Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Žolinės - tradicijos, istorija ir renginiai šią dieną

2020-07-28

Žolinės - tradicijos, istorija ir renginiai šią dieną

Kasmet vasaros pabaigoje yra švenčiama Žolinių šventė. Tai šventė, kurią lietuviai mini nuo senų laikų. Žolinės minimos rugpjūčio 15-ąją. Žolinės 2020-aisias švenčiamos savaitgalį. Todėl tai puiki proga paminėti šventę, aplankyti įvairius renginius ir išbandyti paskutines vasaros pramogas. Šią dieną visoje Lietuvoje rengiami koncertai, bendruomenių susibūrimai. 

Žolinių tradicijos ir istorija 

Žolinės švenčiamos jau labai senai. Beje, pačios šventės pavadinimas dažniau tariamas neteisingai, kadangi iš tiesų šventė vadinama Žolinė, o ne Žolinės. Vis tik žmonės dažniau vadina šią dieną tiesiog Žolinėmis. Tai diena, kuri žymi vasaros ir rudens sandarą. Žolinės simbolizuoja lauko darbų pabaigą, gamtos gėrybių gausą. Vasaros pabaigoje jau nuimtas derlius, todėl norima padėkoti Žemei už jos dovanas. Senovėje moterys per žolines rinkdavo laukų gėles, žoleles ir iš jų gamindavo simbolinę Žolinių puokštę. Tai buvo rugiagėlės, medetkos, ramunės, rugiai, avižos ir kiti augalai. Puokštę džiovindavo ir iki kitų Žolinių ji buvo laikoma namuose, garbingoje vietoje. 

Ūkininkai specialiai šiai šventei iškepdavo duoną, gamindavo alų, girą. Žolinės švęsti rinkdavosi visa giminė. Tai buvo itin svarbi šventė, todėl buvo manoma, kad jei nedalyvausi Žolinės šventėje, būsi neturtingas. Susirinkę žmonės dainuodavo lietuvių liaudies dainas, dėkojo Žemei už derlių. Buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, linksminamasi, vydavo šokiai. Net ir šiais laikais mažesnėse bendruomenėse yra išlikę Žolinių šventimo papročiai.  

Žolinė turi ir kitokią prasmę, kuri siejama su krikščionybe. Ši šventė tapatinama ir su Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Todėl ta proga per Žolines visose bažnyčiose vyksta Žolinės atlaidai. Anksčiau mišių metu būdavo pašventinamos vaistažolės, daržovės, javai, gėlės. Moterys į Žolinių puokštę įdėdavo ir daržovių, o po to visa šeima jas valgydavo ir duodavo net gi gyvuliams. Buvo tikima, kad tai padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų.  

Kur švęsti Žolines - renginiai ir pramogos  

Šiais metais renginių tikrai netrūksta. Kiekvienas miestas, miestelis ar net kaimas pamini šią šventę savaip. Dalinamės informacija apie įdomiausius renginius per Žolines visoje Lietuvoje.  

Žolinės Vilniuje ir Trakuose 

Žolinių dieną (08.15) Vingio parke vyks II Žolinių maratonas, kuris prasidės 8 val. ryto Vingio parke. „Žolinių maratono“ metu bėgimo mėgėjai ir profesionalai bėgs kelias skirtingas distancijas. Jei esate sportiškas ir aktyvus, toks šventės paminėjimas tikrai puikiai tiks. 

Trakuose vyks pilies festivalis. Laukia iš ties įspūdingas vakaras. Festivalis rengiamas su tikslu šiuolaikinę kultūrą sujungti mūsų šalies didinga praeitimi. Na, o kol lauksite pritrenkiančio pasirodymo, dieną galite romantiškai pasiplaukioti laivu ir paskanauti kibinų. Plaukiodami pasigrožėsite ne tik nuostabia Trakų gamta, bet ir pilimi. Pasimėgavus nuostabia kelione laivu, Jus pasivaišinti kibinais pakvies „Senoji Kibininė 

Na, o kad po koncerto nereikėtų skubėti namo, pratęskite savaitgalį Trakuose. Apsistoję viešbutyje „Margis” pasimėgausite ne tik patogia ir jaukia nakvyne, bet ir SPA malonumais. Apsistoti galima ne tik įprastame viešbučio kambaryje, bet ir liukso klasės vilose. Viešnagės metu būsite palepinti tiek pusryčiais, tiek vakariene. Tad kodėl gi Žolinių savaitgalio nepavertus nedidelėmis atostogomis.  

Beje, Žolinių naktį Trakuose organizuojamas naktinis irklenčių turas aplink pilį. Plaukiama irklentėmis, ant kurių pritaisyti LED šviestuvai, todėl matysite net ir po vandeniu. Tikrai didelį įspūdį paliekanti pramoga. Prieš pradedant plaukti pravedamas instruktažas, pamokoma, kaip elgtis ir valdyti irklentę 
Norintiems pamatyti tikrą, tradicinę šventę, rekomenduojame į Trakus atvykti jau šeštadienio rytą. Vyks Kopūstinės kermošius. Laukia lietuvių liaudies šokiai, dainos ir įvairios edukacijos. Šventė vyks S.Firkovičiaus skvere.  

Žolinės Kaune  

Tikra, tradicinė Žolinių šventė bus švenčiama Rumšiškėse. Renginiai vyks Rumšiškių muziejaus miestelyje. Čia vyks šventinė eisena, kermošius, daugybė edukacijų skirtingose miestelio sodybose. Taip pat bus rengiama Žolinių puokščių paroda, susirinkusius kvies šokti.  

Po šventės leiskitės į kruizą po Kauno marias. Pasigrožėsite regioninio parko krantais, Pažaislio vienuolynu, atodangomis, nuplauksite ir iki Rumšiškių. Taip pat galima kartu atsinešti ir iškylai paruoštą krepšį. Čia pat laive galėsite surengti pikniką.  

Į Žolinės atlaidus kviečia ir Pažaislio vienuolynas. Čia vyks Pažaislio vienuolyno muzikos festivalis. Renginys nemokamas, o po jo bus puiki proga pasivaikščioti pažintiniu Pažaislio taku. Takas yra 4 km ilgio, driekiasi Pažaislio architektūriniame draustinyje. Nuostabūs vaizdai tikrai garantuoti. Be to, nemaža tako dalis veda palei Kauno marias.  

Žolinės pajūryje 

Palanga šiemet Žolinių proga žada nustebinti. Visai netoli tilto, Basanavičiaus gatvėje bus pastatyta milžiniško dydžio širdis iš ledo ir vaistažolių. Skulptūros aukštis net 3 metrai. Tai tarsi simbolis, kuriuo norima priminti gamtos dovanų naudą širdžiai.  

Žolinių proga Palangos bažnyčioje skambės didingas kūrinys - W. A. Mozart „Karūnavimo mišios“. Tai Palangoje vykstančio festivalio „Pasaulio balsai 2020“ dalis.  

Atvykę į pajūrį tikrai nenorėsite keliauti namo, todėl iš anksto pasirūpinkite ir nakvyne. Pailsėti ir pasimėgauti SPA malonumai kviečia „Resort Hotel Elija“ Šventojoje. Čia Jūsų laukia jaukus ir patogus kambarys, gausūs pusryčiai ir apsilankymas SPA komplekse. Viskas ko reikia tobulam savaitgaliui!

Jei Žolinių savaitgalį pajūryje leisite su vaikais, būtinai nuveskite juos papramogauti į batutų parką „Jump park Palanga“. Tai viena mylimiausių vietų, kur vaikai praranda laiko nuovoką ir džiaugiasi pramogomis ant vandens batutų. Čia įrengti du atskiri batutų parkai. Vienas skirtas patiems mažiausiems - nuo 3 metų vaikams. O štai didesniajame batutų parke linksmybių netrūks net ir suaugusiems. Beje, toje pačioje teritorijoje įrengtas ir vandenlenčių parkas, užkandinė bei patogi terasa. 

Netoli Klaipėdos esantis Agluonėnų kaimas kviečia švęsti Žolines kartu. Visą dieną čia vyks įvairūs sporto renginiai, laukia pramogos vaikams. Vakare Agluonėnų etnografinėje sodyboje bus rodomas spektaklis, kiek vėliau vyks populiarių Lietuvos grupių koncertas. Po jų laukia kino vakaras.

Po šventės parvykite į Klaipėdą ir leiskitės į naktinę kelionę kanoja. Tai unikali proga kanoja pasiplaukioti po naktinį miestą. Plaukiosite ramia Danės upe, pasigrožėsite architektūra, atrasite Klaipėdos senamiestį iš naujo. Kadangi miesto vaizdas dieną ir naktį tikrai labai skiriasi. Po naktinio pasiplaukiojimo tikrai nesinorės palikti Klaipėdos, todėl jei esate miesto svečiai, rekomenduojame prabangią nakvynę viešbutyje „Navalis“. Jus pasitiks paslaugus personalas, pasimėgausite prabangia vakariene ir gausiais pusryčiais. O jaukiame kambaryje galėsite ramiai pailsėti po dienos pramogų.  

Tradicinė Žolinių šventė Šiauliuose 

Jau tradicine tapusi Žolinių šventė Šiauliuose esančioje Žaliūkių malūnininko sodyboje. Jei norite pajusti tikrą Žolinių dvasią, gyvas tradicijas, tai bus geriausia vieta. Šventės metu laukia Žolinės apeigos, naujo derliaus duona, turgelis, liaudiški žaidimai, vakaronė, pasirodys liaudiškos muzikos kapela bei folkloro ansambliai. Čia Žolinės švenčiamos pagal senas tradicijas ir papročius.

Žolinės atlaidai ir įspūdinga vasaros šventė vyks ir už Šiaulių esančiame miestelyje - Šakyna. Čia laukia ne tik atlaidai bažnyčioje, bet ir sporto varžybos, bendruomenės apdovanojimai, įvairių grupių pasirodymai, vestuvių muzikantų fiesta, fejerverkai.  

Atkeliavusiems iš tolimesnių Lietuvos miestų nakvynę pasiūlys viešbutis „Žvejų užeiga“, kuris įsikūręs ant nuostabaus Rėkyvos ežero kranto. Tad užmigsite ir pabusite žvelgdami į ežerą pro viešbučio langus. Čia pat įsikūręs ir restoranas, kuriame galėsite skaniai pavalgyti.  

O ar teko kada miegoti dvare? Jei norite pasijusti tikrais dvariškiais, keliaukite į Pakruojo dvarą. Čia dienos metu galėsite pasigrožėti nuostabiomis gėlių kompozicijomis. Visą vasarą dvare vyksta gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas. Antika 2020“. O juk gėlės ir Žolinių šventė tikrai siejasi tarpusavyje. Be to, šeštadieniais čia vyksta pasirodymai, skamba barono mėgstama muzika, vyksta teatralizuoti pasirodymai. Dvaro teritorija didelė, todėl pramogų čia užteks visai dienai. Na, po turiningos dienos Jūsų laukia nakvynė su SPA. Dvare ne tik patogūs, dvariški kambariai, bet ir SPA malonumai! 

Žolinių šventė minima visoje Lietuvoje, todėl telieka išsirinkti dar neaplankytą miestą, miestelį ir praleisti kitokį savaitgalį. Juk pagal tradicijas Žolines paminėti būtina, kad visus metus lydėtų gausa ir turtai. Pažinkite senas tradicijas ir suderinkite jas su šiuolaikinėmis pramogomis!  

Atgal