Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Verslo dovanos – ką dovanoti verslo partneriams ir kolegoms?

2020-09-28

Verslo dovanos – ką dovanoti verslo partneriams ir kolegoms?

Jau pats metas pagalvoti, ką dovanosite verslo partneriams, kolegoms darbe ar klientams. Pasirūpinkite dovanomis iš anksto, juk tikrai nesinorės paskutines savaites karštligiškai jų ieškoti. Be to, jei užsakinėsite dovanas internetu, paskutinėmis dienomis galite jų nesulaukti laiku. O tai tikrai nepakels šventinės nuotaikos. Todėl kai iki Kalėdų liko vos 3 mėnesiai, pats metas ne tik susidaryti verslo dovanų sąrašą, bet ir pasirūpinti jomis.  

Dovanos verslo partneriams 

Verslo partneriui parodyti, kad jis Jums rūpi ir yra svarbu ir būtina. Todėl dovana Kalėdų proga būtų itin malonus žingsnis, kuris padės palaikyti draugišką ryšį. Beje, tam, kad kažką padovanotumėte, nebūtina laukti Kalėdų. Yra ir daugiau įvairių progų, kai galima parodyti savo pagarbą ir dėmesį. Priklausomai nuo to, kokia proga norite pasveikinti savo verslo partnerį ar partnerius, reikėtų apgalvoti ir dovaną. Jei tai nedidelė ir ne itin svarbi šventė, galite nusiųsti atviruką, elektroninį sveikinimą ar padovanoti gėlių, jei tai moteris. 

Svarbesnėmis progomis dovanos turėtų ypatingesnės ir apgalvotos. Žinoma, tai nereiškia, kad turite išleisti daugybę pinigų. Verslo dovanos gali būti maža smulkmena, dovanų kuponas, o kai kuriais atvejais net ir prabangi.   

Originalios verslo dovanos partneriams 

Dovanos verslo partneriams turėtų būti originalios ir įdomios. Taip, atvirukas ar suvenyras visuomet tiks. Tačiau tai iš tiesų šiek tiek banalu. Dovana partneriui turėtų būti apgalvota. Pirmiausia svarbu kam dovanosite – vyrui ar moteriai. Taip pat iš kokios šalies partneris. Dovana turi būti praktiška, panaudojama. Daiktai be paskirties dažniausiai nugula stalčiuose ar iškeliauja į šiukšliadėžę. Štai TOP 5 originalios verslo dovanos partneriams. 

Prabangūs ofiso reikmenys. Neabejotinai, tokie daiktai, kaip rašiklis, darbo knyga, stalinis kalendorius, dokumentų dėklas ar kiti ofiso reikmenys tikrai pravers kiekvienam verslininkui. Tai daiktai, kurie reikalingi kiekvieną dieną. Žinoma, nedera dovanoti pačių pigiausių priemonių. Jei tai rašiklis, jis turėtų būti itin kokybiškas, pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Galima užsakyti rašiklį su logotipu ar vardu. Darbo knygų pasirinkimas šiais laikais tikrai platus, tad išrinkti prabangią, funkcionalią darbo knyga sunkumų neturėtų kilti. Daiktų, kurie būtų tinkami kasdienai tikrai daug, tad telieka pasukti galvą, kas patiktų būtent Jūsų verslo partneriui ar partneriai. Be to, tai galėtų būti ir toks daiktas, kaip laisvų rankų įranga.  

Degustacija. Dovanoti galima nebūtinai kažkokį daiktą. Degustacija iš ties populiari dovana. Tai gali būti sūrių, vyno, kavos, desertų ar kitokio maisto degustacija. Dovanodami būtinai rinkite dviem asmenim. Juk Jūsų partneriui ar partnerei tikrai nesinorės pramogauti be kompanijos. Galbūt pasikvies antrąją pusę, galbūt draugę ar draugą. Taip parodysite, kad dovaną apgalvojote.  

Poilsis su SPA ir nakvyne. Lietuvoje iš ties daug nuostabių vietų, kur galima kokybiškai ir prabangiai pailsėti. Tokia dovana puikiai tiks verslo partneriui, su kuriuo planuojate ilgai bendradarbiauti ir norite palaikyti ypač gerus santykius. Dovanokite poilsį dviem viešbutyje ar viloje su SPA paslaugomis. Tokia dovana tikrai neliks nepanaudota, o ir liks įvertinta.

Pramogos. Dovanoti pramogas šiais laikais itin populiaru. Tačiau tokiu atveju būtina žinoti verslo partnerio pomėgius. Gal būt jam patinka čiuožimas vandenlente, o gal norėtų išmokti šaudyti. Pramogų pasirinkimas itin platus: vandens pramogos, oro pramogos, žemės pramogos. Net ir dovanų kuponas kinui tikrai bus tinkama dovana, jei tik atitiks poreikius. Kas gi neapsidžiaugtų gavęs progą nuveikti tai, kas patinka ir teikia džiaugsmą?  

Gurmaniškas maisto ar gėrimų krepšelis. Viena praktiškiausių dovanų - maisto produktai ir gėrimai. Jei žmogus itin mėgsta desertus, kodėl gi nepadovanojus išskirtinio šokolado, saldainių, pyrago. Na, o nemėgstantiems saldžių dovanų, puikiai tiks sūriai, alyvuogės, vaisiai, vytintas kumpis ir kiti panašūs produktai. Jei sunku pačiam surinkti ir supakuoti dovaną, tikrai rasite žmonių, kurie tai daro ir viską paruoš. Be to, paskutiniu metu itin išpopuliarėjo ir valgomos puokštės, kuriose įkomponuoti vaisiai, daržovės, riešutai. Atrodo stilingai, originaliai ir svarbiausia, kad tokia dovana kabai praktiška.  

Taip pat gali būti dovanojamos ir itin prabangios verslo dovanos: išskirtiniai ir vienetiniai papuošalai, kelionės, sveikatinimo procedūros, bilietai į išskirtinį koncertą, išmanūs įrenginiai. Viskas priklauso ir nuo to, kokio dydžio Jūsų verslas, kiek Jums svarbus verslo partneris ir kokį biudžetą tokioms dovanoms galite skirti.  

Dovanos klientams  

Dovanos klientus visuomet pradžiugina. Net jei tai bus tik saldainis. Klientui ypač svarbu sulaukti dėmesio ir pasijausti vertinamam. Pastebėjote, daugelis kosmetikos parduotuvių apsiperkant papildomai įdeda įvairių mėginėlių dovanų? Nors tai smulkmena, tačiau itin maloni ir dėl to klientai dažnai sugrįžta. Kadangi jaučiasi pamaloninti. Savo klientus turėtų pradžiuginti kiekvienas verslas. Žinoma, viskas priklauso nuo galimybių. Net ir originalus elektroninis sveikinimas parodo, kad nepamiršote savo kliento. Jei esate įmonė, kurios klientai nuolat įsigyja prekių ar paslaugų už nemažas sumas, turėtumėte pagalvoti ir apie tai, kuo juos nustebinti ir kaip palepinti. Juk kiekvienas klientas Jums neša pelną ir Jus išlaiko.  

Vyrams galima padovanoti prabangaus gėrimo, sieninį kalendorių, laikrodį su Jūsų įmonės logotipu. Kaip dovana bus įvertinta net ir didesnė nuolaida nei įprastai. Juk visiems svarbu sutaupyti, tiesa?  

Kalbant apie moteris klientes galite palepinti įvairiais grožio produktų rinkiniais, dovanų kuponais masažui, grožio procedūroms, papuošalams.  

Kai kurios įmonės savo svarbiausius klientus kartą metuose, per didžiąsias šventes sukviečia į vakarėlį. Žinoma, viskas apmokama įmonės sąskaita - maistas, gėrimai, jei reikia ir nakvynė. Tokie vakarėliai padeda ne tik parodyti dėmesį savo klientui, bet ir išlaikyti gerus, draugiškus santykius, geriau vieniems kitus pažinti. Tačiau svarbu atminti, priklausomai nuo verslo nederėtų vakarėlio organizuoti jei Jūsų klientai tarpusavyje yra konkurentai. Taip gali kilti įvairių nesusipratimų. Tokiu atveju labiausiai tiks atskiros dovanos ar tiesiog dovanų kuponas pramogai, prekybos centro dovanų čekis. Juk kai žmogus gali pats išsirinkti dovaną, visuomet smagiau. Be to, tai gerai ir tuomet, kai nežinote, kokie Jūsų kliento pomėgiai.  

Dažnai vis dar galvojama, kad dovanų kuponas perkamas tada, kai nesinori gaišti laiko ir sukti galvos, kuo nustebinti žmogų. Taip, iš dalies tiesos yra ir čia. Tai patogus, greitas variantas. Tačiau pirkdami dovanų kuponą tikrai neturėtumėte jaustis blogai. Toks pasirinkimas vis populiaresnis šiuolaikiniame pasaulyje. Žmogus gali įsigyti tai, kas jam priimtina, reikalinga.  

Klientams galite padovanoti praktiškus daiktus su Jūsų įmonės logotipu - rašiklis, kalendorius, skėtis ar net atsarginis maitinimo šaltinis (power bank). Tačiau tokių daiktų, kaip puodelis, raktų pakabukas reikėtų vengti. Tai daiktai, kurie dažniausiai lieka spintelėje ir yra nenaudojami. Nebent jis būtų daugkartinis puodelis kavai su dangteliu, kuris tikrai praktiškas daiktas. Taip pat puikiai tiks ir gertuvė. Juk vis daugiau žmonių domisi sveika mityba ir gertuvė tampa tuo daiktu, kuris lydi visur ir visada. O jei ji su Jūsų logotipu, tai tuo pačiu tarsi nemokama reklama Jūsų įmonei.  

Dovanos kolegoms  

Dar vienas klausimas – o ką gi dovanoti kolegoms? Ypatingai jei įmonė didelė ir turite dešimtis kolegų, su kuriais kasdien dirbate ir matotės, o gal būt kartu ir pramogaujate. Dovanos tarp kolegų dažniausiai susitarimo reikalas. Vieni renkasi dovanoti brangesnes dovanas tik tiems kolegoms, kurie tapo ir draugais. Kiti sutaria traukti vardus ir tik įteikiant sužinoma, kas ką ištraukė. Taip sutariama suma, o renkantis dovaną žino, kad ją įteiks. Taip pat galima susitarti sumą, nupirkti dovaną, kuri tiktų tiek vyrui, tiek moteriai, tačiau sužinoma, kas gaus dovaną tik tą akimirką, kai ji bus įteikiama. Tad ką rinktis kiekvienu atveju?  

Dovanos kolegoms – draugams 

Jei dovanos ieškote kolegai, kuris tapo ir Jūsų draugu (-e), tikrai žinote pomėgius ir svajones. Tad tiks viskas, kas tik atitinka šio žmogaus pomėgius. Jei nesinori dovanoti daiktų, kurie gali ir netikti ar likti nepanaudoti, dovanokite pramogas ar suorganizuokite artimiausių kolegų žaidimą pabėgimo kambaryje. Laikas praleistas kartu vertingesnis nei daiktai. O tokia pramoga, kaip pabėgimo kambariai išmokys dirbti komandoje, vienam kitu labiau pasitikėti. Jei nepatinka spręsti galvosūkių leiskitės kartu į žygį, pažaiskite boulingą ar raskite kitą, visiems tinkamą pramogą.  

Nebrangios dovanos kolegoms 

Tuomet, kai tenka keistis dovanomis ir turite tik tam tikrą sumą, už kurią reikia išrinkti dovaną, sudėtinga. Tačiau tikrai įmanoma. Tad štai TOP 10 dovanų, kurios nekainuoja daugiau nei 10 eurų ir puikiai tiks kolegoms dovanų.  

Kokybiška kava, arbata. Tai dovana, kuri tiks tiek vyrui, tiek moteriai. Dovanojant kavą, geriausia dovanoti ne pupeles, o jau sumaltą kavą. Kadangi ne kiekvienas namuose turės kavamalę. Nebent tiksliai žinote, kam renkate dovaną.  

USB raktas. Praktiškas pasirinkimas, kuris tiks turbūt kiekvienam. Šiuolaikiniame, skaitmeniniame pasaulyje be USB laikmenos išsiversti sudėtinga. Čia talpinamos nuotraukos, darbiniai failai, muzika.  

Dėklas vizitinėms kortelėms. Jei Jūsų kolegos turi savo vizitines, dėklas joms tikrai puiki dovana. O už tokią sumą rasite tikrai ne vieną pasirinkimą.  

Saldainiai. Jei kolegų tarpe daug smaližių, saldainiai ar šokoladas tikrai ne blogas pasirinkimas. Ypatingai jei tai rankų darbo saldumynai. Jie būna kokybiški, itin skanūs ir gražiai supakuoti.  

Darbo knyga – kalendorius. Kasdien tenka kažką žymėtis, planuotis darbus, o tam tikrai visuomet praverčia darbo knyga su kalendoriumi. Jei dar nežinote, kam teiksite dovaną, pirkite neutralios spalvos. Na, o jei žinote, kam teiksite dovaną, išrinkti bus dar paprasčiau.  

Žurnalo prenumerata. Dar viena puiki dovana, jei žinote, kam dovanosite. Už 10 eurų galėsite padovanoti mažiausiai 3 mėnesių žurnalo prenumeratą. Žinoma, reikėtų tiksliai žinoti, ką mėgsta skaityti žmogus, kuriam įteiksite dovaną.  

Puansetija (kalėdinė gėlė). Tai tarsi Kalėdų simbolis. Jei dovana moteriai ar merginai, tokia gėlė tikrai patiks. 

Knyga arba knygyno dovanų čekis. Jei kolega, kuriam ruošiate dovaną mėgsta skaityti, kodėl gi nepapildžius bibliotekos. O gal būt net žinote, apie kokią knygą jis šiuo metu svajoja.  

„Gera dovana“ čekis. Norite padovanoti kažką įsimintino? Pasirinkite „Gera dovana“ čekį. Jūsų kolega galės išsirinkti norimą pramogą.  

Eterinių aliejų garintuvas. Net ir už tokią nedidelę sumą rasite tokį šaunų ir vis labiau populiarėjantį daiktą.  

Atminkite, svarbiausia, neskubėti renkant dovaną, apgalvoti ir nedovanoti tokių daiktų, kurių nenorėtumėte gauti ir Jūs ar tokių, kurie neturi kažkokios paskirties.  

 

Atgal