Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Turite dovanų čekį? Kontaktai
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkę prekes, spauskite mygtuką "Dėti į krepšelį"
Patinka Prisijungti

Ką dovanoti išrankiems vaikams per Kalėdas?

2018-11-28

Ką dovanoti išrankiems vaikams per Kalėdas?

Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams? Ką dovanoti vaikui, kuris viską turi arba yra labai išrankus?

Dauguma tėvų pasakys, kad jų atžalos jau turi per daug žaislų su kuriais dažniausiai nė nežaidžia, tad artėjant tokioms šventėms kaip gimtadieniai ar Kalėdos tampa tikra dilema – ką gi dovanoti šį kartą, jog po to nereikėtų dovanos dėti į nereikalingų daiktų krūvą?

Visų pirma reikėtų atsižvelgti į vaiko pomėgius, nes tai yra pats svarbiausias dalykas, kuris padės rasti tinkamą dovaną, kuri nesimėtys žaislų dėžėje nenaudojama. Jei vis dėlto dovanos gavėjas neturi aiškių pomėgių ar tiesiog kyla klausimas, ką išrinkti, reikėtų spręsti pagal vaiko amžių, kadangi kiekvienas vaikystės etapas yra labai skirtingas ir reikalauja lavinti vis kitus dalykus.

Kalėdinės dovanos 3–6 metų vaikams

Tarp 3 ir 6 metų vaikų yra didelis raidos skirtumas. 3 metų vaikai jau pradeda dėlioti rišlesnius sakinius ir gali aiškiau bendrauti su suaugusiais, po truputį įgyja žinių apie jį supančią aplinką, išreiškia savo poreikius, mintis ir jausmus. Bendraudamas, girdėdamas ar žaisdamas jis sužino žodžių reikšmes, išmoksta juos taisyklingai tarti. Tuo tarpu 4 metų vaikai jau daug kuria, fantazuoja, kur kas intensyviau bendrauja su aplinkiniais. Šio amžiaus vaikai daug klausinėja ir taip plečia savo žodyną. Tad 3–4 metų vaikų žodynui plėsti puikiai tiktų dovanoti lavinamuosius žaislus, knygeles, piešimo sąsiuvinius ir pan.

Vyresnieji – 5–6 metų vaikai, jau noriai mokosi eilėraštukų, geba planuoti, galvoti siužetus, įvertinti ir komentuoti veiklos žingsnius. Pasak www.klrppt.lt, šiuo gyvenimo laikotarpiu būtina palaikyti vaikų iniciatyvumą, žaisti siužetinius vaidmeninius žaidimus, pamokyti, kaip ką daryti. Tokiu būdu lavinama vaikų vaizduotė, atmintis, mąstymas, plėtojama kalba, todėl svarbu su jais bendrauti taisyklinga, aiškia kalba. Tad, jei norite visa tai išlavinti, galite dovanoti bilietus į patį paprasčiausią vaikišką spektaklį, kuris būtų aiškiai suprantamas ir pritrauktų dėmesį.

Taigi 3–6 metų vaikučiai mielai vietoj žaislų gautų ir knygeles, o dar geriau – knygyno dovanų čekį, kad patys galėtų mėgautis pasirinkimo ir apsipirkimo procesu. Svarbu šiame procese nepamiršti klausinėti, kodėl vaikas renkasi vienokią ar kitokią knygą, pagirti jį / ją už tokį pasirinkimą, nes taip formuojasi domėjimasis skaitiniais.

Pasak Thetot.com, 3–6 metų mažyliams taip pat turėtų būti dovanojamos tokios dovanos, kurios lavina smegenų ir rankyčių veiklą. Tokiame amžiuje puikiai tiktų dovanoti šokdynes, kamuolius ir panašius daiktus, kurie skatina fizinį aktyvumą. Taip pat Gifts.com rekomenduoja dovanoti muzikos instrumentus. Kalifornijos Universitete (Irvine) atlikti tyrimai parodė, kad vaikai, kurie ikimokykliniame amžiuje buvo mokomi muzikuoti, vėliau rodė geresnius matematikos ir gamtos mokslų rezultatus. Tie, kurie mokėsi groti pianinu, pasižymėjo geresne koordinacija ir koncentracija. Ką gali žinoti, galbūt tai, kas prasidės žaidimo forma gali tapti tikru gyvenimo džiaugsmu, tad kodėl nepamėginus?

Norintiems išskirtinės dovanos vaikui, siūloma dovanoti ne materialias, o nuotykių dovanas, kurios galbūt vaikui paliks neišdildomą įspūdį ar padės atrasti naują pomėgį. Pavyzdžiui, apsilankymas „CurioCity“ (tinka nuo 1 iki 13 metų vaikams). Jame vaikai turės galimybę skristi erdvėlaiviu į kosmosą, įveikti įvairius kliūčių ruožus virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožinėti nuo vaivorykštės, apsilankyti radijo laidų įrašų studijoje, dalyvauti būreliuose, žaisti, patirti, sužinoti ir daug ką pajausti! Argi nenuostabu?!

Visos šios dovanos – universalios, todėl tiks tiek berniukams, tiek mergaitėms, todėl nei vienas neliks nusivylęs.

Kalėdinės dovanos 7–8 metų vaikams

Augant vaikams didėja ir skirtumai tarp lyčių. Jei mažieji berniukai, dar iki pradedant lankyti mokyklą, kartais pastebimi žaidžiant lėlėmis, o mergaitės – mašinytėmis, nuo 7-erių metų tai kardinaliai gali pasikeisti. Pagal Thetot.com, pateiktą informaciją 78 metų vaikai jau supranta, kas yra darbas komandoje, todėl tokio amžiaus atžaloms tinkamiausia dovana šeimos ar vaikiški stalo žaidimai, kurie skatina suvokti, ką reiškia būti komandos dalimi. Tačiau „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė, psichologė, psichiatrė, medicinos mokslų daktarė Sigita Lesinskienė, ragina nepamiršti ugdyti vaiko rūpestingumą ir atsakomybės jausmą, kuriuos labiausiai vysto naminių gyvūnėlių auginimas, bet jei namuose nėra galimybės jų auginti, puiki išeitis dovanoti bilietus į delfinariumą ar Zoopark.lt, kuriuose mažieji turės galimybę savomis rankomis paliesti gyvūnėlius, su jais susipažinti iš arti ir apie juos daug ką sužinoti.

Taip pat svarbu pabrėžti ir vaiko individualumą, padėti jam atrasti savo talentą. Štai čia galima išskirti tinkamiausias dovanas berniukams ir mergaitėms. Pradėjus lankyti pirmąją klasę, neretai vaikai pradeda lankyti ir įvairius būrelius – muzikos, šokių, sporto ar kt. Tad 78 metų mergaitės tikrai apsidžiaugs gavusios jodinėjimo su poniu „Harmony park“, šokių ar rankdarbių pamokėles dovanų.

78 metų berniukai tokiame amžiuje mielai žaidžia su Lego konstruktoriais – jie lavina kūrybiškumą, kadangi kiekvieną kartą žaidžiant galima sukurti vis kitokius objektus, kitaip tariant, vaikas šio konstruktoriaus pagalba turi galimybę kurti tokius žaislus, kokių norisi pačiam. Jei berniukas mėgsta Lego, tikrai pamėgs ir Robotikos akademiją, kurioje jis susiras naujų draugų, išmoks naujų įgūdžių ir pamatys Lego robotus, kuriais turės galimybę pasinaudoti atliekant įvairiausius projektus, tad su tokia dovana tikrai „neprašausite“ pro šalį.

Dovanos 9–10 metų vaikams Kalėdų proga

9–10 metų vaikai po truputį tampa savarankiški ir iš pradinių klasių pereina į pagrindinę mokyklą, kurioje jie susiduria su kur kas daugiau protinių iššūkių. Knygoje „Vaiko raida“ psichologė Kristina Paradnikė teigia, jog šiame gyvenimo tarpsnyje svarbu, kad mokydamasis vaikas patirtų sėkmę, kitu atveju formuojasi menkavertiškumo jausmas. Dėl šios priežasties verta lavinti jų mąstymą ir pasitikėjimą savimi, skatinant juos eiti į galvosūkių kambarius, kurių apstu visoje Lietuvoje. Tai puiki proga praleisti laisvalaikį kartu su šeima arba draugų būryje, kadangi, pagal Thetot.com duomenis, būtent tokiame amžiuje vaikai dažnai pradeda kurti ilgalaikes draugystes su bendraamžiais. Dėl to 9–10 metų berniukams taip pat patiks dažasvydis, kur jie galės kurti taktikas ir linksmai praleisti laiką su draugais. Tai puikus būdas lavinti smegenų veiklą ir gerinti fizinę būklę. Šiame gyvenimo laikotarpyje atsiskleidžia ir nauji pomėgiai, talentai, todėl galima vaikui dovanoti tai, kas vėliau taps nauja veikla, pavyzdžiui: šaudymas iš lanko, kartingai ir t. t.

9–10 metų mergaitės tokiame amžiuje dažnai atskleidžia savo meninius sugebėjimus. Psichologė Kristina Paradnikė netgi pastebi tendenciją, kad būtent šiame gyvenimo tarpsnyje vaikai piešimą laiko mergaitišku užsiėmimu. Dėl šios priežasties šis laikotarpis puiki proga dovanoti tapybos ar dekupažo rinkinį, o dar geriau – kursus, kuriuose jos galėtų išmokti naujų dalykų arba gilinti žinias, pavyzdžiui, šokių pamokos, tapybos pamokos, žvakių gamyba ir pan.

Kaip ir buvo minėta, 9–10 metų vaikai šiuo etapu susiduria su daug naujų protinių iššūkių, taip pat intensyviai vystosi jų loginis mąstymas, todėl norint juos paruošti iš anksto, galima dovanoti ir įvairių žurnalų prenumeratų, kadangi juose gvildenamos aktualios temos tokio amžiaus vaikams – tiek pramoginės, tiek mokslinės. Tokia dovana bus įdomi ir jaunesniems, ir vyresniems vaikams, o gal net ir tėvams. Taip pat visuomet verta investuoti į vaikų kultūrinį švietimą – vestis juos į spektaklius, kiną. Pasak „Stalo teatro“ įkūrėjos, aktorės ir režisierės Saulės Degutytės, teatras ugdo vaikų kūrybiškumą, dėmesingumą, gausina žodyną, plečia akiratį ir skatina socializaciją. Nei vienas tėvelis nepaneigs, jog tai yra labai svarbu kiekvienai atžalai.

Dovanos 11–13 metų vaikams Kalėdoms

Jei kyla dilema, ką dovanoti jau kiek vyresniems, 11–13 metų vaikams, geriausia būtų klausti jų pačių, nes dažnai jie jau patys žino, ko nori, turi tvirtą nuomonę, arba patariama rinkti tai, kas atspindi jų užklasinę veiklą, pomėgius. Tačiau, jei Jums reikia dovanoti dovaną vaikui, apie kurį mažai žinote ar ieškote greitos dovanos, rinkitės saugias dovanas, kurios tiks tiek berniukams, tiek mergaitėms, t. y. kuponas į vandens arba nuotykių parką, Snow areną, boulingą ar naktinį žvaigždžių stebėjimą Molėtų observatorijoje ir pan.

11–13 metų mergaitės ima demonstruoti savo mergaitiškumą, t. y. nebeleidžia, kad mama rinktų jos aprangą, kartais netgi ima nešioti papuošalus, dažnai tokiame amžiuje jos pradeda mėgti kulinariją. Taigi, jei bijote „nepataikyti“ į tokios mergaitės skonį, galite dovanoti drabužių, papuošalų ar bet kokį kitą dovanų čekį, arba degustaciją, pavyzdžiui, šiuo metu itin populiari šokolado degustacija. Jei dovanos gavėja nemėgsta ar negali valgyti šokolado, tuomet yra puiki ir skani alternatyva – vaflių degustacija. Taip pat 11–13 metų mergaitės neretai tampa tikromis pamaivomis, todėl tikrai apsidžiaugs gavusios teminę fotosesiją dovanų.

11–13 metų berniukai dažniausiai domisi automobiliais, kompiuteriniais žaidimais ar aktyvia veikla, todėl dovanodami kompiuterinį žaidimą tikrai „neprašausite“, tačiau, jei norite kažko įspūdingesnio, siūlome dovanoti tai, ko jis ilgai nepamirš, pavyzdžiui, apsilankymą virtualioje realybėje, kurioje vaikas patirs tai, kas manė esą neįmanoma. O gal pasivažinėjimas prabangiu automobiliu ar net sportinio ralio vairavimo pamoka bus tinkamiausia dovana? Manote, kad tokio amžiaus vaikai dar per jauni? Nieko panašaus! Tokia dovana nustebintų net ir užkietėjusį užsispyrėlį, kuriam su dovanomis įtikti itin sunku. Net 65 % vaikų šiuo metu lankančių pradinę / pagrindinę mokyklą, užaugę dirbs darbus, kurie šiandien dar net neegzistuoja? Tad kodėl gi nepadovanojus berniukui drono pilotavimo pamokos ar stovyklavimą jau minėtoje Robotikos akademijoje, kuriose vaikai išmoksta to, ko nei viena Lietuvos mokykla dar nemoko?

Kalėdinės dovanos vaikams, kai sunku išsirinkti:

Jei esate nusprendę, kad kalėdines dovanas dovanosite ne tik saviems vaikams, bet ir jauniesiems giminaičiams ar draugų vaikams, štai keletas idėjų, kurios padės apsispręsti greitai ir lengvai:

Kalėdinės dovanos vaikams, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį:

 • Vichy vandens parko pramogos. Gera žinia, jog šis parkas dirba ištisus metus, todėl net ir šaltą žiemos dieną galima pasimėgauti malonia atmosferos šiluma bei vandens pramogomis, kuriomis pasidžiaugs ne tik mažieji, bet ir suaugusieji.
 • Pasivažinėjimas su prabangiu automobiliu. Ši dovana labiausiai tiks berniukams, bet ką gali žinoti, galbūt atsiras ir jaunoji adrenalino fanė. Šiai pramogai būtinas tėvų sutikimas, todėl prieš pirkdami tokią dovaną įsitikinkite, kad tėvai išleis savo atžalą į tokį išbandymą. Lietuvoje yra didelis prabangių automobilių pasirinkimas (Lamborghini, Ford Mustang Cabrio, Ferrari, Tesla, Chevrolet Camaro Cabrio ir t. t.), todėl savo mėgstamiausią atras kiekvienas.
 • Bilietai į virtualios realybės pasaulį. Tai galimybė išmėginti naujausiomis technologijomis paremtas pramogas, o dovanos gavėjas turės progą rinktis norimo virtualios realybės pasaulį, kuriame nori atsidurti. Tai gali būti kosmosas, pasaulio kraštas, vandenyno dugnas, fantastinis pasaulis, dinozaurų apsuptis ar bet kas kita, kas gali pasirodyti neįtikėtina ar nerealu.
 • Pramogos nuotykių parke taip pat patiks ne tik mažiesiems, bet ir tėvams, kurie turės galimybę atsipūsti nuo kasdienybės. Todėl, jei ieškote bendros dovanos, ne tik draugų vaikams, bet ir patiems draugams, tai universali išeitis. Nuotykių parkų yra daugelyje didžiųjų miestų, taip pat jų galima rasti ir mažesniuose miesteliuose, tad jei nenorite apkrauti dovanos gavėjų kelionės planavimu, tiesiog dovanokite bilietus į artimiausią nuotykių parką.
 • Laipiojimas uolomis arba apsilankymas alpinizmo centre. Tie, kas nėra to bandę, gali pagalvoti, kad kopti – labai lengva, tačiau Jūs smarkiai klystate. Šio užsiėmimo metu dirba visi raumenys, todėl vaikai po apsilankymo tikrai „išsikraus“. Svarbiausia, nebijoti aukščio, nes ištvermingiausi sugeba užkopti į pačią viršūnę, kuri gali siekti net 10 metrų.
 • Snow Arena. Norite vaikui padovanoti daug nepakartojamų įspūdžių? Padovanokite jiems slidinėjimo džiaugsmą! Snow Arena yra visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse, todėl jei žiema nedžiugina gausiu sniegu, tai puiki galimybė padovanoti sniego kupiną dieną!
 • Pasiplaukiojimas irklente. Manote, kad tai netinkama dovana Kalėdoms? O kodėl gi ne? Juk dauguma vaikų visomis dovanomis atsidžiaugia jau per sausio–vasario mėnesius, o štai šios pramogos lauks iki vasaros ir tik tuomet galės ja pasimėgauti! Šis pasiplaukiojimas yra ne tik įdomus nuotykis, bet ir smagi treniruotė visam kūnui. Taip pat dalyviai gali grožėtis aplinka, nuostabiu peizažu, dailia augmenija ir gyvūnija.
 • Apsilankymas boulinge. Tai intriguojantis žaidimas, skatinantis varžytis tarpusavyje su komandos nariais, tad kodėl nepraleidus kelių valandų besivaržant, o pralaimėjęs turės atlikti kokią nors komandos sugalvotą užduotį, kad žaisti būtų įdomiau.

Dovanos vaikams, kurie mėgsta ramybę ar protinę veiklą:

 • Apsilankymas Zoopark.lt. Dauguma vaikų myli ir dievina mažuosius pasaulio sutvėrimus, todėl tikrai padėkos už tokią dovaną. Pirmasis Zoopark.lt zoologijos sodas yra Vilniuje, o antrasis – Kaune. Čia lankytojai gali iš labai arti susipažinti su gyvūnėliais, juos liesti, su jais bendrauti, maitinti, stebėti ką jie daro ir kaip laisvai vaikšto erdvėje. Tai nuostabus ir unikalus edukacinis projektas, kurio metu ugdoma vaiko kantrybė, švelnumas, rūpestingumas, atsakingumas ir pažinimas.
 • Jodinėjimas žirgu / poniu. Sakysite, jog tai aktyvus laisvalaikis? Gal ir taip, tačiau šie gyvūnai ramina ir sakoma, kad net gydo! Tad pasijodinėjimas žirgu ar kiek mažesniu – poniu, tikrai praskaidrins nuotaiką, atpalaiduos po įtemptų mokslų ar kitų neraminančių dalykų.
 • Degustacija. Pažįstate smaližių? Štai puiki dovanos idėja, dėl kurios galite būti tikri! Šokolado arba vaflių degustacija! Čia ne tik bus ragaujami saldumynai, bet bus proga ir patiems jų pasigaminti bei parvežti lauktuvių močiutei.
 • Vaikiškas masažas. Jei galvojate, kad vaikams nereikia atsipalaiduoti nuo šiuolaikinio pasaulio keliamo streso, Jūs labai klystate. Vaikai, kaip ir suaugę, patiria itin daug nerimo: dėl mokslų, draugų, pripažinimo, kartais dėl tėvų spaudimo ir t. t. Vaikiškas masažas padės atsipalaiduoti, atsigauti nuo aplinkinio šurmulio bei palaikyti taisyklingą laikyseną.
 • Kino ar spektaklio bilietai. Šiais laikais kiekvienas teatras gali pasidžiaugti savo repertuare turėdamas bent kelis spektaklius, skirtus vaikams, todėl nepraleiskite progos vaikus supažindinti su menu ir jo elementais. Na, o jei paprasti apsilankymai filmuose jau nusibodę, padovanokite 5D ar 7D kino bilietą, kuris suteiks daug naujų pojūčių.
 • Galvosūkių kambarys. Tai kambarys, skirtas gerai praleisti laiką su šeimos nariais ar draugais, kuriame Jums teks gerai pasukti galvą, kad pabėgtumėte. Taip pat teks įtraukti kiekvieną žaidimo dalyvį, pasitikėti vienas kitu ir net stresinėse situacijose mąstyti logiškai. Tai tikras išbandymas!
 • Plaukimas laivu. Keliauti gali visi šeimos nariai ir taip praleisti dieną gėrintis nuostabia aplinka su artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis – šeima – šalia. Galbūt tai kažkam bus pirmas kartas, tad nedvejokite tokiu pasirinkimu.
 • Dovanų čekis. Jei visiškai neturite idėjų, ką dovanoti, čekis yra saugiausia dovana, kadangi vaikas pats galės išsirinkti ko jis nori. Svarbu išrinkti tinkamą parduotuvę. Tai gali būti drabužių, žaislų, knygyno ar kt. parduotuvė. Tačiau šiais laikais galima džiaugtis, jog yra galimybė įsigyti ne tik parduotuvių čekių, bet ir pramogų / įspūdžių! Taip tiek berniukai, tiek mergaitės turės galimybę patys išsirinkti, kokį potyrį nori išbandyti, ar jie nori tai daryti vieni, o galbūt nori įtraukti visą šeimą ar geriausius draugus.

Tačiau visų svarbiausia, visas dovanas rinkti su meile ir nuoširdžiu rūpesčiu, kad kiekvienas ją gavęs jaustų šilumą, meilę ir džiaugsmą. Tokiu būdu tikrai išrinksite pačią nuostabiausią dovaną, ir nesvarbu, ar tai bus daiktas, ar įspūdis, vis tiek Jums bus atsidėkota už Jūsų skirtą laiką ir rūpestį.

 

 

Atgal