Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Turite dovanų čekį? Kontaktai
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkę prekes, spauskite mygtuką "Dėti į krepšelį"
Patinka Prisijungti

Kalėdinės dovanos vyrams: į ką atkreipti dėmesį jas renkant?

2018-10-17

Kalėdinės dovanos vyrams: į ką atkreipti dėmesį jas renkant?

2017 m. savo tinklaraštyje publikavome straipsnį apie tobulas kalėdines dovanas vyrams. Jame rasite idėjų, ką padovanoti JIEMS per didžiąsias metų šventes. Per metus idėjos stipriai nepakito, tad šį kartą labiau akcentuojamės, į ką atkreipti dėmesį renkant dovanas vyrams ir vaikinams, ypač dar menkai pažįstamiems, kokias gudrybes pasitelkti į pagalbą. Pateiksime 15 mažiau vertinamų kalėdinių dovanų vyrams sąrašą.

Kuo pasikliauti perkant Kalėdines dovanas?

Tyrimų duomenimis, išlaidos kalėdinėms dovanoms kasmet didėja, pasipildo ir dovanų gavėjų sąrašai, kartu dažniau kyla klausimas „ką padovanoti“. Kalėdinėms dovanoms JAV skiriama per 430 dolerių, o vidutiniame dovanų gavėjų sąraše yra 14 asmenų.

„Norite dovanoti dovanas, kurios žmonėms suteiktų daugiau džiaugsmo? Pagalvokite apie tai, kaip dovanos gavėjai iš tikrųjų naudos gautas dovanas ir mažiau galvokite apie jų reakciją išpakuojant dovaną – juk tai tik trumpalaikė emocija,“ – rašoma portale Realsimple.com.

Dėl tos pačios priežastis – išpakuojant dovanas patiriamo džiaugsmo – dažnai pasirenkamos materialios, o ne įvairias patirtis suteikiančios dovanos, pvz., bilietai į teatrą, dovanų čekis masažui ir pan. Tokios nematerialios dovanos iš tikrųjų suteikia daugiau laimės ir padidina dėkingumo jausmą. Bet nebūdami tikri dėl dovanos, žmonės griebiasi įvairių gudrybių.

Pavyzdžiui, padėti išrinkti kalėdinę dovaną JIEMS gali internetiniai testai. Viename jų reikės pateikti atsakymus į 11 klausimų, susijusių su vaikino ar vyro mėgstama veikla, apsipirkimo įpročiais, nurodyti jo mėgstamą filmų žanrą, gėrimą, dovanos biudžetą; taip pat reikės nurodyti, kokį gyvūną labiausiai primena dovanos gavėjas, kiek artimi jūsų santykiai ir kt.

Kai kuriuose interneto šaltiniuose rekomenduojama pamiršti visas vyrų asmenybės analizes ir užuominas, testus, o tiesiog konkrečiai asmens paklausti, ką jis norėtų gauti dovanų. Dovanų teikėjai kartais nepaiso dovanos gavėjo norų ir mano, kad gebės išrinkti kur kas įspūdingesnę dovaną. Tačiau, kaip patvirtino Harvardo ir Stanfordo universitetų tyrėjai, žmonės teikia pirmenybę dovanoms, kurių prašė ir tikėjosi. Tad kartais, užuot laužius galvą, ką padovanoti, geriau tiesiai šviesiai paklausti, kokios dovanos konkretus asmuo norėtų.

Teikiant dovaną apima malonus jausmas, ypač jei su dovanos gavėju mus sieja glaudūs ryšiai. Be to, kartais pirkdami kažką kitam jaučiamės 100 kartų geriau, nei pirkdami kažką sau. Smagu matyti, kai kažkieno veide nušvinta šypsena. Bet kaip išrinkti būtent TĄ dovaną?

Tiesos apie kalėdines dovanas vyrams

Bene sudėtingiausia rinkti dovanas artimiausiems vyrams. Tad labai svarbu ne tik tai, KĄ DOVANOSITE, bet ir KAIP DOVANOSITE – tai tarp vaikino/vyro ir jūsų sukuria tam tikrą dinamiką.

Priklausomai nuo to, ką ir kaip įteiksite, dovana gali atrodyti ne itin vertinga arba atvirkščiai – labai vertinga.

Dovanas bet kokia proga, ypač Kalėdų, itin sudėtinga rinkti dėl to, kad daugelis iš mūsų jau turime viską, ko mums reikia, o tai, ko neturime, galime lengvai įsigyti.

Portalo TheFeminineWomen.com įkūrėja Renee Wade pataria, kokių klaidų nedaryti, kai renkamos kalėdinės dovanos vyrams, ypač jei santykiai dar tik įsibėgėja:

 1. Jei išleisite daugiau pinigų, tai dar nereiškia, jūsų kaip asmenybės vertė išaugs.

Pirmiausia šis patarimas galioja toms merginoms ir moterims, kurios neseniai pradėjo bendrauti su naujuoju gyvenimo draugu ir pirmą kartą rinks kalėdinę dovaną. Taigi, kodėl nereikėtų rinktis brangios kalėdinės dovanos vaikinui varianto? Kodėl nereikėtų išlaidauti renkant dovaną žmogui, su kuriuo ką tik pradėjote susitikinėti, net jei pinigų turite panašiai tiek, kiek pati Paris Hilton? Ar brangi kalėdinė dovana vyrui – geras sumanymas?

Atminkite: kuo trumpiau susitikinėjate, tuo kuklesnės ir pigesnės dovanos užteks.

Toks požiūris padės suformuoti tinkamą santykių dinamiką, kurioje vyro vaidmenį ir atlieka vyras, o ne mergina.  

Galite apiberti jį brangiomis dovanomis ir tai tikrai nebūtinai sugriaus jūsų santykius – gal iš tiesų jūsų asmenybės puikiai dera. Tačiau patarimą nepersistengti su vertingomis dovanomis įsidėmėkite, kai reikės rinkti dovaną kitai artimiausiai progai. Labai tiktų dovanoti dovaną, kuri leistų jį geriau pažinti ir praleisti daugiau laiko dviese, tad puikiai tiks dovanos dviems.

Jei, apie tai net nesusimąstydama, norite pasipuikuoti galimybe išleisti labai didelę sumą jo dovanai, jūs nepuoselėjate savo moteriškosios energijos ir tarsi nesuteikiate jam galimybės jumis rūpintis. Jūsų gebėjimas išleisti daug pinigų nesudomins vyriško vyro – nebent ieškančius turtingos moters. Tad tol, kol jo dar gerai nepažįstate, apsiribokite mažesnės vertės dovanomis. Tiesiog jei žmogus ir labai patinka, neverta persistengti dėl dovanos vaikinui – galite likti nesuprasta ar pastatyti jį ir save į nepatogią padėtį, pavyzdžiui, jei jis dovanotų tik simbolinę dovanėlę. Renee Wade nerekomenduoja prisiimti šeimos maitintojos vaidmens – jo silpnosios lyties atstovėms visiškai nereikia:

„Jūsų sugebėjimas pastebėti smulkmenas ir mėgautis viskuo, ką žmogus jums suteikia, yra kur kas įdomesnis nei jūsų galimybės nupirkti brangią dovaną.“

O jei jūsų ryšys ir noras rūpintis yra abipusis ir, pavyzdžiui, jau spėjote patikrinti jį įvairiose situacijose, galite šią taisyklę ignoruoti.

Dar vienas pastebėjimas – pirkdamos daugiau daiktų, sumažinsite kiekvienos dovanos vertę. Ši mintis – gana paprasta: žmonės dažniausiai nori įsigyti daugiau daiktų, daugiau jų turėti, pajusti pasitenkinimą turėdami visas šias materialiąsias gėrybes. Tačiau pagalvokite apie tai: jei turite 50 papuošalų, pavyzdžiui, iš aukso, ar tai kiekvieną papuošalą paverčia išskirtiniu ir ypatingu? Daugelis iš mūsų išsirenkame kelis mėgstamiausius papuošalus, kuriuos vienintelius nešiojame – su tais keliais papuošalais tiesiog „suaugame“.

Tęsiant toliau, kalėdinės dovanos vyrams įsimins tik tuo atveju, jeigu jos jiems iš tikrųjų ką nors reikš. Jie tikrai neprisimins dovanos, kai Kalėdoms dėl skaičiaus rinkote 100 įvairiausių niekučių, kurių didžioji dalis galiausiai niekur nebuvo panaudota, bet tikrai ilgai prisimins kokią nors unikalią dovaną, pavyzdžiui, kaip skrido oro balionu, kurį pilotavo čempionas. Tad dažnai, kai renkate kalėdinę dovaną vyrui, prisiminkite populiarų posakį „Mažiau yra daugiau“.

Kuo daugiau dovanų gauname, tuo mažiau jas įvertiname – taip nutinka natūraliai, mums apie tai net nesusimąstant. Prisiminkime turtingų tėvų vaikus: jau pirmųjų Kalėdų metu jie apiberiami gausybe dovanų. Metams bėgant, net ir brangiausios dovanos jų ima nebedžiuginti.

 1. Jei dovanojate jam dovaną, pasistenkite, kad ji būtų arba naudinga, arba sentimentali

Kai ieškoma dovanos, o ypač – kalėdinės dovanos vyrams, kyla labai daug pagundų nupirkti jiems kokį nors naują drabužį arba aksesuarą... naujus kvepalus... arba piniginę. Nes tai lengviausias pasirinkimas ir visus šiuos daiktus savo išrinktiesiems dovanoja tūkstančiai kitų merginų. Tad jei norite kažkurį jų saviškiui dovanoti ir jūs, apsvarstykite, kaip tą dovaną galėtumėte paversti įsimintinesne ir įsitikinkite, kad tai nebus tik dar vienas drabužis arba daiktas, dovanojamas, „nes reikia“.

Pavyzdžiui, kitokios – prasmingesnės ir labiau apgalvotos dovanos jam idėja: jei jis daug laiko praleidžia gryname ore vedžiodamas šunį, ar į darbą net ir žvarbų sausį keliauja pėsčiomis, dovanokite laisvalaikio pašiltintas sportines kelnes. Tokios dovanos vyrams parodo, kad juos suprantame ir tikrai nenupirkome pirmo po ranka pasitaikiusio drabužio.

Daugelis vyrų mėgsta praktiškus daiktus (įrankius ar pan.) arba daiktus, kurie sukelia sentimentus. Tačiau daugeliui nepatinka suvenyrai, įvairūs niekur nepritaikomi daiktai, visokie pūkuoti dalykėliai.

1 pavyzdys: labai graži dovana vyrui Kalėdų proga jums gali atrodyti dekoruoti keksiukai. Bet vyro tokia dovana nenustebins. (Merginos, moterys dažnai dovanoja kepinius, tačiau jais užtektų tiesiog retkarčiais palepinti savo mylimuosius ar pridėti kepinių prie kitos dovanos).

2 pavyzdys: galite sugalvoti nupirkti dovaną, susijusią su jo pomėgiu. „Kodėl gi ne patogus pietų krepšys į darbą,“ – pagalvosite jūs, ir dar būtinai paieškosite tokio, ant kurio puikuotųsi krepšinio kamuolys (juk jis – aistringas krepšinio žaidėjas ir dar į rungtynes retkarčiais nueina). Bet tokius pačius krepšius nešiojasi 10-mečiai berniukai – vargu, ar jūsiškis įvertins šią dovaną.

Daugeliui veikiausiai užklius sąvoka „sentimentali dovana“. Daug moterų vadovausis šiuo patarimu ir nuspręs padovanoti kokius nors kalėdinius rėmelius su bendra nuotrauka ir asmenišku užrašu. Bet ši dovana tiks, jei esate susituokę arba jūsų santykiai – patikrinti laiko, bet ne tada, kai nežinote, kuria linkme išsirutuliuos jūsų ryšys. Turi praeiti nemažai laiko, kad galėtumėte dovanoti jam tokias sentimentų kupinas dovanas. Jei draugaujate trumpiau nei 6 mėnesius, venkite bet kokių asmeniškų personalizuotų dovanų. Vienintelė išimtis – jei jis jau yra jums dovanojęs kažką panašaus. O ir toji sentimentali dovana draugui gali būti koks nors mažmožis – raktų pakabukas, puodelis su juokingu užrašu, jūsų abiejų nuotrauka ir pan.

„Žmonės jau priprato prie naujų, vertingų dovanų, pavyzdžiui, brangių išmaniųjų telefonų, planšečių. Tačiau pasitenkinimas tokia dovana laikui bėgant blėsta. Tuo tarpu sentimentalios dovanos, primenančios dovanos gavėją ar įsimintiną su juo praleistą laiką, turi kur kas didesnę vertę. Tačiau dovanų teikėjai rečiau linkę dovanoti sentimentalias dovanas, nes jas laiko rizikingesnėmis, palyginus su įprastomis dovanomis,“ – teigia Juliana Givi, rinkodaros doktorantūros studijų studentė, kartu su kolegomis 2016 m. parengusi studiją apie dažniausia pasitaikančias klaidas dovanojant dovanas.

Kokių kalėdinių dovanų vyrams vengti?

Portale „Elle docor“pateikiama viena tiksli mintis apie kalėdines dovanas vyrams:

„Vyrai yra paprasti kaip bet kuri puiki „Chanel“ sunkelė. Bet tas jų paprastumas kartu yra ir sudėtingas.“

Rinkti dovanas mėgsta daugelis merginų ir moterų – net ir moksliniuose straipsniuose fiksuojama tendencija, jog joms ši užduotis lengviau įveikiama. Merginos, moterys formuoja ir tam tikras dovanų tendencijas: vyrams dažniausiai dovanojami kaklaraiščiai, įrankiai ir elektronika, moterims – papuošalai, drabužiai ir kvepalai.

Merginos ir moterys, rinkdamos dovanas JIEMS, išsikelia sau tikslą rasti dovaną, kuri įkūnytų romantiką, jausmus, švelnumą, praktiškumą. Jiems tokia dovana gali sukelti stresą ir pasirodyti pernelyg sudėtinga. Tad pateiksime 15-os dovanų, kurių geriau nedovanoti vyrams per Kalėdas, sąrašą:

 1. Apranga sportui.

Jūsiškis nesportuoja, o jūs jam dovanojate sportinę aprangą ir tarsi klausiate: „Kada pradėsi?“ Taip (ne)subtiliai perduodamos žinutės daugelis vyrų nenori girdėti. Taigi, jei jūsų vyras nesidomi sportu, nesportuoja ir nemėgsta aktyvaus laisvalaikio, tokią dovaną iš savo sąrašo išbraukite. Niekas nepaskatins jo keisti gyvenimo būdo, jei jis pats nepanorės.

 1. Bilietai į operą ar miuziklą.

Dovanų čekiai Kalėdoms – puiki idėja, bet čekis čekiui nelygu. Apsilankyti sentimentalioje operoje ar miuzikle gali būti jūsų, bet ne jo svajonė. Jis tikrai mažiausia trokšta nenuoširdžios dovanos ir, jei dovaną rinksite pagal savo, o ne jo pomėgius, jis tai tikrai pajus.

 1. Kvepalai.

Kaip dovanodamos sportui skirtą aprangą tarsi užsimenate, kad jam metas pradėti sportuoti, taip ir įteikdamos kvepalus pateikiate tam tikrą užuominą. Kad ir kaip norėtumėte dovanoti naują buteliuką kvepalų, geriau leiskite jam pačiam išsirinkti, kokiais kvepalais kvėpintis. Nieko nėra blogiau nei gauti kvepalus, kurių kvapas nepatinka. BET šią idėją galima reabilituoti dviem atvejais: 1. jei jis turėjo kvepalus, kurie labai patiko, kuriuos jis mielai naudojo ir kurie kaip tik baigėsi; 2. jis pats paprašė dovanų kvepalų.

 1. Meno kūrinys

Galbūt per Kalėdas dovanoti kokį nors meno kūrinį savo širdies draugui jums ir atrodys puiki mintis, tačiau vargu, ar jis įžvelgs prasmę gavęs tokią dovaną. Įprastai nutinka taip, kad lyg ir renkame asmenišką dovaną, tačiau galiausiai dovana tampa tik dar vienu įprastu namų dekoro elementu.

 1. Vietoj dovanos – parama labdarai

Kad ir koks dosnus jis yra ir nors dažnai remia kitus žmones, tačiau vieną kartą per metus – per Kalėdas – jis irgi laukia dovanos. Bandykite suderinti dovanas ir labdarą.

 1. Kojinės ir apatinės kelnės

Kojinių ir apatinių jis tikrai gali nusipirkti pats – jam visai nepatiks, kad einate į parduotuvę ir pardavėjui pasakojate, kokio dydžio apatinių pakuotė jam reikalinga. Be to, šių įprastų pirkinių galite nupirkti visiškai be progos – kam laukti Kalėdų?

 1. Dovana, kuri tikriausiai bus panaudota tik vieną kartą

Šonine kvepiantis skutimosi kremas, rinkinys „Nusimegzk barzdą“, o gal dantų šepetėlis, skleidžiantis traukinio variklio garsą? Visi šie ir panašūs daiktai įdomūs ir juokingi tik juos išpakavus, tačiau ta trumpa emocija nublanksta žinant, kad toks daiktas vėliau metų metus gulės kažkur dėžutėje ant lentynos ar stalčiaus kampe.

 1. Jaukus chalatas

Jaukiu chalatu jis puošiasi, kai apsistoja kokiame nors viešbutyje su SPA arba vieši vandens parke, arba kai bando tapti panašus į Hughą Hefnerį (garsųjį „Playboy“ įkūrėją, fotoobjektyvams dažnai pozavusį su chalatu). Jie, kitaip nei moterys, nevertina to jaukumo, kurį teikia minkštas chalatas, todėl vargu, ar dažnai dėvės šį drabužį. Jei paklaustumėme vyrų nuomonės, veikiausiai jie pasirinktų ne chalatą, o paltą, kurį galėtų apsivilti eidami į lauką – vis praktiškesnis.

 1. Pačių kurti dovanų čekiai

Nemokamas kuponas masažui – gal ir miela, bet prastoka dovana. Be to, mergina ar žmona šiaip ar taip turėtų atlikti masažą. Jeigu jau reikia kurti dovanų kuponus bučiniams ar apkabinimams, gal jums tikrai reikėtų praleisti daugiau laiko kartu, o ne kurti savadarbius dovanų čekius? Tokiu atveju gal geriau dovanokite dovanų čekį nakvynei su SPA ir dviese praleiskite daugiau laiko?        

        10. Marškinėliai, kurie patinka jo išrinktajai, o ne jam

Daugelis moterų nemėgsta iš vyrų sulaukti kritikos dėl aprangos, tačiau pačios mielai imasi formuoti jų garderobą kartais nė neatsiklaususios. Tad jei jau rinksite marškinėlius, ieškokite tokių, kurie galėtų patikti jam, o ne jums. Pagalvokite, kad galbūt jis visai nenori atrodyti kaip modelis iš Ralpho Laureno katalogo.

        11. Aliejus barzdai

Barzdos aliejus – tai dar viena dovana, kurią renkate ne jam, bet sau. Jam nelabai rūpi, ar jo barzda bus švelni, ar šiurkšti, glotni ar ne. Jei jau jis ryžosi pradėti auginti barzdą, tai jam nereikalinga visa ta gausi barzdos priežiūros kosmetikos stirta. Ką galite padovanoti, jei matote, kad barzda jau visai išsikerojo į visas puses ir jis su ja nebesusitvarko – tai čekį kirpimui ir barzdos modeliavimui/skutimui.

        12. Lėktuvo ar autobuso bilietai į vietoves, į kurias jis tikrai nenori vykti, pvz., aplankyti merginos/žmonos artimųjų

Jei dovanosite jam kelionę į ten, kur keliauti jis visai nenori, reiškia, atimsite iš jo vertingas poilsio dienas ir investuosite į kažką, iš ko jis negaus realios naudos. Vėlgi tokia dovana vaikinui priskiriama savanaudiškų dovanų kategorijai – nori partnerė, bet ne jis pats.

        13. Koks nors daiktas, susijęs su technika, apie kurį visiškai nieko nenutuokiate

Jei nenusimanote apie dronus ar išmaniuosius laikrodžius, apsiribokite paprasčiausiu dovanų čekiu. Sutaupysite laiko – jam nereikės dovanos grąžinti ir priversti jus jaustis nepatogiai.

        14. Parduotuvės, kurioje jis niekad nepasipirkinėja, dovanų čekis

Paprasčiau tariant, pinigus, kuriuos jis galėjo išleisti bet kur ir taip, kaip patinka, jūs privertėte jį išleisti tik vienoje parduotuvėje, kurioje galbūt nebus jį dominančių prekių.

        15. Vonios priemonių rinkiniai

Kaip jau minėta, kitaip, nei manome, vyrai yra išrankūs kvapams. Kaip jie nenori, kad mamos jiems pirktų apatinius, taip nenori ir kad mergina pirktų dušo želę ar kokį nors vonios priemonių rinkinį.

Taigi išrinkti dovaną vaikinui ar vyrui – viena sudėtingiausių užduočių. Nuolat sukame galvą, ar stebėti užuominas ir įvertinti, ko jam šiuo metu labiausiai trūksta, ar pasikliauti internetinėmis mini apklausomis ir įvairiais testais, kuriuose dovanos vaikinams Kalėdų proga parenkamos pagal jūsų pateiktus atsakymus, ar paprasčiausiai paklausti, ko dovanų jis norėtų. Variantas tiesiog paklausti – pats paprasčiausias, tačiau tokia dovana nenustebins. Ekspertai rekomenduoja nepersistengti ir nepirkti vertingų dovanų ką tik sutiktiems žmonėms, o jau sukūrusiems tvirtus santykius rekomenduoja dovanoti sentimentalias dovanas. Viena iš geriausių dovanų jiems – dovanų čekiai, dovanojantys naujas patirtis ir suteikiantys gyvenimui naujų spalvų.

Atgal