Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Ekstremalios vandens pramogos

2023-08-25

Ekstremalios vandens pramogos

Vanduo ir pramogos vandenyje visada traukė žmonės. Vandens pramogų pasirinkimas toks platus, kad atrasti savo mėgstamą pramogą gali kiekvienas. Vis tik pastaruoju metu populiariausiomis išlieka aktyvios pramogos vandenyje, o ypač ekstremalios vandens pramogos. Ekstremalios vandens pramogos Lietuvoje taip pat pasižymi savo įvairove - nuo plaukimo vandens motociklu iki ekstremaliausių Flyboard vandens skrydžių. Nors daugeliui atrodo, kad ekstremalios vandens pramogos skirtos tik pažengusiems, tačiau jas išbandyti gali ir pradedantieji. Šiame straipsnyje papasakosime kokios ekstremalios vandens pramogos Lietuvoje populiariausios ir kur galima jas išbandyti.  

Plaukimas vandens motociklu 

Plaukimas vandens motociklu – itin pašėlusi šiltųjų metų laikų pramoga. Šią pramogą gali išbandyti kiekvienas, nes plaukiant vandens motociklu galima kontroliuoti plaukimo greitį. Plaukti vandens motociklu galima įvairiuose vandens telkiniuose – tiek ežeruose, tiek jūroje. Plaukimas vandens motociklu yra puiki galimybė pasimėgauti greičiu, adrenalino antplūdžiu, trumpu pabėgimu nuo rutinos. Ši pramoga tinkama ir pavieniams ekstremalių pojūčių mėgėjams, ir šeimos ar draugų pramogai. Plaukimas vandens motociklu Lietuvoje – tai vandens pramogos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose miestuose.  

Skriekite galingu vandens motociklu Kauno mariose. Čia galėsite ne tik smagiai išbandyti vandens motociklo galimybes, bet ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Norisi praskrosti bangas ir praskrieti nesibaigiančiais toliais? Tuomet Jums patiks plaukimas vandens motociklu Baltijos jūroje. Čia galėsite skrieti bangomis galingu vandens motociklu, išvystančiu net iki 80 km/h greitį. Na, o tikriems ekstremalams rekomenduojame išbandyti sportinį vandens motociklą. Drąsos išbandymui Elektrėnų arba Kauno mariose bus paruoštas 300 AG vandens motociklas „Seadoo RXP-X RS“, galintis išvystyti net 125 km/h greitį.  

Svarbu paminėti, kad prieš kiekvieną plaukimą instruktoriai apmokys ir papasakos visas instrukcijas dėl saugaus plaukimo vandens motociklu. Taip pat plauksite su vandens liemenėmis, todėl saugus pasiplaukiojimas užtikrintas. Leiskitės į greičio, vandens purslų ir nepamirštamų potyrių laiką. 

Vandens batutai 

Vandens batutai – vis labiau populiarėjanti pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Vandens batutai yra žaisminga ir ekstremali vandens pramoga, skirta praleisti laiką su šeima, draugais ar net vieniems. Net patys mažiausi gali saugiai mėgautis šios pramogos džiaugsmu. Vandens batutai taip pat suteikia puikią progą išmėginti įvairius triukus – nuo paprastų šuolių iki sudėtingų saltų. Jums teks įveikti ne vieną kliūtį, o jos neįveikus greitai atsidursite vandenyje.  

Ar jau teko išbandyti bene populiariausią vandens batutų parkų tinklą WaterInn? Jei dar ne, būtinai ten apsilankykite. Batutų parkai įsikūrę populiariuose ir patogiai pasiekiamuose Lietuvos vandens telkiniuose. Ši pramoga tiks tiek adrenalino mėgėjams, tiek mėgstantiems iššūkius vandenyje. Dar viena puiki vieta vandens batutų pramogoms - „JumpOut“, kuris įsikūręs nuostabiame Birštono kurorte. Čia Jūsų lauks pakilos, laipteliai, įkalnės, čiuožyklos. Atrakciono kliūčių ruožas susideda iš skirtingo sudėtingumo figūrų: lengvąsias įveikti galės net mažieji pramogautojai, o sudėtingesnėse kliūtyse teks pasistengti ir suaugusiems sportininkams. Na, o kai būsite pajūryje, nepraleiskite progos pasilinksminti „Jump park Palanga“. Parkas įsikūręs nepaprasto grožio vandens telkinyje, apsuptas pušyno, ir esantis vos kelis šimtus metrų nuo Baltijos jūros. Visos figūros parke sujungtos į vientisą trasą, tad galima rinktis skirtingus maršrutus. Čiuožti į vandenį, pralįsti pro tunelį, užlipti į bokštą, skrieti  su virve ar šokti ant milžiniškos pagalvės ir į orą išmesti draugą. Šiame batutų parke net 70 pripučiamų skirtingo dydžio, formų bei sudėtingumo figūrų, kliūčių, batutų, pagalvių ir takelių ant vandens. Šis vandens batutų parkas tikras iššūkis net ekstremalumo asams. 

Plaukimas vandenlente 

Vandenlenčių sportas – tai pramoga, kuri apima ne tik vandenlentes, bet ir banglentes, vandens slides, irklentes ir kitas priemones. Vandenlenčių sportą mėgsta tiek ekstremalumo fanai, tiek ramesnio gyvenimo būdo mėgėjai. Vandenlenčių sportas – tai daug daugiau nei tik skriejimas bangomis, tai gyvenimo būdas, leidžiantis išsiskirti iš minios, mėgautis vandens galybe ir kartu lavinti savo fizinę ir dvasinę sveikatą. Žinoma, šis sportas reikalauja iš ankstinio pasiruošimo, reikia išmokti stovėti ant lentos, judėti įvairiomis kryptimis bei įveikti kliūtis.  

WakeInn Vilnius“ – vandenlenčių parkas, įsikūręs „Vilnius GrandResort“ teritorijoje, Vilniaus rajone. Šiame parke yra įrengtos 3 trasos pažengusiems ir naujokams. Čia profesionalūs instruktoriai supažindins su saugumo taisyklėmis ir plaukimo principais, suteiks visą reikiamą įrangą. Tad greitai išmoksite visų subtilybių ir galėsite mėgautis nuostabia vandens pramoga.  

Galbūt ieškote itin ekstremalios pramogos Klaipėdoje? Išbandykite elektrines vandenlentes. Su elektrine vandenlente galėsite skrieti vandens paviršiumi stovint – be virvių, lynų ar saugos diržų. Skriedami vandeniu Jūs pažadinsite dar nepatirtas emocijas ir sukelsite tikrą adrenalino audrą. Tai neužmirštami išbandymai ir nuotykiai ant vandens ekstremalių pojūčių mėgėjams. Vandenlentė gali išvystyti iki 45 km/val. greitį. Ši pramoga tinkama tiek pirmą kartą stovėsiantiems ant šios vandenlentės, tiek patyrusiems plaukikams. 

Na, o jei vis tik norisi ramesnio pasiplaukiojimo, bet dar neatrastų įspūdžių - išbandykite naktinį turą irklentėmis. Tai puiki galimybė pamatyti miestą iš kitos perspektyvos ir atsipalaiduoti gamtos apsuptyje stebint stulbinantį povandeninį pasaulį. Sutemus plaukiama irklentėmis, prie kurių pritvirtintos specialios LED šviesos, leidžiančios matyti, kas yra po vandeniu. Tad plaukdami vandens keliais pamatysite ne tik stulbinantį naktinį miesto veidą, bet ir atrasite įspūdingą povandeninį pasaulį.

Kaitavimas

Kaitavimas – dar vienas ekstremalus sportas, kuris labai greitai išpopuliarėjo ir vis dar populiarėja Lietuvoje. Nors daugeliui atrodo, kad kaitavimas yra itin sudėtinga bei pavojinga sporto šaka, iš tiesų taip nėra. Kaitavimas nereikalauja išskirtinės fizinės ištvermės ar pasiruošimo, tad net ekstremalaus sporto naujokai gali puikiai praleisti laiką vėjo bei vandens purslų apsupty. Pagrindiniai įrankiai, reikalingi norint užsiimti šiuo sportu, yra jėgos aitvarai. Būtent jais pagaunamas vėjas ir yra pagrindinė varomoji jėga, leidžianti netrukdomai judėti vandens paviršiumi ir atlikti įspūdingus triukus. „BoardSports“ – viena didžiausių sporto šakų ant lentos įrangos ir aksesuarų distribucijos kompanija Baltijos šalyse. Čia rasite didelį  jėgos aitvarų ir jų aksesuarų pasirinkimą.  

Kadangi kaitavimas jėgos aitvarais vis tik yra laikomas ekstremaliu sportu, naujai juo susidomėję asmenys pirmiausia turėtų išmokti pažaboti aitvarus. Taigi, jei pirmiausia norite susipažinti su kaitavimu ir jo išmokti, rekomenduojame apsilankyti Šiauliuose esančioje kaitavimo mokykloje, kur Jus išmokys visų kaitavimo pagrindų. Jėgos aitvaro valdymo pamoką veda sertifikuoti IKO (International KiteboardingOrganization) instruktoriai, jėgos aitvarų sportu užsiimantys daugiau kaip 10 metų. Pamokų metu supažindinama su palankiomis vėjo kryptimis ir jų stiprumu, vėjo langu, taip pat paaiškinama, kaip pasirinkti saugią kaitavimo vietą bei nustatyti pavojus. Pamokose mokysitės saugaus ir taisyklingo jėgos aitvaro paruošimo bei valdymo. Praktikuositės kaip pakelti, pilotuoti ir nuleisti mokyklinį jėgos aitvarą padedant instruktoriui. Taip pat puiki kaitavimo mokykla yra ir Palangoje - „SeaParadiseSurfSportsCenter“, kuri priklauso tarptautinei vandens sporto organizacijai VDWS (International AssociationofinstructorsandschoolsinWatersports) ir atstovauja garsiems vandens sporto prekių ženklams.Pramokus kaitavimo subtilybių, galima ir savarankiškai skrosti bangas tiek jūroje, tiek ežeruose.

Flyboard 

Ar teko girdėti apie ekstremalią vandens pramogą Flyboard? Flyboard tai vandens pramoga, kuri leidžia žmogui išskristi virš vandens paviršiaus, pakilti laisvai, tarsi paukščiui. Šia skraidykle galima nerti į vandenį ir iškilti į 10 metrų aukštį. Tereikia įsispirti į specialią įrenginio avalynę, ant kurios padų pritvirtinti galingi vandens pūstuvai. Pūstuvus vandeniu maitina vandens motociklo variklis – būtent ši srovė sukelia reaktyvinį srautą ir kelia žmogų į orą. Flyboard yra ne tik įdomi ir adrenalino kupina vandens pramoga, bet ir puikus būdas išbandyti savo ribas ir išmokti valdyti naują technologiją.  

Vilniaus rajone Elektrėnų mariose šią pramogą galite išbandyti „Šlapios marios“. Čia profesionalūs instruktoriai praves instruktažą apie įrenginį ir jo valdymo principą bei suteiks visą įrangą. Jums teliks mėgautis dar neatrastais pojūčiais. Norite papramogauti su draugais? Jokių problemų, instruktoriai gali apmokyti iki 5 asmenų grupę ir visi drauge išmėginsite naują pramogą. Jūsų kompanijos lauks greitis, bangos, laisvės pojūtis, adrenalinas ir puikios emocijos, kurių neįmanoma pamiršti. Šios neįprastos vandens pramogos Kaune galite išbandyti „Vandens fanatai“. Jie įsikūrę Kauno jachtklube. Čia Jūsų lauks 20 minučių trukmės skrydis vandens skraidykle (su pasiruošimu) ir visos reikalingos priemonės: šalmas, liemenė, hidrokostiumas.  

Taigi, kiekvienas aštrių pomėgių mėgėjas gali atrasti sau tinkančią ir daugiausiai emocijų keliančią vandens pramogą. Tereikia leistis į nuotykius ir naujas patirtis.  

Atgal