Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Wakeboard: kur geriausia išbandyti vandenlentes?

2019-08-09

Wakeboard: kur geriausia išbandyti vandenlentes?

Vandenlentės (wakeboard) – vandens sportas atsiradęs iš vandens slidžių ir banglenčių sporto. Idėja buvo paprasta – būti traukiamam katerio stovint ant banglentės. Tačiau banglentes buvo sunku valdyti ir taip atsirado vandenlentės. Greičiausiai, vandenlentės buvo sugalvotos ieškant „vaisto“ banglentininkams nuo nuobodulybės esant ramiai jūrai. Vandenlentės suteikia pramogų ir snieglentininkams vasaros metu kuomet trūksta sniego...

Vandenlenčių sportas išpopulerėjo atsiradus Wake parkams, kuriuose katerius pakeitė kabelių sistemos, taip sumažinant pramogos kaštus ir padarant sportą prieinamą masėms. Didžiausia vandenlenčių paplitimo priežastis, nepriklausomybė nuo oro sąlygų, galimybė pakilti į orą atliekant triukus ar pasinaudojant tramplynais, apie kuriuos tik galima pasvajoti esant ant slidžių, dviračio ar riedučių. Vanduo pasirūpina minkštu nusileidimu, o devėti privaloma neskestanti liemenė leidžia pramogauti nepriklausomai nuo amžiaus ar plaukimo įgūdžių! Nedvejokite ir išbandykite, pradėti nėra sunku!

Vandenlentės

Vandenlentės yra dinamiška ir ekstremali vandens sporto šaka, kuri prasidėjo 80-ojo dešimtmečio pabaigoje ir šiandien yra viena sparčiausiai augančių sporto šakų visame pasaulyje. Ji taip pat yra labai prieiname dėl savo mažų kaštų. Jūs galite plaukioti vandenlentėmis ežeruose, upėse, jūrose – nereikalingos ypatingos oro sąlygos. Vandenlentininkas plaukdamas paskui specialų katerį keliantį didesnes bangas, dėl trumpesnės ir platesnės lentos nei snieglentė gali atlikti įspūdingai aukštus šuolius ore. Dėl tokios lentos konstrukcijos vandenlentės gali plaukti mažesniu greičiu nei vandens slidės, taip pat jomis gali plaukti ir didesnio svorio plaukikas.

Įdomus faktas, jog pradžioje vandenlentininkai (wakeboardistai) buvo vadinami „Skurfer’iais“ kas reiškė nusivylimą banglentėmis dėl bangų nebuvimo. Kai nebūdavo bangų banglentininkai tampydavosi greitaeigiais kateriais laikydamiesi už lyno. Toks tampymasis atnešė ir parodė naujų galimybių ir pačiame banglenčių sporte.

Šiandien specialiai vandenlenčių sportui jau gaminami ir kateriai. Apie 70 % jų turi specialius apie 2 m aukščio wake bokštus, kurie padidina galimybes įvairiems triukams ore ir ant vandens. Vandenlenčių sportas, kaip atskira vandens slidžių šaka buvo įtrauktas devintojo dešimtmečio viduryje IWSF (Tarptautinė Waterski federacija), o 1999 m. pasaulio wakeboard taryba buvo suformuota kaip atskira dalis siekianti apjungti tik vandenlenčių sporto atstovus iš viso pasaulio. Atsirado tarptautinės būtent šio sporto varžybos bei teisėjai, kuriems buvo įvardintos vandenlenčių sporto užduotys ir rezultatų skaičiavimo metodika.

Wake Inn

Wake Inn parkas įsikūręs Vilniuje, Klaipėdoje bei Zarasuose. Tad žmonės iš visų Lietuvos kampelių, gali rasti sau artimiausią tašką išbandyti šį ekstramelų vandens sportą.

Wake Inn Vilnius

Wake Inn Vilnius – vandenlenčių parkas įsikūręs Vilnius Grand Resort teritorijoje, Vilniaus rajone – tik 5 minutės Ukmergės plentu!

Parke įrengtos trys naujos, modernios trasos su vandens figūromis, taip pat veikia jauki kavinukė bei laisvalaikio prekių ir įrangos parduotuvė. Erdvios terasos ir pieva puikiai tinka asmeniniams renginiams ar šventėms organizuoti. Wake Inn Vilnius – tobula vieta ne tik ekstremaliam sportui, bet ir geram laikui.

Wake Inn Klaipėda

Wake Inn Klaipėda – tai vandenlenčių ir kitų pramogų parkas, įsikūręs miesto centre, Trinyčių tvenkinio krantinėje. Parke įrengtos dvi naujos trasos su vandens figūromis, veikia kavinė bei laisvalaikio prekių parduotuvė. Erdvios terasos tinka įvairiems renginiams ir šventėms.

Wake Inn Zarasai

Wake Inn Zarasai – vandenlenčių parkas ratu įsikūręs nuostabioje Lietuvos vietoje Zaraso saloje ir ežere! Parke įrengta: 6 bokštai, 8 vežimėliai, 9 figūros. Aplink visą vandenlenčių trasą įrengti patogūs išlipimo takeliai, kad nereikėtų ilgai plaukti iki kranto, sala trasos viduryje.

Vandenlenčių parkas yra pramogų ir laisvalaikio komplekso visai šeimai dalis. Pramogų kompleksą sudaro 2 kavinės, wake įrangos ir laisvalaikio prekių parduotuvė, paplūdimys, erdvios terasos, apgyvendinimo nameliai ir vienas didžiausių Lietuvoje pripučiamų takelių ir kliūčių parkas Water Inn Zarasai.

Wake parkai Lietuvoje

Wake Inn, ne vienintelis Lietuvoje. Puikų vardą užsitarnavo ir Wakepond, kuris įsikūręs Anykščiuose.Parkas veikia nuo 2014 metų Pagojės tvenkinyje. Parkas turi vienos sistemos trasą (ilgis 238 metrai) su keliomis figūromis. Wakepond taip pat siūlo tinklinį, batutą, valtis ir kitas vandens pramogas: waterslide (vandens čiuožykla) – ilgiausią vandens čiuožyklą po atviru dangumi Lietuvoje.

Sudervėje bei Marijampolėje dar veikia „Splash“ wake vandens parkai.Vilnojos ežere esantis parkas seniau žinomas, kaip WaterSport parkas atsinaujino neatpažįstamai. Kviečiame rezervuotis ir įvertinti pasikeitimus patiems.

Na, ir taip pat, vandenlenčių sportu Lietuvoje džiugina „Vandens motociklai“ Elektrėnų mariose. Pramogos metu mariose pramogautoją su vandenlente temps vandens motociklas, galintis plaukti net 90 km/val. greičiu, tad nuotykių tikrai netrūks! Instruktorius padės bet kokiu klausimu, išmokys pirmą kartą atsistoti ant vandenlentės. Bus suteiktas instruktažas ir reikalinga įranga.

Galiausiai, Kupiškyje gali rasti dar viena wake parką, kuriame veikia „WakeStation“ sistema. Tai dviejų atramų traukos lynų sistema, skirta užsiimti vandenlenčių ir vandens slidžių sportu vasarą. Vandenlenčių parko trasos Kupiškyje ilgis siekia 225 m. Trasoje įrengti du specialūs parko elementai, itin aukštas tramplynas ir 15 m slydimo dėžė įvairiems triukams atlikti.

 

Wakeboarding yra puiki pramoga, tinkanti ne vien laisvalaikio praleidimui, bet ir kaip gimimo dienos, bernvakario ar kitos ypatingos progos dovana. Tad išbandykite patys, ir pakvieskite išbandyti draugus!

Atgal