Tobulos kalėdinės dovanos vyrams: patiks net ir patiems išrankiausiems

2017-12-08

Tobulos kalėdinės dovanos vyrams: patiks net ir patiems išrankiausiems

Kad ir koks nuostabus metas yra Kalėdos, pasiruošimas joms su spūstimis parduotuvėse ir visais kitais atributais ne vieną gali išvesti iš pusiausvyros. O visa aplinka tik ir šaukia: „Dar neišrinkai dovanos, dar neišrinkai dovanos!“. Ir jei šiemet nesuspėjote į juodojo penktadienio išpardavimų traukinį, interneto platybės Jūsų paieškoms atviros visą parą – čia nėra spūsčių, nepatenkintų veidų ir prieššventinio šurmulio.

Bet ir virtualioje erdvėje dovanas ne taip paprasta išrinkti, ypač JIEMS. Kalėdos, gimtadienis, šv. Valentino diena, pažinties, draugystės, galiausiai – ir vestuvių metinės... Per šitiek progų jam jau viskas išdovanota? NE! Patarsime, kuo nustebinti ne vien mylimuosius, bet ir tėčius, senelius, brolius, sūnus bei kolegas. Tačiau pirmiausia pasidomėkime, kiek išlaidauti linkę lietuviai.

Šiek tiek apie šventines išlaidas

Pernai lietuviai šventėms ketino skirti didžiausią sumą – 583 eurus ir pagal planuojamas išlaidas gerokai aplenkė latvius (planavusius išleisti 19,83 proc. pajamų) ir estus (atitinkamai šventėms skyrusius 28,83 proc. namų ūkio pajamų).
Dovanoms 2017 m. lietuviai ketina daugiau pinigų: 37 proc. respondentų joms skirs 51–100 Eur, 25 proc. – 101–202 Eur, maždaug dešimtadalis – daugiau nei 201 Eur, likę 28 proc. linkę išleisti vos iki 30 Eur.

Tarp daugiausiai išlaidaujančių šalių gyventojų lietuviai atsiduria viduryje. Pavyzdžiui, lietuvius ženkliai lenkia amerikiečiai, kalėdinėms dovanoms kasmet išleidžiantys nuo 616 iki 866 JAV dolerių.

Šaltinis: https://www.statista.com/statistics/246963/christmas-spending-in-the-us-durihg\ng-november/

 

Šiais metais dauguma lietuvių ketina pirkti mažiau daiktų – interjero detalių, suvenyrų, buitinės technikos ar knygų, bet daugiau dovanoti bilietus įrenginius, pramogas, SPA procedūras ir pan. Populiariausios išlieka valgomos kalėdinės dovanos – saldumynai, gurmaniški produktai, taip pat kava, arbata. O kokios dovanos populiariausios svetur ir ką apie jas rašo užsienio spauda?

 

 

Kokios dovanos populiariausios užsienyje?

CNN prieš kelerius metus atliko tyrimą, kokių kalėdinių dovanų labiausiai nori vyrai. Trečdalis apklaustųjų teigė, kad juos nudžiugintų valgomos dovanos, alkoholiniai gėrimai, kitas trečdalis norėjo dovanų čekių-kortelių.

Bet statistiškai vienas iš dviejų vaikinų ar vyrų ir vėl dovanų gavo naują megztinį ar apatinius bei knygą. 30 proc. moterų kasmet savo išrinktiesiems dovanoja drabužius, 15 proc. – knygas.

Šiemet tendencijos per daug nekinta – „Telegraph“ portale vėlgi pirmąsias dovanų sąrašų pozicijas užima drabužiai, aksesuarai ir kvepalai. Akivaizdu, kad moterys vyrams linkusios dovanoti tai, ką pačios norėtų rasti po eglute. Tačiau ar tai tikrai yra išsvajotosios vyrų dovanos?

 

Vyrams – vyriškos dovanos

Šaltinis: https://www.cloud9living.com/blog/christmas-gifts-for-men/  

 

Kad ir kaip norėtumėte vyrui padovanoti pliušinį meškiuką ar masažą salone, veikiausiai teks susilaikyti (nebent sulauktumėte prašymo konkrečiai dovanai).

Šiai minčiai pritaria ir Erikas Rogellis – dovanų ekspertas iš Discovery.com ir Thebachelorguy.com tinklaraščio autorius. Jis teigia, kad vyrai nori vyriškų dovanų. Jis atvirauja, kad „beveik nėra blogų gurmaniškų dovanų“.

 1. Drąsiai galite dovanoti kažką valgomo ar susijusio su maistu, pavyzdžiui, vakarienę egzotiškų patiekalų restorane.
 2. Tinka daugelis dovanų, susijusių su jo pomėgiais. Dovanų ekspertas E. Rogellis vėlgi pataria: „Patikrinkite, ką jis jau turi savo kolekcijoje, o prieš rinkdami dovaną, pasitarkite su kitu šio pomėgio entuziastu ir pasidairykite internete“.
 3. Eksperto nuomone, daugelį pradžiugina maisto gaminimo ant grotelių įranga.
 4. Vyrams dažniausiai tiks ir patiks įvairūs dovanų kuponai.

Šaltinis: http://surfbuggycenters.com/product/grill-tools/  

 

Norint išrinkti tinkamą dovaną, reikia pagalvoti, ar ji bus naudinga, įdomi, praktiška ir praturtinanti kasdienybę. Atminkite, kad geros emocijos atmintyje išlieka ilgiausiai.

 

TOP 5 įspūdžio dovanos

Šaltinis: https://www.cloud9living.com/blog/christmas-gifts-for-men/  

 

Romantiškas dovanas – nakvynę viešbutyje, skrydį oro balionu ar jodinėjimą žirgais – rekomenduojame dovanoti kitomis progomis. Kalėdinės dovanos vyrams yra visai kas kita, nei dovanos porai, šeimai ar draugų būriui.

Parinkome 5 įspūdingiausias pramogas, kurios nustebins net ir pačius didžiausius skeptikus:

 • Tandeminis šuolis parašiutu. Jei jis vis užsimindavo, kad norėtų išbandyti šuolį parašiutu, realizuokite šią svajonę! Pirmą kartą šuolis bus atliekamas su profesionalu. Lėktuvu pakylama į 3 km aukštį, pasiekiamas 200 km/val. kritimo greitis.
 • Pasivažinėjimas legendiniais „Ferrari“ arba „Lamborghini“. Jei dovaną renkate greičio fanatikui, jam patiks pasivažinėjimas įspūdingais prabangiais automobiliais, kurie vos per 3,8 s pasiekia 100 km/val. greitį, o apskritai gali skrieti net iki 315 km/val. greičiu.
 • Čiuožimas vandenlente – tai galimybė išbandyti vandens sportą specialioje 350 m ilgio trasoje su įrengtomis kliūtimis.
  Ekstremalios pramogos ežere. Tikras adrenalino pliūpsnis – viso vakaro pramogos vandenyje, Galuonų ežere, Molėtų raj.
  Šuolis su virve nuo tilto. Ieškote Kalėdų dovanos vyrui – tikram nutrūktgalviui? Būtent jam patiktų šuolis su virve nuo ~32 metrų Trijų mergelių tilto Kaune. Dovaną įsigysite čia.

Įspūdžio dovanas taip pat rinkite pagal vaikino ar vyro pomėgius. Būtinai atsižvelkite į tai, ar asmuo, kuriam renkate dovaną, mėgsta ramesnį, pasyvesnį poilsį, ar visgi žadą atimančias pramogas.

 

TOP 10 dovanų - daiktų idėjų

 • Kokybiškos ausinės. Daugelį melomanų nustebins kokybiškos ausinės. Galbūt ausinių rinkoje labiausiai padės orientuotis prekių ženklai – SONY, „Sennheiser“, MARSHALL, BEATS, B&W ir kt. Gerų ausinių kaina – per 100 ir daugiau eurų. Rekomenduojame belaides ausines. Jei svajojate savo gebėjimais išrinkti geras ausines, galite padovanoti parduotuvės, kurioje taip pat yra ausinių, dovanų čekį.
 • Įprastas ar išmanusis laikrodis. Bet kuriam vyrui galite padovanoti išmanųjį laikrodį, susietą su išmaniuoju telefonu.
 • Saldumynų ar kitų valgomų gėrybių krepšys. Jei vyriškis, kuriam renkate dovaną – tikras saldumynų fanatikas, drąsiai dovanokite įvairių saldainių. Idėją pateikia www.candy.org. Alaus ar vyno mėgėjui atitinkamai galite „sukonstruoti“ kitokį krepšį.

 

Saldumynų ar kitų valgomų gėrybių krepšys 

 

 • Dronai, radijo bangomis valdomi prietaisai. Vyrai visuomet mėgs įvairią techniką ir suaugusiųjų žaisliukus. Jei tik galimybės leidžia, padovanokite droną. O jei bijote rizikuoti, tiesiog dovanokite dronais ir jų įranga prekiaujančios parduotuvės dovanų čekį.
 • Aksesuaras ar rinkinys jo automobiliui. Tai gali būti nauji sėdynių užvalkalai arba įvairių automobilio priežiūros priemonių rinkinys.
 • Stilingas vyriškas aksesuaras. Vyrą gali pradžiuginti kokybiškas aksesuaras – diržas, odinės pirštinės ar peteliškė. Galite dovanoti ir čekius aksesuarų ir stiliaus parduotuvėse.
 • Veiksmo kamera. Veiksmo kamera (GoPro) – tai dar viena nutrūktgalviui ir nuotykių mėgėjui subalansuota dovana.
 • Knyga. Nors knygos įtraukiamos į nuobodžiausių dovanų sąrašus, bet jei knyga susijusi su jo pomėgiu, tikrai nustebinsite. Jei knygos kartais neišrinktumėte, tiks ir knygyno dovanų čekis ar mėgstamo leidinio prenumerata.
 • Konstruktorius arba stalo žaidimas – tai tiesiog įdomi ir naudinga dovana laisvalaikiui.
 • Viskas, kas susiję su žaidimais. Mėgstantiems žaisti kompiuterinius žaidimus turėtų patikti žaidimų konsolės, pultai, vairalazdės, žaidimų programinė įranga ar virtualios realybės akiniai (šie – ypač gera dovana).

Atsiminkite, kad daugelis vaikinų ir vyrų domisi naujausiomis technologijomis, automobiliais, muzika, jiems patinka konstruoti ir eksperimentuoti, tad ir dovana turi turėti konkrečią paskirtį, o ne šiaip sau gulėti. Dar kelias idėjas svajonių dovanoms rasite čia.

 

10 dovanų, kurie jiems per Kalėdas geriau nedovanoti

 • Drabužiai su kalėdine simbolika, kurie per metus dėvimi vos kelis kartus. Viską, ko geriau nedovanoti, rasite čia. Jei norite dovanoti mielą megztinį, rinkitės puoštą subtiliais žiemos motyvais.

Šaltinis: http://kissbyebye.com/creative-christmas-clothing-ideas-for-men/

 

 • Keistos paskirties daiktai. Gal susiviliosite neva originaliomis idėjomis padovanoti gėrimų šalmą , raištį TV pulteliams laikyti , o gal apskritai kepurę As Seen on TV ? Prieš rinkdami dovaną pagalvokite, ar ji bus naudinga. Greičiausiai daiktas bus padėtas į tolimiausią stalčiaus ar spintelės kampą.
 • Įrankiai tam tikriems remonto darbams. Jei jis dar nebaigė remontuoti vonios ar nesuremontavo varvančio čiaupo, nepriminkite apie tai dovana.
 • Sporto klubo abonementas. Ši dovana su užuomina Kalėdoms taip pat netiks. Juk nenorite pasakyti: „Brangusis, tau pats metas šiek tiek padailinti figūrą“. Sporto klubų abonementus dovanokite tik tuo atveju, jei tokios Kalėdinės dovanos vyras Jūsų paprašė.
 • Personalizuotos smulkmenos – puodeliai ar pagalvėlės su nuotraukomis ir jo vardu – Kalėdoms netinkama dovana.

Šaltinis: https://www.wayfair.com/decor-pillows/pdp/monogramonline-inc-personalized-pillow-cushion-cover-mool1023.html 

 • Produktai voniai ir asmens higienai (išskyrus geros kokybės skutimosi rinkinius ir kvepalus). Venkite dovanoti dušo želes, šampūnus ir kitas panašias kosmetikos priemones.
 • Juvelyriniai dirbiniai. Tenka pripažinti, vyrai juvelyrinių dirbinių nemėgsta. Jei jau norite dovanoti kokį nors papuošalą, tai gali būti kukli odinė apyrankė arba sidabrinė grandinėlė.
 • Įrėmintos nuotraukos. Vyrai nėra sentimentalūs, taigi tokia dovana, tikėtina, nesukels didelių emocijų, ypač per Kalėdas.
 • Meno kūriniai. Jei jis – ne meno kritikas ar antikvarinių vertybių kolekcininkas, geriau tokios dovanos nepirkite.
 • Prekės namams. Kvapnios žvakės ar indeliai su namų kvapais tikrai netiks kaip kalėdinė dovana vyrui.

Visą dovanų, kurių geriau nedovanoti, sąrašą rasite čia.
Apibendrinant, dovana turi būti skirta konkrečiam asmeniui, atsižvelgiant į jo pomėgius, norus ir charakterį. Vyrams tiks ir patiks vyriškos dovanos, susijusios su automobiliais, technika, naujausiomis technologijomis ir jų pomėgiais. Pristigus minčių, visada gelbsti valgomos dovanos. Beje, tai ir puikus priedas prie pagrindinės įspūdžio dovanos! Gerai dovanai išrinkti reikia šiek tiek laiko ir įkvepiančių idėjų.

Atgal