Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Kalėdinės dovanos moterims 2019

2018-10-18

Kalėdinės dovanos moterims 2019

Daugelis moterų turi įgimtą savybę rinkti dovanas ir tiesiog dievina šią veiklą. Jos yra aktyvios tiek rinkdamos, tiek dovanodamos kalėdines dovanas: moterys dovanoja 84 proc. visų dovanų ir gauna 61 proc. jų. Akivaizdu, kad dailiosios lyties atstovės labiausiai stengiasi norėdamos palaikyti santykius su aplinkiniais – būtent dovanų dovanojimas yra vienas iš būdų kurti tvirtus ryšius. Moterys vienodai gausiai dovanoja tiek kitoms moterims, tiek vyrams.

Vyrai, neturintys gyvenimo draugių, padedančių jiems išrinkti dovanas, dovanoja gan retai – 16 proc. vienišų vyrų perka ir dovanoja dovanas šeimoms, pažįstamoms moterims. Vyrai vyrams dovanoja dar rečiau – tik 4 proc. visų dovanų, o moterys moterims dovanas dovanoja apie 4 kartus dažniau nei vyrai (17 proc. visų dovanų). Taigi dovanų rinkimas – tikra moterų stichija. Tačiau kartais net ir jos pristinga idėjų, ką dovanoti kitoms moterims. Vyrai dovanų horizontuose orientuojasi dar prasčiau.

Kai parduotuvių lentynos, atrodo, lūžta nuo pasiūlos, išrinkti dovaną moteriai turėtų būti nesudėtinga. Tačiau pirmas pasitaikęs padovanotas daiktas gali sukelti ne dėkingumo, bet priešingą jausmą – moterys turi puikią intuiciją ir iš karto supras, kuri dovana – pirma pasitaikiusi, o kuri – ilgai brandinta mintyse ir apgalvota iki menkiausių smulkmenų. Damos vertingas dovanas prisimena ilgai, tad ieškant tinkamos dovanos, ypač mylimai moteriai, verta pasistengti. Dovaną moterys suvokia kaip jausmų, rūpinimosi išraišką. Moterys, labiau nei vyrai, gavusios dovanas ieško jose įvairių poteksčių, užuominų. Todėl neužteks vien nupirkti – reikės pasistengti. Tad daug vertingų minčių apie kalėdines dovanas moterims – šiame straipsnyje. 

Neatidėkite dovanos moteriai paskutinei minutei

Visų pirma kalėdinės dovanos moterims nereikėtų pradėti ieškoti paskutinę minutę, ypač jei pirksite kažkokį daiktą. Portale Gifts.com taip pat patariama neatidėlioti: geriau dovanoti dovanas, dėl kurių būsite 100 proc. tikri. Svarbu pažymėti, jog beveik pusė apklaustų moterų džiaugėsi dovana, nes ji buvo reikšminga (reiškia, ir rinkta ne atmestinai).

Tikriausiai esate patyrę tą siaubą, kai, užsukus į didžiuosius prekybos centrus, nėra kur pastatyti automobilio, parduotuvėse žmonių, atrodo, daugiau nei per Robbie Williamso koncertą, o lentynos šluote iššluotos ir, norint kažką nusipirkti, reikia pereiti kone kryžiaus kelius. Perkant prekes internetu paskutinėmis dienomis prieš šventes rizikuojama, kad dovanos kurjeris ar paštininkė nespės pristatyti (didžiosios parduotuvės kartais dar prieš patvirtindamos užsakymą informuoja, ar prekes pristatys laiku). Delsti galima tik vienu atveju – jei ketinate dovanoti dovanų čekį. Jis į jūsų pašto dėžutę apmokėjus prekių krepšelį atskrieja vos per 1 min.

Esminis kriterijus renkant dovaną – jūsų santykiai

Taigi, renkant dovanas reikėtų įvertinti jūsų ryšį, t. y. kas jums yra dovanos gavėja – mergina, žmona, mama, dukra, sesuo, draugė, kolegė ir t. t. Tai svarbu, nes, pavyzdžiui, kolegei dovanosime kur kas subtilesnes ir mažiau intymias dovanas nei širdies draugei. Kuo glaudesni santykiai, tuo dovana moteriai turėtų būti asmeniškesnė ir atitinkanti jos asmenybę.

 • Pavyzdys Nr. 1: jei mergina visiškai nesidažo, o jūs jai padovanosite dekoratyvinės kosmetikos rinkinį, mažų mažiausiai liksite nesuprasti.
 • Pavyzdys Nr. 2: jei ji dėvi beveik vien juodos spalvos drabužius, o jūs jai padovanosite rožinį džemperį, taip pat nelaukite nuoširdžių padėkų.
 • Pavyzdys Nr. 3: ji mėgsta roką ar džiazą, o jūs dovanosite bilietą į kokio nors lietuviškos estrados dievaičio koncertą.

Dar vienas svarbus aspektas – dovanos gavėjos amžius. Jei išrinksite dovaną ne pagal amžių, galite moterį įžeisti. Pavyzdžiui, paauglei vargu, ar patiktų knyga apie sveikatą ir natūralią mediciną, o brandesnio amžiaus moteriai – kokie nors ryškūs ir masyvūs papuošalai.

Jei esate vyras, svarbiausia užduotis – išrinkti dovaną savo antrajai pusei. Dovanas mamai, sesei, kolegei jau padės išrinkti ji.

Kaip sužinoti, kokios dovanos ji norėtų?

Kuo labiau artėja šventės, tuo daugiau diskutuojama ir apie dovanas. Tad jei kalba pakryps dovanų link, įdėmiai klausykitės. Apie tam tikrą dovaną galite paklausti tiek tiesiogiai, tiek ir netiesiogiai: subtiliai pasiteirauti, ar tam tikra dovanos idėja jai atrodo logiška ir tinkama. O gal ji žibančiomis akimis pradės pasakoti apie kokią nors kosmetikos naujovę arba pradės skųstis, kad neturi tinkamos suknelės ar batelių pasipuošti šventėms. Tokiu atveju dar paprasčiau – kartu nuvykstate į parduotuvę, ji išsirenka dovaną, jūs nuperkate. Įsidėmėkite: geriau pačios išsirinktas daiktas, nei nepatinkanti staigmena po kalėdine eglute.

Įsidėmėkite: renkant dovaną merginai ar moteriai, labai svarbu atsižvelgti į jos charakterį ir pomėgius.

Jei renkate dovaną išrankiai, subtiliai ir žinančiai, ko nori, damai, galite dovanoti el. parduotuvės arba SPA centro dovanų čekį, dar geriau – specializuotą dovanų rinkinį: dovanos gavėja iš gausybės variantų galės pasirinkti konkretų, jai tinkamiausią, pasiūlymą. Tokios universalios dovanos moterims niekada nedulka stalčiuje ir suteikia malonių nepamirštamų emocijų.

Ar verta moteriai dovanoti kosmetiką?

Vienas lengviausių sprendimų – dovanų nupirkti iš anksto prekybininkų paruoštus kosmetikos, parfumerijos rinkinius. Ir nors merginos, moterys mėgsta veido, kūno priežiūros priemones, kvepalus, sudėtinga išrinkti dovaną, kuri atitiktų jos skonį ir poreikius. Itin rizikuojama perkant veido odos priežiūrai skirtus rinkinius: daugelis moterų jau turi savo pamėgtą, tinkančią ir jau metų metus naudojamą kosmetiką. O jei nežinote moters veido odos tipo, dovanoti dideles kremų, serumų pakuotes nėra prasmės. Tačiau kiekvieną moterį nustebins ir pamalonins nedidelis kosmetikos gaminys kaip priedas prie dovanos ar įvairių kokybiškos kosmetikos produktų mini pakuotės, pvz., „Victoria Secret“ kūno purškiklių rinkinukas ar kelioninis „L‘occitane“ rinkinukas, o gal net Advento kalendorius, kad ji galėtų išbandyti ir atrasti naujus mylimiausius produktus. Priedas prie pagrindinės dovanos galėtų būti maža pakuotė rankų kremo, lūpų balzamas, nedidelis buteliukas kvepalų nešiotis rankinėje ir t. t.

Ką padovanoti mylimajai per Kalėdas?

Kaip išrinkti dovaną mylimai moteriai? Tikriausiai kasdienių pokalbių metu nugirsite, apie ką ji svajoja, ko šiuo metu jai trūksta, kokias pramogas norėtų išbandyti – gal svajoja nuvažiuoti į vandens parką ar nueiti į teatrą?

Rinkdami dovaną mylimajai pagalvokite apie ypatingą datą, vietą ar momentą ir pagal tai pritaikykite ir savo dovaną – pabandykite sugrąžinti jai tą jaukų jausmą ir prisiminimus. Kai ruošitės kalėdinės dovanos merginai paieškoms, prisiminkite, kokia veikla užsiimant jos akys labiausiai spindi, apie momentus, kuriais ji labiausiai atsipalaiduoja ir mėgaujasi jūsų kompanija. Tikriausiai tai yra gana įprastos akimirkos, tačiau jūsų išrinkta dovana gali padovanoti ir naujų potyrių.

Bėgant metams, ilgai kartu esančios poros pamiršta stebinti viena kitą, tad šiuo atveju svarbi ne dovanos draugei ar žmonai vertė, bet pats faktas, kad vis dar norima pakurstyti jausmus ir stengiamasi.

Dovanos moterims, kurios beveik niekada nenuvilia. Beveik visuomet pataikysite į dešimtuką, jei mylimajai dovanosite auksinį ar sidabrinį (priklausomai nuo to, kurį metalą ji mėgsta) papuošalą ar dovanų čekį papuošalams įsigyti („iš bėdos“ – ir jos mėgstamus (o ne bet kuriuos!) kvepalus). Tad posakis „deimantai – geriausi moterų draugai“ kalėdinių dovanų moterims kontekste įgyja dar didesnę reikšmę. Portale Gifts.com rašoma, kad 94 proc. moterų mėgsta dovanų gauti juvelyrinius dirbinius (o 95 proc. vyrų džiaugiasi dovanų gavę kažką iš elektronikos prekių).

 

Mylimoji įvertins jūsų pastangas, jei dovanosite nakvynę kuriame nors tokią paslaugą teikiančiame Lietuvos dvare, vakarienę restorane ir pan. Juo labiau, kad iškart po Kalėdų iki šv. Valentino dienos lieka vos 1,5 mėn. – pats metas planuoti veiklą, kol dar viskas neužsakyta.

Jei esate jauna pora, natūralu, kad piniginėje gali švilpauti vėjai, taigi teks pasukti galvą, ką padovanoti merginai. Jei esate numatę kokią nors brangesnę ir vertingesnę dovaną, laukite kalėdinio išpardavimo arba juodojo penktadienio, kurio metu galima nemažai sutaupyti. Prekybininkai per prieššventinius išpardavimus yra pasirengę pasiūlyti pirkėjams vertingų pirkinių mažesne nei įprasta kaina.

Būtent todėl svarbu iš anksto sugalvoti, kokia kalėdinė dovana merginai galėtų tikti labiausiai ir ją nusižiūrėti bei stebėti, kada ji kainuos mažiausiai. Pavyzdžiui, kiekvieną Geradovana.lt pasiūlymą galima pažymėti širdele („Patinka“) ir, pasirinkus kelis dovanos merginai variantus stebėti, kuriam iš jų bus taikoma akcija.

Bet kokiu atveju atminkite, kad kaina nepadidina moralinės dovanos vertės. Nemažai žmonių galvoja, kad brangios dovanos padidins dėkingumo jausmą. Tačiau egzistuoja neįkainojamų dovanų. Be to, brangi dovana gali sudaryti įspūdį, jog asmuo ją nupirko būdamas garantuotas, kad nesvarbu pats daiktas, bet svarbi jo kaina – sužavės jau vien pati dovanos vertė. Tad jei biudžetas ir nedidelis, tai visai nereiškia, kad dovanos merginai bus prastesnės.

Dovana sesei arba draugei Kalėdų proga

Sesei ar draugei dovaną taip pat reikėtų rinkti atsižvelgiant į jos amžių ir pomėgius. Stebėkite, kuo šiuo metu domisi sesė ar draugė – gal ji pradėjo daug gaminti ar neseniai atrado naują atlikėją ar teatrą? Pagal tai rinkite ir dovaną. Draugei ar sesei galima dovanoti ir linksmas, ir kartu ypatingo nusiteikimo reikalaujančias dovanas, pavyzdžiui, žygį po pelkes arba baleto pamoką.

Jaunoms merginoms patiktų naujas telefono „drabužis“ – spalvingas dėkliukas, dangtelis, o gal madingo šį sezoną atspalvio nagų lakas. Seses ar drauges nudžiuginsite rankų darbo dovana – šaliku, pačių gamintu kūno šveitikliu, muiliuku ar kvapnia žvake. Dovanos draugei ir sesei privalo būti jaukios ir mielos, tad prie dovanos galite pridėti kokią nors sentimentalią smulkmeną ar kalėdinį niekutį, atviruką.

 • Jei draugė ar sesuo – mėgstanti meną asmenybė, galima dovanoti kokybišką bloknotą eskizams arba piešimo priemonių rinkinį.
 • Jei ji klauso daug muzikos – padovanokite naujas ausines.
 • Jei ji mėgsta keliauti, dovanokite kelioninę pagalvėlę ar gertuvę.

Dovanų idėjos draugei ar sesei praktiškai niekada neišsenka – joms galime dovanoti beveik viską.

Dovana mamai Kalėdoms

Dovaną mamai, kaip ir merginai ar žmonai, reikėtų rinkti kruopščiai, o ne griebti pirmą pasitaikiusį daiktą. Straipsnio pabaigoje pasistengsime įrodyti, kad geriau dovanoti ne daiktus, o įspūdžius, nesvarbu, ar šį kartą renkama kalėdinė dovana merginai, ar močiutei.

Visgi jei norite dovanoti kokį nors daiktą, nes dovanų čekių pastaraisiais metais pridovanojote ir taip daug, mamai tinka praktiškos, bet prabangios dovanos – juk ji nusipelnė su draugėmis gerti arbatėlę iš porcelianinio arbatinuko arba dėvėti prabangų šilkinį chalatėlį. Būdami tėvų namuose stebėkite, ko trūksta mamos buityje ir kokie daiktai ar prietaisai galėtų padėti ją palengvinti.

Kalėdinės dovanos mamai idėja – kalendorius su vaikų ir (ar) vaikaičių nuotraukomis. Kalėdos kaip tik žymi metų sandūrą, tad per jas kalendorius dovanoti itin tinka. Daug darbų ir reikalų turinčiai mamytei galite padovanoti personalizuotą darbo knygą ar šiaip kokį suvenyrą su nuotraukomis, kuriuo ji galės pasipuošti darbo stalą.

Kai vaikai jau užauginti, daugiau laiko galima skirti ir sau, tad ir per Kalėdas mamai galite padovanoti dovanų čekį masažui ar SPA ritualui.

Kalėdinė dovana močiutei

Močiutės dažniausiai būna susitelkusios į savo mėgstamas veiklas ir sveikatos stiprinimą, tad puiki kalėdinė dovana močiutei – vitaminai arba knyga apie sveikatos priežiūrą, natūraliąją mediciną ir pan. Jei močiutės – sportiškos, verta padovanoti šiaurietiško ėjimo lazdas, taip pat nepamiršti ir apmokyti močiutės taisyklingai naudotis jomis.

Pensinio amžiaus sulaukusios močiutės turi daug laisvo laiko, todėl jas pradžiugins žurnalo prenumerata ar galvosūkių-kryžiažodžių žurnaliukų rinkinys.

Kaip priedas prie dovanos tiks ir šiltos šlepetės, pirštinės. Galite padovanoti ir gurmaniško maisto rinkinuką, kavos, arbatos rinkinius – išrinkti dovaną močiutėms iš tiesų nebus sudėtinga.

Kalėdinė dovana - įspūdžiai

XXI a. daiktines dovanas po truputį keičia patirties dovanos. Tore Ellingsen ir Magnus Johannesson – tyrėjai iš Stokholmo ekonomikos mokyklos – straipsnyje „Akivaizdus dosnumas“ (angl. Conspicuous Generosity) teigia, kad Kalėdų rytą kur kas smagiau surasti dailiai įpakuotus dovanų čekius.

 • Pirma, pirkdami dovanas, rizikuojate padovanoti kažką, ko gauti asmuo visiškai nenori. Grynieji leistų nusipirkti svajonių dovaną, o dovanų čekis padidintų pasirinkimo galimybes.
 • Antra, dovanų paieškoms sugaištama daug laiko, o ir tai, kiek dovana kainuoja, nesudėtinga patikrinti, pvz., internete. Dovanojant pinigus ar dovanų čekius, sutaupoma laiko, išvengiama streso, tausojama aplinka ir mažinamas besaikis vartojimas.

Manote, kad koks nors kalėdinis suvenyras ar dar vienas daiktas – gera kalėdinės dovanos moterims idėja? Pasidalysime keliais statistikos faktais iš JAV:

 • „Los Angeles Times“ paskelbė, kad vidutiniame amerikiečių name yra apie 300 tūkst. daiktų! O nuomojami sandėliai daiktams laikyti – sparčiai augantis NT segmentas.
 • 1 iš 10 žmonių nereikalingus daiktus laiko sandėliukuose, garažuose ar net specialiai šiuo tikslu išnuomotose patalpose.

Taigi ar tikrai turime tiek daug daiktų ir net kelis kartus daugiau, nei turėjo mūsų seneliai? TAIP!

 • Turime per daug drabužių: mūsų senelės vidutiniškai turėjo 9 komplektus drabužių, įskaitant progines sukneles ir darbo drabužius. Dabar mes vidutiniškai turime 30 drabužių komplektų, plius, daug kitų papildomų drabužių, kurie neįeina į komplektus.
 • Kiekviena šeima drabužiams kasmet vidutiniškai išleidžia 1700 dolerių, o išmeta daugiau nei 100 kg drabužių.
 • 54 proc. žmonių teigia, kad juos gniuždo netvarka namuose, tačiau 78 proc. žmonių nežino, kaip ją įveikti.

Taigi kodėl reikėtų dovanoti patirtį, o ne daiktus?

Daugybė tyrimų atskleidė, kad materialios dovanos moterims nesuteikia tiek laimės, kaip vadinamosios patirties arba įspūdžio dovanos. Negana to, dovanos gavėjai nereikia rasti vietos, kur ji galėtų pasidėti naują dovaną.

Mokslininkas Thomas Gilovichas iš Kornelio universiteto praleido daugiau nei dešimtmetį stengdamasis suprasti, kodėl įspūdžio dovanos suteikia kur kas daugiau laimės nei materialiosios gėrybės. Kartu su kitu tyrėju – Matthew Killingsworthu – jie paskelbė savo tyrimą „Psichologijos mokslų žurnale“ ir įrodė, kad patirtis suteikia daugiau laimės nei materialus turtas. T. Gilovichas ir M. Killingsworthas pastebėjo, kad negatyvias patirtis esame linkę prisiminti kaip juokingas istorijas, o daugiau bendraujame su tais, kurių pomėgiai, o ne materialinė padėtis panaši į mūsų. Tad gyvenimuose figūruoja ne daiktai, bet įspūdžiai.

Iš esmės jie padarė išvadą, kad daiktai teikia mažiau laimės negu įgyta patirtis. Jie svarsto, kad taip galbūt yra todėl, jog mes greitai prisitaikome prie daiktų, todėl net naujausias automobilis ir geriausias telefonas laikui bėgant mums tampa įprasti, o prisiminimai nenuvertėja, jie nenusidėvi ir nenublanksta. Kokios dovanos moterims galėtų suteikti daugiausia teigiamų emocijų?

10 geriausių įspūdžio dovanų moteriai

 1. Savaitgalis sanatorijoje. Dovanos gavėja galės visą savaitgalį mėgautis įvairiomis kūno puoselėjimo procedūromis, atitrūkti nuo kasdienybės, atgauti jėgas po sunkių išgyvenimų ir pan.
 2. Masažas arba SPA ritualas. Šiuolaikiniai masažo kabinetai, SPA centrai siūlo visą galybę procedūrų. Tad beliks išsirinkti tinkamiausią.
 3. Plaukų puoselėjimo procedūra arba dovanų kuponas manikiūrui ir pedikiūrui. Plaukai – kiekvienos moters puošmena, o neblogas dovanos merginai variantas – kvietimas pasilepinti ir pasigražinti nagučius.
 4. Skrydis oro balionu. Jei moteris, kuriai renkate dovaną, dar neišbandė skrydžio oro balionu, kodėl nepamirštamo nuotykio nepadovanoti per Kalėdas?
 5. Karališkojo kroketo pamoka. Ypatingas ir išskirtinis žaidimas patiks ir moterims. Jei ne žaisti nuolat, tai bent išbadyti tikrai verta!
 6. Bilietai į teatrą ar dovanų čekis, kurį ji galės išsikeisti į bilietus. Gera kalėdinės dovanos merginai idėja – apsilankymas pasirinktame Andželikos Cholinos šokio teatro spektaklyje.
 7. Ekskursija. Sparčiai populiarėja 2–3 val. trunkančios ekskursijos didmiesčiuose, tad jei ieškote įdomios kalėdinės dovanos moterims, dovanokite pažinimo džiaugsmą.
 8. Tapybos ant šilko pamoka. Tapymas ant šilko – viena moteriškiausių, subtiliausių ir elegantiškiausių pramogų. Šis menas labai artimas jausmams, juk moterys – tokios jausmingos.
 9. Žurnalo prenumerata. Daugelis moterų ir merginų tobulą laisvalaikį įsivaizduoja ant sofutės ar krėslo su puodeliu kavos ir įdomiu žurnalu. Ji domisi interjeru, mada, o gal ką tik tapo mama? Pagal tai išrinkite ir leidinį, kuris atskries į jos pašto dėžutę.
 10. Procedūros, dovanojančios ypatingą atsipalaidavimą. Tegul mergina ar moteris pailsi nuo šventinio nuovargio – dovanokite kuponą nesvarumo terapijai ar unikaliam plūduriavimui kapsulėje.

Taigi rinkite dovanas atidžiai, su meile, neatidėkite dovanų moterims paieškų paskutinėms akimirkoms bei pasistenkite dovanoti dovanas, kurios ilgam įsirėžtų į atmintį – šiuo atveju daiktai nublanksta prieš patirtis ir naujus malonius potyrius.

Atgal