Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.7 vertinimas (daugiau nei 4000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29€ Galioja 12 mėn. Pardavimo vietos Pagalba
Turite dovanų čekį?
Mylimiausi
Meniu
Kategorijos
Dovanų idėjos
Vieta

40 būdų atsipalaiduoti vos per kelias minutes + geriausių masažų ir SPA Vilniuje rekomendacijos

2018-08-09

40 būdų atsipalaiduoti vos per kelias minutes + geriausių masažų ir SPA Vilniuje rekomendacijos

El. pašto dėžutėje pūpso 100 neperskaitytų laiškų, naujas kelnes apsipylėte karšta kava, o po kelių minčių laukia svarbus susitikimas? Kitaip tariant, tokie ir panašūs nutikimai signalizuoja, kad jums pats metas atsipalaiduoti.

Kai jaučiamės pavargę, puikiausia išeitis norint nuraminti pašlijusius nervus – savaitgalis kurorte. Tačiau ne visada surandame laiko miegui iki vėlaus ryto, deginimuisi viešbučio terasose ar paplūdimyje bei karštoms vonioms. Visa laimė, šiandien galima rasti daug būdų atsipalaiduoti vos per 5 minutes. Supažindinsime jus su 40 trumpo atokvėpio variantų – atraskite ramybę pačiu sunkiausiu metu.

MAISTAS IR GĖRIMAI

 1. Gurkšnokite žaliąją arbatą

Puiki priemonė siekiant nusiraminti – vaistažolių arba žalioji arbata. Žalioji arbata yra teanino (l-teanino) šaltinis. Teaninas – amino rūgštis, esanti tik arbatžolėse ir vienos rūšies grybuose. Ji žinoma kaip padedanti suvaldyti pyktį. Užvirkite vandenį, užplikykite arbatžoles ir lėtai gurkšnokite gardų ir sveiką gėrimą. Magišką arbatos galią žino ir daugelis SPA Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose darbuotojų, todėl dauguma masažų ir kitų sveikatinimo ritualų, tarp jų ir SPA programa „Kai reikia atostogų...“, užbaigiami arbatos puodeliu. Tad arbatos gerkite tiek, kiek tik širdies geidžia!

 1. Mėgaukitės juoduoju šokoladu

Vos apie 40 g saldumynų gali nuraminti jūsų nervus. Juodasis šokoladas reguliuoja streso hormono  kortizolio lygį ir stabilizuoja medžiagų apykaitą. Neseniai paskelbtame straipsnyje nagrinėjami 7 įvairiuose mokslo tyrimuose įrodyti juodojo šokolado privalumai. Juodasis šokoladas – vienas vertingiausių saldumynų. Beje, šokoladas naudojamas ne tik maistui – masažai Vilniuje taip pat atliekami naudojant natūralų šokoladą. 2 val. procedūros metu šveičiamas kūnas, atliekamas  kūno įvyniojimas į šokoladą, o po to laukia ir atpalaiduojantis masažas.

 1. Suvalgykite šiek tiek medaus

Stresą pakeiskite saldumu – suvalgykite šaukštą medaus. Medus ne tik drėkina odą – jis laikomas ir natūraliu antibiotiku. Meduje taip pat yra medžiagų, mažinančių įvairius patologinius procesus smegenyse, o tuo pačiu padedančių kovoti su depresija ir nerimu. O jei medaus nemėgstate ar esate jam alergiškas, išbandykite kūno procedūras su medumi. Vienas populiariausių masažų – tai medaus masažas Vilniuje, salone „SPA Shanti“.

 1. Kramsnokite mangus

Pasiimkite trumpas tropikų atostogas, nepalikdami darbo stalo. Per 5 minučių pertraukėlę kruopščiai nulupkite ir supjaustykite mangą. Sultinguosiuose manguose yra randamas junginys linanolis. Jis padeda sumažinti streso lygį. Beje, nesipiktinkite, jei mango sultys ims tekėti smakru – šį nedidelį nepatogumą galima iškęsti vardan geresnės nuotaikos.

 1. Kramtykite gumą

Mėtų, vaisių ar tiesiog tipinio saldaus skonio – kramtykite ją, nes tai stebėtinai greitas ir paprastas būdas norint įveikti stresą. Gumos kramtymas padės sumažinti nerimą, pyktį ir streso hormono kortizolio kiekį. Kramtomoji guma gali ir šiek tiek pagerinti jūsų atmintį. Tačiau gumą kramtykite retkarčiais, o ne nuo ryto iki vakaro – gausus kramtymas turi ir kelis trūkumus.

 1. Rinkitės traškius užkandžius

Kartais nereikia nieko daugiau, tik saujelės užkandžių – ir streso kaip nebūta. Viename tyrime buvo nustatyta, kad streso kamuojami suaugusieji labiau nei įprastai nori sūrių ir traškių užkandžių. Tačiau šiuose užkandžiuose neturėtų būti cukraus – juk jį keičia druska. Labiausiai rekomenduotume rinktis ne sūrius krekerius ar kepintus sūdytus žemės riešutus, bet sveikesnius užkandžius – salierų lazdeles arba džiovintų vaišių ir riešutų mišinį. Puikiai tiks morkų ir agurkų lazdelės.

VIDINĖ RAMYBĖ

 1. Medituokite

Norint rasti ramybę, visai nebūtina pasitraukti į kalnus. Penkios tylos minutės, ir patirsite visus meditacijos privalumus. Įrodyta, kad vos du kartai meditacijos per dieną gali sumažinti įtampą ir depresiją. Raskite patogią vietą ramiame kamputyje, sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą ir jauskite, kaip nerimas palieka jūsų kūną. Nežinote, kaip medituoti? Jogos akademija Kaune kviečia į individualią meditacijos pamoką, kurios metu mokysitės medituoti, kalbėsitės su mokytoju ir seanso metu sieksite savo iškeltojo tikslo. O galbūt ieškote procedūros, prilygstančios meditacijai? „Didlaukio klinika“ Vilniuje, kurioje teikiamos ir SPA procedūros, kviečia į relaksacinį masažą ir energinę procedūrą, kurių metu pajusite dvasinį pakylėjimą, bus atkurta vidinė pusiausvyra, o patiriama būsena primins miegą arba meditaciją. Šios SPA procedūros Vilniuje metu naudojami šilti akmenys ir įvairūs kvapnūs aliejai, kuriais masažuojamas ir puoselėjamas visas kūnas.

 1. Padėkite galvą ant pagalvės arba pagalvėlės

Pasitaiko dienų, kuriomis viskas, ko mums reikia, yra malonus snūstelėjimas. Tačiau biure nusnūsti ne visuomet įmanoma (tiksliau, nusnūsti čia beveik niekada neįmanoma). Bet jei tik turite pagalvėlę, jau esate kelyje į atsipalaidavimą. Išbandykite paprastą vizualizacijos techniką: kelioms  minutėms padėkite galvą ant pagalvėlės ir įsivaizduokite, kad pagalvėlė yra kempinė, sugerianti visus jūsų rūpesčius. Šį patarimą pateikia Mikas George'as, knygos „1001 būdas atsipalaiduoti“, autorius.

 1. Nepamirškite taisyklingai kvėpuoti

Ar yra paprastesnis būdas atsipalaiduoti? Lėtas, gilus kvėpavimas gali padėti sumažinti kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį. Pabandykite pranayama kvėpavimą – jogų praktikuojamą kvėpavimo būdą pro vieną šnervę, skirtą nerimui palengvinti. Ši technika turėtų veikti panašiai, kaip ir akupunktūra – suvienyti ir kūną, ir protą. Unikalios kvėpavimą išlaisvinančios SPA procedūros Vilniuje teikiamos salone „Angel SPA“. Saldaus SPA malonumo dviem metu šveičiamas visas kūnas (20 min.), atliekamas viso kūno, galvos bei veido aromaterapinis masažas (60 min.), išlaisvinantis kvėpavimą ir mintis, padedantis stimuliuoti nervinę sistemą ir visiškai atpalaiduojantis. Kita procedūra – egzotinis kokoso ritualas, kurio metu atliekamas kokosinis šveitimas (30 min.), drėkinamoji kūno kaukė (30 min.) bei aromaterapinis masažas (50 min.).

 1. Išbandykite progresyviąją relaksaciją

Esate piktas? Tiesiog įtempkite raumenis, juos atleiskite ir viską pakartokite. Progresyvusis atsipalaidavimas apima raumenų įtempimą vienoje kūno dalyje vienu metu, siekiant nusiraminimo. Šis metodas, beje, praktikuojamas ir aktorių, yra puikus būdas norintiems greičiau užmigti.

 1. Skaičiuokite atbulai

Skaičiavimas atbulai – ne kažkoks IQ testas, o būdas atsipalaiduoti. Kai kyla nerimas, pabandykite skaičiuoti atbuline tvarka (pavyzdžiui, nuo 10 iki 1 vėl ir vėl), kad nurimtumėte. Sunku galvoti apie artėjantį pasimatymą arba darbo pokalbį, kai esate užsiėmęs intensyviais skaičiavimais. O nerimo suvaldymas – būdas pasirodyti geriau tiek vienu, tiek ir kitu atveju.

 1. Naudokite kūrybines vizualizacijas

Įsivaizduokite: suskamba durų skambutis, ir čia pasirodęs Rajanas Goslingas (ar, pavyzdžiui, Elizabeth Banks) jums pasiperša. Tokios mažos svajonės, taip pat žinomos kaip kūrybinės vizualizacijos, apima galvojimą apie kažką, kas suteikia mums laimės. Tai leis bent trumpam pagerinti nuotaiką pačiomis juodžiausiomis dienomis.

 1. Užmerkite akis

James Taylor sakė: „Jei galite užmerkti akis, vadinasi, viskas gerai.“ Vos užvėrę akių vokus, trumpam atitrūksite nuo biuro ar namų chaoso. Tai lengvas būdas atkurti ramybę ir sutelkti dėmesį. Labai veiksminga praktika – išmokti suvaldyti taip vadinamąjį minčių triukšmą ir kelias minutes negalvoti apie nieką, tačiau to norint to išmokti, reikia ilgai praktikuotis ir remtis specialiomis metodikomis.

VISIŠKAS KŪNO ATSIPALAIDAVIMAS

 1. Pasilepinkite rankų masažu

Trokšdami ypatingo atsipalaidavimo ir norėdami nuraminti širdį, išbandykite rankų masažą. Rankų masažai itin naudingi tiems, kurie daug laiko praleidžia dirbdami su klaviatūra. Apskritai rankos – kūno dalis, kuriai tenka itin didelis krūvis. Tad imkite losjono ir pradėkite masažuoti raumenis po nykščiu – tuo pačiu sumažinsite stresą ir pečių, kaklo bei galvos srityse. Ypatingas ritualas jūsų rankoms – tai rankų procedūra su Garra Rufa žuvelėmis. Jos metu rankas puoselėja mažosios žuvelės, po to atliekamas relaksacinis rankų masažas. Šis žuvelių masažas Vilniuje sulaukė ypatingo dėmesio, kaip ir pats salonas „Fish SPA“.

 1. Išbandykite akupresūrą

Tam tikri gyvenimo periodai gali būti įtempti, tačiau akupresūra gali padėti įveikti įtampą. Akupresūra – tai natūrali lytėjimo terapija, padedanti subalansuoti skysčių ir energijos judėjimą organizme. Minkštąjį plotelį tarp nykščio ir rodomojo piršto masažuokite kitos rankos nykščiu ir rodomuoju pirštu. Geriau atsipalaiduoti padės levandų eterinis aliejus. Masažo salonai Vilniuje plačiai praktikuoja akupresūrą: aktyvieji akupresūriniai taškai stimuliuojami kiniško nugaros ir pėdų masažo, kiniško viso kūno ir pėdų masažo, masažų komplekso „Kokoso ir cinamono galia“ bei kitų procedūrų, kurios atliekamos masažo centre „Qi Anmo“, metu.

 1. Masažuokite pėdas golfo kamuoliuku

Golfo lazdas palikite namuose, o į biurą atsineškite kamuoliuką. Jeigu norite atpalaiduojamojo pėdų masažo, uždėkite pėdą ant golfo kamuoliuko ir ritinėkite ja kamuoliuką pirmyn ir atgal. Tačiau geriausiai pėdas atgaivinsite pasirinkę SPA programą „Shanti lotoso pėdos“. Jos metu pėdas lepinsite vonele su pienu ir rožių žiedlapiais, o po to bus atliekamas kojų ir pėdų masažas su lotosų aliejumi. Be to, per SPA ritualą papildomai masažuojami veidas bei galva.

 1. Spaudinėkite streso kamuoliuką

Tomis dienomis, kai tiesiog norisi kumščiais pamokyti kolegą, draugą ar vairuotoją kitoje eismo juostoje, geriau spaudinėkite streso kamuolį. Tai paprastas, visuomet prieinamas ir smurtauti neskatinantis būdas norintiems sumažinti įtampą. Beje, supykę nepulkite plūstis – pirmiausia giliai įkvėpkite, nukreipkite mintis, pavyzdžiui, imkite skaičiuoti ar dainuoti kokią vaikišką dainelę.

 1. Ant riešų užlašinkite šalto vandens

Užuot kvepinęsi kvepalais, rinkitės vandenį! Gal skamba ir kiek komiškai, tačiau šaltas vanduo kovojant su stresu daro stebuklus: susidūrę su stresu, eikite į vonios kambarį ir pakiškite riešus po šalto vandens srove, šaltu vandeniu vilgykite paausius. Šiose vietose yra pagrindinės arterijos, todėl vėsindami jas, padėsite nurimti ir visam kūnui.

 1. Šukuokite plaukus

Nurimti padės plaukų šukavimas. Ir net jei plaukų šepečiu jau atlikote per 100 judesių, ieškokite papildomų būdų atsipalaiduoti – plaukite indus ar megzkite.

NAUJA APLINKA

 1. Pabūkite vieni

Tikrai ne kiekvienam reikia, o ir yra galimybių įsiropšti į namelį medyje. Tačiau 5 minutės buvimo vienumoje gali padėti išvėdinti galvą ir sudėlioti mintis.

 1. Sukurkite Zen zoną

Jei pasiūlymas vonios kambaryje pasistatyti palapinę neatrodo itin patraukliai, tai bent raginame susirasti erdvę, kurioje visiškai nepatirsite įtampos ir kur galima atsipalaiduoti. Įsitaisykite patogioje kėdėje, uždekite smilkalų lazdelę ir pasėdėkite kelias minutes, kol įtampa išsisklaidys.

 1. Pabūkite saulėje

Pasirodo saulė, ir stresas prasisklaido. Jei pasitaikė saulėta diena, eikite į lauką, kad nuotaika taptų giedresnė. Ryški šviesa – veiksmingas gydymo būdas kenčiantiems nuo depresijos žmonėms, o sveikus žmones ryškūs spinduliai tiesiog veikia teigiamai. Šaltuoju metų laiku galima retkarčiais užsukti ir į soliariumą arba rinktis šviesos terapiją.

 1. Žiūrėkite pro langą

Tai visai nereiškia, kad reikia šnipinėti kaimynus. Kai viskas ima varyti iš proto, padarykite 5 min. pertraukėlę ir tiesiog žiūrėkite pro langą. Geriausiai tiks žiūrėti į medžius ar parkus – tai nuramins labiau, nei stypsojimas prie TV ekrano.

 1. Padarykite tvarką ant darbo stalo

Šūsnys popierių, lipnios juostos rulonėliai, sąvaržėlės – visa ši netvarka ant stalo gali tik suaktyvinti ir paaštrinti stresą. Per kelias minutes aptvarkykite stalą, ant jo palikdami tik tai, ko jums reikia. Didesnė tvarka aplink – mažesnis pavojus patirti stresą.

PRATIMAI

 1. Atlikite kelis jogos pratimus

Priglauskite pakeltas kojas prie sienos. Vipariti Kirani jogos pozos esmė – gulėti ant grindų, o kojas laikant prie sienos sėdmenis kelti kuo aukščiau. Tai ne tik puikus tempimas, bet ir būdas atkurti ramybę. Jei norite patirti visą jogos naudą nedalyvaudami treniruotėje, rinkitės Tibetietišką viso kūno masažą „Didlaukio klinikoje“. Šie masažai Vilniuje padės atpalaiduoti kūną ir protą, raumenis, atvers sąnarius, prisiminsite, kaip taisyklingai kvėpuoti, gebėsite atsikratyti streso ir nemigos, jie suaktyvins limfos tekėjimą bei atkurs gyvybinę energiją.

 1. Raumenų tempimas

Greitas tempimas gali sumažinti raumenų įtampą ir padėti atsipalaiduoti įtemptą darbo dieną. Tad kodėl neatlikus kelių paprastų tempimo pratimų sėdint už darbo stalo biure? Žinoma, nieko nėra efektyviau už treniruotę, o jei po jos dar ir lauktų masažas... Studija „Solo Tu“ kviečia į kitokią treniruotę vandenyje, o po jos bus atliekamas nugaros masažas Vilniuje ir galvos masažas.

 1. Bėkite vietoje

Nors nuo streso pabėgti negalime, bet pabėgioti tikrai verta, kad ir vietoje. Bandykite taip bėgti bent kelias minutes – pajusite, kaip endorfinai užplūsta jūsų kūną. Net ir trumpas fizinis aktyvumas gali padėti įveikti stresą.

 1. Rinkitės greitąjį vaikščiojimą

Kai jaučiatės priblokšti ar jums sunku sutelkti dėmesį, eikite pasivaikščioti, tik būtinai žingsniuokite greitai. Toks pasivaikščiojimas suteiks daug privalumų: pabūsite vieni, užsiimsite aktyvia veikla ir turėsite laiko susidėlioti mintis.

PRAMOGOS IR KŪRYBIŠKUMO UGDYMAS

 1. Rašykite

„Mielas dienorašti, šiandien aš stipriai stresuoju.“ Emocijų reiškimas popieriuje gali atrodyti kur kas mažiau bauginantis. Savo mintis popieriuje išliekite ir prieš egzaminus – tai gali pagerinti jūsų rezultatus.

 1. Pasiklausykite savo mėgstamos dainos

Beyonce, „Blondie“ ar „Biebster“ – kartais mėgstama melodija priverčia patikėti, jog viskas gerai. Jei esate viešoje vietoje, būtent klausydamiesi muzikos blogą nuotaiką galite greitai „konvertuoti“ į gerą. Klasikinė muzika itin atpalaiduoja prieš miegą.

 1. Šokite

Tyrimai rodo, kad po kelių mėnesių šokių žmonės jaučia mažesnį nerimą. Bet jeigu lankyti treniruotes – ne jūsų stilius, veikiausiai užteks ir vos 5 minutes pašokti ančiukų šokį. Ir, mažų mažiausiai, šokiai yra puiki kardio pratimų forma!

 1. Spręskite kryžiažodžius

Jei mėgstate spręsti kryžiažodžius, pajutę stresą galite griebti galvosūkių knygutę. Smegenų mankšta, reikalaujanti didelės koncentracijos, gali padėti atsikratyti visų rūpesčių ir neraminančių minčių.

KVAPŲ GALIA

 1. Uostykite gėles

Tikrai, sustokite ir užuoskite gėlių aromatą. Tam tikri kvapai gali pagerinti nuotaiką: juk sunku jaustis piktam, kai nosį kutena nepakartojamas rožių kvapas. Pasimerkite šviežių mėgstamų gėlių puokštelę prie darbo vietos ar svetainėje ir kai nerimaujate, prieikite ir pajuskite gėlių aromatų galią.

 1. Išbandykite aromaterapiją

Tai užtruks tik minutę: užlašinkite lašelį levandų, arbatmedžių ar kokio kito eterinio aliejaus ant delno ir giliai įkvėpkite. Raminantys kvapai padės įveikti stresą ir sužadins kvėpavimo receptorius nosyje. Pastarieji sujungti su smegenų dalimi, kuri reguliuoja emocijas. Įvairūs masažo salonai ir SPA Vilniuje siūlo net per 40 įvairių aromaterapinių masažų ir kvapnių procedūrų.

 1. Jūsų nuotaiką pagerinti gali citrusiniai vaisiai ir jų aromatas

Citrusinių vaisių kvapas gali padėti atsipalaiduoti didindamas su stresu susijusio hormono norepinefrino kiekį. Citrusiniai vaisiai stimuliuoja ir energizuoja. Veiksmingi tiek patys vaisiai, tiek ir citrusinių vaisių eteriniai aliejai ar kvepalai.

 1. Kavos aromatas

Pabuskite ir įkvėpkite nuostabųjį latės aromatą. Vien tik kavos kvapas gali padėti sumažinti streso hormonų lygį – nebūtina nė gerti kavos. Net ir kai kurios SPA procedūros Vilniuje, pavyzdžiui, procedūrų kompleksas „Kavos pertraukėlė“, nukreiptos į kavos mėgėjus. Pirmiausia atliekamas viso kūno masažas-kaukė su kavos šveitikliu, po to – ir viso veido SPA masažas.

BENDRAVIMAS IR PRAMOGOS

 1. Glostykite gyvūnus

Po sunkios dienos pabendraukite su savo augintiniu, paglostykite jį – ir jus greitai užplūs šypsena, nes gyvūnai gali padidinti savigarbos jausmą ir palengvinti integraciją į visuomenę. Beje, visai nebūtina turėti šuns ar katės – užtenka kelias minutes pažiūrėti į akvariumą, ir nerimo, įtampos – kaip nebūta. Teigiama gyvūnų įtaka pastebėta tarp sergančiųjų širdies ligomis, depresija ir kt.

 1. Juokitės

Juokas yra vienas geriausių būdų siekiant įveikti stresą, o ir mokslininkai visiškai tam pritaria. Gera juoko dozė ne tik paspartins kraujotaką, bet ir sustiprins imunitetą. Tad darbo stalo stalčiuje visuomet turėkite anekdotų knygelę ar įsijunkite kokį nors linksmą filmuką „Youtube“ tinkle (pavyzdžiui, kaip šuniukas groja pianinu).

 1. Pasikalbėkite su draugu

Kai kažkas jus iš tiesų neramina, pasidalykite jausmais su draugu. Visiškai pagrįsta ir įrodyta, kad daugiau bendraujantys žmonės yra laimingesni. Taigi nueikite ir pasikalbėkite su kolega arba paskambinkite šeimos nariui.

 1. Pradėkite planuoti atostogas

Griūvančios bangos, karštas smėlis, gaivus vėjelis, apgaubiantis jūsų plaukus... Na, bent jau vaizdelis tai tikrai gražus. Trumpam atitrūkite nuo darbo ir internete paieškokite vietų būsimosioms atostogoms. Labai dažnai vienas iš labiausiai įkvepiančių momentų yra būtent kelionės planavimas.

Prisiminkite, kad stresas – daugelio ligų sukėlėjas, padarantis daug žalos mūsų organizmui, tad pajutę streso požymius, nelaukite ir imkitės veikti. Pasirinkite kelis labiausiai patikusius šiame straipsnyje aprašytus streso malšinimo būdus ir juos praktikuokite kasdien. Neleskite, kad nerimas taptų kasdieniu palydovu – įveikite jį vos per 5 min., o turėdami laiko, palepinkite kūną masažu, maloniomis SPA procedūromis ar išvykite bent trumpų atostogų.

Atgal