei paslaugoms.

Taip pat rekomenduojame nepraleisti progos iš anksto įsigyti Kalėdines dovanas bei sutapyti. „Gera Dovana“ siūlo populiariausias dovanas tiek mažiesiems, tiek patiems vyriausiems. Tai puiki galimybė pasirūpinti šventinėmis dovanomis su nuolaida.

O geriausia tai, kad apsipirkti galite neišeidami iš namų, Jums nereikės grūstis eilėse, kad įsigyti norimas prekes pigiau. O ir įsigyjamų prekių kiekis neribotas. Tad apsipirkimas bus ne kančia, o tikras malonumas. O kur dar galimybė nemažai sutaupyti.

Geriausius „Gera Dovana“ pasiūlymus verta įtraukti į savo pirkinių sąrašą.

Cyber Monday – kas tai?

O ar žinote, kad po Black Friday yra skelbiamas Cyber Monday? Cyber Monday arba Kibernetinis pirmadienis taip pat atsirado Amerikoje. Jis buvo sugalvotas tuo tikslu, kad paskatinti žmones įsigyti norimas prekes ne tik fizinėse parduotuvėse, bet ir elektroninėse, taip išvengiant masinių susibūrimų parduotuvėse, automobilių kamščių ir kitų nesklandumų. Taip pat Kibernetinis pirmadienis tapo tarsi Juodojo penktadienio pratęsimu, kad žmonės nespėję įsigyti norimų prekių parduotuvėse jas ramiai galėtų įsigyti pirmadienį internetinėse svetainėse.

Lietuvoje taip pat po Juodojo penktadienio daugelyje internetinių parduotuvių skelbiamas Kibernetinis pirmadienis. Lietuvoje dažniausiai Kibernetinis pirmadienis yra tarsi finalinis išpardavimas. Šį pirmadienį galima įsigyti ne tik tas prekes, kurių nespėjote įsigyti Juodojo išpardavimo metu, bet ir likusias prekes už dar mažesnę prekę. Daugelis prekybininkų Kibernetiniu pirmadieniu pasinaudoja kaip galimybe išparduoti visus prekių likučius. Net jei ir įsigijote visas norimas prekes Juodojo išpardavimo metu, nepraleiskite progos pasižvalgyti po Cyber Monday pasiūlymus, galite atrasti patrauklių pasiūlymų už itin žemą kainą.

 

Rinkitės iš populiariausių kategorijų:

POILSIS LIETUVOJE

SPA IR MASAŽAI

ORO PRAMOGOS

VANDENS PRAMOGOS

AKTYVIOS PRAMOGOS

AUTO MOTO PRAMOGOS

GROŽIO PROCEDŪROS

SUPERAUTOMOBILIAI

RESTORANAI IR DEGUSTACIJOS

KURYBIŠKOS IR LINKSMOS

POILSIS UŽSIENYJE