Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Jodinėjimas žirgais - ne tik pramoga, bet ir terapija

2020-09-27

Jodinėjimas žirgais - ne tik pramoga, bet ir terapija

Žirgai - tai be galo išmintingi bei draugiški gyvūnai. Jie spinduliuoja eleganciją, tvirtumą, ramybę. Jodinėjimas žirgais įprastai laikomas tiesiog šaunia pramoga, kurią dievina gamtos mylėtojai ar norintys romantikos. Tačiau tai ir savotiška terapija. Juk bendravimas su gyvūnai ramina, padeda atsipalaiduoti ir sukelia tikrai malonius pojūčius. Beje, jodinėjimas žirgais puiki pramogai visai šeimai. Todėl norime daugiau papasakoti apie šiuos gyvūnus. Taip pat sužinosite, kur galite rasti geriausius žirgynus Lietuvoje.  

Žirgų terapija – kuo naudingas jojimas ir bendravimas su žirgu?  

Jau ne vieną tūkstantį metų skaičiuojama žmogaus ir žirgo draugystė. Žinoma, pradžioje žirgai buvo daugiau priemonė darbui, kelionėms, tačiau dabar, technologijų laikais, tai vieni geriausi žmogaus draugų. Paskutiniu metu ypatingai išpopuliarėjo žirgų terapija. Buvo pastebėta, kad žmonės, kurie turi psichologinių sunkumų pasijuto žymiai geriau po jodinėjimo žirgu, bendravimo su juo. Kartais tokių rezultatų nepavyksta pasiekti net su psichologo pagalba.  

Naudingas ne tik jojimas, bet ir žirgo šukavimas, glostymas. Tai padeda geriau pažinti šį gyvūną ir užmegzti artimesnį ryšį. Žirgai iš prigimties yra be galo socialūs gyvūnai, be to visiškai neagresyvūs. Todėl jie geba reaguoti į žmogaus emocijas. Be to, jie sugeba atsirinkti ir žmones, su kuriais nenori bendrauti. Agresyvių žmonių šie gyvūnai neprisileis.  

Bendravimas su žirgais labai naudingas ir vaikams. Vaikas su žirgu užmegs artimą ryšį, o tai skatina vaiką domėtis aplinka, nuolat tobulėti. Tuo pačiu ugdomas ir vaiko pasitikėjimas savimi, skatinamas rūpestis kitais. Vaikas tampa kantresnis, atsakingesnis, įgyja daugiau savarankiškumo.  

Žirgų terapija imta domėtis dar 1952 metais, kuomet įvyko Helsinkio Olimpinės žaidynės. Taip nutiko todėl, kad antrąją vietą laimėjo paralyžiuota jojikė Liz Hartel. Po šių žaidynių imtos kurtis asociacijos, kurios stengėsi aktyviai išplėtoti gydymą žirgais. Na, o šiais laikais gydymas žirgais be galo populiarus.  

Jodinėjimas žirgais - nauda  

Jojimas žirgu turi labai daug naudų - padeda stiprinti fizinę sveikatą, gerina emocinę savijautą. Jodinėjimas padeda patirti laisvės pojūtį. Tai turbūt geriausia patirtis, kurią suteikia gyvūnas. Lietuvoje gausu žirgynų, kurie įsikūrę be galo gražiose vietovėse. Todėl jodinėjimas tampa dar malonesne pramoga. Jojant žirgu galima aplankyti net ir atokiausius gamtos kampelius. Žirgas gali nukeliauti ilgus atstumus, ko nepadarytumėte tiesiog išėję pasivaikščioti. Be to, jojant užmezgamas ryšys su gyvūnų, išmokstate vienas kitu pasitikėti. Jis tampa puikiu Jūsų kelionės palydovu, kuris tikrai pakels nuotaiką ir leis pamiršti kasdieninius rūpesčius. Jojant tikrai nesugebėsite galvoti apie tai, kokios problemos Jus šiuo metu slegia. Norėsis mėgautis kiekviena tobula akimirka.  

Jodinėjimais žirgai turi ir fizinę naudą. Jojant žirgu dirba beveik visi kūno raumenys. Tad taip stiprinamas visas kūnas. O kur dar buvimas gryname ore. Jojant netgi galima pagerinti laikyseną. Jojimas žirgu puikus būdas pagerinti savo sveikatą.  

Jodinėjimas žirgais Klaipėdoje 

Jodinėjimas žirgais pajūryje turbūt viena romantiškiausių pramogų ir būdas geriausiai atsipalaiduoti. Pajūryje Jus pasitiks du nuostabūs žirgynai, kurie pasiūlys tikrai vaizdingus maršrutus pajodinėti žirgais. Romantiškas jodinėjimas žirgais Jūsų laukia „Kalniaus“ sodyboje. Sodyba įsikūrus prie Kašučių ežero. Pasimėgausite nuostabiais vaizdais ir romantiškai palydėsite saulę. Čia rengiami ir jojimai visai šeimai, kuri dalinasi vienu žirgu. Taip kartu turiningai praleidžiamas laikas ir susipažįstama su nuostabiu gyvūnu. 

Jojimo sporto klubas „Ties Baltija“ kviečia pasimėgauti jodinėjimu žirgais po Palangos apylinkes. Ne tik pasimėgausite gamtos apsuptimi, bet ir daug sužinosite apie žirgus. Instruktoriai papasakos, kaip tinkamai elgtis, kaip teisingai joti.  

Jodinėjimas žirgais Vilniuje  

Vilnius taip pat gali didžiuotis, jo apskrityje yra ne vienas nuostabus žirgynas, kuris kviečia jodinėti žirgais. Trakų rajone esantis jojimo klubas „Naujadvario žirgai“ jau ne vienus metus garsina Lietuvos vardą tarptautinėje arenoje. Klubas mielai kviečia visus norinčius išbandyti jojimą. Kas žino, gal būt tai taps net sporto šaka, kurią norėsite tęsti. Atvykę jodinėsite Trakų istoriniame nacionaliniame parke. Jus lydės instruktorius, kuris padės išmokti valdyti žirgą ir papasakos, kaip teisingai joti.  

Jodinėjimas po Riešės apylinkes padės aktyviai praleisti laiką ir pasigrožėti gamta. Tokią galimybę suteiks vienas didžiausių žirgynų, kuriame auga net 370 įvairių veislinių žirgų. Atvykę galėsite ne tik pajodinėti, bet ir susipažinti su „Vilniaus žirgyno“ gyventojais.  

Žirgynas „Ant balto žirgo“ - tai vieta, kur jodinėjimas vaikams taps smagia pramoga. Juk kiekvienas vaikas tikrai svajoja pajodinėti mažu, draugišku arkliuku. Tai gali būti ir tobula dovana gimimo dienos proga. Ypatingai jei žinote, kad vaikas svajoja apie jodinėjimą arkliu. Mažiausi jojikai mėgausis 110 cm ūgio poniu, na didesni vaikai jodinės 147 cm arkliuku.  

Bendravimas su žirgu be galo svarbus. Tokią galimybę Jums suteiks Trakų rajone įsikūręs žirgynas - „Laimos žirgai“. Čia netgi rengiama edukacinė programa šeimai „Žirgai iš arčiau“. Jos metu žirgus galima paglostyti, šukuoti, pavaišinti morkomis, atsisėsti ir nusifotografuoti. Jei namie patys auginate morkas, atsivežkite savo. Juk vaikui bus daug didesnis įspūdis, kai žirgas vaišinsis jo išrauta morka.  

Jodinėjimas žirgais Kaune 

Kauno apskrityje taip pat atrasite puikių žirgynų. Vienas tokių įsikūręs Prienų rajone. Jodinėjimo pamoka su treneriu padės pažinti žirgus ir jaustis saugiai. Ypatingai jei tai darote pirmus kartus. Jojimas padės atsipalaiduoti ir pasimėgauti geriausiomis akimirkomis. Treneris padės ne tik išmokti joti, bet ir papasakos daug įdomių dalykų apie žirgus, išmokys bendrauti prisilietimais.  

Jei ieškote dovanos paaugliui – padovanokite jojimo pamoką jaunuoliuiHarmony park“ esantis žirgynas kviečia vaikus ir jaunuolius išmokti joti. Jojimo pamokos vyksta tiek lauke, tiek manieže. Viskas priklauso nuo oro sąlygų.  

Jodinėjimas - tai sportas ir poilsis viename. Tad jei niekada neteko joti, tikrai nereikėtų bijoti. Vienas geriausių pasirinkimų - individuali jojimo pamoka. Jos metu visas dėmesys skiriamas Jums ir Jūsų įgūdžių lavinimui. Taip pat siekiama supažindinti su žirgu, išmokoma, kaip tinkamai bendrauti.  

Jodinėjimas žirgais suteikia daugybę gerų emocijų ir padeda geriau pažinti gimtąjį kraštą, pasigrožėti net ir atokiausiais kampeliais. Yra tokių vietų, kurias pasiekti pėsčiomis užtruktumėte, o dviračiu pasiekti neįmanoma. Tad žirgas tokiu atveju pats geriausias kompanionas. O jodinėjimas dviese su antra puse suteiks dar daugiau teigiamų emocijų. Jei dar niekada nebandėte joti žirgu, būtinai išbandykite šią pramogą. Tai būtina išbadyti bent kartą gyvenime. Nes tai, kokie pojūčiai kyla bendraujant su žirgu ir jojant, neįmanoma apsakyti. Tai reikia patirti. Ypatingai jei mylite gyvūnus.  

 

Atgal