Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Turite dovanų čekį? Kontaktai
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkę prekes, spauskite mygtuką "Dėti į krepšelį"
Patinka Prisijungti

Kalėdinis Advento vainikas - reikšmė ir patarimai, kaip pasigaminti namuose

2020-11-18

Kalėdinis Advento vainikas - reikšmė ir patarimai, kaip pasigaminti namuose

Advento vainikas – tai dar vienas artėjančių švenčių simbolis. Jis ne mažiau svarbus, kaip ir Advento kalendorius. Tačiau Advento kalendorius dažniausiai namuose skaičiuojamas dėl vaikučių, na o kalėdinis vainikas turi kitokią reikšmę. Advento vainikas pirmą kartą uždegtas buvo dar XIX amžiuje. 

Kalėdų vainikas yra apskritas, o tai žymi amžinybę bei vienybę, taip tat reiškia negęstančią saulę. Pats vainikas taip pat simbolizuoja ir ištikimybę. Tie, kas laikosi visų tradicijų kalėdiniai vainiką visuomet daro apskirtą. Dar viena įdomi Advento vainiko reikšmė - tai pergalės ženklas, jis tarsi simbolizuoja, kad gimęs Kūdikėlis Jėzus atnešą šviesą, taiką ir ramybę.  

Kalėdiniai Advento vainikai turėtų būti gaminami iš eglių ar pušų šakelių, kurios simbolizuoja amžiną gyvenimą. Žinoma, dabar kalėdiniai vainikai kuriami ir iš kitokių medžiagų, dažnai pasirenkamos tvarios medžiagos, žmonėms patinka dirbtiniai vainikai.  

Advento vainikas dabinamas violetinės ar rožinės spalvos juostelėmis - tai meilės simbolis.  

Advento vainikas ir keturios žvakės 

Vienas svarbiausių akcentų Advento vainikui – keturios žvakės. Kiekviena jų uždegama kas savaitę. Tai simbolizuoja laiką likusį iki Kalėdų, Jėzaus gimimo. Kiekvieną naują žvakę geriausia uždegti vakare. Dabar dažniausiai degamos baltos spalvos žvakė. Tačiau pagal senas tradicijas būdavo degamos trys violetinės spalvos ir viena rožinė žvakė. Beje, kiekviena žvakė turi savo reikšmę: 

  • pirmos savaitės žvakė yra Vilties žvakė; 
  • antros savaitės žvakė vadinama Betliejaus žvake; 
  • trečios savaitės žvakė - tai džiaugsmo žvakė; 
  • ketvirtosios savaitės žvakė - tai meilės, Angelų žvakė.  

Adventiniai vainikai – kaip pasigaminti?  

Žinoma, kaip ir turbūt bet ką, taip ir Advento kalėdinį vainiką galima įsigyti parduotuvėje. Tačiau juk daug maloniau, kai jį pasigamini pats. Tereikia išsirinkti labiausiai patinkančią idėją, prisirinkti įvairių natūralių šakelių, gilių, samanų ar tiesiog įsigyti parduotuvėje vainiko gamybai skirtų dekoracijų. Beje, labai populiarios kalėdinės dekoracijos iš kankorėžių, o jie juk nieko nekainuoja. Keliaukite į mišką ir tikrai jų prisirinksite. Ranku darbo kalėdinės dekoracijos iš natūralių medžiagų Jus tikrai labiau džiugins nei dirbtinės.  

Turime Jums paruošę net 15 idėjų, kaip pasigaminti Advento vainiką! 

Advento vainikas su kankorėžiais 

Pradedant gaminti Advento vainiką pirmiausia reikėtų pasirūpinti pagrindu jam. Įsigyti jį galėsite daugumoje parduotuvių arba galite pasigaminti ir patys. Šiam vainikui prireiks tik kankorėžių ir kelių raudonų akcentų - netikrų uogų. Tačiau jų dėkite negausiai, taip vainikas atrodys itin natūraliai. Na, o į vainiką įstatykite keturias žvakes, labiausiai tiks baltos spalvos. Taip išlaikysite harmoniją, vainikas atrodys estetiškai. 

Advento vainikas iš eglišakių su dekoracijomis 

Eglės šakos ar pušų šakos - tai tikrasis Advento vainiko akcentas ir pagrindas. Parsineškite plonesnių eglių šakelių. Jas dėkite viena prie kitos, sukite ir suriškite siūlu. Taip gausite apskritimą. Na, o tuomet pasitelkite karštus klijus ir jais priklijuokite keletą kalėdinių akcentų - žvaigždelių, snaigių, karoliukų. Svarbiausia neapkrauti papildomais elementais, kad matytųsi kuo daugiau žalumos. Ant tokio vainiko pritvirtinkite rutulio formos žvakutes. Jos atrodys labai daliai – tarsi kalėdiniai žaisliukai.  

Meduolinis Advento vainikas  

Advento vainikas gali būti ir valgomas. Ypatingai jis patiks vaikams. Pagrindui reikėtų išsikepti apskritimo formos meduolį ir atskirai išsikepti įvairių formų nedidelių meduoliukų. Ant pagrindo sudėkite keturis vienodus meduolius, ant kurių bus pastatytos žvakutės. Tarpus taip pat užpildykite meduoliais. Po tokiu skaniu kalėdiniu vainiku būtinai patieskite ir gražią, kalėdinę staltiesę.  

Žalias Advento vainikas 

Žiemą, kai aplink taip trūksta žalumos, toks vainikas tikrai namuose suteiks jaukumo. Pirmiausia pasigaminkite pagrindą iš jūros putos ir kavos pupelių. Karštais klijais ar kitokiais stipriai prilimpančiais klijais priklijuokite kavos pupeles ant jūros putos. Tuomet ant viršaus klijuokite nedideles eglės šakeles. Turi atrodyti tarsi puokštė. Pačiame viduryje sudėkite žvakutes. Papildomai padekoruokite cinamono lazdelėmis, aukso spalvos kalėdiniais eglutės žaisliukais. Taip Jūsų Advento vainikas - puokštė atrodys šventiškiau.  

Advento vainikas iš medžio šakelių 

Toks Advento vainikas atrodys tikrai išskirtinai ir originaliai. Pirmiausia Jums reikia prisirinkti daug šakelių, supjaustyti jas, kad būtų vienodo ilgio. Pasistenkite atrasti ir vienodo storumo. Tuomet vieną ant kitos klijuokite ratu, kol gausite nedidelį lizdelį. Šakeles klijuokite dviem eilėmis. Tuomet ant viršutinių kraštų klijuokite įvairias kalėdines dekoracijas. Tarp jų įkomponuokite ir žvakes. Gaminant tokį vainiką nepadauginkite spalvų. Užteks dviejų ar trijų spalvų. Šiuo atvejų natūrali - ruda, raudona ir balta.  

Advento vainikas - paukščio lizdas

Viskas, kas natūralu, susiję su gamta, mus traukia ir žavi. Tad pasigaminkite vainiką, kuris primins paukščio lizdą. Pagrindui puikiai tiks apskritimas iš jūros putos. Ant jo klijuokite samanas. Taip pat kai kur įkomponuokite sudžiūvusios žolės, šiaudų. Puikiai tiks paukščio plunksnos. Papuoškite ir keliais nedideliais bumbulais. Jie turėtų būti švelnios spalvos – balti, permatomi ar vos rusvi. Žinoma, nepamirškite ir žvakių. Čia idealiai atrodys rudos spalvos žvakės, tačiau puikiai tiks ir baltos.  

Kankorėžių ir kalėdinių žaisliukų derinys 

Kaip jau minėjome, kankorėžiai yra dažnas akcentas gaminant kalėdines dekoracijas ir papuošimus. Tad štai idėja, kaip suderinti juos ir kalėdinius žaisliukus. Advento vainikas atrodo iš ties gražiai ir skoningai. Žaisliukus derėtų rinktis nedidelius, kad neužgožtų kankorėžių, nes juk jie esminis tokio vainiko akcentas. Nedėkite itin ryškių spalvų žaisliukų. Puikai derės žalia su balta. Tuomet į vidurį įstatykite baltos spalvos žvakę.  

Natūralus Advento vainikas 

Kartais mažiau yra daugiau. Pats tikriausias Advento vainikas iš eglių šakų. Tiesiog susukite šakas, suriškite jas siūlais, sudėkite į tarpus tarp eglių šakų. Puikiai derės raudonos spalvos žvakės. Taip suteiks gyvumo vainikui. Žinoma, galima dėti ir baltas. Toks Advento vainikas pagaminamas itin paprastai ir neužima daug laiko. 

Kitoks sprendimas vietoje Advento vainiko  

Ne visiems norisi eglės šakų vainiko. Todėl galima šioje situacijoje ir pagudrauti. Jei norisi simboliškai uždegti žvakutes kiekvieną Advento savaitę, galite jas tiesiog sudėti ant padėkliuko. Tai gali būti Jūsų rankų darbo padėkliukas, gali būti stiklinis, aukso ar sidabro spalvos. Svarbiausia, kad būtų mielas Jums.  

Advento vainikas su džiovintais vaisiais 

Iš eglių šakelių pasigaminkite vainiką, surišant jas virvele. Papildomai padekoruokite raudona juostele. Iš anksto susidžiovinkite apelsinų ir obuolių riekelių. Galite džiovintų vaisių dekoravimui įsigyti ir parduotuvėje. Džiovintus vaisius klijuokite ant vainiko karštais klijais. Tarpuose sudėkite žvakutes. Gal būt pasirodys, kad tai paprastas variantas, bet jis atrodo itin kalėdiškai ir jaukiai. Tikras, kalėdinis vainikas. 

Žalumos oazė

Norite kažko originalaus? Susikurkite nedidelę oazę iš kankorėžių ir samanų. Pirmiausia reikės norimo dydžio gražaus indo. Į jį sudėkite samanas. Ant samanų dėliokite kankorėžius, galite pridėti graikinių riešutų su kevalu. Papildomai galima pridėti ir kitokios žalumos. Įsigykite nedideles žvakides, kurias galėtumėte įsmeigti į samanas, ant jų sudėsite žvakeles. Na, o tam, kad vainikas atrodytų šventiškiau, papuoškite jį kalėdiniais žaisliukais.  

Medinis Advento vainikas - padėklas 

Dar vienas itin originalus būdas susikurti vainiką Advento laikotarpiui. Kaip pagrindas tam puikiai tiks iš medžio kamieno išpjauta dalis. Tereikia joje paruošti vietas žvakėms. Papildomai galite padekoruoti nedideliais kankorėžiais, kaspinėliais ar kitomis smulkiomis kalėdinėmis dekoracijomis. Tai turbūt vienas originaliausių kalėdinių vainikų - padėkliukų.  

Stikliniai indeliai - žvakidės 

Norint paminėti Advento laikotarpį galima nebūtinai gaminti Advento vainiką. Tai gali būti ir žvakidės. Tačiau sukurkite jas originalias – gyvas. Tam tereikės stiklinių indų ar stiklainių. Dekoruokite tokio indo viršų gyvomis ar džiovintomis gėlėmis, eglės šakelėmis, virvelėmis, tujos šakelėmis. Taip dekoruotas indas atrodys be galo gražiai ir tikrai originaliai. Namams tokios žvakidės suteiks jaukumo. Galite daryti visas keturias žvakides skirtingu aukščio. Taip atrodys gražiau.  

Kalėdinis vainikas ant atlaso

Jei Jūsų namuose vyrauja prabanga, šilkas, atlasas, kodėl gi nesukūrus ir tokio Advento vainiko. Derinkite natūralumą su prabanga. Paimkite pagrindui lėkštę, formą iš kartono. Aptraukite pagrindą atlasine medžiaga. Ji gali būti baltos ar švelniai žalsvos spalvos. Tuomet ant jo kurkite kompoziciją iš natūralių medžiagų - kankorėžių, šakelių, mažų eglišakių. Taip pat galite papuošti išpurentais vatos gumulėliais, kurie primins sniegą - pusnis. Žvakes rinkitės baltos spalvos, jos atrodys subtiliai, prabangiai ir puikiai derės su atlaso medžiaga.  

Gyvas Advento vainikas 

Susikurkite Advento vainiką, kuris spinduliuotų gyvybę ir būtų itin artimas tikrosioms Advento vainiko kūrimo tradicijoms. Žinoma, pagrindas turėtų būti eglių ar pušų šakelės, galima naudoti ir tujas. Dekoruokite minimaliai – keliais kankorėžiais, džiovintais apelsinais. Galite įkomponuoti ir kitų gyvų augalų lapais. Vainiką puoškite violetinės spalvos žvakėmis, juk jos vienas pagrindinių simbolių, kuris reiškia meilę.  

Nesvarbu, kokį Advento vainiką pasigaminsite namuose, tačiau jis suteiks tikrai daugiau džiaugsmo nei pirktas parduotuvėje. Savas rankų darbas šiltesnis ir jaukesnis. O kaip bus smagu, kai ir kiti atėję pagirs Jūsų gaminį. Advento vainikas ir deginamos žvakelės padės praskaidrinti tamsius vakarus, namus apgaus šiluma. Jei namuose turite vaikų, nepamirškite pasigaminti ir Advento kalendoriaus. Vaikams tai suteiks labai daug džiaugsmo. Advento kalendoriaus gaminimo idėjas galite rasti mūsų ankstesniuose tinklaraščio įrašuose.  

Atgal