Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Įdomiausi ir naudingiausi filmai vaikams

2020-10-26

Įdomiausi ir naudingiausi filmai vaikams

Laisvu laiku dauguma vaikų leidžia žiūrėdami animacinius filmukus ar filmus vaikams. Tačiau tam, kad net ir toks laisvalaikis būtų kokybiškas būtina padėti vaikams išsirinkti tinkamus filmus. Yra daugybė pamokančių filmų, kurie vaikui suteiks papildomos naudos. Sudarėme geriausių filmų vaikams sąrašą. Kiekvienas jų turi vaikui ne tik patiks, bet ir suteiks tam tikrų naudingų dalykų.  

Animaciniai filmai vaikams 

Turbūt geriausi filmai vaikams yra animaciniai. Juk animaciniai filmukai spalvingi, tokie kaip ir vaikų vaizduotė. Animacija leidžia sukurti pačius įvairius personažus ir nuspalvinti vaikų gyvenimą ryškiomis spalvomis. Štai įdomūs filmai vaikams, kuriuos verta pamatyti ir suaugusiems.  

Vajana“, 2016 

Tai nuostabaus grožio animacinis filmas apie mergaitę Vajaną. Daugybė jūrininkų apkeliavo Ramųjį vandenyną, to nori ir smalsi mergaitė Vajana. Taip nutinka, kad ji yra vienintelė galinti išgelbėti savo tautą. Vajana leidžiasi į kupiną nežinomybės kelionę vandenynu. Kelionėje jos laukia ne tik džiugios akimirkos, ji susitiks akis į akį ir su didžiausiais monstrais. Be to, keliaudama ji susipažins su pusdieviu Maui, kuris taps jos kelionės palydovu. Puikus filmukas apie draugystę, narsą ir drąsą. Animacinis filmas, kuris patiks ne tik vaikams.  

„Žaislų istorija 4“, 2019 

Pirmąsias šio filmo dalis Jūsų vaikai turbūt jau matė. Tai puiki istorija apie žaislus ir jų jausmus. Jei norite vaikus išmokyti saugoti savo žaisliukus, tai puikus pasirinkimas. 4-oje dalis Vudis sutinka senus draugus ir atranda naujus. Vienas tokių - šakutė Forkis. Vudis bando jį įtikinti, kad jis gali būti puikus žaislas ir nėra tik šiukšlė. Savotiška pamoka apie rūšiavimą ir plastiko perdirbimą. Na, o jei vaikai dar nematė pirmųjų dalių, pažiūrėkite ir jas. 

„Gandrų siuntų tarnyba“, 2016 

Kažkada vaikystėje juk ir mums sakydavo, kad vaikus atneša gandrai. Šis filmukas būtent apie juos. Kažkada vaikučius nešė gandrai, tačiau jie nusprendė užsiimti kita veikla - pristatinėti prekes. Tačiau jauniausias šios įmonės gandras netyčia iš naujo paleidžia vaikų gamybos mašiną ir sukuria nuostabią mažylę, kurią turi pristatyti jos tėveliams. Viską reikia daryti skubiai, kol to nesužinojo vyresnieji gandrai. Kartu su savo drauge Tulpe jis leidžiasi į kelionę siekdamas saugiai pristatyti mažylę.  

„Liūtas karalius“, 1994 

Tai animacinis filmas, kuris ištirpdys kiekvieno širdį. Nuostabi istorija apie mažą liūtuką, kuris manydamas, kad jo tėvas mirė, iškeliauja ir atsisako savo sosto. Liūtukas Simba atranda draugus - graužiką Timoną ir Afrikos tapyrą Pumbą. Jie tampa geriausi draugai. Simba užauga ir netikėtai sutinka savo vaikystės draugę Nalą. Ji įkalbą jau suaugusį liūtą sugrįžti į gimtinę. Filmukas gavęs net 2 „Oskarus“ už geriausią garso takelį.  

„Kaip prisijaukinti slibiną“, 2010 

Dar vienas filmukas, kuris tikrai vertas dėmesio. Tai vaikų širdis užkariavęs slibinas ir berniukas Žagsulys. Žagsulys galingo vikingo sūnus, tačiau vietoje to, kad mokytųsi nukauti slibinus, jis su jais susidraugauja. Išėjęs į slibinų medžioklę jis randa sužeistą slibiną, kuriam nusprendžia padėti ir slapčia parsiveda jį namo. Vaikas susidraugauja su slibinu ir ima domėtis jo rūšimi. Pasirodo šios rūšies slibinas net neturi dantų, todėl Žagsulys uždeda slibinui vardą Bedantis. Taip prasideda jų draugystė ir nuotykiai. Filmukas turi dar ne vieną dalį, kurioje laukia narsūs jų nuotykiai.  

Pamokantys filmai vaikams 

Naujausi filmai vaikams dažnai minimi, kaip darantys blogą įtaką, kadangi juose daugiau smurto. Tačiau tai galima būtų priskirti tik tam tikriems animaciniams filmukams, bet tikrai ne visiems vaikiškiems filmams. Norime pasidalinti TOP filmais vaikams, kurie tikrai pamokantys ir padeda ugdyti vaiko vertybes.  

Koko“, 2017 

Tai filmukas pelnęs net kelis „Oskarus“. Linksmas, vaikiškas, bet tuo pačiu ir pamokantis. Ypatingai daug dėmesio čia skiriama Mirusiųjų dienai, kuri ypatingai minima Meksikoje. Ta dieną didžiausias dėmesys skiriamas šeimai ir mirusiems artimiesiems bei giminėms. Istorijoje pasakojama apie jauną berniuką Koko, kuris nuo vaikystės svajoja tapti garsiu muzikantu. Tačiau jo šeimoje apie muziką draudžiama net kalbėti. Ir žinoma, jaunuolis tikrai nepaklauso savo šeimos ir bando patekti į talentų vakarą. Tačiau netikėtai jis atsiduria pomirtiniame pasaulyje, kur sutinka mirusius šeimos narius. Filmuke puikiai atskleidžiama, kad šeima yra visa ko pagrindas ir prireikus visuomet sulauksi pagalbos.  

„Aukštyn“, 2009 

Šis filmukas sužavėjo visą pasaulį. Jame pasakojama apie senolį ir mažą berniuką skautą. Taip nutinka, kad kartu jie leidžiasi į kelionę skraidančiu namu. Šiame animaciniame filme paliečiamos tokios temos, kaip draugystė, senatvė, vienišumas, netektis, namai. Tai filmukas, kurį vertėtų pažiūrėti kartu su visa šeima. Ypatingai jei jo dar nematėte. Spalvingas, kupinas nuotykių ir nuoširdumo. 

„Gerumo stebuklas“, 2017 

Tai ypatingas filmas, kurį reikėtų parodyti kiekvienam vaikui, ypatingai kiek vyresniems. Filme pasakojama apie berniuką Ogį, kuris nuo gimimo yra kitoks. Jo veidas deformuotas ir ne vienus metus vaikas praleido ligoninėse, mokėsi namuose. Tačiau atėjo metas eiti į mokyklą. Filme stipriai paliečiama patyčių tema, parodoma, kaip jaučiasi toks vaikas, kaip jaučiasi jo šeima, ką išgyvena. Vaikai sunkiai supranta, kodėl yra negerai juoktis, tyčiotis, tačiau ypatingas berniukas Ogis vis tik užsitarnauja pagarbą ir įrodo, kad jo širdis didelė. Tai filmas, kuris net ir suaugusius privers susimąstyti, o kai kuriuos nubraukti net ašarą. 

„Balerina“, 2016 

Animaciniame filme pasakojama apie mergaitę Felisę, kuri užaugo vaikų namuose, tačiau turi didelę svajonę - tapti balerina. Ir žinoma, jos niekas nuo šios svajonės neatkalbės. Felisė nukeliauja į Paryžių, sunkiai dirba ir tuo pačiu bando pasiekti savo svajonės. Ten ji keliauja su geriausiu draugu Viktoru, kuris taip pat turi svajonių. Abu vaikai Paryžiuje išsiskiria. Felisę priglaudžia geraširdė moteris, baleto mokyklos valytoja, kuri pasirodo kažkada buvo garsi balerina. Tarp Felisės ir šios moters užsimezga šilti, mamos ir dukros jausmai. Ir nors merginos laukia daugybė iššūkių, tenka susidurti su turtuolių patyčiomis, jai pavyksta pasiekti tai, ko taip troško ir dar daugiau.  

Mokomieji filmai vaikams 

Lietuviški filmai vaikams dažniausiai mokomieji. Vieni populiariausių kuriami Animuotukas TV komandos. Jų youtube kanale galima rasti ne vieną filmuką, kuris moko vaikučius švaros, saiko naudojantis technologijomis ir kitų naudingų dalykų. Be to, jie yra sukūrę nuostabių pasakų, kurios jau tapusios klasika. Filmukai orientuoti į ikimokyklinio ir pradinio mokslo amžiaus vaikus.  

Daug mokomųjų filmuką vaikams galima rasti ir kitame youtube kanale - Lietuviški filmukai vaikams. Čia rasite ne tik lietuvių kūrėjų filmukus. Tai filmukai iš viso pasaulio, tačiau įgarsinti lietuviškai. Kai kurie tiks ir vyresniems vaikams, kadangi galima rasti net ir tokių, kuriuose pasakojama apie rūkymo žalą, globalinį atšilimą ar kitas aktualias, rimtas temas. Taip pat čia galima rasti ne tik animacinius mokomuosius filmukus, bet ir įvairius bandymus, kuriuos gali atlikti visa šeima kartu. 

Negalia.lt puslapyje galima rasti specialius mokomuosius filmukus, kuriuose pasakojama apie negalias. Tačiau viskas pateikiama gražiai, įdomiai, per tam tikras istorijas, Filmukai geriau suprantami kiek vyresniems vaikams. Tačiau pažiūrėti galima ir su mažaisiais, pasiaiškinant, kad yra ir žmonių, turinčių tam tikrų negalių. 

Filmai apie draugystę vaikams 

Draugystė labai svarbus dalykas net ir patiems mažiausiems. Tad apie ją vaikams reikėtų kalbėti jau nuo mažens. Aiškinti, kas yra draugas, kad draugai vienas kitam padeda. Filmai vaikams apie draugystę gali padėti vaikui atskleisti, kas yra svarbiausia.  

„Jonukas“, 2018 

Ar pamenate mažąjį Mikę Pūkuotuką? Mikė kartu su Tigru, Nulėpausiu Asilu, Paršeliu turėjo draugą Jonuką. Jonukas buvo mažas berniukas, su kuriuo jie kratu vaikščiojo po Šimtamylią girią. Dabar Jonukas jau suaugęs, patiriantis įtampą darbe ir mažai laiko skiriantis savo šeimai. Todėl Mikė Pūkuotukas su draugais nusprendžia keliauti ir padėti savo draugui, priminti jam vaikystę. Tai nuotaikingas ir be galo gražus filmas visai šeimai.  

Didžiapėdžio vaikis 2“, 2020 

Multikino filmai vaikams šiemet pristato naują dalį apie Didžiapėdį ir jo šeimą. Tai graži istorija apie neįprastą šeimą, Didžiapėdis, jo sūnus ir žmona kartu su draugais gyvūnais leidžiasi gelbėti Aliaskos gamtos draustinio, kurį ištiko bėda. Tikra draugystė ir bendrai sutelktos jėgos daro tikrus stebuklus.  

„Sniego vaikis“, 2019 

Nuostabaus grožio filmukas apie Sniego žmogaus mažylį, kuris pabėgo iš slaptos mokslinės laboratorijos. Mažylis pasislepia dangoraižyje, kuriame sutinka mergaitę Yi. Mergaitė nusprendžia kartu su draugais padėti grįžti mažajam sniego žmogučiui grįžti į gimtuosius namus Himalajuose. Beje, kelionės metu vaikai sužino, kad mažasis jų draugas geba daryti tikrus stebuklus. Filmuke skamba graži muzika, daug dėmesio skirta vizualiniams efektams.  

„Ledynmetis“, 2002 

„Ledynmetis“ vienas tų filmukų vaikams, kuris tikrai priverčia juoktis. Tai pasakojimas apie draugus, kurie iš tiesų labai skirtingi, tačiau vienas be kito vis tiek neišsiverčia. Vienas pagrindinių herojų - mamutas Manfredas, kuris globoja juokingą tinginį Sidą. Su jais kartu keliauja ir tigras Diegas. Pirmoje filmo dalyje trys draugai randa žmogaus kūdikį, kurį nutaria grąžinti jo tėvams. Laukia ilga, kupina netikėtumų ir draugystės išbandymų kelionė. Kitose filmo dalyse prisijungia nauji herojai, kurie taip pat įsilieja į šią draugų kompaniją.  

„Ateivis“, 1982 

Filmas sukurtas dar 1982 metais, pačio Steveno Spielbergo. Filmo istorija gana paprasta – berniukas Eliotas kartą savo kieme sutinka ateivį iš kitos planetos. Ateivį persekioja JAV saugumo agentūra. Šioje vaiko ir ateivio istorijoje gvildenamos tokios temos, kaip draugystė, šeima, gebėjimas priimti kitokį. Nors filmas ir senovinis, o efektai ne tokie įspūdingi, kaip šiais laikais, tačiau tikrai vertas dėmesio.  

Filmai vaikams apie gyvūnus  

Filmai vaikams apie gyvūnus labai naudingi. Juose atskleidžiami skirtingi, linksmi gyvūnų charakteriai, parodoma kokia žavi žmonių ir gyvūnų draugystė. O kuriam vaikui nepatinka žaismingi šunys ar mieli kačiukai?  

„Bethovenas“, 1992 

Turbūt pažįstama situacija, kai vaikai įkalba tėvus auginti šunį ar kitą augintinį. Būtent tokia istorija pasakojama tikrai visiems gerai žinomame filme „Bethovenas“. Smagiausia filme tai, kad tai ne mažas šuniukas, o didelis senbernaras, kuris namuose įneš tikrą chaosą. Tačiau tuo pačiu atskleidžiama, kiek džiaugsmo atneša gyvūnas šeimai, koks jis tampa brangus net ir su visomis savo išdaigomis.  

Gepardas, vardu Duma“, 2005 

Tai ypatinga istorija apie berniuko ir itin mielo gepardo draugystę. Berniukas Ksenas randa mažą, pasiklydusį gepardą. Vaikas rūpinasi gyvūnų, jį augina ir po to nusprendžia išleisti į laisvę. Tačiau tai padaryti sudėtinga, kadangi Pietų Afrikoje daug žmonių, kurie tikrai nelinki gyvūnams geriausio, o tikisi iš jų pasipelnyti. Filme be galo gražūs vaizdai, tikra draugystė ir mieliausi gepardai. Beje, tam pačiam Dumos vaidmeniui buvo filmuojami net 6 skirtingi gepardai 

„Liūtas karalius“, 2019 

Jei pamenate animacinį filmuką „Liūtas karalius“, Jums ir Jūsų vaikams tikrai patiks kompiuteriu sukurta ir naujam gyvenimui prikelta istorija apie mažąjį liūtuką Simbą. Naujai atgimęs filmas tikrai įspūdingas ir kerintis, jame skamba nuostabi muzika, o vaizdai gniaužia kvapą.  

Flika“, 2010 

Tikra miesto paauglė Kerė išsiunčiama į rančą Vajominge. Žinoma, mergina galvoja, kad tai bus tikra katastrofa. Vis tik ji atranda naują draugą - laukinį mustangą Fliką. Šis nepakartojamo grožio mustangas tiesiog pakeri merginą ir tuo pačiu ši draugystė padeda jai geriau suprasti savo tėvą. Mergina pamilsta kaimo gyvenimą. 

„Mažylis“, 1995 

Filme pasakojama apie mielą, mažą paršelį vardu mažylis. Jį vienoje mugėje laimėjo ūkininkas. Paršelis ūkyje puikiai pritampa ir atranda naujų draugų. Jį auklėti, mokyti imasi aviganė. Todėl ir mažasis paršelis užsinori būti aviganiu. Ūkininkas pastebi, kaip Mažylis stengiasi ir nusprendžia dalyvauti su juo aviganių konkurse. Deja, jis susiduria su taisyklėmis, kurios leidžia dalyvauti tik šunims.  

Filmai visai šeimai  

Ne visi animaciniai filmai sudomina ir suaugusius, bet tikrai yra nemažai filmų vaikams, kurie puikiai tinka visai šeimai. Štai TOP 5 filmai, kuriuos būtina pamatyti visai šeimai.  

„Išvirkščias pasaulis“, 2015 

Pasakojimas apie mergaitę Railę. Nuo gimimo ją veda pagrindiniai jausmai - Laimė, Baimė, Liūdesys, Pyktis, Pasišlykštėjimas. Railės tėvai nusprendžia persikelti į naują vietą, tačiau Railė ten gerai nesijaučia, ilgisi savo senųjų draugų. Tuomet jos jausmai sutrinka. Laimė visais būdais stengiasi pasiekti to, kad Railė jaustųsi gerai, tačiau Liūdesys, Baimė, Pyktis vis labiau apima mergaitę. Tai be galo nuostabus filmukas pavaizduojantis, kas darosi vaiko galvoje. Filmukas padeda lavinti vaizduotę bei suvokti savo jausmus.  

„Vienas namuose“, 1990 

Turbūt kultinis filmas vaikams ir visai šeimai, kurį žiūrėti niekaip neatsibosta. Dažniausiai šį filmą atsimename prieš Kalėdas, kadangi ir istorija būtent apie jas. Didelė šeima ruošiasi kelionei, tačiau mažiausias jos narys Kevinas jaučiasi nemėgstamas ir engiamas. Taip nutinka, kad netyčia tėvai jį pamiršta ir per Kalėdas jis lieka vienas namuose. Atrodo viskas puiku, vaikas džiaugiasi galėdamas veikti ką tik panorėjęs, tačiau viskas pasikeičia, kai į namus įsibrauti pamėgina vagys. Tačiau Kevinas gudrus vaikas ir paspendžia daugybę spąstų. Laukia daugybė komiškų situacijų, kurios juokingos net ir žiūrinti dešimtą kartą.  

„Batuotas katinas Pūkis“, 2011 

Be galo nuotaikingas pasakojimas apie batuotą katiną Pūkį. Ne, jis ne toks, apie kokį pasakojama klasikinėje pasakoje. Čia katinas tikras nuotykių ieškotojas, kuris priverstas bėgti dėl kažkada padarytų nusikaltimų. Netikėtai jis sutinka savo vaikystės draugą kiaušinį Kliunkį bei susipažįsta su tirka vaigše Kite. Visi kartu jie nori pavogti stebuklingas pupas iš pačių baisiausių nusikaltėlių. Ir jiems tai pavyksta, pasinaudoję pupomis bendražygiai patenka į aukso kiaušinių pasaulį, kuriame pilna turtų. Tačiau viskas ne taip, kaip atrodo. Pasirodo, kad vaikystės draugas kiaušinis Kliunkis Pūkį apgavo ir nusprendė atkeršyti. Animacinis filmas be galo smagus, jame skamba linksma, lotyniška muzika. Filmas tikrai patiks visai šeimai.  

Hačiko. Šuns istorija“, 2009 

Tai nuostabi ir graudinanti istorija apie nuostabią draugystę tarp profesoriau Parkerio Wilsono ir jo šuns Hačiko. Jis priglaudžia šį šunį, o šuo jam atsidėkoja ištikimybe ir nuoširdžia draugyste. Hačikas savo šeimininką kasdien palydi į traukinių stotį, iš kurios jis vyksta į darbą. O grįžęs visuomet sutinka jo laukiantį šunį. Tačiau vieną dieną Hačikas nesulaukia savo šeimininko. Profesorius mirė. Nors šeima nusprendžia išsikelti iš namų, Hačikas lieka laukti savo šeimininko. Šuo kasdien tuo pačiu laiku laukia stotyje. Ir tai užtrunka dešimtmetį, kol Hačikas pasensta ir pats miršta. Nors filmas ir priverčia išspausti ašarą, tačiau jį pamatyti tikrai būtina.  

„Mažasis princas“, 2015 

Dauguma dar vaikystėje skaitėme knygą, kurioje pasakojama istorija apie Mažąjį Princą. Ši istorija perkelta ir į ekranus. Animaciniame filme pasakojama apie mažą mergaitę, kurią mama auklėja griežtai. Mergaitė turi sudėliotą dienotvarkę ir jokio laiko vaikiškoms pramogoms. Tačiau vieną dieną jos dienotvarkė susijaukia dėl pagyvenusio kaimyno. Jis papasakoja mergaitei istoriją apie tai, kaip kažkada sudužus jo lėktuvui dykumoje, jis sutiko berniuką - princą. Vieną dieną kaimynas pakliūva į ligoninę. Mergaitė nuliūsta, kadangi labai svajoja ir pati pakliūti pas princą. Vis dėlto jos svajonė išsipildo ir ji leidžiasi į kelionę, kurioje laukia daugybė nuotykių ir pažintis su Mažuoju Princu.  

Filmai vaikams rodomi online, kino teatruose, youtube kanale ar per įvairius mokamas filmų programėles. Tereikia išsirinkti tuos filmus, kurie tinkamiausi Jūsų vaikui ir kurių gal būt dar nematėte. Žiūrint filmus su mažesniais vaikais labai naudinga pasikalbėti, kaip jie supranta istoriją, kas istorijoje yra blogai, o kas gerai. Stenkitės, kad vaikai suprastų tai, kas pasakojama. Taip ugdysite jį, padėsite suprasti jam dar nesuprantamus dalykus. Svarbiausia, kad vaikas ne tik žiūrėtų filmukus ar filmus vaikams, bet ir gautų naudos iš jų.  

Atgal