Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Įdomiausi pažintiniai takai Lietuvoje

2020-07-26

Įdomiausi pažintiniai takai Lietuvoje

Lietuva tobula šalis norintiems keliauti pėsčiomis ar dviračiais. Turime daugybę pažintinių takų išsidėsčiusių per visą Lietuvos kraštą. Juk tikrai pabosta vaikščiotis miesto parkuose ar gatvėse. Norisi pabėgti, atitrūkti nuo šurmulio ir geriau pažinti savą kraštą. Pažintiniai takai patys įvairiausi - vieni jų tiesiog veda miško takeliais, kituose galima atrasti ir skulptūrų ir įrengtų vietų poilsiui. Pasivaikščiojimas pažintiniais takais puikus būdas vos per kelias valandas atsipalaiduoti. Štai įdomiausiu Lietuvos pažintinių takų sąrašas.  

Pažintiniai takai Vilniuje 

Net ir gyvenant mieste galima rasti pažintinių takų. Vilnius iš ties didelis miestas, kuriame gausu nuostabių gamtos kampelių. Susipažinkite su lankomiausiais ir įdomiausiais pažintiniais takais sostinėje. 

Sapieginės pažintinis takas 

Tai net 8 km pažintinis takas. Takas randasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje. Čia gausu aukštų kalvų, nuo kurių atsiveria tikrai nuostabūs vaizdais. Takas veda dviem skirtingais lankais. Vienu keliausite ir grožėsitės Šveicarijos erozijos raguvynų kraštovaizdžių, o kitas lankas veda Sapieginės kalvomis. Taku geriausia keliauti pėsčiomis, kadangi yra ir statesnių vietų, kurias įveikti padės laipteliai. Atrasite vietų ir poilsiui.  

Pūčkorių pažintinis takas 

Turbūt kiekvienas vilnietis yra girdėjęs apie Pūčkorių atodangą. Tai net 65 metrų aukščio atodanga nepaliekanti abejingų. Čia pat driekiasi 6 km pažintis Pūčkorių takas. Keliaudami juo išvysite Pūčkorių palivarko pastatus, pasimėgausite Vilnios slėnio grožiu. Nemaža tako dalis vingiuoja palei Vilnelės upę. Tad karštą vasaros dieną galėsite ir išsimaudyti. 

Ribiškių pažintinis takas  

Takas įrengtas Pavilnių regioniniame parke. Pėsčiųjų takas vos 3 km. Įdomiausia šiuo taku keliaujant pasigrožėti vaizdais iš aukštai. Tai kalvota ir išskirtinė vietovė. Puiki vieta norint pabėgti nuo miesto šurmulio ir bent porą valandų pabūti gamtoje.  

Pažintiniai takai aplink Vilnių  

Jurkiškio upelio pažintinis takas 

Aplink Vilnių ir Vilniaus mieste tikrai daug pažintinių takų. Vieni arčiau miesto, kiti pačiame mieste, o dar kiti gerokai nutolę nuo miesto. Štai aplink Molėtus, netoli Dubingių yra Jurkiškio upelio pažintinis takas. Beje, upelis kitaip dar vadinamas Melnyčėlės pavadinimu. Tai unikalus ir be galo įdomus Asvejos regioniniame parke esantis pažintinis takas. Pats upelis yra vos 1,2 km ilgio. Pats takas yra 1,5 km ilgio. Čia rasite informacinius stendus bei rodykles, todėl lengvai ir nesunkiai rasite visus objektus. Pačiame upelyje stūkso saugomas gamtos paveldo objektas - Jurkiškio akmuo, kuris apimtis net 5 metrai. Pats upelis itin vigiuotas, o jo šlaitai kai kur siekia net 18 metrų. Tad jis savotiškai primena kalnų upelį. Takas patiks nenorintiems eiti daugybę kilometrų, tačiau norintiems išvysti įspūdingus vaizdus.  

Mitologinis pažintinis takas 

Gerokai nuo Vilniaus nutolęs, tačiau vertas dėmesio Sirvėtos regioniniame parke esantis mitologinis pažintinis takas. Jos ilgis vos 1,3 km. Takas prasideda ties parko lankytojų centru. Būtinai užsukite, čia galėsite apžiūrėti ekspoziciją, o po to leistis į kelią. Keliaudami pažintiniu taku išvysite net 17 skulptūrų. Skulptūros - tai lietuvių dievybės ir mitologinės būtybės. Takas vingiuoja saugomoje teritorijoje, todėl čia galima susipažinti ir su kultūriniu paveldu. Na, o norintiems taku pavedžioti gali gidas, kuris papasakos ir parodys daug įdomių dalykų!  

Dūkštos pažintinis takas 

Neries regioniniame parke daug pažintinių takų, vienas įdomiausių ir turbūt sudėtingiausių - Dūkštos pažintinis takas, kurio ilgis net 5 km. O įveikti jį pėsčiomis užtruksite maždaug 3 valandas. Keliaudami šiuo pažintiniu taku turėsite išskirtinę galimybę pamatyti vienintelį Lietuvos kalnų upelį - Dūkštą. Tai itin srauni, akmenuota upė. Takas veda miškingomis vietovėmis, vingiuotais takeliais. Eidami šiuo taku pamatysite ir du piliakalnius - Bradeliškių bei Buivydų. O pasigrožėti nuostabiais vaizdais leis atodangos.  

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas 

Jei norite išvysti seniausius ąžuolus Lietuvoje, būtinai keliaukite pažinti Dūkštų ąžuolyno taku, kuris taip pat yra Neries regioniniame parke. Čia stūkso daugiau nei 200 metų skaičiuojantys ąžuolai. Keliaujant taku išvysite įvairių mitologinių būtybių skulptūras, itin retus, nykstančius gyvūnus ir augalus. Beje, skulptūrų visame take net 38!

 

Pažintiniame take atrasite ir paslaptingąjį Airėnų akmenį su ženklais. Kai kurie tiki, kad paaukojus kažką nedidelio akmeniui, galima sugalvoti ir jis išsipildys.Dažniausiai auka - gėlė, lapas ar moneta. Kas žino, gal būt jis tikrai pildo norus. Tiesa, šiuo metu pažintiniame take atliekami atnaujinimo darbai, atnaujinamas medinis takas, todėl kol kas rekomenduojama rinktis kitus Neries regioninio parko takus. O jei nebijote iššūkių miško takeliais, galite keliauti taku ir šiuo metu.  

Karmazinų pažintinis takas 

Tai dar vienas pažintinis takas Neries regioniniame parke. Jo ilgis siekia 7 km. Čia Jūsų laukia tikrai daug įdomių objektų ir pasakiški vaizdai. Take išvysite didžiausia visoje Vilniaus apskrityje pilkapyną, o Neris parko teritorijoje išsilieja į plačiausią vagą. Taip pat čia stūkso ir aukščiausias skardis, nuo kurio atsivers be galo gražūs vaizdai. Pažintiniame take įrengta ne viena vieta poilsiui ir piknikui. Net ir užklupus lietui bus kur pasislėpti - rasite ir pavėsinių.  

Vertas dėmesio Velniakampio skardis, kuris yra net 60 m aukštyje. Iš čia galima pamatyti Neries kilpas ir nuostabius miškus. Karmazinų pažintinis takas paliks Jums neišdildomą įspūdį.  

Pažintiniai takai aplink Kauną 

Arlaviškių pažintinis takas 

Arlaviškių pažintinis takas yra Kauno marių regioniniame parke. Pažintinis takas yra botaniniame draustinyje, čia auga itin reti augalai, vienas tokių - gauruotasis gvazdikas. Keliaujant pažintiniu taku atsiveria nuostabus slėnio vaizdas. Tie, kas domisi gamta ir retais gyvūnais bei paukščiais, tikrai apsidžiaugs išvydę jūrinį erely ar išgirdę nendrėse gyvenantį baublį. Pažintinis takas turtingas gamtos garsais ir kvapą gniaužiančiais vaizdais.  

Pažaislio pažintinis takas

Itin vaizdingas pažintinis takas įrengtas Petrašiūnų pusiasalyje, Kauno marių tvenkinio pakrantėje. Tako ilgis beveik 4 km. Jis yra Pažaislio architektūriniame draustinyje. Tako pradžia - Pažaislio vienuolynas. Takas veda mišku, tačiau beveik visur yra asfaltuotas. Tęsiasi iki Kauno jachtklubo. Nemaža tako dalins vingiuoja Kauno marių pakrante, todėl vaizdai Jus tikrai pakerės. O vaikams smagi pramoga - akmenėlių mėtymas į vandenį. Na, o pats Pažaislio vienuolynas be gali gražus ir turbūt gražiausias baroko stiliaus statinys visoje Šiaurės Rytų Europoje. Čia apsilankyti privalo kiekvienas kaunietis ir miesto svečias.  

Keliaujant Pažaislio pažintiniu tako atsiveria tikrai nuostabūs vaizdai, tai puiki vieta norintiems pasitikti saulę!  

Jiesios pažintinis takas 

Kauno mieste ir Kauno rajone yra Jiesios valstybinis kraštovaizdžio draustinis. Jame įrengtas 2 km ilgio pažintinis takas. Keliaujant juo atsiveria ne viena atodanga. Sustojus jose pasigrožėsite Jiesios upės vingiai, šlaitais ir augalais. Nors takas tęsiasi vos 2 km, tačiau kvapą užgniaužiančių vaizdų tikrai daug.  

Žiegždrių geologinis takas 

Neilgas, 1,6 km ilgio pažintinis takas, kurio pradžia Žiegždriai. Šis takas puikiai tiks norintiems praleisti laiką gamtoje, tačiau nepervargti einant ilgais takais. Take išvysite varvinių molių, konglomeratų atodangas, griovas. Tai itin patraukli vieta žmonės, kuriems įdomi geologija. Beje, keliaujant pažintiniu taku pamatysite ir šimtametę liepą, kurios storis 4,3 m.  

Pakalniškių pažintinis takas 

Tako pradžia - Pakalniškių piliakalnis. Toliau takas vingiuoja pagal Kauno marias. Jis veda link Pakalniškių įlankos, kur kažkada gyvavo Pakalniškių kaimas. Nors takas yra vos 3 km, teks juo grįžti atgal, tad nukeliausite iš viso 6 km. Tačiau vaizdai to verti, take yra ne viena atodanga.  

Pažintiniai takai aplink Šiaulius  

Mūšos tyrelio pažintinis takas 

Mūšos tyrelio takas gyvuoja vos 5 metus, tačiau jis jau įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Takas laikomas ilgiausiu medinių lentų taku vedančiu per pelkę. Jis siekia beveik 4 km ilgį. Pats takas dar ilgesnis, dabar jis žiedinis, tad keliauti juo tikrai bus įdomu. Mūšos tyrelio pažintinis takas yra Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje, visai netoli Žagarės. Vaizdai čia tikrai gražūs, tai unikali galimybė pažinti pelkes, jose augančią augmeniją. Tako pradžioje įrengta poilsiavietė, sūpynės vaikams.  

Juodlės pažintinis takas  

Juodlės pažintinis takas randasi Kelmės rajone, netoli nuo Šiaulių. Tai itin mėgstamas ir lankomas pažintinis takas. Įdomu tai, kad jis veda aplink ežerą, kuris buvo visiškai nusekęs, tačiau žmonės įdėjo daug pastangų, kad ežeras vėl turėtų pakankamai vandens. Iš viso keliaujant pažintiniu taku Jūsų laukia 12 stotelių. Pažinsite kraštovaizdį, pamatysite pelkes, retų rūšių augalus, gal būt sutiksite ir gyvūnų. Keliaujant pažintiniu taku rasite ir apžvalgos bokštelių, tiltą į ežerą, iš kurio įdomu stebėti paukščius. Tako ilgis beveik 5 km. 

Vainagių miško pažintinis takas 

Ne taip toli nuo Juodlės pažintinio tako driekiasi Vainagių miško pažintinis takas. Jo ilgis 4,5 km. Turbūt įdomiausia dalis pačioje tako pradžioje - Vainagių piliakalnis, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į Vainagių ežerą. Toliau nuo jo keliausite mediniu takeliu, atrasite ir apžvalgos bokštelį, iš kurio matoma bebrų buveinė. Na, o pasibaigus mediniam takui laukia vingiuoti miško takeliai. Keliaudami mišku išvysite žalią kilimą - minkštas, ryškiai žalias samanas, pasigrožėsite viržynais. Takas puikiai tinka keliaujantiems su vaikais. Kelionė juo tikrai neprailgs.  

Pažintiniai takai Kuršių nerijoje  

Raganų kalnas Juodkrantėje 

Turbūt vienas populiariausių takų Kuršių nerijoje – takas besidriekiantis ant raganų kalno. Keliaujant šiuo taku sutiksite daugybę mitinių būtybių skulptūrų - raganų, velnių ar net patį Liuciferį. Beje, kalnas skirstomas į dvi dalis - tamsiąja ir šviesiąją. Pirmojoje stūkso jau minėtos mistinės būtybės, o šviesiajame sutiksite lietuvių pasakų veikėjus. Jėgų keliauti šiuo taku prireiks, kadangi laukia kopimas į kalną. Tačiau pamatyti medines skulptūras stūksančias gamtoje tikrai verta ir įdomu. Tai itin mėgstama turistų vieta.  

Pažintinis takas Naglių gamtos rezervate 

Lankantis Kuršių nerijoje būtinai apsilankykite Naglių gamtos rezervate. Tai itin dažnai lankomas pažintinis takas. Jo ilgis vos 1 km. Dalis tako išklota medinėmis lentelėmis, kita dalis driekiasi smėliu. Ten reikės šiek tiek pastangų, kadangi takas kyla aukštyn. Tačiau pasiekus galutinį tikslą vaizdas atpirks visas pastangas kopiant smėliu. Nuo kalno išvysite Kuršių marias, o kitoje pusėje jūra. Atsivers nepakartojami vaizdai. Keliaujant taku matomos Mirusios kopos, kurios įprastai vadinamos pilkosiomis. Taip pat išvysite užpustytas buvusių kaimų vietas. Netoli tako įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat žinokite, kad taku pasivaikščiojimas yra mokamas. Ne sezono metu sumokėsite 2 eurus, o sezono 5 eurus. Tačiau vaizdai tikrai to verti. Mokestis įvestas siekiant sumažinti lankytojų srautus ir apsaugoti šią vietą. 

Parnidžio pažintinis takas 

Parnidžio takas prasideda nusileidus nuo saulės laikrodžio aikštelės. Tako ilgis beveik 2 km. Juo keliaudami pamatysite įvairių augalų, paukščių, vaikams itin patiks sveikatingumo takas. Tiek pradžioje, tiek pabaigoje yra ženklai. Pažintiniu taku keliaujant nepasimesti padės mediniai stulpeliai, kurie žymi taką. Na, o čia pat aplankysite ir Parnidžio kopą, pasigrožėsite nuostabiais vaizdais. Iš apžvalgos aikštelės matysite tiek Kuršių marias, tiek Baltijos jūrą. Vaizdas tobulas žiūrinti į bet kurią pusę.

Kiti Lietuvos pažintiniai takai  

Pažintinių takų visoje Lietuvoje tiek daug, kad visų aprašyti turbūt net ir neįmanoma, tačiau norime pasidalinti dar keliais pažintiniais takais. Jie taip pat verti Jūsų dėmesio. 

Šauklių riedulyno pažintinis takas 

Šauklių riedulynas ir pažintinis takas jame randasi Skuodo rajone. Ši vieta išskirtinė ir kiek neįprasta Lietuvos kraštovaizdžiui. Šauklių pažintinis takas prieš 5 metus buvo patekęs į Lietuvos pažintinių takų TOP 10-tuką.

Riedulynas primena tundrą. Take įrengtas apžvalgos bokštelis, rasite informacines rodykles, pažinsite augaliją bei gyvūniją. Beje, Šauklių riedulynas yra didžiausias riedulynas visoje Lietuvoje. Jis susformavo natūraliai, slenkant ledynams. Čia išvysite akmenis, kurių skersmuo siekia iki 3 metrų. Norėdami atsikvėpti galėsite tai padaryti poilsiavietėje, įrengtoje netoli tvenkinio. Na, o tvenkinyje galėsite ir atsigaivinti, čia puikiai sutvarkytas pliažas.  

Beje, riedulyno teritorijoje ganosi muflonai. Arčiau juos pamatyti galima įėjus į aptvarą per specialius laiptus.  

Pojūčių takas 

Pojūčių takas įrengtas Dobrovolėje, Panevėžio rajone. Jo ilgis vos pusė kilometro, tačiau įspūdžių bus tikrai daug. Take įrengtos įvairios stotelės su skirtingomis užduotimis. Išbandysite, koks vėjo stiprumas specialiose sūpynėse, pabandysite sukurti savo melodiją. Po to keliausite basomis ir pajausite skirtingus paviršius, išbandysite poilsį medinėje lovoje. O gamta apdovanos pačiais įvairiausiais garsais klausant gamtos garsų klausyklėje. Taip pat take įrengta laipynė, plūduriuojantis lieptas. Na, o atsikvėpsite įrengtoje poilsiavietėje, iš kurios galėsite pasigrožėti Nevėžio slėniu ir jo vaizdais. Beje, pasidarysite ir originalių nuotraukų. Čia paruoštas specialus rėmas, kurio fonas - slėnis.  

Pasivaikščiojimas pojūčiu taku tikrai nekasdieniškas. Čia ypač patinka vaikams! 

Jomantų miško pažintinis takas 

Telšių rajone, Surviluose driekiasi Jomantų miško takas. Takas pavadintas miško vardu. Jomantų miškas yra Varnių regioniniame parke. Keliaujant taku pamatysite Triliemenį ąžuolą, Jomantų ąžuolą, Jomantų akmenį, AklaežerįAklaežeris - nedidelis ežeras, kurio vandens lygis kiekvienais metais vis kitoks. Takas veda mišku, rasite informacinius stendus ir aikšteles poilsiui. Miške įrengti įvairūs atrakcionai ir paslaptys. Pats pažintinis takas netgi suskirstytas į tam tikras dalis: "Miško dievų buveinė", "Medžiofono aikštelė", "Kliūčių ruožas", "Sūpuoklių aikštelė", "Juodųjų paslapčių takas", "Inkilų alėja", "Zuikių mokyklėlė". Tad būtent pagal tematiką ir atrasite įvairius objektus.  

Lietuvoje iš viso yra daugiau nei 200 pažintinių takų ir takelių, net 30 apžvalgos bokštų. Susikurkite sau žemėlapį, pasižymėkite takus, kuriuos norite aplankyti. Tegul tai bus asmeninis Jūsų iššūkis ir siekis. Fiksuokite akimirkas, pažinkite Lietuvos gamtą ir pasigrožėkite mūsų nuostabiu kraštu!   

Atgal