Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Pažink sostinę - įdomiausios ekskursijos Vilniuje

2020-10-02

Pažink sostinę - įdomiausios ekskursijos Vilniuje

Dažnai gyvendami net ir savame mieste nedaug galėtume papasakoti apie jo istoriją, svarbias vietas. Taip, tikrai žinome labiausiai lankomas vietas, tačiau kiek žinome apie tai, kodėl jos tokios reikšmingos? Turbūt tenka pastebėti žmonių grupeles, ypatingai užsieniečių, kurie kartu su gidu bando pažinti mūsų sostinę? Pasinerkite į nuotykius pažįstant Vilnių ir Jūs! Net neįsivaizduojate, kokios įdomios ekskursijos Vilniuje vyksta kone kiekvieną dieną. Būsite gerokai nustebinti, kaip gali būti smagu. Pamatysite tai, ko nematėte. Išgirsite daug naujo ir dar negirdėto. Tad pirmyn, pažinkite Vilnių ekskursijų metu. 

Ekskursijos Vilniuje – muziejai  

Įdomios ekskursijos Vilniuje gali vykti net ir muziejuose. O ir jie dabar kitokie - įdomesni, šiuolaikiškesni, mokantys sudominti šiuolaikinį žmogų.  

MO muziejus. Vienas daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus – MO. Tai tikrai daugiau nei įprastas muziejus. Čia vieta, kuri kviečia įsitraukti, pažinti ir net patirti meną. Vieta, kurioje menas atviras ir prieinamas kiekvienam. MO muziejaus durys atviros visiems. Tai tapo vieta, kurioje ne tik pažįstamas menas, bet ir turiningai leidžiamas laisvalaikis. MO muziejuje galite apžiūrėti meno kūrinius, kurių daugiau nei 5000, apsilankyti skaitykloje, skulptūrų sode. Čia galite net ir pavalgyti MO bistro bei įsigyti unikalaus dizaino kurinių MO parduotuvėje.  

Europos parkas. Europos parkas – puiki vieta įdomiai ir turiningai praleisti laiką su visa šeima. Čia patiks net ir mažiausiems muziejų lankytojams. Parkas – tai įspūdingas šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi. Jis patenka net įspūdingiausių pasaulio muziejų TOP 50! Tad jei dar nesilankei Europos parke, metas ištaisyti šią klaidą. Europos parke galėsite paliesti patį Europos žemynų centrą, sužinosite kryptis ir atstumus iki visų Europos sostinių. Įminsite ant vieno taško besisupančio namo paslaptį, išvysite didžiausią krėslą visame pasaulyje, o kur dar atminties labirintas, televizorių labirintas ar ore kabantys akmenys. Tai gamtos ir meno kūrinių draugystė viename. Įspūdis išliks tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ir jei paklaustumėte, kokios geriausios ekskursijos Vilniuje vaikams, vienareikšmiškai pirmoje vietoje būtų rekomenduojamas Europos parkas.  

TV bokštas. Vilniaus televizijos bokštas - dar viena Vilniaus vieta, kurio muziejumi gal ir nepavadinsi, tačiau lankomiausiu objektu tikrai. Ekskursijų, kurios organizuojamos grupėms ir pavieniams asmenims padės pažinti kitokią bokšto pusę. Galėsite apsilankyti tokiose erdvėse, kurios įprastai yra uždaros. Sužinosite, kaip buvo statomas aukščiausias Lietuvos statinys, iš vidaus pamatysite įdomiausius konstrukcinius bei inžinerinius bokšto elementus. Be to, jei ekskursijoje dalyvausite su vaikais, būtinai apsilankykite po ekskursijos restorane „Paukščių takas“, kuris įsikūręs net 165 metrų aukštyje. Restoranas sukasi apie savo ašį, tad esant palankiam orui pamatysite Vilnių ir jo apylinkes net 55 kilometrų spinduliu. Įspūdinga, tiesa?  

Ekskursija su kompanija „Valandėlė“. Jei planuojate lankytis Vilniuje ir norite per trumpą laiką aplankyti daug lankytinų vietų, siūlome rinktis pusantros valandos pažintinę ekskursija autobusu. Ekskursijos vyksta kelis kartus per dieną, todėl bus lengva išsirinkti sau tinkamiausią laiką. Ekskursija vyksta po Vilniaus senamiestį. Ją veda kvalifikuoti gidai, kurie parodys daug įdomių lankytinų vietų. Išvysite tokius objektus, kaip Vilniaus universitetas, LR prezidentūra, rotušė, Aušros vartai, Arkikatedra, Šv. Onos, Bernardinų, Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, genocido aukų muziejus, Gedimino prospektas ir kiti žymiausi senamiesčio objektai.  

Valdovų rūmai. Viešint Vilniuje tiesiog būtina pažinti vieną gražiausių istorinių rezidencijų - Valdovų rūmus. Keliauti galima net trimis maršrutais. Pirmasis maršrutas - tai rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicija. Antrasis maršrutas - rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija. Trečiasis maršrutas - ginkluotės, kasdienybės, muzikos ir renginių salė.  

Įdomios ir originalios ekskursijos Vilniuje 

Vilnius gali pasiūlyti ne tik muziejų lankymą, bet ir itin originalias, išskirtines ekskursijas. Štai TOP 5 originaliausių ir įdomiausių ekskursijų Vilniuje.  

Ekskursija „Vilniaus požemių istorijos“. Pažinkite požeminį pasaulį. Dabartinis senamiestis kažkada atrodė kiek kitaip ir nemažai namų atsidūrė po žeme. Sužinosite, kur palaidoti garsiausi valdovai, aplankysite ne vieną požemį ir rūsį, kuriuose slypi įdomios istorijos. Tai pačios įdomiausios savaitgalio ekskursijos Vilniuje. Jus visuomet lydės profesionali gidė, kuri papasakos tikrai įdomių faktų, taip pat įrengtos vaizdo projekcijos, net ir trimatė holograma. Jau ne vienus metus tai pats populiariausias ekskursijų maršrutas.  

Ekskursija „Vilniaus moterys“. Išskirtinė ekskursija, kurios metu keliausite žymiausių Lietuvos moterų keliais. Kiemuose, siaurose gatvelėse bei skveruose bus atmintos jų svajonės, viltys, nuveikti darbai, parašytos knygos. Aplankysite žymiausius objektus: Žemutinės pilies Valdovų rūmus, namą, kuriame gyveno Žemaitė, prezidentūrą, Vilniaus universiteto rūmus, rotušę, Bazilijonų vienuolyną, Aušros vartus.  

Ekskursija „Vilniaus kiemeliai“. Viena lankytis rūmuose, pilyse, miesto rūsiuose. Tačiau visai kas kita pamatyti Vilnių lankantys kiemuose. Taip, gal būt skamba ir keistai, bet labai nustebsite pamatę kitokią miesto pusę. Ši ekskursija nustebins net ir kelias dešimtis metų gyvenančius Vilniuje miestiečius. Aplankysite ir puošnius, prabangius ir itin mažus, skurdžius kiemelius. Sužinosite kaip keitėsi senamiesčio vaizdas, kas įdomaus vyko kiemuose. Tikrai verta pasirinkti šią ekskursiją, kuri iš ties originali ir turi kuo nustebinti.  

Ekskursija „Vaiduokliška naktis“. Skamba kiek bauginančiai? Baisu nebus, tačiau išgirsite iš ties šiurpuliuką keliančių pasakojimų. Sužinosite, kur Vilniuje galite sutikti didikų vaiduoklius, kas slypi pastatų šešėliuose. Laukia išskirtinė ekskursija, kurioje pasakojimai paremti ne vadovėliais, o iš istorijos surinktos iš Vilniaus kronikų. Ekskursijos metu kartu su gide nukeliausite daugiau nei 3 kilometrus.  

Istorinė popietė „Viduramžių pietūs“. Jei ieškote naujų potyrių, norite romantiškai praleisti laiką ir pajusti tikrą ramybę, popietei Jus kviečia Norviliškių pilis. Čia Jūsų laukia įspūdingi viduramžių dvasią menantys sekmadienio pietūs. Įkvėpti viduramžių, pritaikyti šiuolaikiniam žmogui. Vyks 3 valandų programa, kurios metu Jus pasitiks pilies šeimininkas Pilėnas, galėsite paragauti išskirtinių patiekalų, susipažinsite su viduramžiškomis valgymo tradicijomis, žaidimas, pilies istorija. Tai pramoga, kuri tiks net ir atvykusiems su vaikais. Pilies apylinkės užburs savo grožiu ir ramybe. Vieta, į kurią norėsis sugrįžti dar ne kartą.  

Kitokios ekskursijos Vilniuje  

Ne visos ekskursijos vyksta tik lankomiausiuose objektuose. Kai kurios jų pramoginės, skirtos tiesiog originaliai ir kitaip praleisti laiką. Yra ir tokių, kurios skirtos tik suaugusiems. Tad sužinokite, ką dar įdomaus galite nuveikti Vilniuje.  

Ekskursija „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Dažnai sekso prekių parduotuvė tarsi tabu, apie ką vengiama kalbėti. Tačiau prekiaujantys įvairiomis prekėmis suaugusiems stengiasi pasiūlyti ir išskirtines pramogas. Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie knygą „50 pilkų atspalvių“. Tad jos gerbėjams puiki naujiena. Organizuojama ekskursija būtent šia tema. Ekskursija vyksta erotinių prekių parduotuvėje. Jos metu susipažinsite su sekso žaisliukai, kuriuos naudojo pagrindinis knygos herojus. Taip pat būsite supažindinti su BDSM subkultūra, sužinosite daug įdomių detalių ir subtilybių. Tai išties intriguojantis nuotykis patiems drąsiausiems.  

Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje. Ar kada pagalvojate, kaip gyveno tėvai, seneliai SSSR laikais? Norite pažinti tą pasaulį? O gal prisiminti, kaip viskas atrodė, kuo gyveno to meto žmonės? Tokia patirtis Jūsų laukia interaktyviame spektaklyje „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“. Vos atvyksite, Jus pasitiks sargyba su šunimis, atiduosite visus savo daiktus, mobiliuosius, fotoaparatus ir būsite aprengti sovietinėmis šimtasiūlėmis. Pasinersite į pilną įtampos ir socialinių keistenybių SSRS piliečio gyvenimą. Jūsų laukia tamsūs labirintai, to meto televizijos laidos, parduotuvės, tardymai KGB kabinete, SSRS himno pamoka ir dar daug kitų įdomių veiklų. Po interaktyvaus spektaklio Jums bus įteiktas specialus pažymėjimas ir unikali sovietinių laikų dovana.  

Ekskursija „Alaus kelias“. Dar viena, kitokia ekskursija, kurios metu pažinsite aludarystės Lietuvoje istoriją. Aludarystė Lietuvoje žinoma nuo pat XI a. Alus tuo metu buvo vartojamas sveikatos tikslais ar net per tam tikrus ritualus. Ekskursijos metu sužinosite, kaip dar vadinamas šis gėrimas, aplankysite net 3 skirtingus Vilniaus barus, pabūsite alaus varykloje, apžiūrėsite gaminimo įrangą bei paragausite net 7 skirtingas gyvo alaus rūšis. Tokia ekskursija gali būti puiki dovana vyrui.  

Ekskursijos Vilniuje organizuojamos tiek savaitgaliais, tiek įprastomis dienomis. Nemokamos ekskursijos Vilniuje taip pat organizuojamos, tačiau jų gerokai mažiau. Vis tik pasirinkti tai, kas Jums įdomu tikrai yra iš ko. Rekomenduojame išbandyti bent kelias aukščiau išvardintas ekskursijas ir pamatysite, kad tai nėra tik nuobodžios istorijos ar ekspozicijų apžiūrinėjimas. Ekskursijos pritaikytos šiuolaikiniam žmogui, kai kurios jų interaktyvios, panaudotos šiuolaikinės technologijos. Tad leiskitės į nuotykius, pažinkite svarbiausią Lietuvos miestą, jo istoriją, gyventojus ir sužinokite įdomiausias paslaptis.  

Atgal