Poilsis Latvijoje: ką verta pamatyti?

2019-09-16

Poilsis Latvijoje: ką verta pamatyti?

Lietuva su Latvija tikrai labai panašios šalys... Jos tarsi dvynės. Tačiau tai nereiškia, jog kaimyninėje šalyje nieko įdomaus negalima pamatyti... Nors tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje žmonės, mentalitetas, keliai ir net miestai itin panašūs, vis dėlto skiriasi paplūdimiai, kurie pas brolius labiau laukiniai, taip pat čia didesnė muziejų įvairovė... Na, o ką jau bekalbėti apie išskirtines miestų dekoracijas bei žymias vietas: Venstpilyje – karvės bei gėlių kompozicijos, Ciesyje – viduramžių sienos, šalia Bauskės miesto – Rundalės pilis, Gaujos nacionaliniame parke akį traukia uolos, urvai, čiurlenantys upeliai bei kiti istoriniai, kultūriniai paminklai...

Poilsis prie jūros Latvijoje

Poilsis Latvijoje kasmet tampa vis populiaresnis... Ir ne veltui! Juk ši šalis, nors ir visai arti mūsų, turi tiek daug dar neatrastų vietų, kurios pavergia širdį... Štai keletas jų:

  • Papės paplūdimys

Vos 18 km pavažiavus į Latvijos gilumą, galima patekti į nepažabotos laukinės gamtos oazę Papėje. Patys latviai sako, jog tai jų mėgstamiausias šalies ruoželis prie jūros: švarūs paplūdimiai, gražios kopos, laukinė gamta ir pats Papės miestelis. Ankstyvą rytą ar vėlyvesnį vakarą drąsiai galima maudytis nuogiems, vakarieniauti žvelgiant į Baltijos jūrą ir jaustis švarutėlio Papės paplūdimio savininkais! Nuostabus jausmas tokioje gamtoje būti vieniems.

Palyginti Papės apylinkių su lietuviškais pajūrio kurortais (Palanga ar Šventąja) – nepavyks. Papėje plyti žmogaus rankos nepaliesti laukai, o važiuojant žvyro keliuku per dulkes matyti tolumoje į dangų iškilusių keletos sodybų stogai...

  • Liepojos paplūdimys

Šį paplūdimį dažniausiai renkasi tie, kurie nori ne tik poilsio, bet ir pramogų. Liepojos paplūdimys platus ir gražus, smėlis baltas, švarus ir minkštas. Svečiuojantis Liepojoje, verta pasivaikščioti po jaukų senamiestį, kuriame įdomu pasižvalgyti į medinę architektūrą, senovinius tramvajus, miesto gynybinį žiedą, fortus ir net kalėjimą.

Patekus į Liepojos paplūdimį stebina milžiniškas jo plotis. Palyginti su Palanga, smėlio juosta bent dukart platesnė. Tai reiškia, kad kovoti dėl patogesnės vietos su kitais poilsiautojais nereikės.Poilsiaujančius Latvijoje gelbsti ir tai, kad kaimyninės šalies pakrantės ruožas penkis kartus ilgesnis nei Lietuvoje, o gyventojų kone milijonu mažiau. Tai reiškia, kad gyventojai paplūdimiuose pasklidę kur kas rečiau nei Lietuvoje.

  • Jūrkalnės paplūdimys

Jūrkalnės miestelyje poilsiautojai apsistoja dėl tuščių, žmogaus rankų nepaliestų paplūdimių ir įspūdingos pakratės su 20 m aukščio šlaitu. Jūrkalnės skardis yra viena vaizdingiausių jūros pakrantės vietų Latvijoje.

Nuo pakrantės skardžio į paplūdimį eina laiptai, jau daugelį kartų atnaujinti, nes smarkių audrų metu krantas gerokai atsitraukia. Pastebėta, kad krantas per metus atsitraukia kelis metrus.

Jūrkalnė gali pasiūlyti daugybę galimybių tiek ramiam poilsiui prie jūros, tiek ir aktyviam poilsiui – ši vieta puikiai tinka burlenčių sportui, riedlenčių ir banglenčių sportui su irklais.

  • Ventspilio paplūdimys

Bendrasis Ventspilio paplūdimio ilgis – 1,2 km. Čia verta važiuoti tiems, kurie tikisi poilsio ne tik gerame ir švariama paplūdimyje, bet ir išplėtotos infrastruktūros. Svečiuodamiesi Ventspilyje, nueikite ant molo (čia daug nemokamų pramogų vaikams) ir, žinoma, apsidairykite gėlėmis išpuoštame mieste.

Paplūdimyje pastatyta patogių persirengimo kabinų, įrengta dušų, pastatytos informacinės lentos, gelbėjimo inventoriaus stendai ir įrengtas automatinis tualetas prie centrinio tako. Paplūdimio patrauklumą padidina švarus, baltas smėlis – tikrų tikriausia 80 m pločio gamtos dovana, ir kopos, kurių aukštis vietomis siekia net 9 metrus. Iki pat jūros patogu nueiti ar privažiuoti mediniais laipteliais. Veikia specialiai įrengtas 500 m ilgio banglentininkų ir atskiras paplūdimys nudistams.

  • Kolkos paplūdimys

Šis paplūdimys pasižymi laukinės gamtos vaizdais: išvartytais, sūraus vandens nugludintais medžiais ir jų dalimis, į vandenį sukritusiomis pušimis, akmenukais, kriauklių sluoksniu. Atvykus čia, tiesiog privaloma nueiti iki Kolkos rago! Šioje vietoje daugelis jaunavedžių prisiekia amžiną meilę, tad tai išties ypatinga vieta, kupina šiltos energijos.

Taip pat Kolkos ragas yra nepaprastai savitas iškyšulys Latvijos pakrantėje, kur galima stebėti dviejų jūrų – atviros Baltijos jūros ir Rygos įlankos – bangų susidūrimą. Paukščių migracijos metu pro čia praskrenda dešimtys tūkstančių paukščių, be to, tai yra vieta, kur galima pradėti kelionę po Slyterės nacionalinį parką.

Atvykus čia, taip pat verta pamatyti Kolkos švyturį. Jį galima rasti apytikriai už 5-6 km nuo Kolkos rago, ant dirbtinai supiltos salos. Patirties turintys valčių vairininkai bent kartą gyvenime turi būtinai nuplaukti iki Kolkos švyturio. Tačiau reikia turėti omeny, kad plaukimui tinkamas laikas yra tik 40 dienų per metus!

  • Rygos paplūdimys

Šildytis saulėje, žaisti kamuoliu ir maudytis taip pat galima Rygos paplūdimiuose – Vecakiuose (Vecāķi) arba Vakarbuliuose (Vakarbuļļi). Pro Rygos centrą tekančios Dauguvos krantuose suformuoti paplūdimiai Kypsaloje (Ķīpsala) ir Lucavsaloje (Lucavsala). Vargu, ar čia bus ramu, tačiau, jei vasarą (ar kitu metų laiku) norisi apžiūrėti nuostabų Rygos miestą, galima nukeliauti ir į paplūdimį. Daugelis sostinės gyventojų suvažiuoja į paplūdimius esančius aplink Rygą, todėl natūralu, kad čia laukinės gamtos neišvysite, o ir triukšmo daugiau.

Jūros pakrantė žiemą

Jūros pakrantė taip pat stebina žiemos metu. Ypač šaltą žiemą, kuomet Rygos įlanka užšąla, pakrantėje susiformuoja ledų sangrūdos. Galima pasivaikščioti užšalusia jūra, bet laikykitės saugos reikalavimų! Snieguota žiema mėgaukitės slidinėdami paplūdimiu...

Poilsis Rygoje

Kas gali būti romantiškiau nei vienai nakčiai pabėgti su mylimuoju į kitą šalį, į ištaigingą 4 žvaigždučių viešbutį Rygos širdyje. Šis XIX a. pastatas – „Europa Royale Riga“ – šalia nuostabaus Verman parko nepalieka abejingų.

Viešnagės metu Jūsų laukia nakvynė dviviečiame liukso klasės kambaryje, kuriame rasite viską, ko reikia prabangiam poilsiui ir privatumui, 2 nemokami kokteiliai viešbučio bare bei gausus pusryčių bufetas.

Aktyvios pramogos Rygoje

Pramogų Rygoje tikrai apstu, tačiau mėgstantiems ekstremalius pojūčius, rekomenduojame išbandyti skrydį su skraidykle virš Rygos bei skrydį nuo vandens (irgi Rygoje).

Skrydis su skraidykle leis pasižvalgyti po Rygą iš paukščio skrydžio! Kiekvieną pakerės senųjų senamiesčio stogų, istoriją menančių bažnyčios bokštų ir ramiai srovenančios Dauguvos vaizdai. Skrydžio pilotas pasirūpins, kad nuostabių horizontų vaizdai liktų ne tik atmintyje: juos galės įamžinti nuotraukose arba vaizdo įraše.

Taip pat galimas skrydis nuo vandens. Tai reiškia, jog su skraidykle kilsite ne nuo žemės, o nuo vandens telkinio!

Pramogos Rygoje su vaikais

Kam palikti vaikus namuose, kai yra tiek daug įvairiausių pramogų, kurios sudomins ne tik suaugusius, bet ir mažiausius!

Rygos zoologijos sodas.Sode gyvenančių gyvūnų skaičius nuolat auga... Tad šiandien, čia, galima pamatyti tokius egzotinius gyvūnus, kaip tigrai, žirafos, kengūros ir t. t. Čia taip pat yra Tropikų namas, kuriame susipažinsite su povandeninio pasaulio gyventojais. Rygos zoologijos sodas yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Botanikos sodas. Rygoje esantis botanikos sodas taip pat yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas visai šeimai. Penkiolikos hektarų teritorijoje lankytojai gali susipažinti su 6000 skirtingų augalų, augančių tiek lauke, tiek šiltnamiuose. Nuo vasario iki balandžio oranžeriją papuošia azalijos, pavasarį – magnolijos, vasaros pradžioje – rododendrai, vidurvasaryje – rožės ir bijūnai, rudenį – jurginai. Ištisus metus lankytojai gali grožėtis įvairiausiomis įvairiaspalvėmis gėlėmis bei augalais, taip pat pasivaikščioti drugelių  apsuptyje čia įrengtame atogrąžų drugelių name.

Livu vandens parkas. Tik pusė valandos kelio automobiliu nuo Rygos centro ir Jūs atrasite vieną didžiausių vandens parkų Baltijos šalyse. Čia galėsite išmėginti įvairius nusileidimo kalnelius, paplaukioti baseine, pasikaitinti pirtyje ar pasimėgauti gaiviais gėrimais bare prie baseino. Parke įrengta įvairaus sudėtingumo trasos, tinkančios tiek suaugusiems, tiek vaikams. Pramogų čia netrūks nei vienam!

Laimos šokolado fabrikas. Pripažinkime, saldumynus mėgstame daugiau mažiau visi… Taigi Laimos šokolado fabrikas sudomina visus nuo mažiuko iki didelio. Laimos fabrikas yra didžiausias ir žinomiausias šokolado ir saldainių gamintojas Baltijos šalyse. Lankytojai jame supažindinami su fabriko, šokolado gaminimo istorija, parodoma, kaip gaminami saldumynai.

Poilsis Jūrmaloje

Jūrmalos kurortas nuo Lietuvos Latvijos pasienio nutolęs ~263 km. Tai vieta, kurią galima lyginti su Palanga. Skirtumas tas, jog čia žmonių šiek tiek mažiau, o ir kainos padoresnės... Poilsis Jūrmaloje vilioja tuos, kuriems išties nusibodo Palangos šurmulys. Taip pat verta paminėti, jog Jūrmaloje ne kiek garsus paplūdimys, kiek pats miestas. Apie jį kiekvienas pabuvojęs turi savo nuomonę... Mėgstantiems pasilinksminti, pasižiūrėti į žmones, papietauti įvairiausiose užkandinėse ir restoranuose – tai išties puiki vieta.

Pasirinkusiems poilsį Jūrmaloje, siūlome nakvynę „Hotel Jūrmala SPA“. Tai prabangus 4 žvaigždučių viešbutis arti jūros, kuris poroms turi išties gerų pasiūlymų... Įsigiję poilsį dviems, gausite nakvynę pagerintame kambaryje, gausius pusryčius restorane, apsilankymą treniruočių salėje bei SPA centre, kuriame rasite: keturių skirtingų temperatūrų baseinus, sūkurinę vonią, barą, kaskadas, kontrastinį dušą, rusišką dušą ir net šešias skirtingas pirtis.

Šis viešbutis taip pat siūlo įvairius SPA ritualus poroms. Pavyzdžiui, ritualas „Butterfly touch“, lyg lėtas žvakių liepsnų šokis – tikra poilsio palaima su muzikos garsais ir išskirtinis laikas vienas kitam... Ritualą sudaro perlinė vonia, kuri leis pamiršti kasdienį skubėjimą ir pasimėgauti vienas kito draugija, bei atpalaiduojantis nugaros masažas. Masažas atliekamas glostomaisiais judesiais per rankšluostį: mažina įtampą, ramina protą, padeda susigrąžinti vidinę energiją.

Latvijos vietos, kurias būtina aplankyti kiekvienam lietuviui

Rundalės pilis. Pietų Latvijoje, Žiemgalos žemių lygumose, pastatytą Rundalės pilį verta aplankyti dėl jos išskirtinio interjero ir dekoracijų. Jas apie 1768 m. kūrė Berlyno skulptorius Johannas Michaelis Graffas ir du italų tapytojai – Francesco Martini ir Carlo Zucchi. Pilies teritorijoje yra parkas su rožių sodais, žaliu amfiteatru ir fontanais. Be to, čia veikia ir Rundalės pilies muziejus, kuriame surinkta daug istorinės informacijos ir eksponatų.

Rygos senamiestis. Rygos senamiestis – į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas labiausiai lankomas Latvijos turistinis objektas. Ir ne veltui... Čia atvykėliai iš visos Europos ne tik lanko bažnyčias, muziejus ir galerijas, bet ir skaniai valgo bei linksminasi nesibaigiančiose barų, restoranų, kavinių ir naktinių klubų gatvėse. Ne taip jau toli nuo Vilniaus ir Talino įsikūrusi Ryga daugeliui Baltijos šalių gyventojų tampa savaitgalio pramogų sostine.

Gaujos nacionalinis parkas. Tai didžiausias ir seniausias nacionalinis parkas Latvijoje. Jame klesti gausi gamtos įvairovė, akis džiugina skirtingi kraštovaizdžiai, styro uolos, užsukti traukia urvai, čiurlena daug upelių ir yra nemažai gamtos, kultūrinių ir istorinių paminklų, vertų Jūsų dėmesio. Čia ne tik galėsite išsiruošti į žygį, bet ir smagiai pažvejoti, paplaukioti baidarėmis ar valtimis, pasivažinėti dviračiais, rinkti miško gėrybes, o žiemą net ir paslidinėti.

Kuldyga. Tai senas, vikingų laikus menantis miestas. Viduramžiais tai buvo Kuršių žemių prekybos centras, iš kurio prekybos laivai siekė net Tobago ir Gambijos krantus, kur buvo įkurtos Kuršo kolonijos. Dabar Kuldyga – jaukus miestelis, kuriame vyksta daug išskirtinių kultūrinių renginių...

Turaidos muziejaus rezervatas. Visa Turaidos muziejaus rezervato teritorija turtinga archeologinių, architektūrinių, istorinių ir meninių vertybių, kurios atspindi 1000 metų Latvijos istoriją. Turaidos akmeninė pilis, Rožės memorialas, bažnyčia ir Bažnyčios kalnas, Liaudies dainų sodas ir kalnas bei kiti monumentai, įkurti 43 ha teritorijoje, tad gero pusdienio aplankyti šiai vietai tikrai reikės.

Ciesis. Tai miestas, kuriame susitinka Latvijos senovė ir modernumas.Jis yra vienas seniausių šalies miestų, kuriame buvo įsikūrę Livonijos ordino magistrai. Ir dabar čia išlikusios senos viduramžių sienos, antra vertus, graži miškų ir ežerų apsupta vieta, tapo tikru turistų traukos centru su kavinėmis ir restoranais. Ciesis – tai vartai į Gaujos nacionalinį parką, tad lankydami vieną įsimintiną Latvijos vietą, aplankysite ir kitą.

 

Taigi, jei poilsis Turkijoje Jums atrodo pernelyg ilga kelionė – poilsis Latvijoje – idealus sprendimas. 

Atgal