Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Turite dovanų čekį? Kontaktai
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkę prekes, spauskite mygtuką "Dėti į krepšelį"
Patinka Prisijungti

TOP baisiausi siaubo filmai

2020-10-14

TOP baisiausi siaubo filmai

Geri siaubo filmai visada kelia šiurpuliukus ir juos žiūrint atsipalaiduoti nėra kada. Nors žiūrint ir suprantame, kad tai išgalvota, netikra, tačiau baimės jausmas niekur nedingsta. Žinoma, tam reikia išsirinkti tikrai gerą siaubo filmą, nes pasitaiko ir tokių, kuriuos labiau pavadintum komedija. Apžvelkime, kokie siaubo filmai populiariausi ir labiausiai verti Jūsų dėmesio! Pasiruošę šiurpiam vakarui?  

Pražūtingas rūkas (The mist, 2007)  

Patys baisiausi siaubo filmai visuomet priverčia jausti įtampą, nežinomybę ir bandymus atspėti, o kas toliau. Toks yra ir žymaus siaubo filmų prodiuserio Franko Darabonto filmas - „Pražūtingas rūkas“. Jei patinka siaubo filmai apie dvasias, mistines būtybes, tikrai patiks ir šis. Tai filmas apie nedidelį miestelį Meino valstijoje, kuriame praūžė didelė audra. O po jos atsklendė tirštas rūkas. Žmonės atvykę apsipirkti į vietinę parduotuvę įkalinami, kadangi per rūką absoliučiai nieko nesimato. Tačiau baisiausias tikrai ne rūkas. Netrukus visi supranta, kad rūke gyvuoja negailestingos mistinės būtybės. Miestelio gyventojai jų atsiradimą sieja su slaptais bandymais, kurie buvo atliekami netoliese įsikūrusioje karinėje bazėje.  

Rūko pabaisos – tai dideli vabzdžiai su milžiniškais čiuptuvais, vorai, skraidantys padarai, išsigimęs begemotas, o kur dar spiečiai musių ir kitų neaiškių padarų. Šie gyviai ypatingai reaguoja į kvapus ir puola viską, kas gyva. Vienintelė žmonių apsauga - parduotuvės sienos. Tačiau kaip tai padaryti? Kaip pabėgti, kai aplink tirštas rūkas ir negailestingos visus naikinančios būtybės? 

Įtampa parduotuvėje įkalintų žmonių neapleidžia ir nuolat didėja. Prasideda ir tarpusavio nesutarimai, kyla konfliktai. Vis tik tenka pamiršti pykčius vienas kitam ir sugalvoti, kaip nugalėti naujus priešus. Prasideda negailestinga kova už išlikimą.  

Išrinktoji(Antebellum 2020) 

Siaubo filmai 2020-aisiais taip pat Jus nustebins ir įtrauks. Vienas naujausių siaubo filmų „Išrinktoji“ - tai istorija apie jauną, talentingą, šiuolaikinę moterį Veroniką. Ji sėkminga rašytoja susikūrusi įspūdingą karjerą. Tačiau laimė ilgai netrunka. Ją kas naktį aplanko neramūs sapnai ir su laiku jie tampa tokie tikroviški, bauginantys, kad Veronika nebegali suprasti ar tai nėra tikra. Ji tarsi persikelia į alternatyvią realybę. Veronika atsiduria JAV Pilietinio karo laikotarpyje, kur vergovė kasdienybė. Tačiau ar tikrai tai tik sapnai? Viso filmo metu išlaikoma nežinomybė, įtampa, o filmo kulminacija Jus tikrai nustebins! Šiurpi tiesa bus atskleista.  

Tai filmas, kuris skirtas mėgstantiems daugiau psichologinius filmus, kadangi daug kraujo ir čia nepamatysite. Tačiau žiūrinti atsitraukti tikrai nesinorės.  

„Nematomas žmogus“ (Invisible man 2020)  

Naujausi siaubo filmai itin stebina nepriekaištinga aktorių vaidyba ir įtemptu siužetu. Būtent toks filmas „Nematomas žmogus“. Pagrindinį vaidmenį atlieka garsiojo serialo „Tarnaitė” žvaigždė - Elisabeth Moss. Filme „Nematomas žmogus” ji įsikūnija į paprastos moters, kurią terorizuoja vyras, vaidmenį. Jos vyras Adrianas – mokslininkas, pilnas įniršio žmogus. Neapsikentusi jo smurto ji bando pabėgti ir staiga sužino, kad jis negyvas. Tačiau ar iš tiesų? Tuomet, kai atrodo, jog Cecilija (pagrindinė veikėja) gali atsikvėpti, prasideda keisti dalykai. Jai nuolat atrodo, kad kažkas persekioja, yra jos namuose, sukuria pavojingas situacijas. Tačiau keisčiausia tai, kad tas žmogus tarsi nematomas. Visa tai tiesa ar tik streso poveikis? Filmas, nuo kurio neatsitrauksite nei sekundei. Kartais patys baisiausi filmai tie, kuriuose daug įtampos ir nežinomybės, tiesa? 

Platforma“ (Platform 2019) 

Tiems, kam patinka siaubo filmai apie psichiatrines ligonines, tikrai patiks siaubo filmas „Platforma“. Tai filmas susilaukęs populiarumo su išskirtiniu pasakojimu. Pasakojama apie vietą, kuri primena kalėjimą. Čia gyvena kaliniai ir savanoriai. Tačiau tai vieta nepanaši į kalėjimą, nepanaši į gydymo įstaigą ar kitą vietą. Tai gili šachta, kuri turi kelis lygius. Kiekviename lygyje gyvena po du žmones. Žemiausiuose lygiuose vyksta tikra kova dėl išlikimo, kadangi maisto jie gauna tik likučius po aukštesniuose lygiuose gyvenančių žmonių. Periodiškai gyventojai apkeičiami ir niekada nežinosi, kuriame lygyje atsidursi.  

Filme labai daug psichologinės įtampos, taip pat norima parodyti, kad nesvarbu, kokio socialinio sluoksnio žmogus esi, atsidūręs tam tikroje situacijoje gali tapti tikru žvėrimi. Todėl viso filmo metu juntamas negatyvas, matomas žiaurus žmonių elgesys ir kova už išgyvenimą. Šį filmą būtų galima pavadinti psichologinių filmu su siaubo prieskoniu.  

Švytėjimas“ (The Shining 1980) 

Nemažai siaubo filmų paremti tikrais faktais. Viena žymiausių visų laikų siaubo istorijų „Švytėjimas“ taip pat paremta tikrais įvykiais. Neįtikėtina? Filmas pastatytas pagal Stepheno Kingo knygą. Tačiau ši knyga nebuvo tik jo vaizduotės vaisius. Jis buvo girdėjęs apie viešbutį, kuriame dėdavosi šiurpūs dalykai. Tai paskatino jį patį su žmona nuvykti ten atostogų. Būtent po šios išvykos jis parašė knygą, pagal kurią buvo sukurtas ir žymusis filmas. 

Filme pasakojama apie rašytoją Džeką, kuris gauna pasiūlymą dirbti viešbutyje prižiūrėtoju. Viešbutis įsikūręs aukštai Kolorado kalnuose. Džeko pagrindinis darbas prižiūrėti viešbutį ne sezono metu. Kadangi čia tenka praleisti daug laiko, Džekas kartu atsiveža ir savo žmoną su sūnumi. Čia atvykūs prasideda keisti dalykai. Jo sūnus pamato itin baisius paveikslus veikiamus „švytėjimo“ jėgos. Tai labai paveikia patį Džeką, o viskas krypsta dar blogesne linkme. Filmas senas, tačiau siaubo scenų čia tikrai netrūksta.  

Ateik pažaisti (Come play 2020) 

Karščiausia naujiena – siaubo filmas „Ateik pažaisti“. Jis tik spalio gale pasirodys kino teatruose. Jei patinka baisūs siaubo filmai, turėtų patikti ir šis. Istorija apie berniuką Oliverį, kuris nuo gimimo turi autizmo sutrikimų. Vaikas atsiskyręs, nebendrauja su kitais. O tam, kad galėtų bendrauti, jam reikalingas telefonas ar planšetė. Tačiau planšetė tampa ne įrankiu bendravimui su aplinkiniais, o raktu į pasaulį paslaptingai, šiurpą keliančiai būtybei Lariui. Vieną dieną vaikas ekrane išvysta Larį, kuris kreipiasi į jį ir sako norinti būti draugu. Vaikas vos pažvelgęs į savo planšetę nuolat išvysta Larį, kuris tikrai nėra draugiška būtybė. Tėvai taip pat sunerimsta dėl vaiko elgesio pakitimų, tačiau ir jie su laiku ima matyti Larį. O šios būtybės tikslas iš virtualios erdvės persikelti į tikrą pasaulį. O tai reiškia, kad visų laukia mirtinas pavojus.  

Po vandeniu (Underwater 2020) 

Tiems, kas dievina siaubo filmus apie ryklius ar kitus jūros gyvius, tikrai patiks vienas naujausių filmų „Po vandeniu“. Tai įtemptas veiksmo, siaubo filmas, kuriame pasakojama apie tyrėjų komandą, kuri dirba net vienuolikos kilometrų gylyje įkurtoje laboratorijoje. Laboratorija visiškai atokioje vietoje, iki artimiausio kranto net aštuoni tūkstančiai kilometrų. Nors viskas atrodo saugu, kartą įvyksta žemės drebėjimas. Po jo ima tvinti stotis, o ištrūkti iš jos galima tik vandenyno dugnu pasiekus senai apleistą naftos gręžimo bokštą. Tam jie turi povandeninius kostiumus, tačiau komanda dar nežino, kad dėl atliekamų mokslinių tyrimų atgijo vandenyno siaubas. Ar pavyks jiems pasiekti bokštą ir išsigelbėti?   

Grobis“ (Prey 2019) 

Siaubo filmai su zombiais kartais atrodo itin netikroviški ir puikiai suprantame, kad viskas išgalvota. Tačiau mistinis siaubo filmas „Grobis“ kitoks. Žinoma, jis ne apie įprastus zombius. Pasakojama apie jauną vaikiną, kuris dar mokosi mokykloje. Dėl savo elgesio jis siunčiamas į negyvenamą salą persiauklėjimui. Tačiau atvykęs į salą jis supranta, kad čia yra ne vienas. Tuomet prasideda kova už išgyvenimą. Jį ima persekioti paslaptinga, mirtį nešantį būtybė.  

Mes“ (Us 2019) 

Vienas baisiausių siaubo filmų, kuriame tvyro baimė, įtampa ir tikras siaubas - „Mes“. Filme pasakojama apie šeimą, kuri atvyksta pailsėti prie jūros ir apsistoja namelyje, apsuptame gamtos. Atrodo, ko gi daugiau begali reikėti norint pailsėti. Vis tik poilsis ir ramybė ilgai netruko. Sutemus prie namo šeima pamato 4, rankomis susikibusius žmones. Ir kas baisiausia, jie atrodo lygiai taip pat, kaip ir atvykusi poilsio šeima. Prasideda žiauri medžioklė ir šeima atsiduria tikrame pragare.  

Sekluma“ (The shallows 2016) 

Tikras siaubas gali būti be jokios mistikos. Filme „Sekluma“ vaizduojama žmogaus akistata su vandenyno grobuonimi – rykliu. Jauna mergina, kurią vaidina talentingoji aktorė Blake Lively, atkeliauja į atokų paplūdimį. Ji po savo mamos mirties ieško ramybės. Mergina nusprendžia paplaukioti banglente. Tačiau vandenyje pasirodžius rykliui, ji priversta kuo greičiau gelbėtis. Taip atsiduria ant didelės uolos, apsuptos vandens. Susižeidusi, be jėgų ir su didele baime ji bando išgyventi ir rasti išeitį, kaip pasiekti krantą ir nugalėti ryklį.  

Voriukas (Itsy Bitsy 2019) 

Bijote vorų? Tuomet filmas „Voriukas“ Jums sukels tikrą siaubą. Pati istorija prasideda įprastai. Vieniša mama, dirbanti privačia slaugytoja, išsikelia su vaikais gyventi į kaimą. Čia ji apsigyvena su dviem, garbingo amžiaus žmonėmis, kuriais rūpinsis. Tačiau jos sūnus Džesis kartą aptinka paslaptingą seną relikviją. O ši relikvija iškviečią šiurpią būtybę - vorą. Panika, siaubas, baimė. Šiurpuliukai garantuoti. Filmas, kuris tikrai nepaliks abejingų.  

Helovinas (Halloween 2018) 

Filmas „Helovinas“ - tai tikra klasika atgimusi naujai. Jei prieš tai matėte dar 1978 metais sukurtą to paties filmo pirmtaką, ši dalis Jums taip pat patiks. Beje, prieš tai siūlome pažiūrėti ir 2007 metais kurtą tęsinį. Visa istorija sukasi apie maniaką, kuris ilgus metus praleido psichiatrinėje ligoninėje. Pagrindinei veikėjai Laurie pavyko išgyventi, tačiau maniakas pabėga iš ligoninės ir pasiryžęs užbaigti tai, ką pradėjo. Įdomiausia tai, kad šioje dalyje daugelis aktorių tie patys, kurie vaidino ir prieš keturiasdešimt metų. Filmas virtęs tikra siaubo filmų klasika. Sukels šiurpuliukus bei privers tamsoje paspartinti žingsnį.  

„Pradink“ (Get out 2017) 

Šiurpi ir žiauri siaubo istorija „Pradink“ susilaukė daugybės žiūrovų. Pasakojimas vystosi apie jauną merginą, kuri susiranda juodaodį vaikiną ir nutaria jį parsivežti pas savo tėvus. Vaikinui kiek neramu, kadangi jis juodaodis ir nežino, kaip į tai reaguos jo baltaodės merginos tėvai. Vis tik pasirodo, kad tai mažiausias rūpestis. Vos atvykus viskas atrodo gerai, tėvai bendrauja šiltai. Tačiau vėliau vaikinas pastebi keistus dalykus ir kitus juodaodžius, kurie buvo dingę. Išaiškėja baisi tiesa – visa šeima užsiima jaunų juodaodžių organų prekyba. Šiurpi tiesa kelia tikrą siaubą vaikinui ir jis turi sugalvoti planą, kaip pabėgti. Ypač kai sužino, kad ir jo mergina įsivėlusi į šį verslą.  

„Siaubo festas“ (Hell fest 2018) 

„Siaubo festas“ - tai pasakojimas apie nedidelį miestelį Amerikoje į kurį atvyksta siaubo atrakcionų parkas. Žinoma, jaunimui tai tikra pramoga. Tad trys jaunuolių poros pasirenka praleisti laiką šiame atrakcionų parke ir pasilinksminti. Jie pasineria į pramogas ir išbando atrakcionus vieną po kito. Tačiau vienas atrakcionas tikroviškai bauginantis. Jų akyse nužudoma mergina. Žinoma, galvojama, kad tai vaidyba. Tačiau tas pats atsitinka ir kitame atrakcione. Tuomet jaunuoliai pradeda suprasti, kad visa tai ne spektaklis siaubui sukelti. Atrakcionų parke siautėja nevaldomas žudikas, kurių taikiniu virsta jie patys.  

„Jonukas ir Grytutė. Siaubo pasaka“ (Gretel & Hansel 2020) 

Kas gi nežino garsiosios pasakos „Jonukas ir Grytutė“? Juk skaitant šią pasaką ji nė iš tolo nepriminė siaubo filmo, tiesa? Vis tik režisierius Oz Perkins prikėlė šią pasaką, kaip siaubo filmą. Jonukas ir Grytutė atklysta į mišką. Jie alkani, ieškantys darbo. Tačiau miške juos pasitinka blogis... Žinoma, šis siaubo filmas gal būt ne toks šiurpus, bet pamatyti tikrai verta.  

Siaubo filmas daugeliui tiesiog puikus būdas kitaip praleisti vakarą. Tačiau tokie filmai turi ir savotišką poveikį, net gi stimuliaciją. Siaubo filmų žanras patrauklus žmonėms visais laikais. Juk visuomet norisi pažinti blogį ir kitokią žmogaus pusę. Žiūrint siaubo filmus mūsų protas paaštrėja, širdis ima daužytis kaip pašėlusi, įsijungia fantazija. Kartais net patikima tuo, kas matoma ekrane. Žinoma, jaučiant, kad filmas daro Jums stiprų poveikį ir ilgam išmuša iš vėžių, rekomenduojama tokio žanro filmų per dažnai nežiūrėti. Nors yra sakoma, kad tikras, geras filmas turi sukelti pačius įvairiausius jausmus ir nepalikti abejingų. Tokie yra ir mūsų pristatyti siaubo filmai – sukeliantys įtampą, baimę, iškeliantys klausimų ir be galo įtraukiantys. Tai filmai, kurie užkariavo viso pasaulio žiūrovus! 
 

Atgal