Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Gidas norintiems vykti į Nidą

2022-06-30

Gidas norintiems vykti į Nidą

Nida – tikras rojaus kampelis Lietuvoje. Tai vieta, kur gamta tokia pasakiška, kad taip ir norisi čia likti visam laikui. Kvapą gniaužiančios kopos, jūra, pušynai, unikali miestelio architektūra. Atvykti čia tikrai verta, pasijusite tarsi visai kitame pasaulio krašte. Žinoma, būtina žinoti tam tikrus niuansus ir iš karto susiplanuoti, kurias vietas norėsite aplankyti. O jų čia tikrai daug! Tad šį kartą pabūsime Jūsų virtualus gidas po Nidos kraštą.  

Kaip nuvykti į Nidą? 

Dažnas klausimas – kaip nuvykti į Nidą? Kadangi miestelis įsikūręs Kuršių nerijoje. Patekti čia galima iš Klaipėdos. Galima rinktis kelionę laivu, dviračiu ar automobiliu keltis keltu. Taip pat čia veža ir autobusai, kurie taip pat keliami keltais. Keltas į Nidą keliasi dažnai, todėl eilėje labai ilgai nestovėsite. Persikelti su automobiliu į Kuršių neriją Jums kainuos apie 12 – 13 eurų, o jei kelsitės su dviračiu - 1 euras. Vykstant į Nidą automobiliu pravažiuosite visą Kuršių neriją. Taip pat turėsite susimokėti ir už įvažiavimą į šį kraštą. Kadangi čia itin saugoma gamta, taikomas ekologinis mokestis. Piko metu nuo birželio 20 iki rugpjūčio 20 dienos įvažiavimas automobiliu kainuoja 30 eurų. Sezono metu birželio 1 – 19 dienomis ir rugpjūčio 21 – 31 dienomis susimokėti reikės 20 eurų. Ne sezono metu įvažiavimas - 5 eurai. Susimokėti galima tiek pravažiuojant postą, tiek internetu. 

Taip pat reikėtų žinoti, kad miestelyje turėsite mokėti ir už automobilio stovėjimo. Mokestis mokamas nuo gegužės 1 dienos iki rugsėjo 30 dienos, kiekvieną dieną nuo 7 val. ryto iki 21 val. vakaro.  

Pažinkite Nidą iš arčiau 

Nida – kurortinis miestelis, Kuršių nerijos pusiasalyje. Iš tiesų, Nida laikoma net ne miesteliu, o gyvenviete. Tiek Nida, tiek kitos gyvenvietės priklauso Neringos miesto savivaldybei. Pakeliui į Nidą galima aplankyti tokias gyvenvietes, kaip Pervalka, Preila ar Juodkrantė. Nida didžiausia iš šių gyvenviečių, kuri kasmet pritraukia turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.  

Nidoje gausu vietų, kur galima apsistoti, čia netrūksta vandens pramogų. Gamta Jus sužavės iš pirmo karto. Be to, Nidoje gausu lankytinų vietų. Turbūt nei vienam čia atvykusiam nekyla klausimas - ką veikti Nidoje.  

Rašytojo Tomo Mano memorialinis muziejus 

Įvažiuojant į Nidą Jus pasitiks Tomo Mano memorialinis muziejus. Šis namas pastatytas 1930 metais. Rašytojas, Nobelio premijos laureatas Tomas manas čia leisdavo vasaras su savo šeima. Vėliau namelis buvo nacionalizuotas. Tačiau pastatas 1967 metais buvo restauruotas, o nuo 1995 metų jam suteiktas muziejaus statusas. Namelis stovi ant kalno, todėl iš jo kiemo atsiveria nuostabūs vaizdai į Kuršių marias. 

Nidos švyturys 

Ant Urbo kalno stūkso švyturys. Švyturys veikia ir iki šiol, jo siunčiamas šviesos signalas matomas apie 40 kilometrų. Švyturys įrašytas į pasaulio šviesos ženklų knygas.

Parnidžio kopa 

Parnidžio kopa ypatinga vieta, iš kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Tai vėjo pustoma kopa esanti Nidos pietuose. Čia įrengta speciali apžvalgos aikštelė bei pastatytas saulės laikrodis. Įdomu tai, kad aplink kopą galite apeiti pažintiniu taku. Prie kopos galima nesunkiai atvykti automobiliu. Yra įrengta stovėjimo aikštelė. Pakeliui pastatyti įvairūs paminklai, suoliukai. Šioje vietoje nesinori niekur skubėti, nes vaizdas tikrai užburiantis. O iš apžvalgos aikštelės puikiai matysite Nidos gyvenvietę. 

Nidos žvejo trobelė 

Pačiame mieste būtinai aplankykite unikalią Nidos žvejo trobelę. Etnografinė sodyba stovi ant marių kranto. Čia Jūs pamatysite unikalią ekspoziciją, kuri 2017 metais, pasitelkiant šiuolaikines technologijas atnaujinta. Trobelėje pasitelktos vizualinės instaliacijos, kurios padės pasijausti taip, lyg trobelės gyventojai vis dar yra šalia. 

Kuršių nerijos istorijos muziejus 

Kuršių nerijos istorijos muziejų rasite visai netoli nuo Tomo mano trobelės. Muziejuje gausu fotografijų, dokumentų, žemėlapių. Čia taip pat eksponuojami įvairūs archeologiniai radiniai iš kasinėjimų. Muziejus padės geriau pažinti Nidos gyvenvietę ir jos istoriją.  

Ką veikti Nidoje?  

Nidoje gausu vietų, kurias tikrai verta pamatyti. Įdomu pasivaikščioti ir po patį miestelį, nes jo architektūra unikali, autentiška ir be galo žavinti. Spalvoti nameliai, vėtrungės, uostas su daugybe jachtų ir laivelių. Niekas čia neskuba, gyvenimas teka lėčiau nei didmiesčiuose. Žinoma, jei apsistosite Nidoje ilgesniam laikui, verta aplankyti ir visą Kuršių neriją. Įspūdį Jums tikrai paliks žygis kanojomis „Mirusios kopos“. Plauksite unikaliu vandens maršrutu! Dalis maršruto eina šalia Naglių gamtos rezervato, kuriame negalima vaikščioti. Tad turėsite unikalią galimybę pamatyti jį iš vandens. Išplauksite iš Juodkrantės, praplauksite pro Pervalkos švyturį, apiplauksite Žirgų ragą, Mirusias kopas, tuomet pasieksite Naglių rezervatą. Čia sustosite pietų pertraukai. Kelionė tesis plaukiant išilgai Drimzako įlankos, aplenkiant Avies kulno ragą, turėsite galimybę pamatyti pilkųjų garnių ir kormoranų koloniją. Žygį užbaigsite sugrįždami į Juodkrantę.  

O kaip Jums skamba saulės palydėjimas Kuršių mariose? Jūsų laukia nepamirštama kelionė laivu Gresa“. Grožėsitės nuostabiais gamtos peizažais ir besileidžiančia saule. Išplauksite iš Nidos uosto, plauksite pagal Parnidžio, Didžiąją kopas. Įdomiais pasakojimas nustebins laivo kapitonas. Ši pramoga itin tinkama poroms, juk taip romantiška palydėti saulę dviese laive, apsuptiems nuostabių vaizdų.  

Na, o jei dėl kažkokių priežasčių nenorite ar tiesiog bijote plaukti, galite išbandyti žygį su elektrinėmis riedlentėmis „Pamario takais“. Nidoje esančiame aerodrome valdyti šią riedlentę išmokys profesionalus instruktorius. Na, o po trumpų mokymų leisitės žaliaisiais pamario takais į Bulvikio įlanką. Čia Jūsų lauks kuršiško lobio paieška! Žygio kulminacija – piknikas. Na, o po to, kelionė namo. Iš viso nukeliausite apie 6 kilometrus. Tačiau jie tikrai neprailgs! 

Apsistoti Nidoje rekomenduojame viešbutyje Nidus. Čia pajusite visišką ramybę ir komfortą. Puiki vieta tiek norint pailsėti dviem, tiek su šeima. Viešbutyje įsikūręs ir puikus restoranas. Apsistoję viešbutyje galėsite mėgautis ir pusryčiais ir vakariene. Pusryčius pageidaujant Jums atneš net ir į kambarį. Ar gali būti tobuliau? 

Nida – tai tas kraštas, kurį tikrai būtina aplankyti bent kartą gyvenime. Vaizdai neapsakomi ir užgniaužiantys kvapą. Nors miestelis nėra itin didelis, jame puikiai išvystyta infrastruktūra, pagal Kuršių marias driekiasi dviračių takas, yra vaikų žaidimų aikštelių, gausu kavinių bei apgyvendinimo įstaigų. Tai vieta svajojantiems apie išskirtines atostogas arba trumpą atotrūkį nuo skubančio pasaulio.  

Atgal