Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Plaukimas baidarėmis - patarimai pradedantiesiems

2022-07-08

Plaukimas baidarėmis - patarimai pradedantiesiems

Vienas geriausių būdų pasimėgauti gamta, ramybe ir atsipalaiduoti – plaukimas baidare. Tai itin mėgstama vandens transporto priemonė, kuria mielai keliauja ir vaikai, ir suaugę. Plaukimas baidarėmis nėra sudėtingas, tačiau tam tikrus dalykus žinoti būtina. Ypač daug klausimų kyla jomis keliaujant pirmą kartą. Todėl paruošėme gidą apie tai, ką pasiimti keliaujant baidarėmis, ką reikia žinoti ir kokie maršrutai įdomiausi.  

Ką būtina žinoti pirmą kartą plaukiant baidarėmis?  

Plaukimas baidarėmis itin populiari laisvalaikio pramoga, kurią išbando įvairaus amžiaus žmonės. Pirmą kartą visuomet kyla daug klausimų ir norisi žinoti, kam reikėtų pasiruošti. Jei dar niekada neteko plaukti baidare rekomenduojame rinktis kelių valandų pasiplaukiojimą. Iš karto keliauti su baidarėmis su nakvynę gali būti per didelis iššūkis. Taip pat rinkitės plaukimą ramia, nesraunia upe. Susipažinsite su baidare, išmoksite irkluoti, sužinosite, kaip jaučiatės ją valdydami. Ypatingai rinktis trumpesnį plaukimą rekomenduojame žmonėms, kurie turi baimių, bijo įkristi į vandenį. Išbandę baidarę pamatysite, kad nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei patiks, galėsite rinktis kelių dienų žygius baidarėmis, išbandyti sraunesnes upes.  

Ruošdamiesi į pirmąjį plaukimą išsirinkite Jums patinkantį maršrutą, pasidomėkite, kiek kilometrų teks nuplaukti. Taip pat rekomenduojame labai pasidomėti, kas nuomoja baidares ir kokios jos būklės. Rinkitės tokius, kurie paruošę šiuolaikiškas, saugias ir patogias baidares. Pasidomėkite kitų žmonių atsiliepimais.  

Ką pasiimti su savimi plaukiant baidarėmis? 

Pirmas ir svarbiausias patarimas plaukiant baidarėmis - neimkite per daug daiktų. Ypatingai sunkių. Žinoma, yra baidarių, kuriose galima sutalpinti iš ties daug, tačiau gerai apgalvokite ar tikrai tų daiktų reikia. Vykstant su nakvyne ar planuojant stovyklauti galima pasiteirauti, gal būt daiktus Jums pristatys nuomotojas. O ko svarbu nepamiršti?  

Atsarginiai drabužiai 

Įsidėkite atsarginius drabužius. Nežinote kada galite sušlapti, be to, jei keliausite ilgiau, suprakaituosite. Tad tikrai bus smagu persirengti švariais drabužiais. Pasirūpinkite neperšlampama striuke. Saulėtą dieną jį nereikalinga, tačiau jei apniukę ir gali prapliupti lietus, geriau būti pasiruošusiems. Nepamirškite kepurės nuo saulės. Karštą dieną tai bus tikras išsigelbėjimas. 

Avalynė turėtų būti labai patogi, o jei įmanoma net ir guminė. Puikiai tinka net ir vandens batai. Kartais tenka išlipti ar net bristi upe pernešant baidarę per seklesnę vietą. Tad neperšlampanti avalynė Jums tikrai pasitarnaus.  

Įsidėdami atsarginius drabužius ar batus dėkite juos į neperšlampamą maišą. Pasitaiko visko, tad, kad jie išliktų sausi geriau iš anksto tuo pasirūpinti.  

Papildomos priemonės 

Be drabužių ir avalynės reikėtų pasirūpinti ir tokiomis priemonėmis, kaip kremas ar losjonas nuo saulės su stipria SPF apsauga. Vandenyje saulė ypatingai pakutena. Nebus blogiau jei turėsite ir akinius nuo saulės. Taip pat gali prireikti priemonės nuo uodų. Įsidėkite pleistrų, irkluojant kartais nutrina rankas, tad jų gali prireikti. Kad taip nenutiktų jei turite, galite užsidėti sportines pirštines, kurios rankas apsaugos.  

Nepamirškite geriamo vandens. Plaukimas baidarėmis savotiškas sportas, todėl gerti norėsis labiau nei įprastai. Įsidėkite užkandžių. Jei stovyklausite, pasirūpinkite palapine ir kitais reikalingais reikmenimis. Yra didesnių baidarių, į kurias tikrai sutalpinsite nemažai reikalingų daiktų nakvynei.  

Be abejonės kartu tikrai pasiimsite išmanųjį telefoną, gal net ir fotoaparatą. Pasirūpinkite jų apsauga. Galima įsigyti brangesnius dėklus, kurie neperšlaps. Kai kurie įsideda tiesiog į stiklainį. Bet kuriuo atveju tokius daiktus dėkite į baidarės skyrių, kuris užsidengia (skirta susidėti daiktams). Jei atskiro skyriaus nėra, dėkite į baidarės dugną, kuo giliau į baidarę. Kartais nutinka taip, kad baidarė gali apvirsti, todėl brangius daiktus būtinai apsaugokite. Jokiu būdu nedėkite telefono, automobilio raktelių ar kitų brangių daiktų į kišenę.  

Plaukimas baidarėmis su nakvyne - ką pasiimti? 

Plaukiant baidarėmis su nakvyne ir ruošiantis stovyklauti būtinai pasirūpinkite higienos reikmenimis, tualetiniu popieriumi, šiukšlių maišais, miegmaišiais. Nepamirškite palapinės, vienkartinių indų ar specialių daugkartinių skirtų iškyloms, maisto. Puiku jei įsidėsite peilį, kirvį, žiebtuvėlį ir žibintuvėlį. Nepamirškite ir rankšluosčio, gal būt norėsite išsimaudyti upėje ar tiesiog nusiprausti po plaukimo baidare.  

Jei planuojate kelionę su didesne kompanija, įsidėkite kortas ar kitų žaidimų, kad galėtumėte linksmai praleisti vakarą, susiplanuokite veiklų.  

Populiariausi ir įdomiausi maršrutai plaukiant baidarėmis

Pirmą kelionę pradėkite nuo ramesnio pasiplaukiojimo, kuris netruks dienos ar dviejų. Išbandykite žygį kanojomis „Mirusios kopos“. Jūsų laukia be galo vaizdingas maršrutas, piknikas ir įdomi pažinti su Neringos apylinkėmis. Plaukimas ramus, todėl jausitės saugiai ir drąsiai. Plauksite kartu su gidu. Išplauksite iš Juodkrantės, apžiūrėsite senąjį Pervalkos švyturį, apiplauksite Žirgų ragą, pamatysite Mirusias kopas. Naglių rezervate papietausite. Po to žygis tęsiamas link Drimzako įlankos, aplenksite Avies kulno ragą, pamatysite kormoranų koloniją ir grįšite į Juodkrantę. Tai vienas vaizdingiausių maršrutų plaukiant baidarėmis.  

Ramiai pasiplaukioti ir pailsėti galite pasirinkę maršrutą Merkio upe. Upė nėra srauni, čia nesutiksite jokių kliūčių. Plauksite Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Tai puikus pasirinkimas plaukiantiems su vaikais. Galėsite daug kur sustoti, įrengta nemažai stovyklaviečių krantuose. Plauksite patikimomis, saugiomis ir naujomis baidarėmis, kurios dar ir atsparios smūgiams. Plaukimas Dzūkijos nacionaliniame parke, Merkio upe tinkamiausias pirmam kartui.  

Jei baidare jau esate plaukę ir norisi patirti daugiau nuotykių, rinkitės ekstremalesnį maršrutą. Ekstremalus plaukimas Vilnele geras pasirinkimas. Upė teka per patį Vilnių, tačiau nedauglelis žino, kad ja galima plaukti baidare. Praplauksite pro kvapą gniaužiančią Pučkorių atodangą, Belmonto krioklius, plauksite po Užupio tiltais, Sereikiškių parką. Įdomu tai, kad arčiau Vilniaus centro upė itin srauni, kyla vandens sūkuriavimų, upė švokščia, o tai suteikia iš ties daug adrenalino.  

Norintiems ne tik išbandyti plaukimą baidarėmis, bet ir pasigrožėti gamta, rekomenduojame rinktis maršrutus po Aukštaitijos nacionalinį parką. Žygis baidare po Aukštaitijos parką padovanos vaizdingų peizažų, čia gausu lankytinų objektų. Jei norite plaukti su nakvyne, rasite puikių stovyklaviečių ar net kaimo turizmo sodybų. Ruošiantis į šį žygį galėsite rinktis net du maršrutus. Vienas Šakarva - Žeimena - Luknelė, o kitas Šakarva - Žeimena - Švenčionėliai. Plaukdami upe pamatysite išskirtinę augmeniją, netgi kai kurias nykstančias gyvūnų, paukščių rūšis.  

Plaukti galima ne tik upe, bet ir ežeru. Išbandykite žygį Platelių ežere su iškyla. Šis žygis padės pažinti giliausią ir didžiausią Žemaitijos ežerą. Plauksite ramiame ir tyliame ežere. Todėl drąsiai jausitės net ir pirmą kartą sėdėdami kanojoje. Instruktorius pamokys, kaip irkluoti, kaip valdyti kanoją. Plaukimas Platelių ežeru paliks didelį įspūdį, sužavės gamtovaizdžiai, pasidarysite gražių nuotraukų. Plauksite į Pilies salą, taip pat į dar vieną - atokesnę, kurioje iškylausite. Na, o grįžę į krantą mėgausitės pasakiško grožio saulėlydžiu.  

Plaukimas baidare – tai nuotykis, įspūdžiai ir buvimas gamtoje. Plaukiant atsipalaiduosite ir pamiršite visus rūpesčius. Pirmą kartą plaukiant suprasite, kad tai puiki pramoga, būdas pažinti Lietuvą ir jos gamtą, išbandyti save ir tiesiog gerai praleisti laiką.  

Atgal