Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Pardavimo vietos Pagalba
Turite dovanų čekį?
Mylimiausi

Kaip atgaivinti santykius?

2018-03-06

Kaip atgaivinti santykius?

Ankstyvoje santykių fazėje poros jaučiasi pakylėtos. Mokslininkai nustatė, kad daugiausia oksitocino – meilės hormono – išsiskiria pirminėje aklos meilės stadijoje. Oksitocinas veikia kaip narkotikas, stipriai pririšantis prie mylimojo. Būtent tai leidžia patirti euforiją, skatina ir fizinį kontaktą – poros dažniau vaikšto susikibusios už rankų, dažniau apsikabina ir pan. Deja, ši fazė netrunka amžinai.

Po ilgų buvimo kartu metų santykiai tampa paremti nebe aistra ir abipuse trauka, bet labiau draugyste ir prisirišimu. Jei esate pasiryžę išsaugoti tvirtą ryšį, tikrai galite atrasti vienas kitą iš naujo bei vėl įžiebti aistros kibirkštėlę.

Pasak kelių knygų apie santykius autorės ir šeimų konsultantės Marianne Brandon, būtent aistros ir artumo trūkumas yra vienos dažniausių problemų, dėl kurių šeimos kreipiasi į terapeutus:

Nors kiekviena pora skirtinga, dažniausiais scenarijus, kurį aš pastebiu – tai poros, puoselėjančios stiprų emocinį ryšį, gerbiančios, besirūpinančios partneriais, bet nejaučiančios aistros, kuri tokia svarbi santykiuose“, –patirtimi dalijasi specialistė.

Didžiausias pavojus – atstumas

Anot psichologo T. Lagūnavičiaus, pirminė įsimylėjimo stadija baigiasi po 3–4 metų, kartais – ir anksčiau. Tad posakis „meilė trunka trejus metus“ kažkam tikrai tampa nuosprendžiu. Laikui bėgant romantiką nužudo rutina, nesibaigiantys darbai ir rūpesčiai, nebelieka laiko vienas kitam, atokvėpio valandėlės, poilsis dviems tampa neįmanoma misija.

O jei dar skiria atstumas, išsaugoti santykius tampa dar sudėtingiau, ypač jei poros jausmai iš pirmosios stadijos neperėję į ilgalaikio prisirišimo stadiją. Anot užsienio statistikos, net 75 proc. kolegijų ir universitetų studentų puoselėja santykius per atstumą. 24 proc. asmenų tikina santykius su savo antrąja puse daugiausia palaikantys internetu. Nemažai lietuvių vyrų dirba užsienyje, o moterys su vaikais gyvena Lietuvoje. Kuo santykiams pavojingas atstumas?

 1. Nebelieka pirminio meilės ir aistros motyvo.
 2. Ilgiau būnant atskirai, įprantama gyventi be mylimojo, kasdienybėje visiškai išsiverčiama be jo.
 3. Dar labiau atitolstama, kai nebelieka bendrų interesų, bendro laisvalaikio, veiklos.

Santykiai per atstumą visiškai nepakenks, jei poros susitinka kartą per 1–2 sav. Kitu atveju išsaugoti santykius bus didelis iššūkis abiem. Neseniai išsamus straipsnis apie emigrantų šeimas buvo publikuotas portale Delfi.lt.

Anot psichologų, didelė klaida – subyrėjusius santykius bandyti atgaivinti dviem kraštutiniais būdais: pagyvenant atskirai arba susituokiant. O jei iš esmės santykiuose viskas gerai, tik artimą ryšį visiškai nuslopino rutina, pateikiame idėjų, kaip vėl pakurstyti aistrą bei atrasti vienas kitą iš naujo.

 

IDĖJOS, PADĖSAINČIOS VĖL PAKURSTYTI AISTRĄ

 1. Trumpas atokvėpis

Kai tampate tėvais, laikas dviese tampa prabanga. Psichologė, šeimos terapeutė Esther Perel rašo:

Perėjimas nuo dviejų iki trijų yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriais pora kada nors susidūrė. Atsiradus trečiajam, vis sunkiau puoselėti artimą ryšį su sutuoktiniu: suderinti buvimą mama / tėčiu ir mylimuoju. Laikui bėgant atrodo, kad visko turime vis mažiau: mažiau laiko, mažiau bendravimo, mažiau miego, mažiau pinigų ir mažiau privatumo.

Tad šiek tiek laiko, praleisto dviese, sukurs intymumo aurą ir tik sustiprins jūsų santuoką. Norint atgaivinti santykius, visai nebūtina savaitei vykti atostogų į šiltus kraštus. Jei jums patinka aktyvus poilsis, galima pajodinėti žirgais ar nuvykti į nuotykių parką. Jei mėgstate vandens malonumus – rinkitės SPA dviems didmiesčiuose: SPA Vilniuje, SPA Kaune, SPA Klaipėdoje.

Galima užsisakyti SPA paslaugas ir be nakvynės – su vaiku 2–3 valandas mielai pabus artimieji, taip pat galima pasinaudoti auklės paslaugomis, didesnius vaikus galima palikti žaidimų kambariuose, kur jie bus prižiūrimi darbuotojų. Be to, puoselėdami santykius, skirdami laiko vienas kitam, ir vaikams parodysite teigiamą pavyzdį.

 1. Atkartokite pirmąjį pasimatymą

Suplanuokite pirmąjį pasimatymą ir įsivaizduokite, kad tai pirmas kartas, kai kur nors kartu išeinate. Kadangi vienas didesnių darbų yra suplanuoti, kur ir kam palikti vaikus, rinkitės tokį dienos metą, kad galėtumėte dėmesį skirti tik vienas kitam. „Pirmojo pasimatymo“ datą pasižymėkite kalendoriuje ir ruoškitės taip, kaip iš tiesų ruošėtės pirmajam susitikimui – pasipuoškite. Jokiu būdu nekalbėkite apie nebaigtus darbus - diskutuokite apie pomėgius, knygas filmus ir t. t. Neįtikėtina, bet net ir po daugelio pažinties metų vis dar galite apie vienas kitą sužinoti kažką naujo!

Tikriausiai į pirmąjį pasimatymą ėjote dar studijų laikais, todėl portalas SavetheStudent.org siūlo nemažai idėjų, kaip surengti įsimenantį pasimatymą (nesvarbu, kad ir po 10 ar daugiau pažinties metų):

 1. Pub‘as. Pub‘uose visuomet jauku, vyrauja puiki atmosfera, galima pažaisti pulą ar stalo žaidimą.
 2. Piknikas. Visas jo grožis ir slypi tame, kad piknikui nereikia nei ypatingų užkandžių, nei ilgo pasiruošimo – jis žavingas savaime.
 3. Boulingas. Kada paskutinį kartą žaidėte boulingą? Juk tai tokia jaunatviška ir žaisminga pramoga! O kur dar jaukūs prisilietimai ir žvilgsniai – visai kaip per pirmąjį pasimatymą!
 4. Pasivaikščiojimas. Parkas ar upės krantinė gali būti puiki vieta pasivaikščioti ir prisiminti senus laikus.
 5. Turizmas savame mieste. Pagalvokite, gal aplik yra kokių nors įdomių lankomų objektų, kuriuose dar niekada nebuvote? Skirkite pasimatymą savo antrajai pusei ir aplankykite vieną ar kelis iš jų.
 6. Nemokami renginiai. Neignoruokite tokių renginių kaip Kaziuko mugė ar Gatvės muzikos diena.
 7. Muziejai ir galerijos. Susitikite galerijoje ar muziejuje.
 8. Nueikite į kiną. Tai puiki proga išbandyti „Scape“ salę, kurioje krėslai atskirti nuo aplinkinių, žiūrovai turi daugiau privatumo, galima užsisakyti maisto ir gėrimų, ir kt.
 9. Čiuožykla. Čiuožimas – tai taip pat labai jaunatviška ir puikiai santykius reabilituojanti pramoga.
 10. Klasikinės muzikos koncertas ir teatras. Šių pramogų net nereikia komentuoti – jos klasikinės ir universalios.

 

 1. Filmų naktis

Savaitgalį, pavyzdžiui, šeštadienį vaikus paguldykite anksčiau ir suplanuokite filmų naktį. Net ir namuose galima pasipuošti: moterims rekomenduojame nupūsti dulkes nuo jau kuris laikas kabančios mažos juodos suknelės, vyrams reikėtų apsivilkti gražius marškinius. Pasiruoškite užkandžių, atsikimškite butelį vyno ir pasimatymą surenkite jaukioje savo namų svetainėje!

Pristatome ir visų laikų geriausiai įvertintų filmų 10-uką (iš 250 geriausių filmų sąrašo, kurį pateikia portalas IMDB.com:

 1. „Pabėgimas iš Šoušenko“ (1994);
 2. „Krikštatėvis“ (1972);
 3. „Krikštatėvis“ (II dalis, 1974);
 4. „Tamsos riteris“ (2008);
 5. „12 įtūžusių vyrų“ (1957);
 6. „Šindlerio sąrašas“ (1993);
 7. „Bulvarinis skaitalas“ (1994);
 8. „Žiedų valdovas: karaliaus sugrįžimas“ (2003)
 9. „Geras, blogas ir bjaurus“ (1966);
 10. „Kovos klubas“ (1999). 
 1. Treniruotės drauge

Turbūt jai įsitikinote, kad niekas taip nesuartina, kaip bendra veikla. Siūlome kartu lankyti treniruotes. Idealiausia – teniso, bet puikiai tiks ir bėgimo takelis ar stacionarūs dviračiai. Jei nenorite išlaidauti, galite pradėti kartu bėgioti artimiausiame parke. Vėlgi, jei neturite kur palikti vaikučių, galite lankyti sporto klubą, kuriame yra žaidimų kambarys arba vaikas tuo pat metu, kai jūs sportuosite, galės, pavyzdžiui, mokytis plaukti. Tokią galimybę siūlo Savicko sporto klubas.

 1. Ištrūkite savaitgaliui

Bene geriausias pasiūlymas norintiems reabilituoti santykius – tai savaitgalis dviems. Geriausiai nuo namų ir darbo aplinkos atitrūksite, jei rinksitės poilsį su viena ar dviem nakvynėmis. Rekomenduojame rinktis romantiškuosius Lietuvos kurortus:

 • Poilsis Druskininkuose. Druskininkuose galima aplankyti ne tik žymiuosius vandens parką bei Snow Areną, bet ir M. K. Čiurlionio muziejų, Lynų kelią, Grūto parką, Vijūnėlės parką, muzikinį fontaną ir kt. Poilsis dviems Druskininkuose subalansuotas idealiai.
 • Poilsis Birštone. Besiilsėdami Birštone, turėtumėte aplankyti geltonąją biuvetę, kurhauzą, Kneipo sodą, centrinį miesto parką, pasivažinėti dviračiais Nemuno pakrante ir kt.
 • Poilsis Palangoje. Ilsintis Palangoje, pravartu ne tik pasivaikščioti Basanavičiaus gatve ar nueiti prie jūros (nesvarbu, koks metų laikas), tačiau ir rinktis jodinėjimą pajūriu, aplankyti insektariumą, šunų muziejų, dinozaurų parką „Dino“ ir kitus objektus. Poilsis Palangoje dviems niekada neprailgsta!
 • Poilsis Trakuose. Trakuose galima rinktis viduramžių pramogas – šaudyti iš lankų ar arbaletų, aplankyti Užutrakio dvarą, rinktis pažintinius skrydžius lėktuvu, apsilankyti kukurūzų labirinte, karaimų maldos namuose, vandens pramogų centre, Trakų pilyje ir muziejuje ir kt.

 

Taigi, norint net ir po daugelio draugystės ar santuokos metų išsaugoti tvirtus santykius, reikia ieškoti bendros veiklos, pavyzdžiui, kartu pradėti sportuoti, kartais pabūti be vaikų, tik dviese, skirti savo antrajai pusei pasimatymą mieste, o dar geriau – dviese praleisti turiningą savaitgalį. Šiek tiek pastangų, laiko bei idėjų, ir santykiai nušvis naujomis spalvomis.

Atgal