Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29€ Galioja 12 mėn. Pardavimo vietos Pagalba
Turite dovanų čekį?
Mylimiausi
Meniu
Kategorijos
Dovanų idėjos
Vieta

Kelionė į Estiją - neatrastos vietos ir populiariausi maršrutai

2020-10-05

Kelionė į Estiją - neatrastos vietos ir populiariausi maršrutai

Lietuva, Latvija, Estija – tai trys kaimyninės šalys, kuriose tikrai yra ką pamatyti ir atrasti. Šį kartą norime papasakoti apie Baltijos perlu vadinamą Estiją. Gyventojų skaičius Estijoje siekia vos daugiau nei 1 mln. Ir nors šalis nėra didelė, joje apsilankyti tikrai verta. Šalis turi įspūdingų salų, nustebins savo miestų architektūra, žmonių draugiškumu. Sužinokite, kokios lankytinos vietos Estijoje turėtų atsidurti Jūsų sąrašo viršuje, kokie Estijos tradiciniai patiekalai ir kur apsistoti nakčiai.  

Estija – tradiciniai patiekalai  

Estija turi savitas tradicijas ir virtuvė išsiskiria tuo, kad joje dominuoja pieno produktai, liesa kiauliena, žuvis, bulvės, kopūstai bei duona ir jos gaminiai. Ypatingai mėgstama ruginė juoda duona. Taip pat daugumos vi pagrindas - bulvės ir pieno produktai. Todėl daugelyje patiekalų dominuoja būtent jie. Net ir padažai mėsos bei žuvies patiekalams neįsivaizduojami be pieno. Bulvės dažna konditerinių gaminių sudedamoji dalis. Mums tai gal būt skamba ir neįprastai, tačiau paragauti tikrai verta.  

Estijoje turi ne vieną tradicinį patiekalą. Šioje šalyje itin populiarūs žirnių, miežių ir kviečių miltai. Taip pat labai mėgstama kraujinė dešra, kurios receptai perduodami šeimoje iš kartos į kartą. Dar vienas tradicinis patiekalas – marinuotas ungurys. Jis patiekiamas šaltas. Be abejonės, estų virtuvėje populiari žąsis, įdaryta obuoliais ir slyvomis. Šis patiekalas dažniausiai gaminamas per didesnes šventes. Taip pat estai be galo mėgsta raugintų kopūstų troškinį su kiauliena, grybų salotas, žirnių sriubą. Estijoje labai mėgstama ir pieniška sriuba, kurios yra ne viena dešimtis skirtingų rūšių. Žinoma, kaip ir bet kur kitur, Estijos kavinėse ir restoranuose rasite įvairių patiekalų, bet labai rekomenduojame išbandyti ir tradicinius patiekalus, kurie atskleis ką mėgsta vietiniai gyventojai.  

Vietos, kurias aplankyti Estijoje būtina  

Tam, kad pamatytumėte visas gražiausias Estijos vietas tikrai neužtektų dienos ar net savaitės. Todėl sudarėme sąrašą miestų ir vietų, kurias aplankyti tikrai verta. Galėsite patys nuspręsti, kur pirmiausia keliauti ir ką pamatyti. O Estija tikrai turi kuo pasididžiuoti.  

Talinas  

Talinas Estijoje ne tik sostinė, bet ir ypatingas miestas, kurios senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Beje, Talinas, kaip sostinė yra seniausias visoje Šiaurės Europoje. Talino senamiestis vienas gražiausių visose Baltijos šalyse. Pats miestas skirstomas į Aukštutinį ir Žemutinį Taliną. Žemutinis Talinas sužavės dar viduramžiais pastatyta Rotuše. Ji laikoma gražiausia visoje Europoje. Taip pat Žemutiniame mieste pasigrožėsite ir Šv. Nikolajaus, Šv. Olavo, Šv. Dvasios bažnyčiomis.  

Vaikščiodami Talino senamiesčio gatvelėmis aplankysite ir marcipanų krautuvėlę, paskanausite keptų riešutų, kurie vilioja savo nuostabiais kvapais. Talinas nustebins ne tik architektūra, skanumynais, bet ir itin moderniais muziejais, stilingais restoranais. Be to, čia visuomet vyksta gausybė renginių.  

Saremos sala 

Viena gražiausių ir didžiausia Estijos sala – Saremos sala. Tai sala, kurioje atsiskleidžia gamtos grožis - miškai, meteorito krateriai, skardžiai.

 

Saloje išvysite ir pačių rečiausių vėjo malūnų, kurie stūkso ant kalvos. Tai malūnai, kuriuos žmonės pasukdavo pagal vėjo kryptį. Saloje išvysite ne vieną švyturį, pasigrožėsite Pöide bažnyčia. Saremos sala nustebins daugybe lankytinų objektų, tad šiai salai galite paskirti visą dieną.

Beje, sala jungiasi su Muhu sala, kurioje galite aplankyti etnografinį Mugu kaimą. Išvysite išlikusius autentiškus daiktus, statinius, valtis. Tarsi nusikelsite laiku į praeitį.  

Tartu  

Tartu Estijoje laikomas studentų miestu. Čia įsikūręs universitetas, todėl mieste visuomet pilna jaunimo. Pats miestas antras pagal dydį visoje šalyje ir gali didžiuotis esantis jaunų žmonių miestu. Tačiau tuo pačiu jis tarsi dvelkia ramybe. Jei vyksite į Estiją automobiliu, tai Tartu bus vienas tų miestų, kuriuose tikrai nepaklysite.

 

Čia verta apsilankyti keliaujant net ir su vaikais. Mieste veikia be galo įdomus AHHAA mokslo centras, taip pat Žaislų muziejus. Na, o visai šeimai tikrai patiks universiteto botanikos sode. Miestas modernus ir draugiškas žmonėms. Tai vieta, kurioje norisi pasilikti ilgiau.  

Pernu  

Pernu arba dar kitaip vadinamas Parnu, Estijoje yra ketvirtas pagal dydį miestas. Tai kurortinis miestas įsikūręs prie jūros. Šį miestą drąsiai galima būtų pavadinti vasaros sostine. Tačiau ne mažiau įdomus jis ir kitais metų sezonais. Mieste galėsite aplankyti ne vieną bažnyčią, pasimėgauti balto smėlio paplūdimiais, su vaikais padūkti nuotykiu parke. Mieste veikia daugybė kavinių, barų ir naktinių klubų.Tad bet kuriuo dienos metu šurmulio netrūksta.

 

Užsiėmimų Pernu mieste netrūksta ir esant vėsesniems orams. Galėsite aplankyti muziejus, sudalyvauti kultūriniuose renginiuose ar pramogauti uždarose erdvėse.  

Haapsalu  

Haapsalu miestas įsikūręs Estijos vakaruose ir yra apsuptas jūros net iš kelių pusių. Tai dar vienas kurortinis miestas, kuris kažkada buvo tapęs garsiu ir mėgstamu Rusijos aristokratų poilsiniu miestu. Čia išlikę net XIII a. Vyskupų pilies griuvėsiai, įsikūręs Karlsono muziejus, taip pat stūkso senovinė katedra.

Dar vienas traukos centras mieste – buvusi geležinkelio stotis, kurioje dabar įsikūręs muziejus. Mieste veikia ir ne viena gydomojo purvo sanatorija, tad tai ne tik kurortinis, bet ir miestas, į kurį žmonės atvyksta pagerinti savo sveikatos.  

Rakverė  

Rakverė tai Estijos miestas, kuris įsikūręs Šiaurinėje Estijoje. Vienas didžiausių traukos centrų šiame mieste - viduramžių pilis, kuri pastatyta Livonijos ordino dar XVI a. Rakverės pilyje įsikūręs gyvasis muziejus, kuriame galima pasimatuoti viduramžių rūbus, išbandyti ginklus, aplankyti vyno rūsį ar net kankinimų kamerą.

Taip pat čia veikia ir viduramžių patiekalų restoranas. Čia laukia išskirtiniai patiekalai ir nieko, kas primintų šiuolaikinį restoraną.  

Viljandis  

Viljandis - tai miestas, kuris įsikūręs pietinėje Estijos dalyje, tarp Pernu ir Tartu miestų. Viljandis tituluojamas, kaip gražiausias Estijos miestelis. Čia išlikę Livonijos ordino pilies griuvėsiai, įsikūręs muziejus, išlikęs dvaras. Miestas įsikūręs šalia Viljandžio ežero. Taip pat čia kasmet rengiamas Viduramžių festivalis.

 

Vasarą vyksta folkloro festivalis. Viljandis tituluojamas Estijos kultūros sostine. Šalia miesto daugybė miškų ir pelkynų. Taip pat netoliese įsikūręs Somos nacionalinis parkas. 

Somos nacionalinis parkas 

Somos nacionalinis parkas driekiasi visai šalia Viljandžio miesto. Tai unikalus gamtos parkas. Čia miškai, pievos, upės ir pelkės niekuomet nebuvo paliestos žmogaus rankų. Parkas ypač populiarus pavasarį, kuomet kyla potvynis. Šis laikotarpis vadinamas „Penktuoju sezonu“. Žmonės tuo metu leidžiasi į ekstremalius žygius baidarėmis. Vanduo pakilęs išlieka ne vieną savaitę.  

Vasaros metu Somos nacionaliniame parke galima keliauti keliais skirtingais pažintiniais maršrutais. Vienas populiariausių - Bebrų takas. Jo ilgis beveik 2 kilometrai. Keliaudami šiuo maršrutu pamatysite ne vieną bebrų užtvanką. Žinoma, gaila, tačiau dieną bebrai slepiasi, tad pačių bebrų išvysti praktiškai neįmanoma. Vis tik norintiems pamatyti bebrus, tokia galimybė suteikiama. Parkas organizuoja naktinį bebrų stebėjimą. Taip pat galima išbandyti pasivaikščiojimą po pelkę specialiais batais, pasiplaukioti baidarėmis, kanojomis. Somos parkas labiausiai patiks žmonėms, kurie myli gamtą ir nori ją pamatyti tikrą, nesuniokotą ir nepaliestą žmogaus.  

Hyjuma sala 

Hyjuma - tai antra pagal dydį sala Estijoje. Ji dar vadinama žaliąja sala, kadangi didžioji salos dalis apaugusi miškais. Šią vietą renkasi žmonės, kurie pasiilgę ramybės, laukinių paplūdimių ir jūros. Gamtos apsuptyje stūksanti sala pritraukia buriuotojus, jėgos aitvarų sporto mėgėjus. Saloje atrasite unikalią vieta - kryžių kalną.Tačiau jie ne įprasti, o pagaminti iš natūralių gamtos gėrybių. Visoje saloje puikiai išvystyti dviračių takai, kuriais galima apkeliauti salą. 

Hyjuma saloje gausu švyturių, vienas žymiausių ir lankomiausių visoje saloje – Kopu švyturys. Jis pastatytas dar 1531 metais. Saloje atrasite ir ne vieną apžvalgos aikštelę, iš kurios atisvers nuostabūs vaizdai.  

Lahemos nacionalinis parkas 

Tikriems gamtos mylėtojams būtina aplanktyti Lahemos nacionalinė parką. Tai vienas pirmųjų nacionalinių gamtos parkų Estijoje. Čia įrengti pažintiniai takai, kuriais keliaujant galima išvysti ne vieną gamtos perlą. Lahemos gamta apdovanota skardžiais, kriokliais, nuostabiais miškais, pelkynais. Be to, keliaujant parku išvysite ir ne vieną dvarą. Žymiausias ir labiausiai lankomas Sagadi dvaras, kuriame veikia viešbutis, jį supa nuostabus parkas. Sagadi dvare veikia ir miškininkystės muziejus.  

Lankantis šiame krašte pasigrožėkite Kasmu pusiasaliu. Jis žinomas dėl pakrantėje kyšančių akmenų. Taip pat čia įsikūręs Kasmu kaimas, veikia laivybos muziejus. Senais laikais Kasmu kaime veikė laivybos mokykla.  

Na, o norintys pamatyti autentišką žvejų kaimą privalo apsilankyti Altjos gyvenvietėje.  

Poilsis Estijoje – kur apsistoti?  

Estija mylima turistų, todėl čia viešbučių tikrai gausa. Vieni jų įsikūrę miestuose, o kiti atokiai nuo civilizacijos. Norintiems visiško privatumo, išskirtinių pojūčių rekomenduojame apsistoti privačioje Viirelaid saloje. Sala visai netoli Muhu salos pakrančių. Viirelaid visiškai apsupta jūros. Saloje laukinė gamta ir seniausias Estijos švyturys. Tai vieta, kurioje galite leisti romantiškai laiką, surengti šeimos išvyką ar tiesiog šauniai praleisti laiką su draugais. Įspūdžiai ir potyriai tikrai išskirtiniai.  

Viirelaid saloje vienu metu gali apsistoti ne daugiau nei 30 žmonių. Čia rasite viską, ko reikia - restoraną, vandens sporto inventorių, patogius kambarius, sauną, sūkurinę vonią, baseiną, galėsite pasiplaukioti jachta. Tai vieta, kurioje pamiršite skubantį pasaulį ir kasdienybę. Pasijusite tarsi rojaus kampelyje, iš kurio nesinori sugrįžti. Romantiška nakvynė Viirelaid saloje itin mėgstama jaunavedžių. Juk taip gera, kai atrodo, kad visas pasaulis priklauso tik Tau.  

Svajojantiems apie ramias atostogas dviese, reikėtų keliauti į Saremos salą. Atostogos Saremos saloje bus tikrai išskirtinės. Johan SPA“ viešbutis kviečia pasimėgauti patogia nakvyne, pusryčiais, baseinu, pirtimis, masažu. Taip pat turėsite išskirtinę galimybę apsilankyti pirtyje, kurį įrengta ant viešbučio stogo. Apsilankymas privatus, o iš pirties atsiveria nuostabus vaizdas į Kuresarės miestą. Šalia viešbučio yra nuostabaus grožio parkas, kuriame pasivaikščiojimai leis pasimėgauti gamta ir ramybe.  

Keliaujantiems su šeima rekomenduojame šeimos poilsį Estijos mieste Tartu. Čia pailsėti Jus kviečia vienas didžiausių Estijos SPA centrų „V-SPA“. Pasimėgausite vandens bei pirčių pramogomis, vaikų staigmena lauks jau kambaryje. Na, o kartu su jais išmėginsite ir visas teikiamas SPA paslaugas bei vandens pramogas. Mieste aplankysite muziejus, kurie tikrai patiks ir mažiausiems šeimos nariams.  

Beje, Estijoje galite ne tik pailsėti ir pasimėgauti gamta, bet ir išbandyti ekstremalias pramogas. Taline esantis televizijos bokštas rengia adrenalino kupiną pramogą - Walk on edge. Tai pakilimas į 175 metrų aukštį ir pasivaikščiojimas ant aukščiausio Estijos pastato. Tai tikras išbandymas net ir patiems drąsiausiems. Nuo televizijos bokšto atsivers kvapą gniaužiantis vaizdas, į kraują plūs adrenalinas, pajusite nevaržomą laisvę. Pramogos metu Jus lydės gidas, kuris ne tik patars, padrąsins, bet ir įamžins šias nepakartojamas akimirkas.  

Kaip matote, Estija tikrai pasiruošusi Jus nustebinti ir pasitikti su pačiomis įspūdingiausiomis pramogomis, gražiausiais gamtos kampeliais ir patogiausiais viešbučiais. Tai šalis, kurioje yra ką pamatyti kiekviename mieste, o pakrantėse tiek salų, kad visas aplankyti užtruktumėte tikrai ne vieną savaitę. Jei norite keliauti į Estiją automobiliu ir viską lankyti patys, susidarykite maršrutą ir pakeliui aplankykite Jums įdomiausius miestus. Be abejonė, būtinai nuvykite bent į vieną Estijos salą, kad pamatytumėte tą laukinę gamtą, jos grožį ir pasimėgautumėte laisvės pojūčiu. Be to, daugelyje salų ir miestų pasigrožėsite dar viduramžiais statytais pastatais, pilimis, dvarais. Tam, kad gerai pažintumėte Estiją ir pamatytumėte bent dalį jos grožio planuokite kelionę mažiausiai kelioms dienoms. Iš anksto užsisakykite kambarius viešbučiuose, pasižymėkite vietas, kurias norėsite aplankyti. Taip sutaupysite laiko ir galėsite aplankyti viską, kas suplanuota.  

Atgal