Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Eglės sanatorija: holistinis požiūris, populiariausi pasiūlymai bei atsakymai ką veikti atvykus į kurortą

2019-05-20

Eglės sanatorija: holistinis požiūris, populiariausi pasiūlymai bei atsakymai ką veikti atvykus į kurortą

Nuolat girdime, kad sveikata – brangiausias mūsų turtas, jog privalome ja rūpintis, tausoti, saugoti save, kol rimtai nesunegalavome ir kol, regis, mažytė problema netapo visą užgožiančia kasdienybe, kurios suvaldyti patiems jau nebepavyksta. Tačiau kiek gi iš mūsų galėtume nuoširdžiai atsakyti, kad ne tik suvokiame sveikatos tausojimo ir gerinimo svarbą, bet ir reguliariai ja rūpinamės, mankštinamės, įsiklausome į savo kūno, proto, emocijų siunčiamus signalus, kurie tarsi rėkte rėkia, jog jau pats laikas sustoti, atsigręžti į save ir sutelkti dėmesį į sveikatą.

Holistinis požiūris į žmogų

Eglės sanatorijoje“ remiamasi holistiniu požiūriu į žmogų, gilinamasi į kliento visumą – kūną, protą, emocijas ir elgesį, o ne tik į ligos simptomus. Orientuojantis į šiuos aspektus, ieškoma negalavimo priežasties. Tai gali būti netinkamas gyvenimo būdas, įpročiai, stresas, nemiga, o galbūt viskas kartu sudėjus...

Nors holizmo principas nėra naujas, žinomas jau kelis šimtmečius, tačiau šio žodžio reikšmė aiški tikrai ne visiems. Holizmo sąvoka (gr. holos – visas) pradėta vartoti gana neseniai – 1926 metais. Tačiau dar Hipokrato manyta, kad žmogaus kūno struktūra, funkcijos, protas ir dvasia – nedalomi, o ligos ir negalavimai atsiranda tada, kai pažeidžiamas kūno vientisumas. Taigi, holistinis požiūris sukoncentruotas į kūną, psichiką ir aplinką. Manoma, jog liga – individualus procesas, kuris vyksta kiekviename organizme skirtingai ir todėl reikalauja individualiai pritaikyto gydymo.

Holistinė medicina – kompleksinio gydymo koncepcija, kuri remiasi tuo, kad ligos atveju serga visas žmogaus organizmas, o ne tik kai kurie, atskiri jo organai. Būtent šis principas, kaip jau buvo minėta, yra „Eglės sanatorijos“ gydymo pagrindas, čia suvokiama, jog žmogus yra daugiau nei atskira jo dalių suma, o susirgimas tai ne vien simptomas, kuris veikia atskiro organo veiklą, o visą organizmą, įskaitant mūsų nuotaiką, jausmus, elgesį.

Kurorto ypatumai

Norint iš tiesų pasveikti, pailsėti ir sustiprėti neužtenka vienos ar kelių procedūrų po intensyvios darbo dienos ar dar tik jai prasidedant, todėl vietoj sveikatinimosi triukšmingame mieste, rekomenduojama rinktis ramybės oazę – Druskininkų arba Birštono kurortą.

Apie sveikatinimosi kurorte ir mieste skirtumus dažnai nė nesusimąstome... Mums atrodo, jog nėra didelio skirtumo, kur keliauti į masažą, kur apsilankyti haloterapijos procedūroje ir panašiai. Pasirodo, skirtumas didžiulis! Gydymasis dideliuose miestuose sukelia pernelyg daug rūpesčių, žmogus negali tinkamai atsipalaiduoti. Nuolat skubančiame mieste išvengti streso ir įtampos išties sudėtinga. Vos tik nubudęs namuose žmogus turi galvoti apie tai, ką valgyti, kaip nuvažiuoti, kiek laiko truks procedūra, kaip po jos grįžti į namus ar į darbą ir pan. Klientas paprasčiausiai, nė pats to gerai nesuvokdamas, apkrauna save bereikalingomis mintimis ir taip trukdo sau pasinerti į sveikatinimosi malonumus.

Sanatorijoje gydymosi procesas vyksta visai kitaip. Čia galima visapusiškai atsipalaiduoti ir, patikėjus savo sveikatą į patyrusių specialistų rankas, išmesti visus rūpesčius iš galvos, įkvėpti gaivaus, tyro oro gurkšnį gamos apsuptyje, mėgautis sugrįžtančiomis jėgomis ir gera nuotaika!

Taip pat atvykus į Druskininkus ar Birštoną, nereikėtų užsidaryti sanatorijoje ir daugiau nieko neveikti. Laisvu laiku, keliaukite apžiūrėti miesto, lankytinų vietų, renginių, kurių šiuose kurortuose tikrai apstu. Tad prieš vykdami atostogauti, peržiūrėkite visų artėjančių renginių kalendorių, sudarykite lankytinų vietų, kurias norite pamatyti, sąrašą ir keliaukite kupini puikių emocijų!

Kokie renginiai vyksta Druskininkuose rasite jų miesto svetainėje. Tas pats galioja ir besilankantiems Birštono kurorte.

Geros savijautos paslaptis

Klientai dažnai klausia, kokia paslaptis sveiko ir laimingo gyvenimo? Atsakymas daugiau nei paprastas! Labai svarbu suprasti – rimtas sveikatis pablogėjimas nėra tai, kas užklumpa netikėtai. Jei laiku atsižvelgiame į organizmo siunčiamus pavojaus signalus ir sąmoningai jų neignoruojame, tuomet susidoroti su negalavimais yra kur kas paprasčiau.

Kasdieniniame gyvenimetereikia atsižvelgti į tris pagrindinius dalykus: atsakomybę, saiką ir sąmoningumą, kitaip tariant, suvokimą... Žmogus, visų pirma, turi jausti atsakomybę prieš save, savo kūną ir prieš savo artimuosius. Sergantis asmuo neretai tampa našta savo šeimai. Dažniausiai taip nutinka todėl, jog prieš susirgdamas jis ne itin rūpinosi sveikata, buvo neatsakingas, neįsiklausė į savo kūno siunčiamus signalus. Ne ką mažiau svarbūs yra saikas ir suvokimas.

Jau senų senovėje buvo žinoma, kad energija, kurią kūnas paima, gali tinkamai cirkuliuoti tik tuomet, kai jos organizme yra tiek, kiek būtina – ne daugiau. Jeigu mes energijos suvartojame daugiau nei išeikvojame – susergame. Pavyzdžiui, suvalgome per daug – priaugame svorio. Ir vis dėl saiko stokos. Na, o suvokimas yra, ko gero, svarbiausias, nes individas privalo suvokti tiek atsakomybės, tiek saiko svarbą.

Populiariausi „Eglės sanatorijos“ pasiūlymai

Savaitgalis „Eglės sanatorijoje“ yra, ko gero, geriausias sprendimas kur praleisti savaitės galą. Tyras oras, pušynai ir sielą glostanti ramybė... Natūralaus gydymo procedūros ir nerūpestingos akimirkos be jokių rūpesčių... Visa tai laukia atvykusiųjų į „Eglės sanatoriją“ pasilepinti ir skirti laiko sau. Gyvenimas ir vėl mielas!

Įsigiję šį pasiūlymą gausite gydytojo konsultaciją, net 12 gydomųjų procedūrų, pilną maitinimą, apgyvendinimą dviems paroms, 2 apsilankymus baseinų ir pirčių komplekse. 12 gydomųjų procedūrų programą sudaro: kineziterapija, gydomoji vonia, gydomasis purvas bei masažas, haloterapija, inhaliacija, audiovizualinė relaksacija, aromaterapija ir deguonies-vaistažolių arbatų kokteilis.

Na, o ieškantiems tinkamiausios dovanos, siūlome „Eglės sanatorijos“ dovanų čekį. Čia galite pasirinkti norimą sumą, nuo 30 iki 1000 eurų. Dovanos gavėjas galės atsiskaityti už visas „Eglės sanatorijos“ ir jos sveikatingumo komplekso „Eglė+“ paslaugas Birštone arba Druskininkuose. Atsižvelgiant į pasirinktą dovanų čekio kainą, klientui bus pasiūlytas platus paslaugų spektras – nuo dienos gydomųjų programų ar vakaro baseinų ir pirčių komplekse iki kelias savaites trunkančių programų su įvairiomis gydymo procedūromis ar egzotiniais masažais.

Apgyvendinimas

„Eglės sanatorija“ pristato 3 komforto lygius nakvynei: economy, standart ir comfort kambarius.

Economy – tai komforto lygis, žymintis visiems pažįstamą, klasikinę „Eglės sanatoriją“. Pasirinkę Economy lygio apgyvendinimą, sanatorijos svečiai didžiąją dalį procedūrų (gydyklą), valgyklą ir mineralinio vandens biuvetę pasieks lauko takais.

Vienviečiame kambaryje klientas ras 140 cm pločio lovą, balkoną, dušą ir tualetą. Taip pat papildomą įrangą: televizorių, telefoną, plaukų džiovintuvą, virdulį, indus, internetą (Wi-Fi), rankšluosčius bei mineralinį vandenį.

Dvivietis kambarys Jus pasitiks su 160 cm pločio lova, balkonu, dušu ir tualetu. Taip pat rasite visus prieš tai minėtus papildomus reikmenis patogiai viešnagei.

Atvykstant dviese, yra galimybė pasirinkti kambarį su dviem atskiromis lovomis. Tuomet kambaryje rasite 2 atskiras 90 cm pločio lovas ir visą tai kas jau buvo minėta prieš tai.

„Eglės sanatorija“ šeimas pasitinka su 24 kv. m. kambariu, kur rasite 160 cm pločio lovą tėveliams ir išskleidžiamą sofą-lovą vaikams, taip pat balkoną, dušą ir tualetą. Be jau prieš tai minėtų reikmenų, šis kambarys dar turi seifą bei šaldytuvą.

Economy klasė turi ir savo Liuksą. Tai dviejų kambarių numeris, kuriame yra miegamasis su 160 cm pločio lova ir svetainė su išskleidžiama sofa-lova, balkonu, dušu ir tualetu. Taip pat šiame numeryje rasite net 2 televizorius su kabeline televizija.

Standard – tai komforto lygis, kurį būtų galima pavadinti „aukso viduriu“. Pasirinkę šį komforto lygį „Eglės sanatorijos“ svečiai apsistos atnaujintuose kambariuose, turės galimybę komfortiškai, dėvint chalatą ir nebijant blogo oro, pasiekti didžiąją dalį procedūrų (gydyklą) bei mineralinio vandens biuvetę.

Vienvietis kambarys turi 120 cm pločio lovą, balkoną, dušą ir tualetą, taip pat chalatą, šlepetes, rankšluosčius, seifą, nemokama Wi-Fi, televizorių su kabeline, telefoną, plaukų džiovintuvą, šaldytuvą, virdulį, indus ir mineralinį vandenį.

MINI dvivietis kambarys turi 150 cm pločio lovą ir visą tai, kas jau minėta prieš tai vienviečiame kambaryje. Dvivietis kambarys nuo MINI skiriasi tuo, kad šio lova yra 160 cm pločio bei yra kondicionierius.

Na, o šeimyninis dvivietis kambarys yra 24 kv. m. numeris su 160 cm pločio lova, išskleidžiama sofa-lova bei su visais būtiniausiais reikmenimis ir įranga.

Standart lygio Liukso klasės numeris, turi du kambarius: miegamąjį ir svetainę. Miegamajame yra 160 cm pločio lova, o svetainėje sofa-lova.

Comfort – tai aukščiausias komforto lygis, skirtas svečiams, norintiems išskirtinių apgyvendinimo sąlygų. Pasirinkę Comfort lygį „Eglės sanatorijos“ svečiai galės lankytis procedūrose dėvėdami chalatą, taip pat neišeidami į lauką pasieks mineralinio vandens biuvetę, valgyklą bei kitas, įvairias sanatorijos siūlomas pramogas.

Vienvietis kambarys turi patogią viengulę lovą, televizorių, telefoną, elektrinį virdulį, indus, seifą, šaldytuvą, rankšluosčius, chalatą ir nemokamą bevielį internetą.

Dvivietis kambarys turi dvi atskiras lovas, kurias galima sujungti, balkoną, dušą ir tualetą. Na, o Liukso klasės numeris, vėlgi turi du kambarius: miegamąjį su itin plačia dvigule lova ir svetainę su sofa-lova. Šiame Liukse patogiai gali apsistoti šeima iki 4 asmenų.

Lankytinos vietos Druskininkuose

Druskininkai ypatingas miestas, vadinamas sveikatos šaltinių kurortu, tačiau be sveikatinimosi procedūrų čia galima pamatyti tikrai įdomių dalykų! Kokių?

A.Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas. Vieno geriausių Dzūkijos skulptorių sodyboje esantys medžio drožiniai ir kompozicijos – tai tik dalis autoriaus kūrybos per 30 metų. Kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose išdėstyta A. Česnulio drožinių ekspozicija. Nuo malūno Ratnyčėlės upelio link driekiasi unikali Rūpintojėlių siena. Palei pakrantę eksponuojama kompozicija ŽMOGAUS IR MEDŽIO GYVENIMAS. Visi Antano Česnulio darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Įėjimo kaina suaugusiam 4 eur, moksleiviams, studentams, pensininkams – 2 eur.

Druskininkų miesto muziejus. Muziejuje įrengta vienintelė mieste nuosekli kurorto istorijos ekspozicija, sukaupta vertinga Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga, vyksta daug renginių, koncertų, susitikimų, konferencijų.

M.K. Čiurlionio memorialinis muziejus. Čia aplankysite tris namelius, kurių metu pirmajame pamatysite Čiurlionio biografijos faktus nuotraukose, t. y. menininko įėjimą į profesionalią kūrybą. Antrajame – sutelkta daugiausia autentiškos jo šeimos medžiagos, o trečiajame – jo darbų ekspozicija. Suaugusiems kaina 2 eur, o 50 % nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, būtinosios tarnybos kariams, senjorams.

Šakočių muziejus. Šakočio gaminimo procesą galima pažinti „Romnesos" teritorijoje veikiančiame muziejuje. Jame sukaupti ne tik šio gaminio kepimo įrankiai, tačiau ir daugybė eksponatų, susijusių su šakočio gamyba.

Gydyklų parkas. Čia tinkamiausia vieta po procedūrų Gydykloje ateiti su mineralinio vandens gertuve rankoje ir gurkšnoti, kaip gydytojas patarė, iš lėto vaikštinėjant ar sėdint. Parką puošia XX a. vidurio skulptūros: Nemuno pakrantėje - „Poilsis" (J. Kėdainis), „Prie šaltinio" (A. Dimšlys), „Ratnyčėlė" (B. Vyšniauskas). Parko viršutinėje dalyje, ties V. Kudirkos g. pradžia - paminklas M. K. Čiurlioniui (V. Vildžiūnas).

Dzūkijos nacionalinis parkas. Jį sudaro Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas ir Dzūkijos nacionalinis parkas, kuriame saugomos natūralios Dainavos girios ekosistemos – tai vienas iš trylikos Europos PAN parkų.

Poilsio parkas. Teritorija nuo Meilės salos iki dabartinio Vandens parko visų laikų žemėlapiuose buvo vadinama Poilsio parku. Saulėta, pušynais apaugusi Nemuno pakrantė nuo seno buvo skirta poilsiui ir pasivaikščiojimams.

Druskininkų muzikinis fontanas. Galite arba pasigrožėti, arba net patys užsisakyti norimą melodiją! Užsakymo kaina 2,9 eur.

Tačiau tai, tik maža dalis to, ką galima pamatyti šiame kurorte... Tad kviečiame atvykti ir pamatyti viską!

Lankytinos vietos Birštone

Birštonas labai gražus ir ramus miestelis, turintis nemažai lankytinų vietų, kurias būtina pamatyti visems kurorto svečiams.

Vytauto kalnas. Atvykę į Birštoną būtinai įkopkite į Vytauto kalną. Įveikę laiptais 40 m aukščio šlaitą galėsite atsikvėpti puikiai sutvarkytoje aikštelėje. Nuo jos atsiveria nuostabi panorama į Birštono miestelį ir Nemuno vingį. Vaizdas gražus visais metų laikais, todėl lipimas į Vytauto kalną tapo Birštono svečių ritualu. Be to, tai mėgstamiausia ir asmenukių mėgėjų, ir dailininkų vieta visame kurorte.

Birštono kurhauzas. Birštono kurhauzas yra vienas iš nedaugelio išlikusių tokio tipo pastatų Lietuvoje, 2006 m. įrašytas į architektūros paveldo objektų sąrašą.

Škėvorių atodanga. Škėvonių atodanga yra viena žinomiausių kvartero amžiaus uolienų atodangų Nemuno slėnio šlaituose. Ji įtraukta ir į vertingiausių Šiaurės Vakarų Europoje geologinių objektų sąrašą.

Žvėrinčiaus miškas. Prieš daugiau nei penkis šimtus metų Žvėrinčiaus miške pramogaudami medžiojo Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovai. Šiandien jame besilankantys poilsiautojai mėgaujasi ramybe, sportuoja. Miške įrengtas žiedinis 12 km ilgio asfaltuotas pėsčiųjų ir dviračių takas, poilsiavietės ir treniruoklių aikštelės.

Kurorto centrinis parkas. Birštono centrinis parkas įkurtas 25 ha miške neiškirtus nė vieno medžio. Jį pamėgo ir sporto entuziastai, ir ieškantys ramybės. Čia rasite įrangą daugybei sporto rūšių – nuo krepšinio, kūno treniruoklių iki pasagų mėtymo. Labiausiai lankytojus stebina mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, sukuriantis jūrinį klimatą 50-80 m spinduliu aplink save.

Nemuno krantinė. XX a. septintajame dešimtmetyje krantinė įrengta siekiant apsaugoti kurortą nuo potvynių, tačiau ilgainiui ji tapo svarbiausia Birštono promenada. 2 km Nemuno pakrante vedantis pėsčiųjų ir dviračių takas jungia Vytauto kalną ir Birštono centrinį parką. Krantinėje įrengti suolai poilsiui ir pasimėgavimui tyla, žvelgiant į upės tėkmę. Vienas iš jų pavadintas Svajonių suoleliu. Turistai pusiau rimtai sako, kad pasivaikščiojimas ir poilsis Nemuno pakrantėje atgaivina geriau nei kelios sanatorinės procedūros.

Sakralinis muziejus. Buvusios klebonijos pastate įrengtas Sakralinis muziejus kasmet sulaukia vis daugiau piligrimų ir pavienių lankytojų. Ar dėl puikios meno vertybių ekspozicijos, ar dėl nuoširdaus dėmesio kievienam lankytojui pabuvojusieji čia vizitą pavadino „tikru poilsiu sielai ir minčių atgaiva“. Legendinis lietuvių poetas Justinas Marcinkevičius pareiškė, kad šis muziejus skirtas meilei.

„Birutės vila“ mineralinio vandens paviljonas. Jame galima rasti mineralinio vandens baseiną, fontaną, vandens garinimo sieną. Sveikatingumo namuose visi norintys gali kvėpuoti sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru, ilsėtis, atgauti jėgas, mankštintis, daryti jogos pratimus, gurkšnoti vaistažolių arbatą. Paviljonas – ne komercinis objektas, tad įėjimas į jį yra nemokamas.

„Druskupis“ mineralinio vandens garinimo statinys. Tai vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo statinys „Druskupis“, kur galima mėgautis ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru. Kurorto gyventojai ir atvykstantys poilsiautojai turi galimybę išbandyti inhaliacijas po atviru dangumi, stiprinti sveikatą, grūdinti organizmą šviesos terapija.

Kneipo sodas. Čia rasite procedūrų rankoms ir kojoms. Rankoms – Kneipo kava. Kaip atlikti procedūrą: įkvėpimo ir iškvėpimo metu, į akmeninę vonelę pirmiausia reikia merkti dešinę, vėliau – kairę ranką ir laikyti 30–40 s arba kol pajausite stiprų šaltį. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti rytais ir kartoti ne dažniau kaip kas dvi valandas. Nauda: procedūros metu yra sušaldomas rankose esantis kapiliarinis kraujas, kuris, patekęs į bendrą kraujotaką, aktyvina imuninius procesus. Kojoms – refleksoterapinis takas arba gandro žingsniu. Pirmojo tikslas – vaikščioti basomis įvairių paviršių takais 3–30 min. Pradėti rekomenduojama nuo žalios spalvos ploto ir eiti prieš laikrodžio rodyklę, o pabaigoje pavaikščioti ant pušų kankorėžių paviršiaus. Procedūrą rekomenduojama atlikti ryte ir vakare. Nauda: vaikštant basomis įvairiais paviršiais, pėdose spaudžiami esantys aktyvūs taškai, kurie tiesiogiai siejasi su kūne esančiais organais. Antrojo tikslas - baseinėlyje, įbridus iki kelių, vaikščioti pakaitomis, aukštai keliant kojas lyg gandrui, nuo 30–60 s arba kol pajausite stiprų šaltį. Procedūrą rekomenduojama atlikti antroje dienos pusėje. Nauda: temperatūrų bei vandens, oro pasikeitimas pagerina, aktyvina imuninės sistemos darbą, limfotaką, veninę kraujotaką.

Mineraliniai vandenys. 1382 m. pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas Birštono vardas. Kryžiuočių ordino žvalgai didžiajam magistrui pranešė, kad ties Nemunu aptiko „sodybą prie sūraus vandens“. Šiais, poveikį sveikatai turinčiais vandenimis, miestelis pritraukdavo žmonių gerokai anksčiau nei buvo oficialiai įkurtas Birštono kurortas. Birštono regione mineralinio vandens yra kambro, triaso, kreidos ir kvartero uolienų sluoksniuose. Kurorte yra 13 eksploatacinių gręžinių, kurių vanduo priskiriamas dviem vandens kategorijoms - be specifinių komponentų (natrio chloridinis) ir bromo. Tad būtinai apsilankykite ir paragaukite!

Ir tai dar ne viskas, ką galima pamatyti Birštone! Tad kviečiame atvykti ir įsitikinsite patys!

Taigi rūpintis, tausoti save ir savo sveikatą būtina kasdien! Kelią į sveikesnį rytojų pradėkite jau dabar nuo meilės sau, kokybiško poilsio, teigiamų minčių ir šypsenos veide, o „Eglės sanatorija“ jau laukia Jūsų!

 

Atgal