Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Alpakų ūkis Trakuose - susipažinkite su draugiškiausiais gyvūnais

2020-05-29

Alpakų ūkis Trakuose - susipažinkite su draugiškiausiais gyvūnais

Kad Trakai garsėja didinga pilimi, savo istorija ir nuostabia gamta, žino turbūt kiekvienas. Tačiau jei suplanavote Trakus į kelionę, nepamirškite užsukti į alpakų ūkį. Alpakų ūkis įsikūręs Trakų rajone, Seimėnų kaime. Kaimelis visai netoli Trakų miesto, o šalia alpakų ūkio tyvuliuoja nuostabus Alsakio ežeras. Pasigrožėsite gamtovaizdžiu ir susipažinsite su draugiškiausiais gyvūnais, kurie vis labiau populiarėja Lietuvoje.  

Kas yra alpakos?  

Pirmiausia reiktų atsakyti į klausimą - kuo skiriasi lama nuo alpakos. Kadangi tikrai ne vienas maišo šiuos gyvūnus dėl jų panašumo. Jos iš ties turi nemažai panašumų. Alpakos ir lamos priklauso tai pačiai kupranugarinių šeimai. Tačiau lamos yra didesnės už alpakas. Alpakos sveria dvigubai ar net trigubai mažiau nei lamos. Alpakų ausis trumpesnės, lamų ilgesnės. Alpakos turi bukesnius snukius nei lamos. Skiriasi ir šių gyvūnų vilnos ypatumai. Alpakos vilnos turi daug daugiau, ji smulkesnė, vientisos spalvos.  

Pagrinde alpakos laikomos dėl vilnos, kuri kerpama kartą per metus. Alpakų vilna vertinga dėl savo švelnumo ir todėl, kad yra plona. Alpakų vilnos drabužiai bei kiti gaminiai puikiai tinka net ir alergiškiems žmonėms. Be to, alpakų vilna neturi specifinio kvapo. 

Alpakos naudingos ne tik dėl vilnos. Tai be galo draugiški gyvūnai, kurie puikiai tinka terapijai. Ypatingai bendravimas su šiais gyvūnais rekomenduojamas vaikams, turintiems įvairių sutrikimų, sergantiems tokiomis ligomis, kaip autizmas, depresija, turint Dauno sindromą ir kitomis. Bendravimas su gyvūnais tokius vaikučius veikia itin teigiamai, kai kurie vaikai ima kalbėti, išmoksta daugiau bendrauti, reikšti emocijas.  

Švara alpakos taip pat gali pasigirti. Įdomu tai, kad visus gamtinius reikalus jos atlieka vienoje vietoje. Todėl jas auginti tikrai nesudėtinga. Be to, kai kas alpakas vadina gyvomis žoliapjovėmis, kadangi alpakos žolę nuėda labai trumpai.  

Susitikimas su alpakomis Trakuose

Alpakų ūkis Trakuose kviečia į susitikimą su alpakomis ir pasiplaukiojimą po Galvės ežerą. Praleiskite dieną, kupiną įspūdžių ir naujų potyrių. Alpakų veislynas kviečia artimiau pažinti alpakas. Pirmiausia sužinosite šių gyvūnų istoriją, elgesio ypatybes, apie jų auginimą bei priežiūrą. Ekskursijos po alpakų ūkį metu galėsite alpakas paglostyti, nusifotografuoti, net gi pavedžioti su pavadėliu, pamaitinti tiesiai iš rankų. Beje, įdomu tai, kad alpakos turi dantis tik apatiniame žandikaulyje. Todėl jas maitinti saugu net vaikams. Alpakos be galo žaismingos, linksmos ir linkusios bendrauti. Jos mielai mėgaujasi dėmesiu ir būtinai prieis arčiau vos parodysite atsineštus skanėstus (maitinama maistu įsigytu iš ūkio).  

Po ekskursijos po alpakų ūkį leisitės į pažintinį plaukimą po Galvės ežerą. Pažinsite Trakus iš vandens. Ekskursijos „Nepažinti Trakai" metu plauksite laivu, kuris pajudės nuo Trakų pilies. Pasigrožėsite pačia Trakų pilimi, išvysite nuostabaus grožio Užutrakio dvarą, pasigėrėsite gamtos grožiu ir Galvės ežere esančiomis salomis. Jų visame ežere net 21.  

Kelionė į alpakų ūkį suteiks daug gerų emocijų. Ši kelionė puikiai tiks šeimai su vaikais. Vaikams labai patinka, kad gyvūnus galima glostyti ir su jais susipažinti iš arčiau. Be to, tai puiki galimybė aplankyti senąją Lietuvos sostinę - Trakus. Pramogų Trakuose netrūksta, todėl susiplanuokite kelionę, kurios metu suspėtumėte nuvykti ne tik į alpakų ūkį, bet ir į Salos pilį, Aukštadvario regioninį parką, paskanauti kibinų ar pasivažinėti po miestą paspirtukais 

Atgal