Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Skrydis oro balionu - ką būtina žinoti?

2022-07-10

Skrydis oro balionu - ką būtina žinoti?

Skrydis oro balionu - išskirtinė ir nepakartojamus įspūdžius paliekanti pramoga. Tokia pramoga gali būti ir kaip itin originali dovana gimtadienio proga. Argi neapsidžiaugtumėte gavę tokią progą pakilti į dangų ir pamatyti pasaulį iš aukštai. Tas nuostabus jausmas, kai balionas atsiplėšia nuo žemės ir lėtai kyla. Žmonės likę apačioje pamažu virsta mažais taškeliai, o įprastai atrodantys laukai sudaro be gali gražius raštus.  

Tačiau, prieš renkantis šią pramogą būtina žinoti tam tikrus dalykus, kad skrydis būtų sklandus ir be didelių netikėtumų. Ypatingai tai svarbu tiems, kas oro balionu kyla pirmą kartą. Tad apie viską iš pradžių.  

Kiek laiko trunka skrydis oro balionu?  

Vienas dažniausių klausimų - kiek laiko trunka skrydis? Įprastai skrydis oro balionu trunka 1 valandą. Tačiau laiko skirti pramogai teks gerokai daugiau. Kadangi prieš skrydį pravedamas instruktažas, o ir pats pakilimas bei nusileidimas užtrunka tikrai ne kelias minutes. Tad skrydžiui oro balionu reikėtų turėti bent 3 laisvas valandas.  

Pasiruošimas skrydžiui labai svarbus ir be galo įdomus procesas. Ar žinojote, kad oro balionas nuolat palaiko ryšį su apačioje likusiu automobiliu. Žemėje likę skrydžio stebėtojai nuolat stebi, kur skrenda balionas ir skrydžio pabaigoje pasitinka jį nusileidimo vietoje. Tuomet tiek keleiviai, tiek pats balionas vežami atgal į pakilimo vietą. 

Kas gali skristi oro balionu?  

Tai itin aktualus klausimas, ypatingai turintiems vaikų ir planuojantiems šią pramogą kartu su visa šeima. Oro baliono krepšio aukštis yra 120 cm, tad žemesni žmonės nei 120 cm nėra skraidinami. Tad reiškia, kad su mažamečiais vaikais skrydžio planuoti nereikėtų. Na, o su vyresniais vaikais skristi galima. Iki 16 metų vaikus privalo lydėti suaugęs šeimos narys. Žinoma, skristi negali apsvaigę ar agresyvūs asmenys.  

Be abejonės, žmonės, kurie turi įvairių sveikatos sutrikimų turėtų pasitarti su savo gydytoju dėl to, ar gali skristi oro balionu. Besilaukiančios taip pat turėtų pasitarti su gydytoju ir būtinai informuoti oro baliono pilotą apie savo padėtį. Taip neliks jokių netikėtų situacijų. Oro baliono pilotas privalo žinoti visas galimas rizikas.  

Apranga skrendant oro balionu  

Skrydis oro balionu dėl aprangos labai neįpareigoja. Tačiau yra tam tikros rekomendacijos tam, kad Jūs gerai jaustumėtės. Pirmiausia reikėtų žinoti, kad pakilus aukštai oro temperatūra gerokai žemesnė nei ant žemės. Derėtų pasirinkti laisvo stiliaus drabužius, vilkėti kelnes, sportines tampres drabužius ilgomis rankovėmis. Taip ne tik nesušalsite, bet ir apsisaugosite nuo įvairių mašalų, kurie atsiranda tuomet, kai leidžiamasi oro balionu vakare.

Kalbant apie avalynę, net ir svarbia proga negalima avėti aukštakulnių batelių. Tai turėtų būti sportinio stiliaus ar tiesiog laisvalaikio bateliai plokščiu padu. Puiku jei jie bus ne medžiaginiai ar tiesiog atsparūs drėgmei. Kylant anksti ryte dažniausiai žolė dar drėgna nuo rasos. O skristi šlapiomis kojomis tikrai menkas malonumas. Be to, ir nusileidus gali būti, kad žolė bus drėgna.  

Kada vykdomi skrydžiai oro balionu?  

Įprastai skrydis oro balionu vykdomas arba anksti ryte arba vėlai vakare. Ryte kylama dažniausiai iki 9 val. ryto, o vakare vėliausiai iki 21 val. Toks laikas pasirenkamas ne be reikalo. Dieną vyrauja vertikalios oro srovės, kurių dar nebūna ryte, o vakare jos jau nurimusios. Žinoma, viskas priklauso dar ir nuo metų laiko. Štai anksti pavasarį ar vėlai rudenį patys palankiausi vėjai skrydžiui yra apie 8 val. ryte ir 16 val. popiet. Tad pasirinkę skrydį oro balionu žinokite, kad kilimas galimas tik tam tikromis valandomis.  

Kalbant apie maršrutą skrendant oro balionu, jis kiekvieną kartą šiek tiek skiriasi. Viskas vėl gi priklauso nuo vėjo. Kadangi oro balionas skrenda pavėjui. Žinoma, jei yra nurodyta, ką planuojama pamatyti, pilotas pasirūpins, kad kiltumėte iš tokios vietos, iš kurios skrendant pamatysite ir pažadėtas vietoves bei objektus. Pats skrydis dažniausiai užtrunka apie 1 valandą laiko. Na, o balionu tuo metu galima nukeliauti net ir iki 20 km. Jei vėjas silpnesnis kartais nuskrendama tik 10 km. 

Oro balionas pakyla į ne didesnį nei 3 km aukštį. Aukščiau kilti tiesiog neįmanoma, kadangi pritrūktų deguonies. Dažniausiai skrydžiams pasirenkamas 1 km aukštis. To tikrai pakanka, kad galėtumėte pasimėgauti išskirtiniais vaizdais ir pajusti skrydžio oro balionu laisvę.  

Kaip vyksta skrydis oro balionu?  

Jau minėjome, kad skrydis oro balionu su visu pasiruošimu trunka beveik 3 valandas. Pirmiausia susitinka visi keleiviai su oro baliono pilotu, kuris praveda instruktažą. Tuomet vyksta oro baliono paruošimas skrydžiui.

Po paruošimo kylama ir vyksta pats skrydis. Nusileidus oro balionas paruošiamas transportavimui. Žinoma, nepamirštamos ir krikštynos pirmą kartą skrendantiems oro balionu! Krikštynos vyksta pagal senas oreivių tradicijas, be to, įteikiamas ir pirmojo skrydžio diplomas atsiminimui. Na, o po visko parvykstama į pakilimo vietą.  

Kaip vyksta pakilimas ir nusileidimas? 

Skrendant oro balionu nemalonių pojūčių tikrai nepatirsite. Pats pakilimas ramus ir lengvas. Oro balionas kyla lėtai. Tad galima atsipalaiduoti ir stebėti, kaip pamažu žemė pasilieka vis toliau.  

Na, o nusileidžiant svarbiausia laikytis tam tikrų taisyklių ir klausyti oro baliono piloto. Svarbiausia:  

  • leidžiantis reikia stovėti šonu judėjimo kryptimi, taip stebėsite, kada krepšys atsidurs ant žemės 
  • leidžiantis būtina laikytis į krepšio viduje esančias rankenas 
  • pėdos turėtų būti suglaustos, o keliai šiek tiek sulenkti
  • negalima išlipti iš krepšio, kol oro baliono pilotas neduos leidimo

Neišsigąskite, jei krepšys nusileis ant žemės šonu ir balionas Jus temps. Svarbiausia ir toliau laikykitės įsikibę ir palaukite, kol sustosite ir gausite leidimą išlipti.  

Skrydis oro balionu – kokia kaina?  

Dar vienas ne mažiau svarbus klausimas - skrydžio oro balionu kaina. Įprastai vienam asmeniui skrydis oro balionu kainuoja apie 100 eurų. Skrydis oro balionu 2 asmenims dažniausiai kainuoja šiek tiek mažiau. Tad jei vienam asmeniui mokėsite 100 eurų, skrydis oro balionu dviems nekainuos nei 200 eurų. Todėl visuomet geriausia planuoti skrydį oro balionu keliems asmenims. Vienu metu oro balione skristi gali dažniausiai iki 4 asmenų. Be to, svarbu žinoti, kad vieno asmens svoris neturėtų viršyti 100 kg.  

Skrydžio oro balionu – atsiliepimai  

Žmonės, kurie jau išbandė skrydį oro balionu, dažniausiai sureaguoja panašiai. Kone visi sako, kad tai tikras atotrūkis nuo realybės. Ypatingai kvapą užgniaužią vaizdais, o jei dar skrendama virš didmiesčio. Iš dangaus viskas atrodo visiškai kitaip, tokie vaizdai ir potyriai išlieka visam gyvenimui. Tie, kas bent kartą skrido balionu, sako, kad pakilti oro balionu verta bent kartą gyvenime.  

Skrydis oro balionu Lietuvoje  

Natūralus klausimas – kur galima pakilti oro balionu Lietuvoje. Dalinamės populiariausiomis skrydžių oro balionu vietomis.  

Skrydis oro balionu Kaune 

Marijampolės oreivių klubas organizuoja skrydžius Kaune. Tai ypatingas skrydis virš Kauno apylinkių su patyrusiu oreiviu.   

Skrydis oro balionu Vilniuje  

„Geros dovanos“ oro balionu pakilti galima Vilniuje, Panevėžyje, Trakuose, Molėtuose. Besirenkantiems skrydį Vilniuje, rekomenduojama rinktis pakilimą iš Trakų. Tai vienas populiariausių maršrutų, kurį renkasi norintys skristi oro balionu. Skrydis oro balionu Vilniuje organizuojamas oreivių klubo „Padangių gėlės“.  

Skrydžius oro balionu Vilniuje ir Trakuose organizuoja ir oreivių klubas „Hot Air Lines“.  

Skrydis oro balionu Klaipėdoje  

Norinčius pasigrožėti Klaipėdos miestu iš oro baliono skrydžio, tokią galimybę suteikia Marijampolės oreivių klubas. Tai išskirtinė proga pasigrožėti ne tik Klaipėdos miestu, bet ir Baltijos jūra bei gamta aplink.  

Skrydis oro balionu Šiauliuose 

Marijampolės oreivių klubas organizuoja ir skrydžius virš Žemaitijos, taip pat ir virš Šiaulių miesto.  

Telieka išsirinkti norimą miestą ir leistis į nepamirštamą gyvenimo kelionę oro balionu! Nepakartojami įspūdžiai išliks visam gyvenimui.  

Atgal