Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

14 būdų, kaip įdomiai praleisti kalėdines dienas

2015-12-16

14 būdų, kaip įdomiai praleisti kalėdines dienas

Didžiausioms metų šventėms dažniausiai ruošiamės gan ilgai, laukiame su nekantrumu ir spurdėjimu širdy... Na kada gi?.. Kada dovanos, draugai, šeima, egluuutė, kvapnūs kepiniai ir šilti apkabinimai?.. Kadaaa? O ima ir ateina. Visai nejučia. Ir tada viskas įvyksta taip greitai, kaip vienos akies mirktelėjimas...

Tačiau šiais metais laiko – maaarios. O gal pusnys? (laikom kumščius) Visos 4 dienos lėtam šventiniam neskubėjimui ir džiaugsmui. O jas galima praleisti tikrai smagiai– ne vien prie šventinio stalo, bet ir kūrybingai, džiaugiantis buvimu kartu su artimaisiais ir galimybe bent kartą per metus niekur neskubėti.

Taigi, keletas užsiėmimų, kurie paįvairins šventines dienas.

1. Čiuožimas ant ledo

Pakankamai sena kalėdinė tradicija, tačiau kartais tiesiog pamirštama... Nesvarbu, kaip gerai mokate čiuožti ar išvis nemokate, svarbiausia – nusiteikimas. Visų pirma tai smagus pajudėjimas su daug juoko, antra – visiškai žiemiška pramoga, nuteikianti šventiškai. O jei dar užsidėsite kalėdinę nykštuko kepurę, sugrįšite į tikras vaikystės Kalėdas...

2. Pasivaikščiojimas

Nesvarbu, kur, svarbiausia – su kuo. Pajudėti smagu ir šventiškai pasipuošusiame mieste – kai niekur nereikia skubėti, galima pamatyti daug daugiau detalių, įsižiūrėti į šventiškus žmonių veidus, aplankyti miesto Kalėdų Eglutę, o gal... pažaisti gauduką? Gera pasivaikščioti ir gamtoje – ypač, kai yra sniego! Sniegu padengtame miške jausitės tarsi pasakoje... O ir pašūkauti niekas nedraudžia – gal Kalėdų Senelis išgirs Jūsų norą?

3. Kalėdinės pasakos

Kalėdos visuomet asocijuojasi su stebuklais. O kur, jei ne pasakose jų knibždėte knibžda! Prisiminkite „gyvą“ pasakojimą ir paskaitykite pasakas garsiai. Jei nedrąsu, galite pasiskirstyti vaidmenimis – bus daug linksmiau ir drąsiau. Pasakų taip pat galima ir klausytis – puiki proga bent trumpam išjungti televizorių ir vaizdus pabandyti kurti pasitelkiant savo fantaziją.

4. Kalėdiniai renginiai

Šventiniu laikotarpiu vyksta tikrai nemažai koncertų, pasirodymų ir kitų kultūrinių renginių, kuriuose galima apsilankyti kartu su visa šeima. Čia visi susirenka nusiteikę šventiškai ir pakylėtai – juk šventės! – tad pasikrausite geros energijos, o tuo pačiu ir pasigėrėsite garsais, vaizdais bei praplėsite meno akiratį.

5. Žiemiškos pramogos lauke

Jei stebuklas įvyks ir iškris sniegas, Jūs tiesiog privalote pasidžiaugti žiemiškais džiaugsmais – pastatyti sniego senį, pačiuožinėti su rogutėmis ar slidėmis. Juk lietuviškos žiemos vis trumpėja ir šiltėja – galbūt šiais metais tai bus vienintelė proga tai padaryti. Na, ir juk visi žinome, kad geras sniego gniūžčių mūšis nuteikia velnioniškai puikiai, o sniege rankomis „išmojuoti“ angelai įkvepia magijos.

6. Žaidimai

Kartais tingisi pradėti žaisti... ypač sočiai pavalgius... Tačiau visuomet verta! Visų pirma dėl to, kad tai daryti tiesiog linksma. O geriausias dalykas yra tai, kad žaisdami su artimaisiais, dar geriau vieni kitus pažįstate, jei seniai matėtės – greičiau suartėjate, o jei buvo kokių nesklandumų, jie žaidimo metu pasimiršta. Galite rinktis komandinius žaidimus – pvz., šaradas, stalo žaidimus ar kortas. Taip pat visuomet linksma žaisti itin paprastą, bet daug juoko sukeliantį žaidimą „Kas aš esu?“ (kai ant kaktos priklijuojamas lapelis su vardu, gyvūnu ar daiktu, kurį reiki atspėti).

7. Pagalba kitiems

Padėti kitiems gera visus metus, tačiau būtent šventės skirtos dalintis šiluma, džiaugsmu ir gėriu. Jūs nebūtinai turite aukoti pinigus ar dovanoti daiktus. Skirdami savo laiką ir dėmesį jau dovanosite labai daug. Tai gali būti elementari pagalba suruošiant vakarienę (sriubos dalinimą) sunkiau gyvenantiems ar pagalba išvežiojant akcijų metu surinktas dovanas vaikams. Papildomų rankų tikrai daug kur trūksta.

8. Kalėdinės dainos

Lietuviai garsėja dainingumu, tačiau per šventes namuose dainuoti kalėdines dainas, kaip tai rodoma daugelyje holivudinių kalėdinių filmų, nėra labai įprastas dalykas. Tačiau juk tradicijos šiaip neatsiranda – jas reikia pradėti! Kad būtų drąsiau, galima išsinuomoti karaokę su žinomiausiomis kalėdinėmis dainom ir dainuoti ne po vieną, o keliese – juoko ir geros nuotaikos tikrai netrūks. O jei yra mokančių groti gitara, geresnio akompanimento net negalima įsivaizduoti!

9. Filmai

Visi kartais mėgstame jaukiai susirangyti po antklode ir pažiūrėti gerą filmą. Skirtumas tas, kad šventiniu laikotarpiu tai galite padaryti su tais artimaisiais, kuriuos galbūt matote rečiau nei norėtųsi. Na, ir niekur nereikia skubėti – nei anksti keltis, nei baigti darbus ar skubėti į parduotuvę... Tiesiog galima mėgautis vaizdais, drauge pasijuokti ir pabūti kartu.

10. Kalėdinė fotosesija

Nebūtina daryti milijono asmenukių ar versti šeimą pozuoti prie eglutės. Tačiau linksma fotosesija, pvz., su kalėdinėmis nykštukų kepuraitėmis, kepant kalėdinius sausainius ar išvyniojant dovanas, tikrai nuteiks smagiai ir bus jaukus prisiminimas.

11. Kelionė

Kai tiek daug laisvų dienų, galima susiplanuoti ir kelionę. Daugelis per šventines dienas ir taip keliauja – aplankyti gimines ir draugus, tad galima susidaryti maršrutą, kuris bus ilgesnis, bet ir įdomesnis. Pvz., važiuodami aplankyti artimųjų, galite sustoti prie kiekvieno nedidelio miestelio Kalėdų Eglutės ir nusifotografuoti – bus puiki pramoga ir gražus prisiminimas. O jei pavyksta susiplanuoti kelionę su visa šeima, galite keliauti ir toliau – juk svarbiausia, kad esate kartu.

12. Kalėdinis vakarėlis

Kai laisvų dienų daug, galima ne tik pabūti su šeima, bet ir spėti pasiausti su draugais! Suorganizuokite kalėdinį vakarėlį – su žybsinčiomis lempelėmis, skanėstais ir muzika – tai bus proga apsikeisti dovanėlėmis ir tiesiog pabūti visiems kartu. Jei norite dar daugiau veiksmo, galite vakarėliui sugalvoti temą – kad visi ateitų pasipuošę, pvz., miško gyvūnėliais ar Holivudo žvaigždėmis.

13. Kalėdinis vaizdo įrašas

Susitikus su brangiausiais žmonėmis, norisi ilgam užfiksuoti akimirkas, pokalbius, nuotaikas, juoką, šypsenas... viską! Žinoma, tai išlieka mūsų širdyse, tačiau turėti vaizdinį prisiminimą taip pat labai gera. Tam netgi nereikia kažkokių ypatingų priemonių – juk išmanieji telefonai kuo puikiausiai filmuoja! Galite tiesiog karts nuo karto įjungti kamerą ir pafilmuoti buitį – kaip brolis susikaupęs lupa apelsiną arba kaip mama preciziškai renkasi kalėdinį garderobą, o tėtis gal tuo metu truputėlį... snustelėjo? Visus šiuos šeimyniškai jaukius momentus vėliau galite sulipdyti į jaukų filmuką, kuris džiugins net ir po 10 metų.

14. Buvimas

Leiskite sau tiesiog būti – nepriekaištaudami, kad nieko ypatingo neveikiate ar nedarote kažko naudingo. Tiesiog būkite – pajuskite įsimintinas akimirkas šimtu procentų. Tai gali būti tiesiog gėrėjimasis tamsoje šviečiančia eglute, žiūrėjimas pro langą į krentančias snaiges ar bene pats geriausias dalykas pasaulyje – jaukus glaustymasis su artimiausiais žmonėmis po šilta antklode...

Atgal