Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Turite dovanų čekį? Kontaktai
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkę prekes, spauskite mygtuką "Dėti į krepšelį"
Patinka Prisijungti

Nardymas Lietuvoje

2019-08-19

Nardymas Lietuvoje

Tik nedaugelis keliautojų, atostogaudami gražiausiuose pasaulio nardymo regionuose, ryžtasi išbandyti nardymo pramogą, o ką jau kalbėti apie nardymą Lietuvos vandenyse... Baimė pažinti povandeninį pasaulį dažnai yra didesnė už norą leistis į jūros ar vandenyno gelmes. Paprastai visos su nardymu susijusios baimės kyla iš nežinojimo. Todėl papasakosime Jums viską, ką reikia žinoti apie nardymo pramogas.

Nardymo akademija

Nardymo akademija – tai asociacija, įkurta 2009 metais ir burianti nardymo aistruolius visoje Lietuvoje. Išskirtiniai Nardymo akademijos bruožai – tai profesionalumas savo darbe, lankstumas laiko atžvilgiu, kūrybiškumas įgyvendinant idėjas bei mobilumas, neprisirišant prie vienos vietos.

Nardymas yra išties nepaprasta pramoga, kurią turėtų išbandyti visi mėgstantys atrasti pasaulį kitu kampu – šiuo atveju po vandeniu.

Nardymo akademija kviečia prisijungti ir pažinti Lietuvos vandenis iš arčiau! Be to, šis klubas siūlo pasižvalgyti ne tik po mūsų šalies ežerus, upes ar jūrą, bet ir organizuoja keliones į tokias šalis kaip Egiptas, Norvegija, Meksika, Malta, Maldyvai ir t. t. Tad nuotykių ir neįtikėtinų įspūdžių tikrai nepritrūksite!

Nardymo kursai

Nardymo kursai sudomins tuos, kurie nori savo akimis pamatyti paskendusius laivus, lėktuvus ir lobius po vandeniu! Kursus gali lankyti narai nuo 15 metų. Tai gali būti puiki dovaną artimajam, mėgstančiam vandens pramogas.

Prieš tai minėta Nardymo akademija organizuoja nardymo kursus Platelių ežere. Viena iš programų – PADI OWD. Tai kursai pradedantiesiems. Nardymo kursų metu sužinosite daug įdomių dalykų apie povandeninį pasaulį, saugių nardymų planavimą ir nardymo įrangą, bei praktiškai pritaikysite įgytas žinias nardydami! Kursų metu dalyviai neria net iki 18 metrų gylį. Pamokose išklausysite 5 teorines paskaitas po 2.5 val. bei turėsite 5 praktinius užsiėmimus uždarame vandenyje ir 4 nėrimus atvirame vandenyje.

Kita programa – PADI AOWD.AOWD – tai dviejų dienų nardymo kursai, kuriuos sudaro 5 nėrimai skirtingomis sąlygomis. Orientacijos ir giluminio nardymo užsiėmimai (gylis iki 30 metrų) yra privalomi. Giluminio nardymo užsiėmimas orientuotas į giluminio nardymo teorijos įsisavinimą ir jos praktinį pritaikymą. Povandeninės orientacijos užsiėmimo metu dalyviai išmoksta naudotis kompasu ir kitais būdais, padedančiais orientuotis po vandeniu.

Kitus tris užsiėmimus mokymų dalyvis gali išsirinkti pats. Tai – naktinis nardymas, objektų paieška ir pakėlimas, plūdrumo valdymas, nardymas nuskendusiuose objektuose ir kt.

Nardymas Plateliuose

Nardymo akademija organizuoja unikalią ekspediciją po vandeniu! Tai prisilietimas prie XV a. Lietuvos istorijos povandeniniame pasaulyje! Atvykusieji pasiners į istorines Platelių ežero gelmes, kur pamatys kadaise Pilies salą ir Šventorkalnį jungusio tilto polius. Kai ežero paviršius lygus, kai kurių polių viršūnės matosi iš valties, bet ežero gylis šioje vietoje siekia 13 metrų, todėl apžiūrėti juos iš arčiau galima tik pasinėrus po vandeniu.

Prieš nėrimą bus išdėstomi nardymo pagrindai, suteikiamas trumpas instruktažas. Profesionalaus instruktoriaus pagalba bus panyrama į 10 metrų gylį, kur lauks apsilankymas vandens išsaugotame istorijos muziejuje.

Nėrimas truks apie 1 valandą, su instruktažu – 3 val. Instruktorius padės jaukiai jaustis po vandeniu, prižiūrės ir valdys įrangą, tad dalyviams nereikės daryti nieko sudėtingo, tik plaukti, žvalgytis aplinkui, grožėtis povandeniniu pasauliu ir šypsotis į objektyvą! Akimirkos bus įamžintos skaitmeninėse nuotraukose, kurios išliks Jums kaip puikus atsiminimas.

Nardymas Trakuose

Pažintinis nėrimas – puikus gyvenimo iššūkis, savęs išbandymas. Nėrimo metu pajusite ypatingą nesvarumo būseną, patikėsite naujomis savo galiomis ir sugebėjimais kvėpuoti po vandeniu. Patirsite nepakartojamų įspūdžių ir kartu jausitės visiškai saugiai, nes šalia bus patyręs instruktorius. Taigi, išbandykite nardymą Trakuose!

Trakuose vyksta nardymas su akvalangu — tai nesibaigiantys nuotykiai, kelionės ir įspūdžiai. Kartą pabandę suprasite, kad tai pramoga, kurios Jums labiausiai trūko! Na, o dažniau panardę pajausite, kad nardymas su akvalangu — gyvenimo būdas. Nenugalimas noras dar kartą patirti ir pajausti povandeninį pasaulį kiekvieną išbandžiusį šaukia vėl grįžti į gelmes.

Nardant Galvės ežere, visas grožybes galima pamatyti 3-5 metrų gylyje. Todėl nereikia nerti į didelį gylį ar išeiti iš savo komforto zonos.

Nardymas Lietuvoje

Ne tik Galvės ežere, bet ir daugelyje Lietuvos vandens telkinių, visi gražiausi povandeniniai vaizdai matomi 3-5 metrų gylyje. Kiekviename ežere slypintis povandeninis pasaulis yra unikalus: auga skirtingi augalai, veisiasi skirtingos žuvys, vis kitoks dugno reljefas.

Štai 3 vietos, kurias rekomenduojame pamatyti po vandeniu Lietuvoje:

  1. Nuskendę laivai Baltijos jūroje

Baltijos jūroje, ties Klaipėda, prieš kelis metus buvo aptiktas nuskendęs povandeninis nacių karo laivas U-580. Laivas guli 38 metrų gylyje, apie 14 km nuo Klaipėdos Nidos pusėn. Nacių laivas nuskendo 1941 m. lapkričio 11 d. po susidūrimo su kitu laivu „Angelburg“. Laivo ilgis – 67 metrai, tad apžiūrėti tikrai yra ką. O iš viso Baltijos jūros dugne guli 42 nuskendę povandeniniai laivai.

  1. Merginos skulptūra Platelių ežere

Šiame ežere apie 200 metrų nuo Pilies salos 12 metrų gylyje slypi moters skulptūra. Tai šiauliečio Aloyzo Toleikio skulptūra, sukurta 1972 metais. Skulptūra ežero dugne įkurdinta stengiantis ją prikelti naujam gyvenimui, mat nepriklausomybės pradžioje ją suniokojo vandalai – nuplėšė visas metalo konstrukcijas. Galiausiai apsispręsta skulptūrą nuleisti į Platelių dugną, kur ją gali apžiūrėti nardytojai. Platelių ežere 8-13 metrų gylyje taip pat glūdi XVI a. viduryje statyto tilto į Pilies salą liekanos. Tilto konstrukcijos virš dugno iškilusios apie 10 metrų.

  1. Tauragno ežeras

Tai giliausias ežeras Lietuvoje – didžiausias gylis 62,5 metro. Nors tokiame gylyje ne ką tepamatysi, tačiau nardytojus žavi absoliuti tyla ir iš dugno nebesimatanti dienos šviesa.

Atgal