Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29€ Galioja 12 mėn. Pardavimo vietos Pagalba
Turite dovanų čekį?
Mylimiausi

TOP 5 pramogos lauke

2022-05-28

TOP 5 pramogos lauke

Šiltėjant orams, vis daugiau laiko praleidžiame lauke. Norisi kuo labiau išnaudoti gerą orą ir užsiimti įvairia veikla gamtoje. Šiame straipsnyje paruošėme Jums populiariausių pramogų lauke sąrašą. Jei pritrūksite idėjų, ką įdomaus nuveikti su šeima ar draugais, čia tikrai rasite iš ko išsirinkti. Mėgstantys atitrūkti nuo žemės gali pasimėgauti oro pramogomis, na, o negalintys gyventi be vandens pramogų - turi platų pasirinkimą veiklų vandenyje. Taip pat šiltuoju metų laiku itin populiarios auto/moto pramogos. O kur dar linksmybės su šeima nuotykių parkuose. Bet apie viską plačiau, kviečiame skaityti toliau. 

  1. ORO PRAMOGOS 

Daugelis trokšta laisvės pojūčio, o kur jį geriau patirti jei ne virš žemės. Oro pramogos ne tik padės įkvėpti laisvės, bet ir pamiršti kasdieninius rūpesčius. Ką jau kalbėti apie nuostabų Lietuvos gamtovaizdį.  

Šiltuoju metų laiku itin populiari oro pramoga – skrydis oro balionu. Skrydis su oro balionu yra vienareikšmiškai viena įspūdingiausių ore vykstančių pramogų, kuri tikrai taps įsimintinu nuotykiu visam gyvenimui. Ši pramoga vyksta virš gražiausių Lietuvos apylinkių, tad akivaizdu, jog tikrai išvysite pačius gražiausius vaizdus nuo kurių net kvapą užgniauš. Skrendant oro balionu, ne tik gėrėsitės nuostabiu horizontu, bet išklausysite įdomius ir linksmus profesionalių pilotų pasakojimus. Tam, kad skrydis būtų dar įsimintinesnis, skrydžio dalyviams užtikrinama jauki atmosfera bei speciali programa. Po skrydžio visi, oro balionu skridusieji pirmą kartą, simboliškai pakrikštijami ir įšventinami į oreivius, jiems suteikiami oreivių krikšto vardai ir įteikiami skrydžio diplomai. Tokie neįprasti skrydžiai užtikrintai yra viena nerealiausių patirčių, todėl šią pramogą verta išbandyti kiekvienam, tiek jaunam, tiek vyresniam asmeniui. 

Skrydis parasparniu suteiks sparnus kiekvienam. Pramoginis skrydis parasparniu dovanoja ne tik nuostabų Lietuvos gamtovaizdį iš paukščio skrydžio, plaukus kedenantį vėją, beribį dangų, bet ir adrenalino pliūpsnį. Tokiam skrydžiui specialūs įgūdžiai nereikalingi, į dangų kylama su patyrusiu pilotu ir išklausomas trumpas instruktažas.  

Na, o apžvalginiai skrydžiai lėktuvu – tai nepakartojami Lietuvos vaizdai iš padangių, malonūs adrenalino šiurpuliukai ir polėkis sielai. Lietuva tikrai pilna gražių vietų, kurias pamatyti iš dangaus norėtų kiekvienas. Pavyzdžiui, skrydis virš 12 ežerų suteks galimybę skristi virš 7 km ilgio Vilkokšnio ežero, kurį su daugybe kitų ežerų ir pelkių jungia Verknės upelis. O Trakuose galima pasirinkti skrydį virš 44 ežerų, o Šiauliuose - skrydį virš 6 malūnų.  

Kita nepakartojama ir didelės drąsos reikalaujanti pramoga - šuolis parašiutu. Tokio laisvės pojūčio ir adrenalino pliūpsnio greičiausiai kitaip ir neįmanoma patirti. Šuolių parašiutu yra kelių pasirinkimų - tandeminis šuolis su instruktoriumi, šuolis sparno tipo parašiutu ir šuolis kupolo tipo parašiutu. Tandeminis šuolis parašiutu - tai šuolis dviviečiu parašiutu, kartu su instruktoriumi, tad šis šuolis rekomenduojamas šokantiems pirmą kartą. Čia viskuo pasirūpins profesionalas, krentantis su Jumis, tad Jums beliks tik mėgautis akimirkomis. Šuolis sparno tipo parašiutu yra sudėtingesnis, nes šoka vienas asmuo, be instruktoriaus. Tereikia išklausyti kelias valandas trunkantį instruktažą, kurio metu profesionalas parodo ir paaiškina svarbiausius dalykus, bei suteikiama galimybė pasitreniruoti užsidėjus specialią parašiuto sistemą.  Na, o šuolis kupolo tipo parašiutu suteiks didžiausių emocijų ir įspūdžių, nes tai šuolis iš 800 m aukščio be instruktoriaus. Tačiau jaudintis taip pat neverta, nes profesionalus instruktorius per ausines visą laiką paaiškina kaip, kur ir kada leistis.  

  1. VANDENS PRAMOGOS 

Vandens pramogų yra pačių įvairiausių - nuo ramių ir atpalaiduojančių iki itin ekstremalių. Todėl kiekvienas tikrai ras išsirinkti sau patinkančią pramogą. Gal tai rami ir atpalaiduojanti žvejyba, o gal itin ekstremalus pasivažinėjimas vandens motocikais. Vandens pramogos nepaliks abejingo nė vieno ir garantuos naujų jėgų bei teigiamų emocijų antplūdį.  

Nardymas suteiks galimybę pažvelgti į supančią aplinką visai kitomis akimis ir dovanos išskirtinius pojūčius. Galima rinktis pažintinį nardymą, nardymą kartu su fotosesija, kur galima įsiamžinti po vandeniu ir turėti gražų prisiminimą. Ypatingas potyris – povandeninė ekspedicija, kurioje prisiliesite prie Lietuvos istorijos po vandeniu. Tai nuostabi galimybė pasinerti į istorines Platelių ežero gelmes, kur pamatysite kadaise Pilies salą ir Šventorkalnį jungusio tilto polius. Dar viena puiki patirtis – nardymas Baltijos jūroje. Tai neeilinė galimybė panirti ir pamatyti Baltijos jūros gyvenimą.  

Vandenlenčių sportas – tai pramoga, apjungianti snieglenčių, banglenčių ir vandens slidžių sporto elementus, tačiau yra nesudėtinga ir užburianti išskirtiniu slydimo vandens paviršiumi pojūčiu. Jums tereikia išsirinkti vandenlenčių parką ir leistis į nepakartojamą nuotykį. Jei dar nebandėte šio sporto, nesijaudinkite, patyrę instruktoriai apmokys ir vos po kelių bandymų jau skriesite vandeniu.  

Kita, kur kas daugiau adrenalino suteikianti vandens pramoga – ekstremalus plaukimas vandens motociklais. Vandens purslai, šuoliai per bangas ir didžiulis greitis – akimirkos, kurios privers tvirčiau suimti vairą. Ši pramoga skirta drąsiems, aktyviems ir trokštantiems adrenalino šiurpuliukų. Vandens motociklu skrieti galima tiek mariose, tiek Baltijos jūroje.  

Kaitavimas - sportas, kurį jau spėjo pamėgti Lietuvos ekstremalaus sporto fanai. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai yra itin sudėtinga bei pavojinga sporto šaka, realybėje taip nėra. Kaitavimas nereikalauja išskirtinės fizinės ištvermės ar pasiruošimo, tad net ekstremalaus sporto naujokai gali puikiai praleisti laiką vėjo bei vandens purslų apsupty. Pagrindiniai įrankiai, reikalingi norint užsiimti šiuo sportu, yra jėgos aitvarai. Būtent jais pagaunamas vėjas ir yra pagrindinė varomoji jėga leidžianti netrukdomai judėti vandens paviršiumi ir atlikti įspūdingus triukus.  

Žvejyba ežere ar netgi jūroje – tai neabejotinai gerai praleistas laikas gamtoje. Vieniems tai – itin romantiškas užsiėmimas, kitiems – azartas, o tretiems – netgi nuotykis. Išmėginkite žvejybą karpynuose, mariose ar Baltijos jūroje. Kiekviena jų atneš vis kitokius įspūdžius ir laimikius. O kur dar galimybė pagautą laimikį vietoje išsikepti.  

  1. NUOTYKIŲ PARKAI 

Kas gali būti smagiau nei praleisti laiką su šeima ar artimiausiais draugais, gryname ore, bandant įveikti įvairiausių rūšių kliūtis? Šimtai rungčių su iššūkiais, drąsos ir stiprybės išbandymai bei daug geros nuotaikos – visa tai rasite pramogų ir nuotykių parkuose, kurių Lietuvoje tikrai nemažai. Mėgstantiems karstytis medžiais, rekomenduojame išbandyti „UNO Park“ Vilniuje, kur laukia 12 trasų ir atrakcijų: 5 trasos vaikams, 5 trasos suaugusiems, „Skrydis per Nerį“ ir ekstremaliausia pramoga, prilyginama net oro pramogoms – „Drambliaskrydis“ iš 16 m aukščio. Klaipėdoje išbandykite pramogas „Minimelts“, kur galėsite išbandyti net 15 skirtingo sudėtingumo trasų, tad kiekvienas ras sau tinkamiausią. O taip pat lauks įvairūs išbandymai – leidimasis sūpynėmis, Tarzano šuolis, BMX dviratis ant lyno ir daug kitų. Išbandykite šias pramogas ir kituose miestuose – Alytuje, Utenoje, Palangoje, Kaune ar Druskininkuose. Na, o norintiems jausti žemę po kojomis – puikus pasirinkimas, diena „Labirintų parke“. Labirintų parką sudaro net šeši skirtingi labirintai ir daugybė kitų pramogų bei atrakcionų visai šeimai. Tai vieta, kurioje visi šeimos nariai atras kvapą gniaužiančių pramogų, nuotykių ir naujų išbandymų.

Dar viena pramoga visai šeimai ar draugų kompanijai - batutų parkai ant vandens. Vandens batutai – pramoga, mėgstantiems iššūkius vandenyje. Atrakciono kliūčių ruožas susideda iš skirtingo sudėtingumo figūrų: lengvąsias įveikti gali net mažieji pramogautojai, o sudėtingesnėse kliūtyse teks pasistengti ir suaugusiems sportininkams. Pavyzdžiui, „Jumppark Palanga“ net 17 a dydžio batutų parkas įsikūręs nepaprasto grožio vandens telkinyje, apsuptas pušyno, ir esantis vos kelis šimtus metrų nuo Baltijos jūros. Visos figūros parke sujungtos į vientisą trasą, tad galima rinktis skirtingus maršrutus - čiuožti į vandenį, pralįsti pro tunelį, užlipti į bokštą, skrieti  su virve ar šokti ant milžiniškos pagalvės ir į orą išmesti draugą. Panašius batutų parkus galite rasti Vilniuje, Utenoje, Alytuje, Birštone, Kupiškyje, Klaipėdoje. 

  1. AUTO/ MOTO PRAMOGOS 

Auto/moto pramogos, skirtos mėgstantiems greitį ir adrenaliną. Šios pramogos sužavės ne vien patyrusius ekstremalus, bet ir tuos, kurie tiesiog ieško naujų būdų pamatuoti savo drąsą. 

Kartingai – itin žaisminga, azartiška ir nuotaiką kelianti pramoga. Šios mažos transporto priemonės suteiks daug pozityvių emocijų ir leis pajusti lenktynių dvasią. Tai puiki pramoga, kuri patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems. Pavyzdžiui, „SpeedWay“ kartodrome yra 900 metrų ilgio ir 8 metrų pločio trasa su Lietuvoje dar nematytomis konfigūracijomis ir siūloma galinga technika, kuri suteiks malonių potyrių ir pradedantiesiems, ir jau pažengusiems kartingo sporto aistruoliams. O Šiauliuose esantis „Drift&Go“ kartodromas – tai naujausia trasa Baltijos šalyse, kurioje rasite net 30 „Sodi“ modelio kartingų. Pasivažinėti kartingais galite praktiškai visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.  

Dar viena ekstremali ir aštriais pojūčiais apdovanojanti pramoga – driftas. „SIDE to SIDE DriftTeam“ – žinoma profesionalių drifterių komanda, kviečia patirti drifto pramogas. Šalia sėdės profesionalus instruktorius, kuris praves instruktažą apie driftinimo techniką bei suteiks patarimų, kaip taisyklingai slysti šonu. Trasos konfigūracija paprasta – viena apskritimo formos ir dvi aštuoneto formos trajektorijos, kurias reikės sujungti vienu važiavimu. Pats slydimas šonu truks kelias minutes, bet to tikrai pakaks, kad pajustumėte šio sporto greitį, apkrovas bei išliptumėte iš bolido kupini įspūdžių ir adrenalino. 

Pasivažinėjimas keturračiais – puiki galimybė pakeisti aplinką, atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių ir patirti naujų įspūdžių. Šis netradicinis sportas leis smagiai praleisti laiką gamtoje – keturračiu važiuosite nuostabiais miško keliais, takeliais, kilsite į stačias įkalnes ar net įveiksite sudėtingas pelkėtas atkarpas.

 

Taip pat rekomenduojame išbandyti ir kvapą gniaužiančią pramogas pasivažinėjant MonsterTruck, džipais, bagiu, motociklais, tankais ar superautomobiliais. Pasivažinėjimas leis atitrūkti nuo dienos rūpesčių, pabūti gamtoje ir išbandyti savo ekstremalumo ribas. 

  1. PASIPLAUKIOJIMAS VANDENS TRANSPORTU 

Nerūpestingas poilsis, mėgaujantis plaukus kedenančiu vėjeliu, vaizdingomis pakrantėmis ir gera kompanija. Pasiplaukiojimas vandens transportu itin mėgstama pramoga šiltuoju metų laiku. Plaukimas laivu padės atitrūkti nuo miesto triukšmo ir pasimėgauti raminančiu vandens bangavimu, tad tai puiki laisvalaikio pramoga ramaus poilsio ir gamtos mėgėjams. Pasimėgaukite plaukimu laivu, jachta, kamaranu ar elektriniu kateriu. Ypač populiarus pasiplaukiojimas Trakuose, stebint nuostabų miestelio kraštovaizdį. Dar viena nuostabi patirtis – pasiplaukiojimas Kuršių nerijoje. Tai išties romantiška pramoga, todėl kodėl nesusiorganizavus romantiško pasiplaukiojimo dviese, stebint gamtos grožį ir mėgaujantis laiku dviese. Norintiems praleisti laisvalaikį draugų kompanijoje – puiki idėja ekskursika katamaranu Nemuno upe. Ieškantiems kur atšvęsti kuklią šventę su vaišėmis, rekomenduojame pasiplaukiojimą Kauno mariose, kurio metu prabangiame katamarane, Jūsų lauks didžiulis gurmaniškas sumuštinukų padėklas, šalto putojančio vyno taurė, lengvas desertas ir mylimi žmonės šalia.  

Baidares mėgsta visi – ir maži, ir dideli, nes jas lengva valdyti, o malonumas plaukiant – didžiulis. Plaukimas baidare suteiks įsimintinų akimirkų ir aktyvaus poilsio mylėtojams, ir ieškantiems ramybės gamtoje. Plaukite baidare net keliose upėse: Merkyje, Vilnelėje, Ūloje, Neryje, Minijoje, Nemune ir kitose. Šis plaukimas gali tapti nepamirštamu nuotykiu ir pramoga visai draugų kompanijai. 

Pasiplaukiojimas irklentėmis– taip pat smagi pramoga, tinkanti ne tik ramiam pasiplaukiojimui, bet ir aktyviam laiko praleidimui su draugais. Vis labiau populiarėjančios irklentės – naudinga ir įdomi pramoga, nepaliekanti abejingų. Plaukimas irklente leidžia mėgautis kvapą gniaužiančiais peizažais, vaizdingais maršrutas ir suteikia galimybę kitu kampu pažinti miestą. Išbandykite turą su irklente, kuris organizuojamias gamtos apsuptyje, padės atsipalaiduoti, pamiršti visus rūpesčius, pailsėti gryname ore, o įvairūs maršrutai, besidriekiantys pagrindiniais miestų vandens takais, leis pažinti garsiuosius miestų simbolius iš naujos perspektyvos. Taip pat rekomenduojame išbandyti naktinį turą irklentėmis. Jis ilgai išliks atmintyje tiek noriai besirenkantiems aktyvius laisvalaikio praleidimo būdus, tiek norintiems pamatyti miestą iš kitos perspektyvos ar atsipalaiduoti po dienos darbų gamtos apsuptyje, stebint stulbinantį povandeninį pasaulį. Sutemus plaukiama irklentėmis, prie kurių pritvirtintos specialios LED šviesos, leidžiančios matyti, kas yra po vandeniu. Tad plaukdami vandens keliais pamatysite ne tik stulbinantį naktinį miesto veidą, bet ir atrasite įspūdingą povandeninį pasaulį. Beje naktinį pasiplaukiojimą galite išbandyti ir baidarėmis ar kanoja.  

Taigi, pramogų lauke pasirinkimas išties didelis. Todėl rekomenduojame kuo daugiau laiko praleisti lauke ir mėgaujantis gerais orais nuveikti ką nors linksmo ar mielo širdžiai. Juk vasara ir geri orai taip greit praeina. Rinkite nuostabias akimirkas, džiaukitės laiku su draugais bei šeima ir pramogaukite.  

Atgal