Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Dovanos mamai pagal asmenybės tipą

2018-03-22

Dovanos mamai pagal asmenybės tipą

Pirmieji pavasario žiedai primena apie vieną svarbiausių šio metų laiko švenčių – Mamyčių dieną. Lietuvoje ji švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Kitos šalys ją mini įvairiais mėnesiais – nuo vasario iki pat gruodžio. Balkanų valstybės (Albanija, Bulgarija, Juodkalnija ir Serbija) Motinos dieną švenčia kovo 8-ąją, o belgai ir Kosta Rikos gyventojai – per Žolinę, rugpjūčio 15-ąją. Lietuvoje Motinos diena pradėta minėti tarpukariu – 1928-aisiais.

Motinos dienos dovanų tendencijos

Mūsų šalyje Motinos dieną minėti yra linkę net 90 proc. gyventojų. Daugiausia apklaustųjų mamas pasveikina dovanodami gėlių ar saldumynų, kiti apsiriboja žodiniu pasveikinimu ar sveikina telefonu, tretieji dovanoja brangesnes ir solidesnes dovanas. Mamos labiausiai norėtų papramogauti su visa šeima, gauti asmeninių dovanėlių grožiui, pasimėgauti laisvadieniu ir atitrūkti nuo namų ruošos. Mamas labiausiai sujaudina sentimentalios dovanos – vaikų piešti atvirukai, kurti eilėraščiai, fotoknygos su šeimos nuotraukomis ir pan., tad dovanoti galite net kelias dovanas, kurias vainikuos stilinga gėlių puokštė.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Motinos dieną, apklausų duomenimis, švenčia 85 proc. šalies gyventojų. Anot JAV mažmeninės prekybos federacijos, statistinis amerikietis, rinkdamas dovaną artėjant Motinos dienai, planuoja išleisti 186 $ (2017 m. duomenimis). Į minėtąją 186 $ sumą neretai įeina ne tik dovana mamai, bet ir dovana močiutei bei žmonai (ypač jei šeimoje auga mažų vaikų, kurie dovanos mamai savarankiškai išrinkti negali). Motinos dienos dovanoms planuojamos sumos kasmet vis auga. Tai rodo, kad ši šventė šiuolaikinėje visuomenėje įgauna vis didesnę prasmę.

Visgi nebūtina susitelkti vien tik į dovanos vertę. Kur kas svarbiau – ką mėgsta jūsų mama, močiutė ar žmona. Visos mamos tikisi nuoširdžios, konkrečiai joms rinktos dovanos, o ne pirmo pasitaikiusio niekučio.

Be to, renkant dovaną moteriai, kartais sudėtinga suderinti kelis esminius aspektus: kad dovana būtų įspūdinga, įsimintina ir praktiška vienu metu. Sunku rinkti dovaną, jei ji susijusi su kosmetika, mada, ypač jei dovaną mamai renka vaikinas,  ir su technologijomis, jei dovaną renka mergina. Išrinkti tinkamą dovaną reiškia, kad reikės gerai pasukti galvą. Dažnai užduodamas ir klausimas: „Ką padovanoti mamai, kuri viską turi?“ Negalima turėti per daug nuotykių, įspūdžių, malonių akimirkų, neatrastų skonių, tad koncentruokitės į įspūdžio dovanas.

Savo mamas geriausia pažįstate tik jūs, tad tik jūs geriausiai žinote, kuo jas nustebinti. Šis straipsnis-gidas padės tiems, kurie jau turi preliminarių idėjų, tačiau nežino, kaip jas tiksliai materializuoti. Labiausiai dovaną rinkti rekomenduojame atsižvelgiant į mamos asmenybės tipą.

1. Dovana mamai meno žinovei

Jūsų mama nepraleidžia nė vieno spektaklio ar parodos premjeros, puikiai išmano meno subtilybes? Tuomet dovana tikrai turėtų būti susijusi su menu ar kultūra. Pavyzdžiui, muzikos albumas, o galbūt jos mėgstamo menininko biografija. Gal ji kolekcionuoja statulėles, atvirukus, pašto ženklus, kompaktinius diskus ar vinilo plokšteles? Jos kolekciją galite papildyti nauju eksponatu.

Mamai galite dovanoti pramogą, į kurią leisitės dviese, pavyzdžiui, bilietus į koncertą filharmonijoje arba į teatrą. O jei tiksliai nežinote, kokiuose spektakliuose savame mieste mama jau yra buvusi, o kuriuose – ne, galite įsigyti specialų dovanų rinkinį „Žvilgsnis į sceną“. Mama galės pati išsirinkti patikusį spektaklį ar koncertą.

Meniškai savo mamai galite dovanoti įdomesnį aksesuarą ar net drabužį (tiesa, toks variantas jau būtų visai drąsus – ar pataikysite dydį?). „Vogue“ ieškantiems originalaus dizaino aksesuarų dovanai siūlo atkreipti dėmesį Calvin Klein arba Andy Warhol motyvais puoštus šalikėlius arba „Dior“ rankines, kurias margino menininkas Spencer Seeney. Tai originalios dovanos mamai idėja.

Meniškos sielos žmogus turi puikiai išlavintą skonį ir nemėgsta masinės gamybos produkcijos, tad teks pasistengti, kad išpakavus dovanos turinys mamą sužavėtų ir būtų naudingas. Atkreipkite dėmesį į rankų darbo gaminius.

2. Dovanai mamai atletei

Jūsų mama, užuot gulėjusi ant sofutės, bėgioja, važinėja dviračiu, o gal lanko baseiną ir sporto klubą? Motinos diena – dar viena proga priminti mamai, kaip svarbu rūpintis sveikata ir parodyti, kad palaikote jos iniciatyvas.

Jei rinksite materialią, apčiuopiamą dovaną, rekomenduotume dovanoti sportinius batelius ar kokybišką gertuvę. Viena pastarųjų metų naujovių – tai „VitaJuwel“ vandens buteliukai su įvairiais mineralais. „VitaJuwel“ verslas gimė kiek daugiau nei prieš dešimtmetį Vokietijoje. Pagrindinė idėjos autoriaus Eiseno idėja buvo gerinti vandens kokybę ir skatinti žmones gerti kuo daugiau vandens. Buteliukai pasirenkami priklausomai nuo to, kokių sielos ar išvaizdos pokyčių žmogus tikisi. Pavyzdžiui, „Tobulas kūnas“ skirtas tiems, kurie nori reguliuoti svorį ir aktyviai domisi sportu / sportuoja. Buteliukai ne tik labai gražiai atrodo, bet ir teikia naudą organizmui. Šių buteliukų kainos lietuviškose el. parduotuvėse – nuo 54,95 iki 234,95 €.

Jei žinote, kad mama tikrai nori lankyti treniruotes, galite dovanoti abonementą į sporto klubą. Ir tai nebūtinai turėtų būti tradicinis sporto klubas su galybe įvairių tipų treniruoklių. Gal mama seniai svajoja sužinoti jogos paslaptis ir išmokti atsipalaiduoti, o gal ją sužavėtų kung fu treniruotės?

3. Dovana mamai verslo damai

Jūsų mama nuolat visur skuba ir jos darbo grafikas – anaiptol ne nuo 8 iki 17 val.? Veikiausiai ji verslo dama, labai branginanti savo laiką ir tuščiai jo nešvaistanti. Tačiau verslo moterims labai trūksta kokybiško poilsio, atsipalaidavimo, galimybės atitrūkti nuo darbo – susitikimų, dokumentų, galybės žmonių ir t. t.

Versliai mamai galima dovanoti įprastą arba rankų darbo užrašų knygutę, taip pat planuoklį-kalendorių, kad ji nepasimestų savo darbuose ir nepamirštų susitikimų. Puikus variantas – užrašinė, kurioje tilps rašymo priemonė ar net planšetė su mobiliuoju telefonu. Patogu, kai reikia keliauti po visą biurą, tačiau nesinori kartu nešiotis didelės rankinės. Tokius dėklus gamina „Evo Handmade“, jų kaina – 113 €.

Verslią mamą galėtų pradžiuginti ir atmintukas, rankinė dokumentams susidėti, stilingas laikrodis.

Verslo moterys dažnai pamiršta tinkamai savimi pasirūpinti, ką jau kalbėti apie poilsį. Tad padėkite savo mamai atsipalaiduoti. Puikiai tam tinkanti pramoga – plūduriavimas kapsulėje. Terapija visiškai atpalaiduoja kūną ir protą, atkuria organizmo jėgas, tobulai paruošia naujiems darbams ir iššūkiams. Kapsulėje esantis vanduo pripildomas magnio druskomis ir pašildomas iki kūno temperatūros. Druskos prisotintas vanduo kūną išlaiko paviršiuje, todėl be jokių pastangų galima plūduriuoti 1 val. – tiek, kiek rekomenduoja specialistai. Jei tik finansinės galimybės leidžia, dovanokite nakvynę su poilsiu SPA.

4. Dovana gerajai namų fėjai

Daugelis moterų, ypač vyresnio amžiaus, turi pomėgį prižiūrėti namus, rūpintis, kad juose būtų jauku ir gera. Jei jūsų mama mėgsta būti namuose ir puoselėti juos, o mieliausi jai užsiėmimai – gėlių auginimas ar interjero puošimas, galite jai padovanoti stilingų daiktų namams, pavyzdžiui, naują vazą gėlėms, žvakių arba dekoratyvinių pagalvėlių komplektą.

O galbūt mamai išrinksite ir šį tą asmeniškesnio, kas irgi glaudžiai susiję su namais, pavyzdžiui, gražias šlepetes ar chalatą (chalatas – F&F, kaina –18 £, šlepetės – „Flokati“, kaina – nuo 18,8 €).

„George“ siūlo metalines erdvę taupančias gėlių kabyklas, kuriuos tinka naudoti ir patalpose, ir lauke, taip pat ir sukulentams auginti skirtas vazas, kurios puikiai papuoš interjerą.

Taip pat namais besirūpinančioms mamoms labai patiks žurnalo „Mano namai“ prenumerata. Kiekvieną mėnesį tiesiai į pašto dėžutes jos gaus spaustuvės dažais kvepiančius žurnalus ir galės pasisemti idėjų, kaip dar stilingiau ir gražiau papuošti interjerą bei eksterjerą.

 5. Dovana mamai, mėgstančiai puoselėti grožį

Mamą, kuri mėgsta grožio procedūras, nustebinsite dovanodami čekį manikiūrui arba pedikiūrui su ilgalaikiu lakavimu, o dar geriau – iš karto abiem procedūroms. Ilgalaikis lakavimas – labai patogus, jis išlieka mažiausiai 2 savaites. Nagų lakas nenusilupa, netgi intensyviai dirbant kompiuteriu po poros savaičių nagų galiukai būna tokie, kaip pirmą dieną nulakavus. Akcijų metu čekį manikiūrui ir pedikiūrui su ilgalaikiu lakavimu galima įsigyti labai patraukliomis kainomis – vos nuo 37 €.

Daugelis savo grožiu kruopščiai besirūpinančių mamų tikrai susižavėtų gavusios dovanų įvairių procedūrų kūnui kompleksą. „Gera dovana“ siūlo dovaną, skirtą būtent jai. Jis taip ir vadinasi: „Mylimai mamai“.

Kompleksą sudaro net 4 procedūros!

 • Pasirinktinai: nugaros ir kaklo masažas arba viso kūno šveitimas su žemės ir jūros druska.
 • Veido masažas, kuris padės subalansuoti veido raumenų būklę.
 • Veido kaukė, kuri atgaivins veido odą, pakoreguos pigmentinių dėmių spalvą ir sudrėkins odą. Kaukei naudojamas citrinų ekstraktas.
 • Rankų masažas sumažins sąnarių, raumenų skausmus, atpalaiduos raumenis, padės pagerinti kraujotaką ir kt.

Pretenzingai savo grožiu besirūpinančios moterys nuolat nori išbandyti naujoves. Tam puikiai tinka įvairios grožio dėžutės, kurios siunčiamos nurodytu adresu. Jos supakuotos kaip dovanos, jų sudėtis yra slepiama, nurodyti tik produktų, besipuikuojančių to mėnesio grožio dėžutėje, prekių ženklai. Grožio dėžučių kainos – nuo 10 iki 40 € ir daugiau. Grožio dėžučių sudėtis atskleidžiama jas išpardavus, taip pat dėžučių sudėtį aprašo tinklaraštininkės.

Prieš kelerius metus grožio dėžutes pristatė „L'Occitane“. Grožio dėžutėje įprastai galima rasti 4 produktus, skirtus kūnui, veidui arba plaukams, produktų mėginėlių. Rinkinys patrauklus tuo, kad populiariausius šio prancūzų gamintojo kosmetikos gaminius galima išbandyti už net iki -40 proc. mažesnę kainą. Grožio dėžučių kaina – 18–19 €. Savo grožį puoselėjanti mama tikrai apsidžiaugs tokia staigmena – garantuojame!

 6. Dovana mamai keliautojai

Mamoms-keliautojoms visuomet praverčia kelioniniai reikmenys. Kelios idėjos, jei kelionėse reikalingą daiktą norėsite padovanoti ir per Mamos dieną:

 • ergnonomiška pagalvėlė kaklui;
 • kompaktiškas lagaminas;
 • kokybiškos ausinės;
 • termosas (optimalus dydis – 0,75–1 l) ar termopuodelis;
 • kelioninis stalo žaidimas.

Nebūtina dovanoti daiktų. Galite ir tiesiogiai pakurstyti jos aistrą: mamą keliautoją pradžiugins net ir trumpa kelionė. Šiandien organizuojamos nebrangios vienos dienos kelionės į delfinariumą, kelionės po Dzūkijos kraštą ar kelionės po Šiaurės Lietuvą, ir kt. Ekskursijos patrauklios tuo, jog galima rinktis variantus „Plius“, į kurios įskaičiuotos autentiškų patiekalų, gėrimų degustacijos ir pramogos lankomuose objektuose.

Taip pat galima rasti nebrangių savaitgalio kelionių lėktuvu. Populiariausios kryptys – Roma, Milanas, Paryžius, Barselona, Madridas, Viena, Stokholmas ir kiti Europos miestai.

 7. Dovana mamai - tobulai kulinarei

Mama mėgsta sukiotis virtuvėje ir šeimą stebina neįtikėtino gardumo šedevrais? Tuomet dovanų idėjų yra net kelios:

 • Virtuvės technika, palengvinanti kasdienius darbus. Jei mama dažnai gamina, stebėkite, kokios įrangos virtuvėje jai trūksta – gal plaktuvo, daržovių pjaustyklės, o galbūt nepakenktų ir visas virtuvės kombainas? Tokios dovanos, nors ir ne ypač populiarios (jas gauna apie 6 proc. mamų), bet labai naudingos. Jei mama pradėjo domėtis sveika mityba, puikia dovana gali tapti daugiafunkcis trintuvas, kurio paprasta paruošti sveikus kokteilius.
 • Prieskonių rinkinys. Puiki dovana mėgstančiai gaminti mamai – prieskonių rinkinys (indeliai su pasirinktais prieskoniais). Prieskoniai padeda ne tik pagadinti maistą, bet ir gerina sveikatą. Vertingiausi iš jų – česnakai, muskatai, kardamonas, cinamonas, ciberžolė, imbieras, šafranas, kajeno paprikos. Taip pat tinka prieskoniai vazonėliuose arba atskirai vazonėliai, sėklos ir kiti priedai žalumynams auginti.
 • Degustacija. Ką mama labiausiai mėgsta – gurmaniškus patiekalus, egzotiškų šalių valgius, desertus, jūros gėrybes, o gal negali gyventi be kelių puodelių kavos ar arbatos kasdien? Pagal tai ir rinkite degustaciją. „Gera dovana“ ieškantiems geriausios dovanos mamai siūlo gruziniškų, totoriškų, karaimų patiekalų degustacijas. Mamas, dievinančias jūrų gėrybes, sužavės ikrų ar austrių degustacijos. Saldumynų mėgėjoms labai patiks prancūziškų desertų, naminių ledų degustacijos, o mėgstančioms kavą – pasaulio kavos degustacija.
 • Restorano dovanų čekis. Beieškodami dovanų idėjos mamai, galite tiesiog dovanoti restorano dovanų čekį tam tikrai sumai arba rezervuoti staliuką ir per Motinos dieną visą šeimą pakviesti šventinių pietų ar vakarienės.

 

10 svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkant dovaną kiekvienai moteriai, neišskiriant ir mamų

 

 1. Turėkite omenyje tai, kam renkate dovaną

Dovanodami moteriai atmestinai išrinktas, neasmeniškas dovanas, galite ją priversti pasijusti šiek tiek neįvertintą. Taigi, užuot dovanoję pirmą pasitaikiusią dovaną, pasistenkite įsivaizduoti savo mamą ir išrinkti dovaną, kuri geriausiai galėtų ją nustebinti. Ekspertai rekomenduoja atkreipti dėmesį į mamos profesiją. Ji gydytoja, muzikė, o gal IT specialistė? Tai gali pasufleruoti, kokio tipo dovana galėtų tikti.

 1. Prisiminkite svarbias progas

Didžiausia klaida, kokią galite padaryti, – apskritai nieko nepadovanoti dėl to, kad užmiršote sukaktį ar progą. Ir nors apie Motinos dieną neleis pamiršti internetas ir žiniasklaida, tikėtina, kad mamos vardo dieną tikrai pamiršite. Tad visai nieko blogo, jei savo kalendoriuje pasižymėsite kelias datas ar sukaktis. Kaip jau minėjome, moterys tik nori, kad jas prisimintumėte.

 1. Dovanokite dovaną, kuri būtų skirta tik jai vienai

Moterys yra neįtikėtinai rūpestingos ir linkusios lepinti kitus, save kartais pamiršdamos. Tad kai renkate joms dovaną, nesvarbu, ar tai būtų mama, sesuo, mergina ar žmona, pirkite tai, kas leistų joms pasimėgauti. Tai jų vienintelė galimybė pabūti šiek tiek „savanaudėms“. Parodykite, kaip jomis rūpinatės ir kad norite, jog šiek tiek laiko jos skirtų tik sau.

 1. Klausykitės užuominų

Pačios moterys dažnai užsimena, ką jos norėtų gauti dovanų – klausykitės. Užuominos nebūtinai susijusios su konkrečiais daiktais, tačiau galite maždaug išsiaiškinti, kaip ji reaguotų gavusi vieną ar kitą dovaną. Taigi tik išgirdę užuominas galėsite padovanoti tokią dovaną, apie kokią ji iš tiesų svajoja.

 1. Būkite kūrybingi – išsiskirkite iš minios

Idėjos, ką padovanoti mamai, yra naudingos, tačiau reikia būti kritiškiems, nes nė viena moteris nebūtų patenkinta, kasmet gaudama vis tas pačias dovanas, nesvarbu, ar tai būtų gimtadienio, ar mamos dienos dovanos. Taigi būkite originalūs! Artima moteris įvertins ne vien faktą, kad kažką padovanojote, bet ir tai, kad dovaną rinkote gerai viską apgalvoję.

 1. Unikali dovana – geriau, nei brangi dovana

Dažnai girdime: „Kuo brangesnė dovana, tuo ji geresnė“. Tačiau tai – mitas. Iš tiesų daugelis moterų labiau įvertins nuoširdžiai rinktas dovanas, nei įprastas, bet brangesnes dovanas. Juk kartais taip paprasta nueiti į artimiausią parduotuvę ir nupirkti pirmą po ranka pakliuvusį daiktą. Tačiau pasukite galvą, ką unikalaus galėtumėte padovanoti mamai. Faktas, kad kuo daugiau laiko investuosite rinkdami dovaną, tuo labiau ji patiks gavėjai.

 1. Nedovanokite to, ką patys norėtumėte gauti

Nedovanokite dovanos moteriai atsižvelgdami į savo norus. Pirkite dovaną, kuri susijusi su jos gavėja, o ne su jūsų slaptomis svajonėmis. Kartais mes, užsisvajoję apie kokį nors daiktą, kurio labai trokštame, norime jį dovanoti kitam.

 1. Neperdovanokite daiktų

Namuose turite kažkokį daiktą, kurio taip ir nebuvote panaudoję? Tikriausiai jau buvo kilusi mintis įpakuoti jį ir perdovanoti, tačiau pasitaiko atvejų, kad ta pati dovana apkeliauja kelis artimus žmones, kol galiausiai pasiekia jos pirminį teikėją. Jei kalbame apie dovanas mamai, jos gali intuityviai jausti, kad dovana padovanota „iš bėdos“. O savo brangiausiems žmonėms norime dovanoti tik tai, kas geriausia, ar ne?

 1. Planuokite iš anksto

Dovaną rinkti paskutinę minutę – visuomet prasta idėja. Pasilikite pakankamai laiko ir svarbiai moteriai išrinkite tokią dovaną, kokios ji verta. Jei perkate internetu, įsitikinkite, kad pristatymo laikas jums palankus ir dovana spės ateiti laiku. Dovana, įteikta po progos, visuomet suerzina, kad ir kokia nuostabi ji bebūtų!

 1. Dovaną rinkite atsižvelgdami į santykių lygį

Ar dovaną renkate mamai, ar gerai draugei, ar merginai, su kuria ką tik susipažinote? Kiekvienas ryšys yra skirtingas ir kartu nurodo, kad dovanos turi būti skirtingos. Jei merginai, su kuria vos pradėjote susitikinėti, padovanosite brangią dovaną, ji gali pasijausti nepatogiai. Kur kas prasmingiau – didesnę sumą pinigų skirti renkant dovaną brangiausiam žmogui – mamai.

Savo dovanomis reiškiame jausmus ir parodome dėmesį, tad net ir mažiausia smulkmena gali suvirpinti širdį. Esmė – ne sumoje, kurią išleisite, bet jūsų idėjose, mintyse ir nuoširdžiame „Ačiū“, kurį ištarsite per dovaną. Parodykite, kad galvojote apie mamą – vien tai bus didelė staigmena.  Tegul dovanos Motinos dienos proga įsimena ilgam!

Atgal