Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Geriausios dviračių trasos ir vaizdingiausi maršrutai Lietuvoje

2022-03-03

Geriausios dviračių trasos ir vaizdingiausi maršrutai Lietuvoje

Žygis dviračiais geriausias pasirinkimas norintiems pasigrožėti gamta ir aktyviai pailsėti. Dviračiais galima keliauti pajūriu, miškais ir aplink ežerus. Tereikia išsirinkti maršrutą ir leisti į nuotykius dviračiais. Lietuvoje yra daugybė vaizdingų dviračių trasų. Pasidalinsime populiariausiomis trasomis Lietuvoje, o Jums teliks išsirinkti ir leistis į žygį dviračiu 

Dviračių trasos pajūryje  

Atvykus poilsiauti prie jūros tikrai verta leistis pažinti apylinkių dviračiais. Juk pajūryje tikrai daug vietų, kurias pasiekti automobiliais sudėtinga. Be to, dviračiai draugiška gamtai transporto priemonė. Tuo pačiu galėsite sustoti visose vaizdingiausiose pajūrio vietose.  

Kuršių nerijos dviračių trasa  

Viena vaizdingiausių dviračių trasų driekiasi per visą Kuršių neriją. Jei norite pasigrožėti iš ties žadą atimančiais vaizdais, rinkitės šį maršrutą. Puiku ir tai, kad kai kur automobiliais važiuoti draudžiama, o štai dviračiu lengvai pasieksite visas lankytinas vietas. Visa dviračių trasa driekiasi miškingose vietovėse. Keliausite atokiau nuo kelio, kuriuo važiuoja automobiliai. Maršrutas nesudėtingas, lengvai įveikiamas, pakeliui daug vietų, kuriose galima sustoti pailsėti ir atgauti jėgas.  

Dviračiu nuo Klaipėdos iki Šventosios 

Kelionė prasidės persikėlimu iš Klaipėdos. Tai galėsite padaryti keltu. Keltai kelia plaukia labai dažnai, todėl ilgai laukti tikrai nereikės. Kelionę dviračiu galite pradėti nuo apsilankymo Lietuvos Jūrų muziejuje, delfinariume ir kituose muziejuose. Jei muziejai nedomina, iš karto sukite link Nidos. Pakeliui turėsite galimybę pamatyti daug lankytinų objektų, pasigrožėti gamta, nukeliauti į paplūdimį išsimaudyti. Lankytinų objektų Kuršių nerijoje tikrai daug. Todėl prieš tai galite tiesiog pasižymėti sau, kuriuos norėtumėte pamatyti. Populiariausi: Juodkrantės švyturys, Raganų kalnas, pažintinis dendrologinis takas Juodkrantėje, Miniatūrų muziejus, Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas, Naglių ragas ir negyvosios kopos, Vecekrugo kopa, rašytojo Thomo Manno trobelė ir memorialinis muziejus, Parnidžio kopos saulės laikrodis.  

Žygis po Rusnės salą 

Dar vienas dviračių maršrutas pajūryje driekiasi nuo Klaipėdos iki pat Šventosios. Tai 40 km dviračių takas pajūriu ir pušynais. Pajudėję iš Klaipėdos nesunkiai pasieksite Palangą, o jei norėsis, nukeliausite iki pat Šventosios. Populiariausi lankytini objektai šiame maršrute: Olando kepurė, Karklės žvejų kaimas, Plazės ežeras, Palangos botanikos parkas, Gintaro muziejus, Birutės kalnas, „beždžionių“ tiltas Šventojoje, skulptūra „Žvejo dukros“, Žemaičių alka.  

Ypatingais vaizdais Jus nustebins ir pasivažinėjimas dviračiu po Rusnės salą. Tai 25 km ilgio dviračių trasa. Rusnės sala priskirta Nemuno deltos salynui. Joje gausu nedidelių upelių, pelkių ir įvairios augalijos. Rusnės saloje galite pamatyti ir žemiausią Lietuvos vietą. Kelionę pradėkite Rusnės tiltu per Atmatos upę. Po to keliausite link žemiausios vietos, kuri yra net 1,3 metrais žemesnės už jūros lygį. Toliau pamatysite Uostadvario švyturį, vandens kėlimo stotį, apžvalgos bokštelį. Iš bokštelio pasigrožėsite Kuršių nerija, Kuršių mariomis, Nemuno deltos gamtiniu rezervatu.  

Dviračių trasos Vilniuje  

Aplink Vilnių galima rasti tikrai nuostabių dviračių trasų su vaizdingais maršrutais. Tačiau tokių netrūksta ir pačiame mieste. Todėl jei gyvenate Vilniuje ir nesinori automobiliu keliauti ieškoti vietos žygiui dviračiu, leiskitės į žygius dviračiai pačiame mieste.  

Takas link Žaliųjų ežerų 

Nors keliauti dviračiu mieste gali pasirodyti sudėtinga, rekomenduojame išbandyti taką nuo Katedros iki pat Žaliųjų ežerų. Dviračių trasos ilgis kone 15 km. Maršrutas vaizdingas, driekiasi palei Nerį. Kai kur galima išsukti iš tako ir pasigrožėti gamta.  

Dviračiu į Vingio parką 

Nesunkiai dviračiu nukeliausite ir į Vingio parką. Lengvai Vingio parką dviračiu pasiekti galima iš Naujamiesčio ar Žvėryno rajonų. Iš senamiesčio tai padaryti kiek sudėtingiau, bet taip pat įmanoma.  

Pūčkorių atodanga 

Jei norite pamatyti iš ties žadą atimančius vaizdus ir pasivažinėti kalnuotais miško takeliais, leiskitės šia kryptimi. Puikus dviračių takas veda iki Pūčkorių atodangos nuo pat S. Batoro gatvės. Pati atodanga turbūt vaizdingiausia visoje Lietuvoje, beje, ji ir aukščiausia. Atodangos aukštis net 65 metrai. Atodanga yra Pavilnių regioniniame parke. Iš čia pasigrožėsite Vilniaus apylinkėmis.  

Neries regioninio parko dviračių trasos  

Neries regioniniame parke gausu tiek pėsčiųjų pažintinių takų, tiek tokių, kuriais galima keliauti ir dviračiais. Rekomenduojame išbandyti du populiariausius ir vaizdingiausius maršrutus.  

Šilėnų pažintinis takas 

Tai  6 km ilgio maršrutas, kurį dažniausiai pradėti rekomenduojama nuo bažnyčios, esančios Šilėnų kaime. Iki pat Naujosios Rėvos piliakalnio pamatysite daugybę lankytinų objektų. Na, o grįžtant link Šilėnų keliausite miško takeliais. Pravažiuosite dviračiais beveik visą maršrutą, vos vienoje vietoje sutiksite statesnę įkalnę, kurią lengvai įveiksite stumdami dviratį. Kelionės metu pasigrožėsite kvapą gniaužiančiomis Neries slėnio panoramomis, pamatysite didžiausią parko pelkę. Maršrute rasite ir lietuviškų orchidėjų pelkę. Na, o jei neturite dviračio, atvykę automobiliu rasite ir vietą, kur galėsite jį tiesiog išsinuomoti.  

Kairioji Neries kranto turizmo trasa  

Šią trasą dviračiais įveikti galima per 5 valandas. Takas įvairus - nuo miško keliukų, iki žvyruoto ar net asfaltuoto kelio. Privažiavę Karageliškių kaimą išvysite vartelius. Juos tiesiog atverkite ir pravažiavę užverkite. Jie skirti apsisaugoti nuo laukinių gyvūnų. Net 25 km trasoje tikrai nepaklysite, maršrute yra ne viena nuoroda su tolimesne kryptimi. Šioje dviračių trasoje tikrai daug įdomių objektų, kuriuos verta pamatyti. Pailsėti galėsite specialiai tam įrengtose poilsiavietėse. Yra net stovyklaviečių, kurios drąsiai galima apsistoti su nakvyne.  

Populiariausi lankyti objektai: Neryje stūksantys “Užkeiktų vestuvių” akmenys, konglomerato uola, šalia Kragžlių pilkapyno auganti pušis „Raganos šluota“. Ties Ausiutiškiais ir Paneriais pasigrožėsite vaizdingomis panoramomis. Tam įrengti specialūs apžvalgos bokšteliai. Atsigaivinti galėsite Pinyklos mitologiniu šaltinio vandeniu. Apie jį sklando įvairūs mitai. Sakoma, kad jis gražina jaunystę.  

Pažintiniai takai Kaune  

Kaip ir Vilniuje, taip ir Kaune galima rasti vaizdingų dviračių maršrutų. Ir ne tik užmiestyje, bet ir miesto ribose. Štai keli populiariausi maršrutai kelionėms dviračiu.  

Dviračiu iš senamiesčio į Panemunės miško parką  

Tai net 13 kilometrų vaizdingas maršrutas, kuriuo lengvai iš senamiesčio pasieksite Panemunės šilą. Takas driekiasi palei Nemuną. Tai puikus maršrutas net ir turintiems vaikų. Įveikti jį nėra sudėtinga. O paskutinėje stotelėje laukia specialiai vaikams įrengtos žaidimų aikštelės, pliažai ir kitos vietos poilsiui. 

Pažaislio vienuolyno takais  

Pažaislio vienuolyno ansamblis – tai nuostabaus grožio pastatai stovintys pušyne. Aplink nuostabūs vaizdais, jachtklubas ir net pliažai. Puiki vieta norintiems trumpam atitrūkti nuo darbų ir miesto šurmulio. Dviračių takas čia driekiasi vos 3 km. Tačiau to tikrai užtenka norint niekur neskubant pasigrožėti nuostabiais vaizdais ir Kauno mariomis.  

Senamiestis - Lampėdžių ežeras 

Karštą vasaros dieną dauguma traukia prie ežerų. Na, o Kauno gyventojams dviračiu iš ties patogu pasiekti Lampėdžių ežerą. Maršrutas dviračiu patogus ir iš ties greitas. Dviračiu lengvai pasieksite ežerą, kuriame galėsite ne tik atsigaivinti, bet ir išbandyti pramogas vandenlenčių parke.  

Kauno tvirtovės fortų žiedas 

Ši dviračių trasa tikras išbandymas. Trasos ilgis net 65 km. Kauno tvirtovės parkas tai tarsi pažintinė kelionė, kurios metu pamatysite piliakalnius, dvarus, draustinius, muziejus ir įspūdingas atodangas. Kelionė pradeda nuo forto muziejaus. Tuomet pasiekiami vis kiti fortai. Būtinai sustokite pasižvalgyti nuo Veršvų piliakalnio, aplankykite Tado Ivanausko botanikos parką. Nuostabūs vaizdais atsvers į Marvelės upės slėnį. Šiame maršrute verta stabtelėti VDU botanikos sode, pasigrožėti Jiesios atodanga. Na, o kelionės pabaigoje laukia Kauno IX forto muziejus. Šis maršrutas ypatingai patiks tiems, kas domisi Lietuvos istorija ir nori dar geriau pažinti savo šalį.  

Kauno senamiestis - Zapyškis  

Kiek mažesnis iššūkis - 20 km dviračių maršrutas nuo Kauno iki Zapyškio. Keliaudami šia dviračių trasa pasigrožėsite nuostabiais miškų vaizdais ir paupiu. Pakeliui rasite vietų iškyloms ir poilsiui. Būtinai aplankykite Kačerginės plūduriuojančią prieplauką. Na, o pasiekę galutinę stotelę - Zapyškį, galėsite apžiūrėti senovinius namelius, itin gražią Zapyškio bažnyčią. Na, o netoli Senosios bažnyčios rasite puikią pavėsinę, iš kurios galima stebėti Nemuno vingius.  

Populiariausi dviračių takai Lietuvoje - TOP 5 

Vaizdingų ir įdomių dviračių trasų yra ne tik pajūryje ar didžiausiuose Lietuvos miestuose. Jų galima rasti visoje Lietuvoje. Dalinamės penkiais populiariausiais maršrutais kelionėms dviračiu. 

Gražutės regioninio parko dviračių trasos 

Zarasų rajone įsikūręs Gražutės regioninis parkas. Čia galite rasti ne vieną dviračių trasą - nuo asfaltuotų kelių iki paprastų miško takelių. Ilgiausia dviračių trasa siekia 45 km, o trumpiausia vos 10 km. Iš viso yra net 5 skirtingos dviračių trasos.  

Lankytinų objektų parke taip pat netrūksta. Šiame regioniniame parke gausu muziejų, pamatysite komplyčių, kapinynų, skulptūrų. Verta aplankyti Tiltiškių vandens malūną, Dūkšto dvaro sodybos rūmus, šaltinį ,,Šveicarka". Apie lankytinus objektus informuoja stendai su išsamiais aprašymais.  

Žvėrinčiaus miško takas 

Viešintiems Birštone rekomenduojame išbandyti kelionę dviračiu Žvėrinčiaus trasoje, kuri tęsiasi 15 km. Ja keliausite greitai, kadangi visa trasa asfaltuota Keliausite Žverinčiaus mišku, kuriame įrengtos laužavietės, poilsio aikštelės, išvysite medinių skulptūrų. Dviračių takas vingiuoja visai netoli Nemuno krantų. Šiuo taku nukeliausite iki pat Prienų. Trasa puikiai tiks norintiems pasimėgauti gamta ir jos garsais.  

Dviračiais po Tytuvėnų regioninį parką 

Tytuvėnai be galo gražus, nedidelis miestelis. O jo regioniniame parke galima rasti ne vieną dviračių trasą. Per pačius Tytuvėnus einanti viena iš dviračių trasų yra net 15 km ilgio. Trasa vingiuoja tiek per patį miestelį, tiek jo apylinkėse. Pasivažinėsite po miestą, aplankysite Bridvaišio piliakalnį, o apylinkes apžvelgsite iš apžvalgos bokšto. Trasų galima rasti ir dvigubai ilgesnių. Leidžiantis į žygi jomis pamatysi  Apušio ežerą, durpynus, Tytuvėnėlių dvaro sodybą ir daug kitų lankytinų objektų.  

Dviračių takai Varnių regioniniame parke  

Žemaitijoje dviračiais rekomenduojame pakeliauti po Varnių regioninį parką. Jei pasirinksite net 32 km ilgio Žąsūgalos trasą, nukeliausite iki Biržuvėnų dvaro ansamblio, aplankysite piliakalnius, muziejų ir kitas įdomisa vietas. O štai pasirinkus Aukštagirės taką pasigrožėsite MedvėgalioBilioniųAukštagirės draustiniais bei kitais lankytinais objektais. Regioniniame parke gausu ir pėsčiųjų pažintinių takų.  

Dviračių trasa Sartų regioniniame parke „Tarp Zalvio ir Zalvės 

Sartų regioniniame parke esanti trasa – tai puikus būdas aktyviai praleisti laiką gamtos apsuptyje. Trasa vos 13 km ilgio. O jei norisi, galima išbandyti ir dar trumpesnį maršrutą. Geriausia kelionės pradžiai pasirinkti Antazavę. Čia apžiūrėsite Dievo apvaizdos bažnyčią, Antazavės dvarą, parką. Toliau keliaukite link Marimonto. Na, o iš čia patrauskite link Vinčežerio, kur vyko garsus Šilo mūšis. Toliau nuvyksite iki Velikuškių II-ojo piliakalnio „Sala“, kuris apsuptas Sartų ir Zalvės ežerų. Na, o trasos pabaigoje laukia galingas Bradesių ąžuolas, pramintas Stelmužės ąžuolo broliu.  

Kaip matote, Lietuvoje tikrai galima pakeliauti dviračiais ir artimiau pažinti atskirus kraštus bei pasimėgauti gamtos grožiu. Turime tikrai nuostabių vietų, kurias verta pamatyti bent kartą gyvenime. Dažnai leidžiamės į pažintį su kitomis šalimis, nors dar iki galo nesame ištyrinėję savo šalies.  

Atgal