Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Verslo dovanos: kuo šiemet nustebinsite verslo partnerius ir darbuotojus?

2018-01-12

Verslo dovanos: kuo šiemet nustebinsite verslo partnerius ir darbuotojus?

Verslo dovanos padeda puoselėti dalykinius santykius ir užmegzti glaudesnius ryšius. Svarbiausia čia – ne dovanos vertė, bet idėja, ja perteikiamas dėmesys ir nuoširdumas. Net ir maža dovanėlė gali nutiesti naujus partnerystės tiltus.

O ar žinote, kada reikėtų pasveikinti verslo partnerius? Verslo dovanos dovanojamos pasirašius bendradarbiavimo sutartis, švenčiant boso dieną, sveikinant su gimtadieniu ar vardadieniu, per didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius. Tad kokias dovanas kolegoms, verslo partneriams ar darbuotojams padėti po eglute?

Verslo dovanos su Jūsų įmonės atributika: papildoma reklama jums

Išgirdus žodį „verslo dovana“, daugelio sąmonėje išnyra dailus paauksuotas parkeris. Tačiau tarp verslo dovanų yra pačių įvairiausių kitokių daiktų – tai užrašų knygutės ir darbo kalendoriai, puodeliai, bokalai,  įvairūs suvenyrai – nuo raktų pakabukų iki gaublių, ir t. t.

Dovanojant daiktus, ant jų galima išgraviruoti savo įmonės logotipą, parašyti sveikinimą ar linkėjimą ir taip vienu šūviu nušauti du zuikius. Pavyzdžiui, gausiai lankomame ofise kabantis kalendorius gali tapti papildoma Jūsų verslo reklama.

 

Tinkama dovana – įspūdžiai

Dovanojamais pinigais lengvai nustebinsite darbuotojus – tokias tendencijas rodo įvairios apklausos. Tačiau teks gerai pagalvoti apie premijų sistemą: darbuotojų atlyginimai įmonėse skiriasi iki kelių kartų, todėl nedidelė premija vienus pradžiugins, kitiems sukels kritiškus šypsnius. Nuo didesnių nei 100 eurų dovanų teks susimokėti ir mokesčius.

Tačiau kad ir kaip piniginės premijos motyvuotų darbuotojus, verslo partneriams pinigai vokelyje visiškai netiks. Visai kas kita – dovanų čekiai įvairioms pramogoms. Įspūdžio dovanos tampa vis populiaresnės: jos dovanojamos ir šeimos nariams, ir draugams, ir verslo partneriams. Bet jei renkate dovaną menkai pažįstamam žmogui, nedovanokite ekstremalių pramogų, pavyzdžiui, šuolio parašiutu, nardymo ar ekskursijos po požemius. Galbūt dovanos gavėjas bijo aukščio, tamsos ar uždarų erdvių, o gal nemoka plaukti?

Už tam tikrą sumą galima įsigyti dovanų rinkinius pramogoms, degustacijoms ar masažams. Tokia dovana per daug neįpareigos ir neapsunkins. Gavėjui toks verslo dovanos variantas labai patogus – kuponą jis galės panaudoti bet kurioje Lietuvos vietoje ir turės galimybių rinktis tai, kas jam patinka. Dovanų rinkiniai tiks ir įmonėms, norinčioms apdovanoti visą kolektyvą. Dovanų rinkiniai yra universalūs: patinkančias pramogas juose ras tiek vyrai, tiek moterys, tiek jauni, tiek ir vyresni įmonės darbuotojai. Kolektyvą vietoj kalėdinio vakarėlio pradžiuginsite ekskursijomis, degustacijomis, edukacinėmis programomis ir pan.

 

Valgomos ir linksmos dovanos – ar visada pataikysite į dešimtuką?

Vienos dažniausiai dovanojamų verslo dovanų – gurmaniški užkandžiai. Populiaru dovanoti saldumynus, vaisius, užtepėlių, paštetų ir sūrių, kavos ir arbatos rinkinius. Komplektuodami rinkinius pagalvokite, ar iki patekdami ant gavėjo stalo produktai nesuges.

Nerekomenduojama dovanoti ir tokių valgomų dovanų, kurios įpareigoja marinuoti, kepti, virti ar pan. Kai kurias dovanas galima pavadinti ir nepatogiomis – gal dovanos gavėjas yra vegetaras arba serga diabetu.

Tas pats galioja ir šmaikščioms dovanoms: vieniems jos labai patiks, o kitus privers pasijusti nepatogiai ar dar blogiau – įžeis.

 

Kas turi įtakos verslo dovanų pasirinkimui?

Pagalvokite, kiek esate pasirengę skirti verslo dovanoms? Kuo biudžetas didesnis, tuo daugiau pasirinkimo galimybių turėsite.

Kam dovanosite dovanas? Tai dovanos įmonėms ar darbuotojams? Jei ketinate apdovanoti 1–10 verslo partnerių, veikiausiai ir dovanos vertė bus didesnė. O jei su šventėmis norite pasveikinti kelis šimtus ar net tūkstančius klientų, užteks simbolinės dovanėlės – atvirlaiškio, atviruko ar mažos dėžutės saldainių.

Koks Jūsų įmonės tipas? Jei esate gamybos įmonė, galbūt klientams dovanosite savo pagamintą produkciją? Įmonės-paslaugų teikėjos turės labiau pasukti galvą.

Tad rinkdami dovanas verslo partneriams ar darbuotojams, būkite kūrybingi. Svarbiausia ne dovanos vertė, bet ja perteikiama emocija ir nuoširdus dėmesys. Renkant dovaną konkrečiam asmeniui, galima atsižvelgi į jo pomėgius, charakterį. Tačiau kolektyvams tiks universalesnės dovanos – įvairūs pramogų dovanų čekiai, gurmaniškų produktų rinkiniai ir pan. Dovanokite galimybę pasirinkti tai, kas suteiks džiaugsmo, o kartu – ir gerą nuotaiką belaukiant Kalėdų.

Atgal