Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Ką dovanoti jaunavedžiams, kad vestuvių dovanos nenuviltų?

2022-05-02

Ką dovanoti jaunavedžiams, kad vestuvių dovanos nenuviltų?

Dovanos jaunavedžiams tikrai nemenkas iššūkis. Gavus kvietimą į vestuves pirmiausia pradedama galvoti, ką padovanoti, kad nenuvilti jaunųjų. Norisi, kad dovana būtų naudinga ir praktiška. Straipsnyje papasakosime, kokios dovanos jaunavedžiams tinkamiausios, gal būt atrasite idėjų, kurios išgelbės Jus nuo papildomo galvos skausmo. Sužinosite ir kaip reaguoti, kai kvietime randate užrašą „dovanas prašome pakuoti į vokelius“.  

Anksčiau žmonės tuokėsi labai jauni, todėl įprastos dovanos buvo buitinė technika, indai, įvairūs namų apyvokos daiktai. Vis tik šiandieninės tendencijos rodo, kad tuokiamasi vis vyresniame amžiuje. Dažnai jau ir ne vienus metus gyvenant kartu. Tad dovanos, kurios praverstų namų ūkyje tampa nebeaktualios. Dauguma porų turi stabilių materialinį pagrindą ir visiškai nebesuka galvos dėl įvairių daiktų. Kai kurie jau turi ir savo nuosavus namus, tad apkrauti papildomais daiktais tikrai nesinorėtų. Juk porai besituokiančiai sukakus beveik 30 metų tikrai nereikės to, ko prireiktų jaunai porelei neseniai pradėjusiai kartu gyventi.  

Dabar dauguma porų tuokiasi ne anksčiau, kaip 30-ies metų. O štai vos prieš 20 – 40 metų jaunųjų amžius būdavo vidutiniškai 20 – 22 metai. Be to, seniau jaunieji apsigyvendavo kartu tik po vedybų.  

Šiais laikais dažniausiai dovanojami pinigai, dovanų čekiai. Jei norisi nustebinti ir dovanoti kokį daiktą, jis turėtų būti išskirtinis, itin kokybiškas, funkcionalus. Perkant dovaną jaunavedžiams tenka gerokai pasukti galvą arba puikiai žinoti, ko jiems trūksta. 

Šiame straipsnyje kviečiame skaityti:

ĮSPŪDINGIAUSIOS VESTUVIŲ DOVANOS – KOKIOS JOS?

 

Kokios dovanos galėtų pradžiuginti jaunuosius? Pirmiausia paklausėme kelių jaunų moterų, kokios vestuvinės dovanos jas labiausiai pradžiugino ir buvo pačios įsimintiniausios. Gal būt jų atsakymai padės suprasti, kokia dovana galėtų pradžiuginti.  

Kristina, 28 m.: 

„Įsimintiniausia mūsų dovana buvo skrydis oro balionu. Tai buvo tikras drąsos išbandymas. Tačiau dovana labai patiko, patys tikriausiai nebūtume įsigiję tokios pramogos. Nors realiai pradedantiems gyvenimą kartu pati praktiškiausia būtų piniginė dovana.“ 

Rūta, 32 m.: 

„Viena įsimintiniausių vestuvių dovanų, kurias gavome – tai gražiai supakuota dėžė. Ją išpakavus paaiškėjo, kad dėžė – tuščia. Bet joje buvo įdėtas didelis nuotraukų rėmelis su atspausdintu užrašu: „Santuoka – tai tuščia dėžė... Ji taip ir liks tuščia, jei imsite iš jos daugiau nei įdėsite...“ Žinoma, atskirai buvo įteiktas ir vokelis. Dar labai įsiminė dovanų gautos 4 kolbos (panašų variantą galima įsigyti užsienio el. parduotuvėse – aut. past.). Jose buvo pripilta stambių cukraus (vienoje – balto, kitoje – rudo) ir druskos kristalų, o tarp jų buvo įkišti pinigų ritinėliai. Dar gavome gražią išskirtinę orchidėją – ji ir dabar kasdien mus džiugina gausiai žydėdama.“ 

Akvilė, 31 m.: 

„Išties dabar galvoju – iš visų gavome pinigus, kelias fizines dovanas dovanojo tik tie, kurie nėjo į šventę, atėjo pasveikinti tik prie rotušės. Tai tokios labiau simbolinės dovanos, bet jaukios – dėlionė su paveikslėliu, susietu su palinkėjimu, dekupažuota dėžutė su mūsų vardais ir vedybų data. Tiesa, iš vienos draugės gavome gražių puodelių porą ir jaukų šiltą užklotą – po penkerių metų jis tebėra aktyviai naudojamas.“ 

Aistė, 26 m.: 

„Kažkaip labiausiai įsiminė viena dovanėlė. Draugė papasakojo mūsų „draugystės istoriją“ (angl. chocolate bar story arba candy story – aut. past.), o vietoj tam tikrų žodžių įdėjo kokius nors saldainius, pavyzdžiui, „Jūs tokia šauni pora, kad dviese galėtumėte persikelti nors į Marsą (ir įdėtas šokoladukas „Mars“), „Tikime, kad būsite šauni pora ir susilauksite daug vaikučių“ (buvo įdėti keli šokoladukai „Kinder“), ir t. t. Esam dideli smaližiai, o ir šokoladukus buvo taip gaila valgyti. Tokie vestuviniai sveikinimai tikrai turi prasmę.“ 

Kaip matote, net ir nebrangios dovanos gali pradžiuginti. Tačiau būtina puikiai pažinoti jaunuosius, kad galėtumėte juos pradžiuginti. Vis tik kartais pasitaiko, kad tenka dalyvauti vestuvėse, kai jaunieji nėra itin artimi bičiuliai.  

VESTUVIŲ DOVANĄ IŠPAKAVO... TIK PO 9 M.!

 

Internete plačiai nuskambėjo vienos poros iš JAV vestuvių dovanos istorija. Porą vieną vestuvių dovaną išpakavo nuo vestuvių prabėgus net 9-iems metams. O dovanos jie neatidarė dėl to, kad ant jos buvo užrašyta: „Neatidaryti iki pirmojo judviejų nesutarimo.“ Nors nedidelių nesutarimų buvo ir anksčiau, pora buvo kantri ir dėžės neatidarė. Dėžėje buvo du rašteliai, į kuriuos buvo įvynioti pinigai: vienas skirtas Kathy, ant jo buvo nurodyta nupirkti vyrui picą, o grįžus prisileisti vonią. Brandono raštelyje buvo prašymas už rastus pinigus nupirkti mylimajai gėlių ir vyno. Ši istorija publikuota ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir didžiausiuose pasaulio ir Lietuvos portaluose.

Turbūt mažai tokių porų, kurios iškęstų tiek metų ir neišpakuotų dovanos. Tačiau idėja iš ties nebloga. Galima padovanoti dovaną, kurią turėtų išpakuoti per pirmąsias metines. Metus pakentėti tikrai nesunku. O ir pakuoti dovaną po tiek laiko smagu.  

KIEK PINIGŲ DĖTI Į VOKELĮ?

 

Vestuvių dovanos pinigais vis populiaresnės. Tačiau euro įvedimas palietė ir vestuvių industriją – pabrango ne tik įvairios paslaugos, bet pakito ir dovanų vertė. Kainos eurais beveik prilygsta kainoms litais, daugelis paslaugų teikėjų suapvalino įkainius ir jie ženkliai paaugo. Daugelis būsimų jaunavedžių jau vestuvių kvietimuose užrašo, kad dovanas norėtų gauti vokeliuose, tad svečius kamuoja dilema, kokia suma būtų optimali? 

Dovanojama suma labai priklauso nuo to, kokio tipo šventė (vienos dienos paprasta vakarienė ar dviejų dienų prašmatnus pokylis su nakvyne), kiek šeimos narių eis į vestuves ir kt. Pirma, paprastas standartas – jaunųjų paklausti, kiek kainuoja vieno svečio maitinimas, nakvynė ir kitos paslaugo. Dovanoti reikėtų prie šios sumos pridėjus bent kelias dešimtis eurų. Antra, kiek artimi esate jauniesiems? Tėvai, seserys, broliai, krikšto tėvai, geriausi draugai dovanoja didesnes ir vertingesnes dovanas, nei, pavyzdžiui, kolegos ar pusbroliai. 

Dar svarbu, kokių papildomų išlaidų, susijusių su švente, patirsite. Tiems, kurių finansinės galimybės ribotos ir kurie, pavyzdžiui, į vestuves išsiruošia su vaikais, gali dovanoti ir pigesnes dovanas – jaunavedžiams svarbiau, kad tą dieną būsite drauge, o ne tai, kokią sumą jie ras vokelyje.  

KELI ESMINIAI DALYKAI, Į KĄ BŪTINA ATKREIPTI DĖMESĮ

 

Vestuvių dovanai pinigais dažniausiai skiriama nuo 100 eurų ir daugiau. Jei į vestuves einama dviese, dovanojama 200 eurų ir daugiau. Kaip ir minėjome, svarbu atsižvelgti į tai, kokio dydžio vestuvės ir kiek išlaidų teko jauniesiems. Žinoma, labai svarbu atsižvelgti ir į savo finansinę padėtį. Vestuvės reikalauja nemenkų išlaidų ir patiems svečiams, todėl jei negalite skirti didesnės sumos, nenusiminkite. Jaunieji tikrai supras. Jei skirsite mažesnę sumą tikrai nebūsite prastesnis draugai. Juk ne visi gauna vienodus atlyginimus. Tie kas gali skirti daugiau, taip ir daro.  

Jei galite skirti tik apie 50 eurų iš savo šeimos biudžeto, rinkitės dovanoti ne pinigus, o pramogą. Jaunieji tikrai apsidžiaugs gavę progą išbandyti naują pramogą ar praleisti laiką SPA centre. Šiais laikais iš ties didelis pasirinkimas įvairių paslaugų už galimą išleisti sumą. Taip pat galima dovanoti dovanų čekį. Jaunieji patys išsirinks, ką norėtų nuveikti ar kur išleisti čekį.  

Taip pat galite rinktis dovanoti dovaną, kuri bus tik simbolinė. Tik tokiu atveju reikėtų pagalvoti, kas pradžiugintų jaunavedžius. Net jei dovana bus nebrangi, ji turėtų būti praktiška.  

Na, o grįžtant prie temos apie dovanas pinigais, reikėtų paminėti, kad vasarą žmonės linkę išleisti didesnes sumas dovanoms nei žiemą. Beje, kalbant apie dovanas, reikėtų paminėti, kad lietuviai visuomet stengiasi nenuvilti jaunavedžių ir dovanoti brangesnes dovanas ar didesnes pinigų sumas. Tuo tarpų britai kuklesni, jie neskiria itin didelių sumų vestuvių dovanoms. Svarbiausia yra šventė ir dalyvavimas joje bei kuklus pasveikinimas.  

KAIP ORIGINALIAI SUPAKUOTI PINIGUS?

 

Kad dovanoti pinigus yra lengviausia išeitis jau supratome. Tačiau dar vienas galvosūkis, kaip juos padovanoti. Juk įprastas vokas ar atvirukas tikrai banalu ir nuobodu. Tad pristatome kelis vestuvių dovanos jauniesiems pakavimo būdus: 

 • Pinigai skrynutėje. Norėdami realizuoti šią idėją, floristikos prekių, suvenyrų ar tiesiog interneto parduotuvėje nuperkate skrynelę, ją pilną pripilate šokoladinių monetų, o po apačia sudedate pinigų kupiūras. Yra ir kitoks variantas – ketinamą dovanoti sumą galima iškeisti į monetas (50 ct, 1, 2 Eur) ir pripildyti jomis skrynelę. Beje, galima įsigyti ir pasirinktais užrašais dekoruotų skrynelių, tinkamų vestuvių dovanai. 

 • Pinigai taupyklėje. Jei žinote, apie ką svajoja jaunieji (apie namus, automobilį, o gal egzotišką kelionę), padovanokite jiems gražią taupyklę su pradine suma svajonei išpildyti. Galite rinktis taupyklę su pageidaujamu užrašu, pavyzdžiui, „Šeimos bankas“, „Vaikučių ateičiai“, „Svajonių atostogoms“ ir pan. 

 • Pinigai plytoje. Jau klasikiniu tapęs variantas – pinigų kupiūros įkišamos į plytoje esančias ertmes, plyta gražiai supakuojama ir papuošiama užrašu „pirmoji plyta naujajam namui“. Graži ir simboliška dovana vestuvėms. Žinoma, tik tokiu atveju jei jaunavedžiai dar neturi nuosavo būsto. 

 • Pinigai dėžutėje. Pinigus galima dovanoti ir specialioje dėžutėje, kuri užsidaro ir yra surišama kaspinėliu. Itin prabangiai atrodo veliūru aptrauktos dėžutės.  

 • Pinigai rėmelyje. Pinigus galima susukti į ritinėlius ir sudėti už stiklo rėmelyje. Viduryje gali būti linksmas jaunavedžių šaržas su vestuvių data ir vardais. Puikus atsiminimas ir originalus būdas įteikti pinigus.  

 • Pinigai taupyklėje. Nupirkite gražią taupyklę ir sudėkite pinigus ten. Galite įteikdami pasakyti, kad tai dovana jų svajonei ar atostogoms.  

DOVANOS JAUNIESIEMS NUO LIUDININKŲ

Ypatingai galvą pasukti dėl dovanos jauniesiems tenka liudininkams. Anksčiau liudininkų pareiga buvo ne tik pasirašyti ant santuokos liudijimo, bet ir kone pravesti vestuves. Tad dažnai dovanos papildomai tiesiog ir nebedovanodavo arba ji būdavo kiek kuklesnė. Kadangi dabar papildomų išlaidų liudininkams dažniausiai nelieka, norisi įteikti dovaną, kuri įsimintų ir būtų iškirtinė. Kadangi pora pasirinko Jus liudininkais, reiškia esate artimi, gal net geriausi draugai. Tokiu atveju tikrai būsite sukaupę daug nuotraukų kartu. Padarykite fotoknygą su gražiausiomis ir linksmiausiomis akimirkomis. Jaunieji tikrai apsidžiaugs, juk dabar nuotraukos dažniausiai laikomos skaitmeninėse laikmenose, todėl tiesiog dažnai pasimiršta. 

Norėdami nustebinti ir įteikti kažką ypatingo, galite surengti ar užsakyti staigmeną. Tai gali būti balandžiai prie bažnyčios, šampano staliukas, savaitgalis su SPA romantiškai. Tai dovanos, kurios tikrai nepasimirš ir bus įvertintos. Žinoma, galima įteikti pinigus ir sugalvoti kažką originalaus neturinti papildomų išlaidų. Galite nufilmuoti svečių palinkėjimus ir po vestuvių atsiųsti video jauniesiems. Tai tikrai juos maloniai nustebintų. 

TOP 5 GERIAUSIOS VESTUVIŲ DOVANOS

 

1. Prabangi nakvynė su SPA. Tai itin patraukli dovana jaunavedžiams. Juk po vestuvių norisi kuo daugiau laiko praleisti kartu. Ši dovana ypatingai patiks jaunavedžiams, kurie nesuplanavo povestuvinės kelionės. Savaitgalis viešbutyje su SPA leis atsipalaiduoti ir pasimėgauti vienas kito dėmesiu. Ypatingą pasiūlymą turi „Harmony park“, įsikūręs Kauno apskrityje. Tai net 200 ha plote įsikūręs viešbutis, vilos, žirgynas, hipodromas, tvenkiniai, estrada ir SPA centras. Tai vieta, kurioje sustoja laikas. Jaunavedžiai bus apgyvendinti apartamentuose, mėgausis pusryčiais, neribotai galės lankytis SPA vandens ir pirčių erdvėje, pasivažinėti dviračiais ir mėgautis gamtos apsuptimi, tyru oru ir nepakartojamu poilsiu.  

2. Dovanų kuponas vestuvių fotoknygai ar nuotraukai ant drobės. Po vestuvių kišenėse dažnai švilpauja vėjai, o vestuvių kadrai taip ir lieka kompiuterio laikmenose. Tad jaunavedžiams įteikite ZOOMBOOK dovanų čekį, kurį jie galės iškeisti į aukštos kokybės, originalią fotoknygą arba fotodrobę, į vestuvių nuotraukomis puoštą sieninį kalendorių, užrašinę ar darbo knygą ir kitus gaminius, kuriuos galima susimaketuoti patiems. 

3. Gurmaniška dovana. Dar viena puiki vestuvinė dovana – vakarienė restorane ar degustacija. Jaunavedžiai paragaus puikaus maisto ir turiningai praleis vakarą mieste, atitrūks nuo kasdienybės ir pakurstys meilės kibirkštėles. Jei žinote, kad jaunavedžiai – išrankūs gurmanai ir ieškote jiems vertingesnės, brangesnės dovanos, galite įteikti net kelis dovanų kuponus, pavyzdžiui, vakarienę visiškoje tamsoje 

4. Interjero salono dovanų kuponas. Jei norite dovanoti indų ar stilingų interjero detalių, bet bijote, kad dovana netiks ar nepatiks, dovanokite interjero salono „Alan deko“ dovanų čekį. Salonai įsikūrę 4-iuose Lietuvos didmiesčiuose. Juose jaunavedžiai ras baldų, šviestuvų, kilimų, suvenyrų, padedančių stilingai papuošti namus. „Alan deko“ produkcija įvertinta interjero dizainerių ir žinovų, tad tokios vestuvių dovanų idėjos negali neįvertinti ir jaunavedžiai. 

5. Kelionė. Kelionių niekada nebūna per daug, tad jaunavedžiams, priklausomai nuo savo galimybių, galite dovanoti trumpą savaitgalio ar kelių dienų kelionę autobusu, lėktuvo bilietus į bet kurį pasaulio miestą ar net prabangią kelionę į egzotiškus kraštus. Be to, visuomet tiks ir trumpas atotrūkis kaimyninėse šalyse. Galite net sudaryti maršrutą, pažymėti lankytinas vietas, geriausius paplūdimius, kavines. Tegyvuoja nauji įspūdžiai! 

VESTUVĖMS DOVANOJAME DAIKTUS: KIEK DĖMESIO VERTAS ŠIS VARIANTAS?

 

Pasak pasaulinio lygio vestuvių planuotojų, dažniausiai dovanojami daiktai jauniesiems vis tik tradiciniai. Tie, kas renkasi dovanoti dovaną, o ne pinigus stengiasi išrinkti praktiškas ir ilgam išliekančias dovanas. Specialistai rekomenduoja rinktis krištolinius indus, sieninius laikrodžius, individualizuotas, graviruotas dovanas. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį, kas patinka jauniesiems bei žinoti jų požiūrį į tam tikras dovanas. Jei norisi, kad dovana iš ties būtų praktiška ir reikalinga, galima būsimų jaunavedžių tiesiog paklausti, kokia dovana juos pradžiugintų. Taip ne tik Jums neteks sukti galvos dėl dovanos, bet ir jie liks laimingi gavę tai, kas reikalinga. 

Nedovanokite tokių dovanų, kaip stalo įrankiai, buitinė technika (nebent tai būtų išreikštas jaunavedžių noras), puodelių, statulėlių. Naujausios tendencijos rodo, kad jaunavedžiams reikėtų paieškoti kažko originalaus ir įdomesnio nei tokie daiktai, kuriuose jie gali įsigyti ir patys.  

Daugelyje vestuvių kvietimų rasite įrašą „dovanas prašome pakuoti į vokelį“. Tačiau dalis būsimų sutuoktinių renkasi vestuvių dovanų sąrašus, o svečiai nusprendžia, kurie kokius daiktus dovanos. Visgi šis reikalas irgi gana slidus, nes, pavyzdžiui, jei jaunieji pageidauja indų servizo, jie turėtų nurodyti, kokios sudėties, spalvos, gamintojo ir kt. jis turi būti. Antraip dovana gali ir nenudžiuginti – užuot gavę baltą modernų servizą, galite gauti margintą gėlėmis ir visiškai nepatinkantį.  

Jei ieškote kūrybingos ir praktiškos vestuvių dovanų idėjos, ją puikiai įprasmins dvivietės sūpynės. Jas jaunavedžiai galės pasistatyti sode, terasoje ar net balkone. Sūpynes galite pirkti ir vos už 50, ir už 300-400 eurų. Tai dar viena puiki galimybė pasimėgauti ne tik šiltais maloniais vakarais, bet ir vienas kito draugija. Nesvarbu, ar pirksite ekonominės klasės sūpynes, ar talentingo staliaus kūrinį, tai romantiška, gerai apgalvota dovana. 

Nebloga dovana vestuvėms gali tapti ir meno kūrinys. Išrinkti meno kūrinį kam nors kitam – sudėtinga, bet jei manote, kad puikiai pažįstate jaunavedžius, žinote jų skonį bei mėgstamą stilių, tai – viena nuoširdžiausių dovanų, kokias tik galite padovanoti. Rinkite meno šedevrą, susietą su vestuvių švente, dviejų žmonių ryšiu. Užsienyje puikiai žinomas įdomių ir autentiškų vestuvinių dovanų kūrėjas Robas Ryanas, sugebantis sukurti keisčiausius ir poetiškiausius darbus pasitelkęs lazerį ir grafiką. Tinka ir kitos personalizuotos dovanos su jaunųjų vardais, vestuvių data. Itin populiari dovana širdžių žemėlapis, aplankytų vietų žemėlapis su smeigtukais.  

TOP 10 dovanų, kurios populiariausios 2022-aisiais

 

 1. Kelionių žemėlapis ar gaublys. Tai itin populiari dovana jaunavedžiams visame pasaulyje. Kai jaunavedžiai kur keliaus, įsmeigs smeigtuką į aplankytą vietą. Taip galės stebėti, kurias pasaulio šalis jau aplankė. 

 1. Medinis vežimėlis prieskoniams ar buteliams. Tai dovana, kuri puikiai tiks jauniesiems, suprantantiems tokios dovanos vertę ir naudą. Tokie vežimėliai itin populiarūs užsienio šalyse.  

 1. Rankų darbo gaminių rinkinys. Jei jaunavedžiai vertina rankų darbą ir supranta jų vertę, tikrai pradžiuginsite padovanoję rinkinį iš įvairių amatininkų gaminių. Tai gali būti kvapnios žvakės, valgomos dovanos, medžio dirbiniai.  

 1. Kokybiški chalatai. Jei žinote, kad jaunavedžiai neturi prabangių, minkštučių chalatų, tai bus puiki dovana. Išrinkite aukštos kokybės, minkšto audinio chalatus, kurie džiugins jaunuosius vėsiais vakarais.  

 1. Lagaminas. Gal pasirodys kiek keista dovana, tačiau jei jaunavedžiai mėgsta keliones ar planuoja leistis į povestuvinę kelionę, lagaminas tikrai pravers. Ypatingai jei jie lagamino dar neturi. Geras ir kokybiškas lagaminas iš ties vertinga ir praktiška dovana.  

 1. Aromaterapinis difuzorius. Tai puiki dovana jaunavedžiams, vertinantiems eterinius aliejus. Tegul jų namuose pasklis mėgstamiausių eterinių aliejų aromatai. Tai itin praktiška ir naudinga dovana. Be to, dabar difuzoriai gaminami pačių įvairiausių formų ir taps puikiai namų interjero detale.  

 1. Gurmaniškas rinkinys. Jei būsimi jaunieji tikri gurmanai, dovanokite sūrių, vyno rinkinius. Tegul tai bus puiki dovana jaukiems vakarams namuose.  

 1. Kavos aparatas. Jei žinote, kad jaunavedžiai dievina kavą, galite padovanoti kavos aparatą. Tokia dovana tikrai pradžiugins. Žinoma, geras kavos aparatas nemažai kainuoja. Jei galite skirti didesnę sumą dovanai, kodėl gi nepadovanojus praktiškos ir puikios dovanos.

 1. Personalizuotas sieninis laikrodis. Dovanokite išgraviruotą laikrodį, kuriame bus parašyti jaunavedžių vardai ar tik vestuvių data. Žinoma, laikrodis turėtų tikti prie jų namų interjero. O jei jaunavedžiai dar neturi nuosavų namų, rinkite tokį laikrodį, kuris tiks bet kur.  

 1. Vyno butelis prabangioje dėžėje su atidarytuvu. Išgraviruokite vestuvių datą ir tegul butelį jaunavedžiai atidaro per savo pirmąsias metines.  

DAR KELIOS IDĖJOS NORINTIEMS DOVANOTI DAIKTUS:

 

 • Vinilinių plokštelių grotuvas. „Pora, kuri groja (klausosi įrašų) kartu, kartu ir lieka“, – taip norėtųsi pasakyti. Jei pora – muzikos mylėtojai, galite jiems padovanoti vinilų grotuvą. Tai irgi neblogas daiktas bendro gyvenimo pradžiai, ypač jei dar pridėsite ir kelis įrašus jų naujai kolekcijai. Tegul melomanų šeima mėgaujasi tingiomis popietėmis ir linksmomis melodijomis! 

 • Amžinai žaliuojantis medelis. Poros, užuot gavusios skintų gyvų gėlių, pirmenybę teikia nedideliems augaliukams, vazoninėms gėlėms. Tad kodėl besituokiančiai porai nepadovanojus gražaus rojaus medelio? Galite dovanoti citrinmedį, kinkaną ar bet kurį kitą dekoratyvinį medelį, o gal jūsų dėmesį patrauks dekoratyvinis čili pipiras? Viena iš neblogų idėjų – tai bonsai medelių auginimo rinkinys, kuriame dovanos gavėjas ras viską, ko reikia norint užsiauginti nedidelius japoniškus medelius.  

 • Inicialais arba vardais išsiuvinėta patalynė, rankšluosčiai. Siuvinėta patalynė – apgalvota ir praktiška vestuvių dovana, kuri papuoš naujosios šeimos miegamąjį ar vonios kambarį. Jei turite gabumų ir mokate siuvinėti, galite sutaupyti šiek tiek pinigų. Beje, tiek patalynės komplektas, tiek ir rankšluosčiai turi būti labai subtilaus dizaino, neutralių atspalvių, kokybiški, pvz., Egipto medvilnės. Jei bet žinote, kad jaunieji įsikūrinėja naujuose namuose ir dar nėra įsigiję namų tekstilės, tačiau bijote, kad nepavyks išrinkti derančios patalynės, galite dovanoti „Dormeo“ dovanų čekį. Šie puikios kokybės gaminiai dar nenuvylė nė vieno! Kartais originali bei asmeniška dovana nublanksta, tad jei nežinote poros skonio, verčiau rinkitės neutralesnį dovanos jaunavedžiams variantą – dovanų kuponą.

NETIPINIAI VESTUVINIŲ DOVANŲ PRAŠYMAI

 

Kiek mažiau populiarios dovanos vestuvių proga tampa gėlės. Vidutiniškai jaunavedžiai per vestuves gauna 20–30 (o kartais – net ir daugiau) puokščių. Tad po šventės kyla dilema, kur pamerkti tiek daug gėlių, kaip jas transportuoti ir kt. Norėdami išvengti gėlių jūros, jaunieji vestuvių kvietime tiesiog parašo: „Pasveikinkite mus vienu gėlės žiedu“.

Kiti turi ir dar originalesnių idėjų – vietoj gėlių prašo, pavyzdžiui, atnešti maisto, žaislų, kitų prekių gyvūnams, kurias vėliau nuveža ir padovanoja gyvūnų prieglaudoms. Kiti nori paremti vaikų namus, vaikų dienos centrus, tad prašo vietoj gėlių įteikti kanceliarinių prekių ar žaislų. Visuomenė tampa sąmoningesnė, o vestuvių dovanos įgauna vis įvairesnius pavidalus. 

Didžiosios Britanijos princas Haris su sužadėtine Meghan Marke nesudarė dovanų sąrašo: pora nusprendė prašyti ne tradicinių daiktų virtuvei ir namų dekoravimui, bet prašė dovanoti pinigus, kurie bus skiriami įvairioms labdaros organizacijoms. 

Viena porelė – pradedantieji verslininkai Niti Shree ir Prashant Sharma paprašė išties originalios dovanos vestuvėms – kriptovaliutų, ir šią dovaną pažadėjo naudoti kilniems tikslams – nepasiturinčių Indijos šeimų vaikų ugdymui. Būsimieji jaunavedžiai, vestuves šventę 2017-ųjų pabaigoje, svečių prašė „padėti jiems nustatyti naują vestuvinių dovanų standartą“ ir vylėsi, kad toks prašymas nesutrikdys svečių. Retoriškai pora klausė, „kodėl gi naujųjų technologijų nesusiejus su vestuvių dovanomis?“ 

Viena porelė, susituokusi 2018-aisiais, „Youtube“ tinkle dalijasi, kokias dovanas jie gavo, ir pateikia filmuką, kaip jie išpakavo dovanas. Gal šis filmukas įkvėps jus renkant vestuvių dovanas bei pasufleruos, ką verta dovanoti, o ko – ne. Iš jaunavedžių reakcijų puikiai galima suprasti, kokios dovanos juos pradžiugino labiausiai.  

Universalus patarimas renkant bet kokią dovaną – dovanoti tai, ką norėtumėte gauti patys. Jei vestuvių kvietime buvo prašoma pinigų, paieškokite originalių jų pakavimo idėjų. Didžiajai daliai porų patiks įvairūs dovanų čekiai, kelialapiai, kuponai nakvynėms ir SPA paslaugoms. Jei renkatės dovanoti daiktus, jie turi būti aukštos kokybės, subtilaus ir universalaus dizaino. Jei bent kiek abejojate dovanos tinkamumu ir baiminatės, kad jis taip ir liks nepanaudotas, geriau dovanokite pinigus arba dovanų čekį.  

Atgal