Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Dovana tėčiui: nuo atviruko iki šuolio nuo tilto su guma

2018-04-17

Dovana tėčiui: nuo atviruko iki šuolio nuo tilto su guma

Pirmomis gražuolės vasaros dienomis mus pasitinka Tėvo diena. Šią dieną tėvelius džiuginame buvimu kartu, šypsenomis, linkėjimais, padėkomis, dėmesiu ir, žinoma, dovanomis.

Norėdami įsimintinai pasveikinti tėčius, ieškokite jam tinkamiausios dovanos. Su meile rinkta, apgalvota, būtent jūsų tėveliui tinkanti dovana vainikuoja prasmingą drauge praleistą laiką. Dovanų tėčiams idėjų yra šimtai, tad visas jas suskirstėme į kelias kategorijas:

 • klasikinės dovanos vyrams;
 • asmeniškos (personalizuotos);
 • linksmos, šmaikščios dovanos;
 • rankų darbo dovanos;
 • nebrangios dovanos;
 • dovanos neseniai šeimos pagausėjimo sulaukusiems tėvams;
 • dovanų tėčiams krepšiai;
 • dovana – kartu praleistos akimirkos.

Kokią sumą skirti dovanai?

Konkrečių gairių, kiek pinigų reikėtų skirti sveikinant tėčius, nėra. Dovanos vyrams pirmiausia turėtų būti įdomios, naudingos, keliančios tam tikras emocijas, įsimintinos, o kaina čia nevaidina pagrindinio vaidmens.

Visgi šiek tiek pasmalsaukime. Pastarojo dešimtmečio amerikiečių parengta statistika rodo, kad Tėvo dienai išleidžiama nuo 91 iki 120 $. Dovanoms tėčiams investuojama mažiau, tuo tarpu vidutinė dovanų mamoms vertė – nuo 124 iki 173 $. Paveikslėlyje pateikiama vidutinė Motinos dienos ir Tėvo dienos dovanų vertė JAV.

Vidutinė Motinos dienos ir Tėvo dienos dovanų vertė JAV

Tėvo diena: keli faktai

Tėvo diena pradėta švęsti prieš kiek daugiau nei šimtmetį. Šios šventės idėja gimė amerikietei Sonorai Dodd. Jos tėtis buvo pilietinio karo veteranas, našlys, vienas užauginęs 6 vaikus. Tačiau bent jau JAV Tėvo diena kaip oficiali šventė įteisinta tik 1966 m. ir iki šiol švenčiama kiekvieną trečiąjį birželio sekmadienį, Lietuvoje – pirmąjį birželio sekmadienį. Lietuviškos statistikos, kiek populiari Tėvo diena ir kiek žmonių ją švenčia, nėra. Ir kitose šalyse tokie tyrimai atliekami gana retai. 2015 m. duomenimis, Tėvo dieną JAV minėjo trys ketvirtadaliai pilnamečių asmenų.

Pateikiama ir geidžiamiausių Tėvo dienos dovanų statistika. 24 proc. tėčių norėtų gauti su elektronika ar kompiuteriais susijusią dovaną, po 23 proc. – dovanų čekius ir pramogas, pavyzdžiui, pietus su šeima mieste, 17 proc. norėtų knygų arba CD, 13 proc. tėčių sužavėtų bilietai į renginius, 12 proc. – atvirukai, 10 proc. – saldainiai / saldumynai. Mažiau patrauklios dovanos tėčiams – juvelyrika (7 proc.), kosmetikos ir grožio prekės, kvepalai (6 proc.), namų, sodo priežiūrai skirti daiktai ir gėlės (atitinkamai po 5 proc.). Net 27 proc. tėčių apskritai nežinojo, ką norėtų gauti dovanų.

Geriausios dovanos tėčiui

Geriausių dovanų tėčiui sąrašas galėtų atrodyti taip:

1. Išmanusis prietaisas. „Amazon“ siūlo įsigyti išmanųjį garsiakalbį „Echo dot Alexa“, kuris gali groti muziką, skambinti, siųsti ir gauti pranešimus, atstoti žadintuvą ar priminimų programėlę bei atlikti daugybę kitų veiksmų. O visų geriausia tai, kad tėčiui nereikės pajudinti nė piršto. Šio išmaniojo prietaiso kaina – 50 JAV dolerių.

2. Pramoga, susijusi su automobiliais. Leidinyje „Gentleman‘s Gazette“ aprašyti 100 populiariausių vyriškų hobių. Tarp jų atsidūrė pačių automobilių ir jų modeliukų kolekcionavimas, pomėgis lenktyniauti ar lankytis automobilių lenktynėse, automobilių remontas ir restauracija. Tad kaip vieną iš geriausių dovanų tėčiui galime pasiūlyti su automobiliais susijusią pramogą. Gal jūsų tėtis neatsisakytų gatvėmis praskrieti greitaisiais „Ferrari“, „Lamborghini“ ar „Tesla“? O gal tėčiui labiau patiktų pabandyti suvaldyti visureigį važiuojant bekele? Jau dabar matome, kaip tėčio veidas nušvinta atplėšus vokelį ir jo viduje radus tokią ypatingą bei vyrišką dovaną.

3. Išmanusis lagaminas. Nebloga dovana vyrui, kuris daug keliauja, – tai išmanusis lagaminas „Bluesmart One“, kuris, kaip ir sako jo pavadinimas, yra tikras gudrutis. Jis pats užsirakina ir atsirakina, rodo bendrą svorį, tad tėčiui kaskart į lagaminą įsimetus papildomų daiktų, nereikės sukti galvos, ar lagaminas neviršys oro uostų registruotam bagažui numatyto svorio. Taip pat lagamine sumontuotas GPS, jei jis pasimestų. Taigi jei tėtis bent kelis kartus per metus išsiruošia į komandiruotes ar skrenda atostogauti, jį nustebinsite išmaniuoju lagaminu.

4. Kepsninė ar grilis. Vasara – maisto ruošimo kepsninėse metas, o būtent tėčiai vasarą dažniausiai atsakingi už šeimos savaitgalio pietus. Tad puiki dovana – įprasta ar kelioninė kepsninė. Tėtis kelioninę kepsninę drauge galės vežtis į žvejybą, žygį baidarėmis ar su šeima išsiruošęs atostogauti prie ežero ar jūros. Šiuo atveju „Amazon“ siūlo labai įdomią amerikietiško regbio kamuolio formos kepsninę medinėmis rankenomis.

5. Stilinga aprangos detalė, aksesuaras ar drabužis. Vienas iš universalių ir geriausių dovanos tėčiui pasirinkimų – tai sąsagos, kaklaraištis ar marškiniai (galima dovanoti ir visą šį komplektą). Ir nors tai tradicinės dovanos, jos vis dar gali būti puikios ir nustebinti! Šios dovanos laikomos klasikinėmis dėl dviejų priežasčių: jos stilingos ir naudingos. Užbėgame už akių skeptikams, sakantiems „Nuobodu“ ir klausiame – o kada paskutinį kartą tėtis nusipirko kokį nors aksesuarą ar drabužį?

Personalizuotos dovanos tėčiui

Nors klasikinio tipo dovanos yra vienos perkamiausių, tačiau yra dar vienas būdas, kuriuo Tėčio dienos dovanas galite pakylėti į aukštesnį lygį: dovanokite dovaną, kuri skirta tik jam – jūsų ypatingam ir vieninteliam tėčiui! Populiariausios dovanos – graviruotos, personalizuotos.

Viena iš geriausių dovanų tėčiui – tokia, kuri jį lydės visur ir visada, pavyzdžiui, pasirinktu užrašu graviruotas raktų pakabukas su vaiko / vaikų nuotrauka. Pakabukas gali būti atidaromas, o viduje yra veidrodėlis.

Puikią personalizuotos dovanos idėją siūlomo Etsy.com – tai lėktuvo formos raktų pakabukas. Ant papildomai pakabinto metalinio elemento parašyta „Tėčio pagalbininkai“, o ant mažų debesėlių – vaikų vardai. Beje, tavo tėtis nebūtinai turi būti lėktuvo pilotas, kad įvertintų šią originalią ir stilingą dovaną. Originalios dovanos vyrams visuomet patinka. Beje, tokių pat pakabučių galima rasti su kitomis transporto priemonėmis, pavyzdžiui, automobiliais, sporto šakų atributika ir kt. Personalizuoto pakabučio kaina – 24 $.

Tėčiui, kuris mėgsta gaminti ar, pavyzdžiui, kepti kepsnius ant grotelių (grilio), galima dovanoti graviruotą pjaustymo lentelę. Ant jos gali puikuotis užrašas „Puikiausias virėjas pasaulyje (+ tėčio vardas)“. Graviruotą lentelę galima įsigyti už 15 $, priklausomai nuo jos dydžio.

Na o jei tėtis mėgsta atsigaivinti, galite jam dovanoti puodelį ar stiklinaitę su asmenišku užrašu. Daugybę dovanų variantų pateikia „Copy1“ dovanų tinklas, siūlantis ir dovanų čekius.

Dar vienas graviruotos dovanos variantas tobulai subalansuotas seneliams: tai aukso spalvos kišeninis laikrodis su pasirinktu užrašu (pavyzdžiui, „Seneli, visada prisimink, kaip stipriai tave mylime“, „Seneli, tu – mūsų kelrodė žvaigždė“, ar pan.)

Pačių gamintų dovanų idėjos tėčiams

Pieštos, lipdytos ar  kitais būdais sukonstruotos dovanėlės yra tiesiog tobulas variantas sveikinant tėčius pirmąjį birželio sekmadienį. Dovanas tėčiams gali ruošti bet kokio amžiaus vaikai, bet daugiausia entuziazmo turi mažieji – darželinukai ir pradinukai. Gaminant rankų darbo dovanas prireiks laiko, vaizduotės ir trupučio meilės.

1. Pusryčiai į lovą – idėja patiems mažiausiems „dovanotojams“. DIY (angl. do it yourself) dovana galime laikyti netgi javainius dubenėlyje su pienu bei šviežiai spaustas apelsinų sultis. Pusryčiai į lovą, kuriuos tėčiui atneša pats mažiausias šeimos narys, jį tikrai nustebins, ypač jei tokia praktika jūsų namuose – dar nauja ir toli gražu ne kasdienė. Beje, vienas sudėtingiausių uždavinių – atsikelti anksčiau už tėtį.

2. Piešinys. Paaugliams gali kilti idėja tiesiog nupirkti atviruką ir ant jo užrašyti sveikinimą. Pripažinkime – geriau, negu nieko. Tačiau verčiau imkite spalvoto popieriaus, kreideles ar flomasterius ir patys nupieškite atviruką. Mamos ar auklėtojos jokiu būdu neturėtų sufleruoti, ką užrašyti ant atviruko – genialios mažųjų mintys priverčia ir nusišypsoti, ir net išspausti ašarą.

3. Daiktas, puoštas rankučių atspaudais. Dar viena praktiškos dovanos idėja – darbinės pirštinės, puoštos vaikučių rankų atspaudais. Beje, gali tikti ne tik pirštinės, bet ir marškinėliai, džemperis ir kt. Viskas, ko prireiks – tai kokybiškos darbinės pirštinės, bent dviejų skirtingų spalvų dažai, ir, žinoma, mamos kantrybė padedant įgyvendinti šį sumanymą.

Dovanų idėjos vyrams, kurie neseniai tapo tėčiais

Neabejotinai labiausiai pagerbti turi būti tėčiai, pirmą kartą minėsiantys Tėvo dieną. Tėčius sveikinti turės žmonos, tad būtent jos dažniausiai ieško geriausios dovanų idėjos vyrams. Nors kiekviena Tėvo diena ypatinga, pirmoji reiškia labai daug.

Puodelis su meškiuku-tėčiu – dar viena dovanos idėja tėčiui, kuris mėgaujasi naujuoju savo statusu ir kuriam labai reikia kavos!

Naujiems tėčiams būtų neprošal padovanoti su nauju jų statusu susijusią knygą. Viena iš tokių knygų „Pagalbos – tapau tėčiu! Arba kaip būti geru tėvu ir per anksti nepražilti“. Ne visiems tėčiams lengva ir natūralu susitvarkyti su naujomis pareigomis, tad specialioje literatūroje jie ras atsakymus į aktualiausius klausimus: kaip tapti geru tėčiu? Kaip vertinti įvairius tėvystės sunkumus? Kaip į kuriozines situacijas išmokti pažvelgti su šypsena? Nauji tėčiai visuomet jaučiasi pasimetę tarsi maži berniukai, tačiau laikui bėgant viskas susiklosto taip, kaip turi būti. Beje, knygą apie tėvystę būsimajam tėčiui gali padovanoti ir besilaukianti moteris – būsimasis tėtis turės daugiau laiko skaitymui.

Pirmosios Tėčio dienos nuotraukų rėmelis – nebloga dovana dviem aspektais: dovanosite rėmelį, kuriame bus įamžinta pirmoji Tėvo diena, antra, į rėmelį įdėsite nuotrauką, kaip tuo metu atrodė kūdikis. Yra ir kitas variantas – rėmelį tik vėliau papuošti nuotrauka, per Tėvo dieną nufotografavus tėtį su mažyliu. Nuotraukų rėmelis puikiai papuoš tėčio naktinę spintelę arba stalą biure.

Ir dar viena puiki Tėčio dienos dovanos idėja! Jei artėjant Tėvo dienai kaip tik sužinosite, kad laukiatės, apie tai galite pranešti netradiciškai – dovanoti specialų rėmelį-dėklą (angl. memory block) ultragarso nuotraukai. Būsimasis tėtis nustebs tokią dovaną radęs netikėtai. Vėliau, mažyliui gimus, šiame rėmelyje-dėkliuke galėsite laikyti ir kitas nuotraukas.

Šauniausios dovanų idėjos „kietiems“ tėčiams

Jūsų tėtis – pats šauniausiais vyras visoje planetoje? Tad į dovanų sąrašą, be sentimentalių Tėvo dienos dovanų, būtina įtraukti ir išties vyriškų, „kietam“ tėčiui skirtų dovanų. Dovanų sąrašas, kurį netrukus pateiksime, skirtas tėčiams, turintiems nepriekaištingą skonį tiek mėgaujantis kava, tiek ir klausantis muzikos. „Išmanieji“ tėčiai pirmieji sužino apie naujausias technologijas, jie pirmieji jas ir išbando.

Jei tėtis, pasiėmęs planšetę, mėgsta žiūrėti filmus ar klipus, dovanokite jam  universalų planšetės laikiklį. Jis gali būti naudojamas netgi gulint lovoje (plius, neužmirštant užkandžių) ar gaminant virtuvėje. Išmaniojo laikiklio kaina – 39,95 $.

Tėtis mėgsta kavą ir pirmas veiksmas, kurį jis atlieka ryte – išsiverda kavos? Tai gali pasufleruoti, kad tinkamiausia dovana tėčiui – kavos aparatas. „Nespresso“ kavos aparatas gardžią kavą paruošia vos vienu mygtuko paspaudimu. O pažįstant vyrus, kurie nenori susikoncentruoti į tokius mažmožius kaip kavos plikymas ir puodelių plovimas, ši idėja išvis verta milijono!

Dabar – apie muzikos gurmanus. Tėtis pagaliau visą turinį iš vinilinių plokštelių sutiko suskaitmenizuoti? Tokiu atveju galite padovanoti jam „Marshall“ mini stiprintuvą-garsiakalbį. Ši išties puiki dovana yra nešiojama, įkraunama ir prijungiama prie „iPhone“ išmaniojo telefono. Tiesa, dovana – ne iš pigiųjų: garsiakalbis atsieis beveik 260 eurų, bet vien ko vertas žavusis retro stilius.

Na o jei tėtis iš tikrųjų toks „kietas“, pats metas jam tai įrodyti. Taigi dar viena dovana tėčiui nutrūktgalviui – tai šuolis su virve Kaune nuo Trijų mergelių tilto. Turbūt būtų sunku rasti ekstremalesnę pramogą. Tenka pripažinti, ne kiekvienas ryžtųsi šokti iš 32 m aukščio (paaiškinus vaizdingiau, tai 11-os aukštų namas).

Jei jūsų tėtis dar neišbandęs šuolio parašiutu, labai tiks ir ši jau klasikine tapusi ekstremali pramoga. „Gera dovana“ bendradarbiauja su parašiutininkų klubais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių apskrityse, tad galėsite įsigyti ir padovanoti kuponą tame regione, kuriame gyvena jūsų tėtis.

Smagios dovanų tėčiams idėjos

Tėtis – juokelių ir pokštų mėgėjas? Tikėtina, kad jį nustebinsite dovana su humoru – tiek tokia, kur viskas padėta „ant lėkštutės“, tiek su perteiktu sąmoju.

Tėtį garantuotai pralinksminsite, jei užsakysite ir mažylį aprengsite smėlinuku su kaspinėliu, ant kurio puikuosis užrašas „Aš – Tėčio dienos dovana“ arba „Mano tėtis yra Supermenas“ (vietoj žodžio galima rinktis Supermeno simbolį). Galite personalizuoti ir kitokį drabužėlį, pavyzdžiui, marškinėlius ar džemperį, rinktis kitus užrašus. Gal jau kiek tipine tapusi panaši dovana vyrui – tai marškinėliai su juokingu užrašu ar piešiniu. Na bet tėčiai jais mielai didžiuodamiesi puošiasi, tad kas universalu, kas naudojama, tas ir tinka. Tokius pat marškinėlius galima užsakyti ir vaikams.

Jei tėtis skaito angliškai, galite jam padovanoti tikrų tikriausią tėčio pokštų knygą „Labai gėdinga tėčio anekdotų knyga: nes tavo tėtis mano, kad jis yra linksmas“.

Linksmi tėčiai mėgsta žiūrėti komedijas, tačiau kur kas didesnis komfortas ir malonumas – komediją žiūrėti ne namuose ant sofos, bet kino salėje. Galite tėčiui padovanoti „Forum cinemas“ komedijų kino kuponą. Tai nebrangi ir šauni dovana norintiems daugiau laiko praleisti su savo tėčiais.

Jei tėtis ar senelis nuolat pameta akinius, yra viena nebloga išeitis – dovanoti jiems nosies formos akinių laikiklį. Nuo šiol akiniai turės savo vietą, laikiklis papuoš interjerą, o ir dovanotojui nereikės pernelyg išlaidauti: prekybos tinkle „Amazon“ ši interjero detalė kainuoja 12 $.

Dovana, kurią netrukus aptarsime, sukurta žvejoti mėgstantiems tėčiams. Tai – metalinė žuvies formos gertuvė. Ji gėdos nepadarys nei žvejojant valtyje, nei netyčia patekusi į vakarėlį. „Kikkerland.com“ ši gertuvė kainuoja 35 $. Ganėtinai įdomus daiktas, juo labiau turint omenyje tai, kad daugiausia pasisekimo sulaukia tos dovanos, kurios susijusios su tėčių pomėgiais.

Gardžios dovanos Tėčio dienos proga

Ir, galiausiai, pateikiame gurmaniškų dovanų idėjų sąrašiuką. Kuris gi tėtis atsisakytų jo mėgstamų gėrybių krepšio ar vakarienės? Atsižvelgdami į tai, ką tėtis mėgsta, rinkite ir dovaną.

 • Gurmano krepšelis. Alyvuogės, vytinta dešra, įvairūs kietieji, pelėsiniai sūriai, traškučiai, užtepėlės – štai krepšelis ir sukomplektuotas.
 • Saldumynų mėgėjo krepšelis. Jame gali atsidurti saldainiai ir šokoladai ar tiesiog galybė skanių keksiukų.
 • Alaus krepšys. Jei tėtis mėgsta alų, jį pradžiugintų įvairių rūšių alus mažuose buteliukuose. Tačiau dar geriau – tiesiog alaus mėgėjui dovanoti galimybę ne tik paskanauti alaus, bet ir papramogauti ekskursijoje „Alaus kelias“, kuri vyksta Vilniuje. Kituose Lietuvos miestuose organizuojamas Alaus pažinimo vakaras.

Prekybos centruose pirkti padažai žavi ne visuomet, o kartais taip norisi tikro, autentiško skonio. Viena iš geresnių dovanos jam – mėgstančiam gaminti tėčiui idėjų – tai pagardų rinkinys, o dar geriau – rinkinys „Pasidaryk pats“. Tėtis galės pasigaminti kelis aštrius padažus. Padažų gamybos principas paprastas – sekate instrukcijas, prieskonius maišote su supakuotomis paprikomis, actu ir ruduoju cukrumi ir paruošiate gardžiausius padažus. Į rikinį įeina 6 buteliukai su priedais, etiketės, kurias marginti tėčiams galės padėti mažieji pagalbininkai.

Geriausia dovana – drauge praleistas laikas

Visas dovanas atperka kartu praleistas laikas, ypač jei tėtis daug dirba ir vaikai jį mato tik savaitgaliais. Kitas variantas – gyvenate kitame mieste ar užsienyje ir su savo tėčiu matotės tik per šventes. Tokiu atveju pasistenkite, kad kartu praleistas laikas būtų kokybiškas – sėdėjimas už stalo greitai pabosta, o štai įspūdžiai įsimena ilgam ir yra neįkainojami. Kelios idėjos, ką galima nuveikti per Tėvo dieną:

 • Pabėgimo kambariai. Pabėgimo kambariai (arba kitaip – galvosūkių kambariai) – pramoga, kai jos dalyviai užrakinami ir valandą ar ilgiau turi atlikti įvairias užduotis, pamiklinti protą galvosūkiais bei rasti būdą, kaip išeiti iš užrakinto kambario.
 • Žygis dviračiais. Jei visa šeima turi dviračius, keliaukite jais! Maršrutą būtinai pritaikykite pagal visų važiuojančiųjų poreikius, geriausia važiuoti ten, kur įrengti dviračių takai. Taip pat numatykite vietas, kuriose galėsite pailsėti ir užkąsti.
 • Žygis pėsčiomis. Žygiams pėsčiomis idealiai tiks pažintiniai takai. Portale „Verslo žinios“ rasite įdomiausių pažintinių takų Lietuvoje sąrašą. Patikusį taką išsirinks kiekviena šeima. Pažintinių takų ilgis – nuo 1 iki 25 km, jie įkurti įvairiuose Lietuvos regionuose.
 • Pramogos nuotykių parke. Šeimų poilsiui tinka ir įvairūs nuotykių parkai gamtoje, kur laipiojama specialiomis trasomis, organizuojami skrydžiai per upes ar tvenkinius. Ši pramoga tinka nebijantiems aukščio, gana sportiškiems ir adrenaliną dievinantiems žmonėms.
 • SPA savaitgalis viešbutyje. Savaitgalis viešbutyje su SPA – tai puiki dovana vaikinui, sūnui, tėčiui ir seneliui. Viešbučiai siūlo pasimėgauti baseinų ir pirčių malonumais, gardžiu maistu, išbandyti įvairias pramogas bei turiningai praleisti laiką su artimiausiais žmonėmis.

 

Tad sveikinkite savo tėčius, kurkite naujas tradicijas bei dovanokite dovanas, kurios geriausiai atspindėtų jų asmenybes. Puikiausia dovana – ta, kuri dovanojama su meile, ir visai nesvarbu, ar tai bus kuklus rankų darbo atvirukas, ar prabangus šeimos savaitgalis viešbutyje.

Atgal