Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29€ Galioja 12 mėn. Pardavimo vietos Pagalba
Turite dovanų čekį?
Mylimiausi
Meniu
Kategorijos
Dovanų idėjos
Vieta

Ką padovanoti 18-to gimtadienio proga? Geriausios idėjos

2022-03-01

Ką padovanoti 18-to gimtadienio proga? Geriausios idėjos

Vienas įsimintiniausių ir turbūt svarbiausių gimtadienių - 18-asis gimtadienis. Kiekvienas jaunuolis svajoja sulaukti pilnametystės ir įsimintinai paminėti šią dieną. Juk tai svarbi diena, kai oficialiai tampama suaugusiu, pilnateisiu piliečiu. Nuo tos akimirkos žmogus tampa atsakingas tik pats už save. Dažniausiai 18-asis gimtadienis siejasi ir su nauju gyvenimo etapu, kai baigiama mokykla ir laukia dar neatrastas ir nepažintas pasaulis. Būtent todėl ypatingai svarbu apgalvoti dovaną jaunuoliui, sulaukusiam pilnametystės. Tokią svarbią dieną norisi įteikti originalią dovaną, kuri pranoktų visus lūkesčius, o gal tiesiog maloniai nustebintų.  

Pinigai – dovanoti ar ne?  

Dažnai manoma, kad pinigai dovanojami tik tuomet, kai nesugalvojama, kokia dovana būtų tinkamiausia. Taip, dovanoti pinigus gal būt atrodo per daug banalu. Vis tik jaunam žmogui, ką tik sulaukusiam pilnametystės tai nebus prastas sprendimas. Juk gyvenimo pradžioje pinigai ypatingai reikalingi. Gal būt jubiliatas turi slaptą svajonę ar taupo brangesniam pirkiniui. Todėl jei neįsivaizduojate, kokia dovana pradžiugintų gimtadienio kaltininką, drąsiai dovanokite pinigus. 

Kitas klausimas – kaip originaliai juos įteikti? Žinoma, vokelis paprasta išeitis. Tačiau galima tai padaryti ir originalesniais būdais.  

TOP 5 būdai, kaip originaliai dovanoti pinigus 

Aukso puodas. Dovanokite pinigus smulkesnėmis kupiūromis ir sudėkite jas į aukso spalvos puodynę - taupyklę.  

Pinigai rėmelyje. Ypač populiarus būdas pinigus įrėminti. Jei dovanojate 50 ar daugiau eurų, juos iškeiskite į 10 eurų kupiūras. Tuomet sulenkiant dėkite vieną po kito, kad po pirmo skaičiaus liktų tik nuliai. Taip rėmelyje atrodo įrėmintas tarsi milijonas.  

Pinigai baliono viduje. Jei pinigai dovanojami merginai, galima juos įdėti į balioną. Balionas atrodo šventiškai, o ir pinigai įteikiami įdomesniu būdu.  

Pinigų puokštė. Taip pat originalus būdas įteikti pinigus. Tereikia susukti kupiūras, perrišti juostele ir pritvirtinti prie medelio šakų. Medelis gali būti pagaminti iš vielučių. Taip pat galima dovanoti ir tikrą pinigų medį, ant kurio kabės susukti banknotai.  

Pinigų lietus. Ypač originalus būdas padovanoti pinigus. Viskas ko prireiks, tai skėčio, virvelių ir banknotų. Išskleiskite skėtį, pritvirtinkite pinigus juostelėmis. Tuomet suskleiskite ir perriškite dovanų kaspinu. Įteikiant tiesiog pasakykite, kad linkite pinigų lietaus. Išskleidus skėtį atrodys tarsi lyja pinigais.  

Įspūdžio dovanos – originalu ir šiuolaikiška 

Turbūt retas jaunuolis sulaukęs savo ypatingojo 18-to gimtadienio apsidžiaugs gavęs puodelių ar kokių suvenyrų. Dovanojant bet kokius daiktus reikėtų labai gerai apgalvoti, ar toks daiktas sužavės jauną žmogų. Geriausias pasirinkimas – dovanoti įspūdžius! Juk gyvenimą dar tik pradedantis jaunuolis tikrai svajoja išbandyti pačias įvairiausias pramogas ir patirti neišdildomus įspūdžius. 18 gimtadienio dovanos privalo būti originalios! Įspūdžio dovana apsidžiaugs tiek mergina, tiek vaikinas. 

Geriausios 18 gimtadienio įspūdžio dovanos  

Vandens pramogos visuomet žavi jaunus žmones. Ypatingai šiltuoju metų laiku. Viena sparčiausiai populiarėjančių pramogų vandenyje - čiuožimas vandenlente. Lietuvoje vandens parkų, kuriuose galima čiuožti vandenlente tikrai nemažai. Tokiuose parkuose įrengtos specialios trasos ir traukos lynų sistemos. Puiku tai, kad net ir nebandžiusiems tokios pramogos įmanoma išmokti čiuožti ant vandens jau per pirmą plaukimą. O pabandžius norėsis pakartoti. 

Dar viena puiki vandens pramoga – pasiplaukiojimas laivu, valtimi, katamaranu ar irklente. Pasiplaukiojimai dažniausiai organizuojami kelių žmonių grupei. Todėl tai gali būti ne tik puiki dovana, bet ir pačio gimtadienio šventė su vaišėmis. Jei plaukiama irklentėmis ar baidarėmis, po visko galima paruošti pikniką gamtoje.  

Kiek ekstremalesnės vandens pramogos – skrydis vandens skraidykle ar nardymas. Tai puiki dovana jaunuoliams ištroškusiems adrenalino ir naujų nuotykių.  

Jei žinote, kad jaunuolis nebijo aukščio, dovanokite pramogas ore. Turbūt daugelis pasvajoja apie šuolį parašiutu ar skrydį oro balionu. Norite padovanoti ne tik įspūdžius ir įamžintas akimirkas? Dovanokite skrydį parasparniu su fotosesija. Su parasparniu pakylama net iki 300 m aukštį. Iš aukštai atsiveria nuostabūs vaizdai. Skrydis ne tik suteiks naujų išgyvenimų ir įspūdžių, bet ir puikių atsiminimų. Skrydžio metu pilotas viską įamžins.   

Bijantiems aukščio ekstremalių pramogų netrūksta ir ant žemės. Vaikinams tikrai patiks ekstremalūs pasivažinėjimai keturračiais, automobiliu ar kartingais. Na, o norintiems pasijusti tarsi filmo herojais dovanokite laiką šaudykloje, kur bus galima išbandyti įvairius šaunamuosius ginklus. 

Išmani dovana sulaukus pilnametystės

Kiekvienas jaunuolis tikrai svajoja apie naujausią išmanųjį telefoną, planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį. Technologijos neatsiejama šiuolaikinių vaikų ir jaunuolių dalis. Be to, tai būtini daiktai mokslams, pramogoms ir bendravimui su draugais. Pilnametystė puiki proga įteikti tokias dovanas. Žinoma, tai idėja tėvams, seneliams ar krikšto tėvams. Kadangi dovana reikalauja tikrai nemažų išlaidų.  

Jei nusprendėte, kad dovanosite išmanų įrenginį, geriausia būtų sužinoti, apie ką svajoja jaunuolis. Juk nesinori nuvilti. Todėl norint išlaikyti staigmeną galite tiesiog atsitiktinai paklausinėti, ką mano apie vieną ar kitą išmanųjį telefoną, kompiuterį. Taip būsite garantuoti, kad dovana pateisins lūkesčius. 

Dovanų - automobilis?  

Viena didžiausių dovanų, kokią galima padovanoti jaunam, vos 18-os sulaukusiam žmogui - automobilis. Ypatingai, jei domisi vairavimu ir svajoja apie savo transportą. Dabar dauguma jaunuolių jau vos sulaukus pilnametystės išsilaiko teises. O juk tikrai nesinori kas kartą prašyti tėvų paskolinti automobilį. Turinti pakankamai lėšų tai bus ne tik puiki dovana, bet ir investicija. Automobilis būtina susisiekimo priemonė, pravers studijuojant kitame mieste ar net šalyje.  

Na, o jei manote, kad tai bus pernelyg didelė dovana ar jai tuo metu nėra pakankamai pinigų, dovanokite vairavimo kursus. Tokia dovana pradžiugins tikrai ne mažiau.  

Investuokite į mėgstamą veiklą  

Kiekvienas žmogus turi mėgstamą veiklą. Jaunimas mėgsta išbandyti daug naujų dalykų, bet tikrai turi ir hobių, kuriais domisi labiau nei kitais. Tad kodėl nepaskatinus domėtis labiau tam tikra sritimi? Merginos dažnai svajoja apie grožio kursus - makiažo kursai, manikiūro kursai. Tiek merginoms, tiek vaikinams tikrai patiks fotografijos kursai. Dabar vis daugiau žmonių nori patys išmokti padaryti profesionalias nuotraukas. Žinoma, kursai gali būti susiję ne tik su tam tikra profesija. Tai gali būti ir kelių valandų kūrybiniai kursai, kurių metu galima pasigaminti kvepalus, susikurti įdomų drabužį ar išmokti nardyti. Svarbiausia žinoti jaunuolio norus, tuomet tikrai nebus sudėtinga išrinkti dovaną.  

18 gimtadienio idėjos - kaip švęsti? 

Švęsti 18 gimtadienį namuose tikrai nesužavės jaunuolio, kuris trokšta linksmintis su draugais. Todėl tai tikras galvosūkis tėvams. Šventę geriausia planuoti kartu, taip žinosite, kur Jūsų vaikas švęs, kokia kompanija susirinks. Štai kelios idėjos, kaip smagiai paminėti 18-ąjį gimtadienį. 

Šventė sodyboje. Dažniausiai į 18-to gimtadienio šventę susirenka daug draugų. Todėl viena geriausių išeičių - sodybos nuoma. Dažniausiai tam pasirenkami nameliai su pirtimi. Tokiuose nameliuose užtektinai vietos pasisėdėjimui ir šokiams. Žinoma, būtinai reikėtų pasitarti su sodybos šeimininkais ar jų nuomojame namelyje galima leisti garsiau muzika, ar triukšmas netrukdys aplink besiilsintiems. Kadangi retas jaunimo vakarėlis apsieina be garsesnės muzikos ir šokių.  

Žinoma, ne visi nori triukšmingo vakarėlio. Todėl paminėti su draugais gimimo dieną galima ir kitaip. Suorganizuokite nuotykius pabėgimo kambaryje. Tai itin populiari pramoga, kuri patinka tiek jauniems, tiek vyresniems. Galima rinktis įvairiausius nuotykius ir galvosūkius. Viskas priklauso nuo to, kokiame mieste bus minima gimimo diena bei kas patinka jaunuoliui.  

Kaip gi be šiuolaikiškų pramogų? Grupei jaunimo tikrai patiks žaidimas virtualios realybės arenoje. Didelėje virtualios realybės arenoje galima išbandyti savo jėgas žaidžiant komandomis. Per vieną valandą spėja sužaisti net 16 asmenų.  

Jei gimtadienį švenčia mergina, jai tikrai patiks jį paminėti su išskirtine asmenine ar draugių fotosesija. Kodėl gi neįamžinus šventinės dienos akimirkų. 18-to gimtadienio fotosesija puikus atsiminimas visam gyvenimui. 

Na, o jei turite pakankamai vietos namuose, galite surengti vakarėlį - staigmeną. Sukvieskite geriausius vaiko draugus, paruoškite teminį vakarėlį. Kad staigmena pavyktų, sugalvokite gerą priežastį, kad išviliotumėte šventės kaltininką ar kaltininkę iš namų.  

Dovanodami šventę suteiksite iš ties daug gerų emocijų. Tai bus viena geriausių dovanų. Juk kiekvienas svajoja paminėti savo 18 gimtadienį ypatingai. Žinoma, nepamirškite pasirūpinti ir vaišėmis, gėrimais, papuošimais. Jei šventė vyks ne namuose, paruoškite vienkartinius indus. Taip po šventės nereikės daug tvarkytis.  

Svarbiausia rengiant šventę nepamiršti pasirūpinti, kad joje dalyvautų visi brangiausi žmonės jubiliatui. Juk tuo metu tai atrodys didžiausias gyvenimo įvykis. Todėl svarbu pakviesti geriausius draugus bei artimiausius giminaičius, kuriuos jaunuolis norėtų matyti savo šventėje. Jei šventė rengiama ne kaip staigmena, planuokite viską kartu. Suteikite laisvę rinktis, išreikšti savo nuomonę ir norus. Parodysite, kad gerbiate ir norite, kad šventė būtų tokia, kokios norisi švenčiančiam savo pilnametystę. 

18-tas gimtadienis vienintelis toks per visą gyvenimą. Jis ypač svarbus jaunuoliams, todėl pasistenkite būti originalūs ir išpildyti slapčiausias jų svajones!  

Atgal