Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Edukacinė veikla šeimoms: etnokosmologijos muziejaus pasiūlymai

2019-07-04

Edukacinė veikla šeimoms: etnokosmologijos muziejaus pasiūlymai

Prasidėjusi vasara, ilgesnės dienos bei vaikų vasaros atostogos, daugelį tėvelių nejučia verčia susimąstyti apie atžalų laisvalaikį. Juk taip norisi, kad mažieji šeimos numylėtiniai laiką leistų prasmingai, įdomiai ir nuolat tobulėtų. Ne paslaptis, jog didelė dalis tėvų pasiduoda lengviausiam būdui užimti savo vaikus – animaciniai filmai televizijos ekrane, kompiuteriniai žaidimai, išmanusis telefonas, planšetė…

Tačiau dabar, praleisti laisvalaikį naudingai yra kur kas lengviau nei galima pagalvoti. Įvairiuose Lietuvos kampeliuose vyksta įdomios veiklos, veikia muziejai ir kitos įstaigos, kurios kviečia šeimas ne tik prasmingai praleisti kelias laisvas valandas, bet ir išmokti naujų dalykų, kurie vėliau pravers mokykloje.

Etnokosmologijos muziejus

Viena iš tokių vietų, kuri kviečia šeimas, ir ne tik, įdomiai praleisti laiką – etnokosmologijos muziejus.

Čia vyksta net keletas skirtingų ekskursijų: ryšiai su kosminiu pasauliu, pakilimas į apžvalgos aikštelę, ekskursija po lauko ekspoziciją.

Ryšiai su kosminiu pasauliu tai dieninė ekskursija, vykstanti šviesiu paros metu. Jos trukmė 1-1,5 val. Dieninės programos metu per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Etnokosmologijos muziejaus ekspozicija yra nuolat pildoma, o įstaigos ekskursijos vadovai padės geriau pajausti vietos unikalumą, ryšių su kosminiu pasauliu įvairovę.

Salėje per didelį ekraną demonstruojamos skaidrės arba video programos. Čia galima pamatyti aukštos kokybės, pačių įvairiausių Visatos vaizdų, nuo išryškinančių mūsų planetos unikalumą, iki tolimiausių galaktikų. Iš ten dviem keliais kylama į apžvalgos aikštelę 30 metrų aukštyje. Šioje vietoje atsiveria įspūdingas vaizdas: matomi 6 ežerai, Labanoro girios panorama. Po ekskursijos galima pasivaikščioti po muziejaus lauko ekspoziciją, pasigrožėti muziejaus gėlynais, aplankyti kalendorinį akmenų ratą.

 

Pakilimas į apžvalgos aikštelę yra kiek paprastesnė ekskursija, kurios metu lankytojai pakyla į aikštelę, nuo kurios atsiveria puikia Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama. Ekskursijos metu Jus lydės ekskursijos vadovas, kuris pristatys apylinkes ir pagrindinius matomus objektus. Atvykę lankytojai galės iš paukščio skrydžio apžiūrėti kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos Saulė“.

Paskutinioji ekskursija – lauko ekspozicija. Šios ekskursijos metu muziejaus lankytojai keliauja į kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos Saulė“. Tai vienintelė megalitinio tipo kalendorinė akmenų struktūra Lietuvoje, kurios skersmuo 30 metrų. Saulės spinduliai nurodo pasaulio šalis, lygiadienius ir saulėgrįžas. Šalia yra dviejų metrų dydžio kaltinis Saulės laikrodis ir planetų modeliai.

Ekskursijos po Etnokosmologijos muziejų metu pristatoma mūsų žvaigždės samprata lietuvių tautos etnokultūroje, nagrinėjamos mokslininkų žinios, fizinės charakteristikos, atstumai, Saulės teikiama nauda ir pavojai. Aptariamas Saulės sistemos formavimasis ir jos ateitis, palyginimas su naujai atrastomis žvaigždžių sistemomis ir egzoplanetomis. Ši ekskursija vyksta lauke, todėl ypatingai tinkama šeimoms, mokyklinukams ir tiems, kuriems patinka laiką leisti gamtoje.

Tokias edukacines ekskursijas organizuoja ne tik Etnokosmologijos muziejus, bet ir daugelis kitų šalies muziejų, todėl verta pasidomėti ir su šeima apsilankyti. Tokiu būdu kuriamas glaudus šeimos ryšys, lavinamas mažųjų protas ir gerinamos žinios, kurios rugsėjo 1-ąją tikrai pravers, grįžus į mokyklą.

 

Atgal