Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Ką veikti Anykščiuose: lankytinos vietos ir pramogos

2023-06-19

Ką veikti Anykščiuose: lankytinos vietos ir pramogos

Anykščiai - tai mažas Lietuvos miestelis, turinti unikalią gamtą, daugybę ežerų ir nuostabų regioninį parką. Čia jau vaikystėje daugeliui teko aplankyti garsųjį Puntuko akmenį ar arklių muziejų. Mieste gausu lankytinų vietų ir tikrai unikalių pramogų. Padėsime pažinti šį kraštą ir papasakosime, ką veikti Anykščiuose.  

Lankytinos vietos Anykščiuose 

Anykščiai garsėja lankytinų vietų gausa. Tai puikus miestas norintiems keliauti su vaikais. O ką pamatyti įdomaus Anykščiuose tikrai yra. 

Pradėkite nuo žymiojo Puntuko akmens 

Puntuko akmuo – tai antras didžiausias riedulys Lietuvoje. Jis yra vos 6 kilometrai už Anykščių miesto. Akmuo stūkso Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, o netoliese teka Šventosios upė. Akmuo laikomas geologiniu gamtos paminklu, kuris apipintas mitologiniais pasakojimais. Puntuko akmuo sveria net 265 tonas! Jo aukštis siekia beveik 6 metrus. Na, o lankant Puntuką, nepamirškite aplankyti ir netoliese esantį Karalienė liūną. 

Angelų muziejus  

Muziejus skaičiuoja 11 metus, Tai unikalus muziejus, kuriame sukaupta profesionalių menininkų sukurta angelų kolekcija. Joje daugiau nei 100 angelų, kurie yra tapyti, mediniai, keramikiniai, stikliniai ir pagaminti kitomis technikomis. Planuojant kelionę į Anykščius galite pasidomėti, kokiu metu vyksta edukaciniai užsiėmimai. Čia jų tikrai nemažai.  

Apžvalgos aikštelė 

Būtinai apsilankykite apžvalgos aikštelę, esančią Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte. Ji yra net 33 metrų aukštyje. Jums tereikės įveikti 186 laiptelius. Tačiau vaizdas tikrai vertas to. Pasimėgausite fantastiška Anykščių panorama.

Arklio muziejus 

Arklio muziejus – tai vienintelis toks muziejus visoje Lietuvoje. Jis įsikūręs vos 8 kilometrai nuo Anykščių miesto. Muziejus įkurtas 1978 metais. Čia eksponuojami įvairūs žemės ūkio įrankiai, transporto priemonės, drožiniai. Muziejuje galima pamatyti pačius įvairiausius amatus: keramiko, duonkepio, kalvio, juvelyro ir dar daug kitų. Šalia galima pajodinėti arkliais.  

Siauruko muziejus - būtina aplankyti  

Anykščiai garsėja ypatingų muziejumi, kuriame galima pamatyti „Škoda“ garvežį „Kukuška“. Muziejus vadinamas – Siauruko muziejumi. Toks pavadinimas jam duotas dėl siaurų geležinkelio bėgių. Čia apžiūrėsite stotį, joje esančią laukiamojo salę, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetą. Galėsite išbandyti rankinę dreziną ar triratį ant bėgių. 

Muziejus unikalus, menantis laikus, kai siaurais bėgiais riedėjo traukiniai. Muziejaus teritorijoje pamatysite unikalius pastatus, vandens bokštą, plieninį kniedytą tiltą, kuris nutiestas virš Šventosios upės.  

Išskirtinė pramoga šiame muziejuje – tai pažintinis pasivažinėjimas Siauruku. Unikali galimybė patiems išbandyti riedėjimą siauraisiais geležinkelio bėgiais, pasižvalgyti po nuostabias apylinkes.

Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

Aplankykite Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, kuri išsiskiria savo kvapą gniaužiančiu grožiu tiek išorėje, tiek viduje. Bažnyčia skaičiuoja jau daugiau nei šimtą metų. Tai neogotikinio stiliaus dvibokštė bažnyčia. Beje, ji yra aukščiausia visoje Lietuvoje. Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčia siekia net 79 metrų aukštį. Bažnyčios bokštus galima pamatyti dar tik atvykstant į miestą. Jie tarsi sveikinasi su atvykstančiais miesto svečiais. 

Bažnyčioje gausu meno kūrinių, ją puošia be galo gražūs ir originalūs vitražai. Šią vietą būtina aplankyti ir patiems įsitikinti, koks tai nuostabus architektūros kūrinys.  

Burbiškio dvaras 

Netoli Anykščių stūkso įspūdingas Burbiškio dvaras. Dvaras stovi Anykščių regioniniame parke,  visai netoli Rubikių ežero. Šalia teka Anykštos upė. Burbiškio dvaro rūmai iš karto patraukia akį, tai tikras neoklasicizmo perlas. Dvaro rūmai nustebins jus elegancija, subtiliomis detalėmis. Čia pat nuostabus parkas, kuris padeda pajausti ramybę ir visišką atsipalaidavimą. Burbiškio dvaras yra įtrauktas į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą.  

Bijeikių apžvalgos bokštas 

Netoli Bijeikių piliakalnio stūkso net 15 metrų bokštas. Jame įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios galite pasigrožėti Rubikių ežeru bei Anykščių apylinkėmis. Saulėtą ir gražią dieną iš bokšto gal būt pamatysite ir nuostabųjį Burbiškio dvarą.  

Medžių lajų takas 

Turbūt vienas garsiausių lankytinų objektų Anykščiuose šiuo metu - lajų takas. Tai vienintelis toks takas visoje Rytų Europoje. Čia turite galimybę pasivaikščioti medžių viršūnių lygyje. Puikus jausmas žengti pirmyn ir po kojomis matyti medžių viršūnes. Šį taką rasite Anykščių šilelyje, visai netoli Puntuko akmens. Medžių lajų tako ilgis net 300 metrų, o aukščiausia jo vieta siekia 21 metrą. Tako gale laukia bokštas, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė. Čia užkopsite į 34 metrų aukštį ir grožėsitės ne tik Anykščių šilelio kraštovaizdžiu, bet ir nuostabiąja Šventosios upe. Jei gerai įsižiūrėsite, pamatysite ir Šv. Mato bažnyčią.

Jei keliaujate su vaikais, šiltuoju metų sezonu yra galimybė pasivažinėti po Anykščių šilelį specialiu traukinuku. Tai puiki atrakcija ir suaugusiems, ir vaikams. 

Šventosios pažintinis takas 

Norintiems neskubant pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais, rekomenduojame Šventosios pažintinį taką. Takas tęsiasi 4 kilometrus. Bekeliaudami šiuo taku rasite net 20 pažintinių stotelių, beje, vienoje iš jų ir garsusis Puntuko akmuo. Apžiūrėsite retus, saugomus augalus, pailsėsite specialiose poilsio stotelėse. Nepamirškite įsidėti, ko užkasti, surenkite pikniką pušyne ir neskubėdami pasigrožėkite gamta.  

Labirintų parkas 

Labirintų parkas Anykščiuose - tai unikali ir vienintelė tokia vieta visame Pabaltyje. Šiame parke laukia daugybė pramogų, kurias išbandyti nori ne tik vaikai. Parke yra keli labirintai: Didysis labirintas, Lenktynių labirintas ir Apvalusis labirintas. Čia laukia smagūs nuotykiai, taip pat išbandysite savo orientacinius įgūdžius. 

Labirintų parke atrasite ir veidrodžių bei juostelių labirintus. Jie pakels nuotaiką ir privers nusišypsoti. Na, o norintys ramesnio pasivaikščiojimo gali išbandyti Energetinį labirintą. Tokie labirintai tampa vis populiaresni visoje Lietuvoje.  

Na, o trokštantiems adrenalino ir didesnių įspūdžių, rekomenduojame išbandyti Padangų nusileidimo trasą. Pajuskite greitį ir vėją skriedami ant padangos nuo kalno.  

Vaikams patiks mini laipynių parkas bei vandens mūšio vieta. Pramogų vaikams čia laukia dar daugiau! Parke veikia Mini Zoo, vairavimo mokykla patiems mažiausiems, ekskavatorius, žaidimų aikštelė. Nuobodžiauti neteks nei vienam. 

Na, o po visų atrakcijų galite ramiai praleisti laiką pikniko zonoje. Čia galite mėgautis tiek savo patiekalais, tiek nusipirktus savitarnos užkandinėje.  

Labirintų parke būtina apsilankyti keliaujant su vaikais, parkas jiems palieka iš ties nepamirštamus įspūdžius.  

Daumantų atodanga 

Daumantų atodanga iš ties unikali vieta. Čia atsiveria net trys skirtingi geologiniai sluoksniai. Nuo atodangos pasigrožėsite Šventosios upės kraštovaizdžiu. Aplinka puikiai sutvarkyta, įrengti laiptai, pažintiniai takai, net ir apžvalgos aikštelė.  

„Laimės Žiburys“ 

Ant Liudiškių kalvos stūkso „Laimės Žiburys“. Tai paminklas ir Jono Biliūno kapas. Liudiškių kalva buvo vadinama Anykščių dykuma, kadangi buvo visiškai plika, smėlėta ir be jokių medžių. Vaizdais nuo kalno kažkada grožėjos net ir rašytojas Antanas Žukauskas.  

Apverstas namas 

Jei norite patirti gravitacijos jausmą, apsilankykite apverstame name Anykščiuose. Jis įsikūręs visai šalia Labirintų parko. Čia pajusite tokius pojūčius, kokių dar neteko patirti. Apverstame name įsiamžinsite originaliai ir turėsite puikų prisiminimą. Puikus būdas sužinoti, kaip atrodytų pasaulis aukštyn kojomis. 

Anykščiai - pramogos 

Lankytinų vietų  Anykščiuose tikrai netrūksta. Tačiau nemažiau čia ir įvairių pramogų. Ką veikti Anykščių mieste atras bet kokio amžiaus žmogus. Mėgstantys adrenaliną ir vandens pramogas gali išbandyti čiuožimą vandenlente „Wake Pond“vandenlenčių parke. Vandenlenčių  sportas puiki pramoga ištroškusiems naujų pojūčių. Svarbiausia išmokti atsistoti ant lentos, o tai padaryti pavyksta gana greitai. Čiuožimas vandenlente nėra sudėtingas, tai ne lengviau nei čiuožti snieglente. Paskutiniu metu vandenlenčių sportas tapo itin populiarus visoje Lietuvoje.  

„Safari parkas”  

„Safari parkas” - tai vienintelis toks parkas Lietuvoje, kuris suteikia galimybę iš labai arti pažinti laukinių gyvūnų gyvenimą. Turėsite galimybę galingu visureigiu keliauti net po 50 ha parką. Čia galėsite pamatyti daugiau nei 150 gyvūnų, kurie laisvai vaikšto po teritoriją. „Safari parke” gyvena danieliai, juodieji Afrikos stručiai, nuostabieji Highland raguočiai, lamos. Šiame parke turėsite unikalią galimybę pamatyti, kaip gyvūnai atrodo iš labai arti. Po kelionės parko teritorijoje galėsite skaniai pavalgyti picerijoje, vaikai pažais žaidimų aikštelėse, pasivaikščiosite prie tvenkinio.

Naktinis žygis baidarėmis 

Pažinkite Šventosios upę naktį. Išbandykite naktinį žygį baidarėmis žemyn upe. Tai fantastiška patirtis, kuri leis pamatyti pačius gražiausius gamtos kampelius. Ramiai irsitės baidare fakelų šviesoje. Plauksite beveik 2 kilometrus. Tai puiki galimybė patirti naujas emocijas ir išbandyti naktines pramogas.  

Norintiems patirti adrenaliną ir išbandyti kiek ekstremalesnę pramogą, būtina išbandyti skrydį parašiutu virš Nevėžos ežero.  Tai išskirtinė pramoga, kurios metu skriejate parašiutu visai šalia medžių. Iš aukštai pasigrožėsite Nevėžos ežeru ir jo apylinkėmis. Na, o nusileisite tiesiai į ežerą. Parašiutui pakilti padeda kateris, prieš leidžiantis parašiutas yra atkabinamas. Jūsų laukia iš ties ekstremali, tačiau saugi pramoga. Žinoma, ar pavyks pasimėgauti pramoga priklauso ir nuo oro. Na, o tinkamiausias metas pasižvalgyti virš ežero - rytas arba vakaras.  

COSMOS Paukščių takas 

O kaip Jums apsilankymas COSMOS Paukščių take? Neteko apie jį girdėti? Tai puiki galimybė pamatyti kosmosą iš labai arti. Įrengtas specialus kambarys, kurio visos sienos, lubos ir grindys yra iš veidrodžių. Pasitelkiama šviesa, garsai. Visa tai sukuria begalybės pojūtį, pasijuntate tarsi tikrame kosmose, girdite žemės virpesių garsus. Šią vietą rasite Anykščių menų inkubatoriuje. 

„Pica“ 

Ieškantiems daugiau vandens pramogų reikėtų išbandyti ekstremalią vandens pramogą - „Pica“. Tai pripučiamas vandens ratas, už kurio laikotės, o jus tempia kateris. Puikiausia tai, kad esant palankiam vėjui šis ratas pakyla į orą ir jus kelias sekundes skriejate ore. Jausmas nepakartojamas. Jums patiks ir šokinėjimas per bangas bei staigūs posūkiai. Tai pramoga tikriems nuotykių ieškotojams. Ratas nemažas, todėl vienu metu gali ant jo laikytis net du žmonės.  

Nakvynė Anykščiuose - geriausios vietos poilsiui 

Anykščiuose tikrai netrūksta nuostabių vietų, kuriose galite apsistoti dviese ar su šeima. Čia daug viešbučių, vilų ir namelių. Kai kurios jų gamtos apsuptyje. Todėl viešint Anykščiuose tikrai pamiršite didmiesčių šurmulį ir triukšmą. Čia Jūsų laukia poilsis, paslaugūs žmonės ir tyras oras. Taip pat apie poilsį Anykščiuose galite pasiskaityti šiame straipsnyje.  

Įsimintiną nakvynę siūlo „Barono vila. „Barono vila“ - tai didelis poilsio kompleksas, tikras rojaus kampelis. Čia galima apsistoti didžiojoje viloje, kurioje įrengti apartamentai ir dviviečiai kambariai. Norintiems daugiau privatumo siūloma rinktis nakvynę privačiose vilose, kurios stovi ant ežero kranto. Vilose galėsite mėgautis visišku privatumu ir nuostabiais vaizdais į ežerą.  

Viešintiems svečiams teikiami pusryčiai, norintiems pasigaminti pietus ar vakarienę įrengtos virtuvėlės. Ką veikti čia ras ir vaikai. Jiems įrengta žaidimų aikštelė, pastatytas batutas. Todėl čia puikiai tinka poilsiauti su visa šeima. „Barono vila“ pasirūpins ir pramogomis. Galima pasiplaukioti valtele ar vandens dviračiu, irklente. Norintiems pasivaikščioti šalia yra Akmenų parkas.  

„Barono vila“ turi išskirtinį pasiūlymą ir visai šeimai. Tai šeimos poilsis su SPA. Atvykę su šeima galėsite apsistoti vienoje iš privačių vilų, kuriose įrengti net keli miegamieji, svetainė ir terasa su nuostabiausiu vaizdu į ežerą. Netoliese su vaikais galėsite aplankyti elnius ir danielius. Prie ežero pasimėgausite maudynėmis, tam įrengta speciali maudykla ir lieptas. Pramogos ir tobulas poilsis garantuotas visai šeimai.  

Ieškote vietos, kur būtų ir pirtelė? Rinkitės poilsį namelyje ant ežero kranto su pirtele. Apsistoti čia kviečia sodyba „Pas Drambliuką“. Jūsų laukia garinė pirtis, jaukus medinis namelis, atokvėpiui paruošti hamakai pušyne. O vos už kelių žingsnių tyvuliuoja nuostabus Alaušo ežeras. Namelyje rasite viską, ko gali prireikti - virtuvėlę, tualetą, dušą, indus, rankšluosčius. Pirtyje procedūroms paruoštas natūralus medus, eteriniai aliejai, druska. Vakare galėsite mėgautis gamta sėdėdami terasoje. O gal norėsite pasiplaukioti valtele po ežerą. Atvykę į sodybą „Pas Drambliuką“ iš ties pajausite, kas yra tikras poilsis gamtos apsuptyje. 

Anykščiai žavi savo savitumu, gamtos grožiu ir pačiomis originaliausiomis pramogomis. Tai puiki vieta poilsiaujantiems kartu su vaikais. Pramogų rasite tikrai daugiau nei pajūryje. O pramogos tokios smagios, kad norėsis išbandyti ir patiems. Anykščiai puikus pavyzdys, kad traukos centru gali būti ne tik didmiesčiai su įspūdinga architektūra, bet ir gamtos apsuptyje gyvuojantis nedidelis miestelis.

Atgal