Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Turite dovanų čekį? Kontaktai
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkę prekes, spauskite mygtuką "Dėti į krepšelį"
Patinka Prisijungti

Lietuvos dvarai ir pilys – TOP 7 lankomiausių

2020-09-03

Lietuvos dvarai ir pilys – TOP 7 lankomiausių

Lietuvos dvarai ir pilys tampa vis didesniu traukos centru lankytojams. Dvarai Lietuvoje jau senai nebe ta vieta, kurioje galima apsilankyti tik kaip muziejuje. Dvarai bei pilys modernėja ir prisitaiko prie visuomenės poreikių - juose rengiamos įvairios šventės, parodos, koncertai, teatralizuoti pasirodymai. Daugelyje galima ir apsistoti, poilsis dvaruose jau nieko nenustebins. Paruošėme Jums TOP 7-uką lankomiausių Lietuvos dvarų ir pilių. Sužinosite, kurie Lietuvos dvarai gražiausi ir ką įdomaus juose galima nuveikti.  

Pakruojo dvaras  

Pakruojo miesto pakraštyje stūkso didelis dvaro kompleksas. Tai vieta, kuri pritraukia daugybę lankytojų ir turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Dvaro įkūrėjas tijūnas M. Vakavičius. Dvaras labai senas, rašytiniuose šaltiniuose jis minimas dar 1531 metais. Per tą laiką Pakruojo dvarą valdė ne viena šeima.  

Iki 1817 visi dvaro pastatai buvo iš medžio, tik po to imti statyti mūriniai.  Dabar vienas gražiausių Pakruojo dvaro akcentų - dviejų aukštų rūmai, kuriuos puošia įspūdingos kolonos, arkos, vazos. Anksčiau dvaras buvo vieta, kurioje buvo laikomos meno kolekcijos. Dvaras vienu metu veikė net kaip žemės ūkio technikumas, o vėliau žemės ūkio kadrų kvalifikacijos kėlimo mokykla. Dvaro praeitis iš ties įdomi ir spalvinga. Tačiau tam, kad pajustumėte šio dvaro dvasią ir didingumą būtina apsilankyti.  

Dabar dvare veikia viešbutis, restoranas, organizuojami įvairūs renginiai. Dvaras kasmet stebina originaliomis parodomis ir festivaliais- kiniškų žibintų, gėlių skulptūrų ir kitomis. Kiekvieną savaitgalį čia vyksta teatralizuoti pasirodymai, dvaras tarsi atgyja, o Jus pasitinka pats baronas!  

Pakruojo dvare galima ne tik susipažinti ir pačiam patirti dvarišką gyvenimą, bet ir pasimėgauti SPA paslaugomis. Dvaras kviečia nakvynei su SPA. Į nakvynės kainą dvaras įtraukia ir tokias pramogas, kaip kinas. Įdomiausia tai, kad kiną žiūrėsite Vėjo malūne įrengtame kino teatre.   

Bistrampolio dvaras 

Bistrampolio dvaras – unikali, išskirtinė vieta Panevėžio rajone esančiame kaimelyje Kučiai. Dvaras itin svarbus šio krašto žmonėms, todėl jis puoselėjamas, prižiūrimas ir pritraukia tikrai daug lankytojų. Bistrampolio gyvuoja net nuo XV amžiaus pabaigos. Dvaras turi sąsajų ir su Lenkija, todėl dažnai lankytojų atvyksta ir iš šios šalies. 

Iki 1940-ųjų metų dvarą valdė Bistramų šeima. Tačiau po 1940 metų dvaras nacionalizuotas. Po to prasidėjo dvaro nykimo etapas. Tačiau iki šių dienų išliko tiek dvaro rūmai, tiek dar 10 jo ansambliui priklausančių pastatų. Dvaro teritorijoje buvo sodinamas parkas. Dar iki 2000 metų dvaras turėjo naujus šeimininkus, tačiau jo priežiūrai dėmesio nebuvo skirta. Dabar dvarą globoja VšĮ „Jaunimo integracijos galimybių centras“. Dvaro ansamblis atgijo, nutiestas kelias, įrengtos aikštelės automobiliams, išvalyti tvenkiniai, o parkas ir vėl džiugina besilankančius žmones. Vasaros metu dvare vyksta jau tradicinis Bistrampolio festivalis. 

Su kiekvienais metais dvaras tampa vis lankomesnis ir patrauklesnis, atliekama vis daugiau rekonstrukcijų ir kitų dvaro puoselėjimo darbų. Dvare veikia puikus viešbutis, restoranas, įrengta koncertinė salė, salės seminarams. Norintiems aktyvaus poilsio įrengtas sporto aikštynas, o vežiminėje SPA centras. Dvaro parke atrasite ir nedidelę koplytėlę, kurioje veikia knygnešystės muziejus.  

Bistrampolio dvaras mielai laukia nakvynei su maitinimu ir SPA paslaugomis. Tai puiki proga pamatyti savo akimis prikeltą paveldo objektą naujam, šiuolaikiškam gyvenimui.  

Grafo Zubovo dvaras 

Grafo Zubovo dvaras – tai dar vienas saugomas paveldo objektas, kuris rekonstruotas, tačiau išsaugotas autentiškumas. Dvaras yra Šiaulių rajone, Bubių gyvenvietėje. Dvaras pastatytas XIX amžiuje. Dabar čia veikia viešbutis, restoranas, teikiamos SPA paslaugos. Tai vieta, kuri atokiau nuo miesto šurmulio, apsupta ramybės. Dvare Jūsų laukia išskirtinis dėmesys, jaukumas, ir puikus aptarnavimas. Ši vieta gal kiek kuklesnė nei kiti dvarai savo ansambliu, tačiau artimesnė namų jaukumui.  

Viešint dvare būtinai aplankykite ir netoliese esantį Girnikų piliakalnį. Nuo jo atsiveria nuostabūs vaizdai, ypač pasitinkant ar palydint saulę. Visai čia pat tyvuliuoja ir Bubių tvenkinys, kuris dar vadinamas Šiaulių jūra.  

Grafo Zubovo dvare praleiskite parą be streso. Tai specialiai skubantiems sukurtas pasiūlymas su patogia nakvyne, garine pirtimi, baseinu, vakariene, pusryčiais ir atpalaiduojančiu masažu. Leiskite sau dvariškai pailsėti ir pabėgti nuo miesto šurmulio. 

Paliesiaus dvaras 

Paliesiaus dvaras stūkso rytų Lietuvoje, Paliesiaus kaime, Ignalinos rajone. Tai ypatingas dvaras, kuris išgyveno tikrai daug, tačiau dabar tai viena patraukliausių sveikatos turizmo vietovių visoje Europoje.  

Pats dvaras iš ties senas, dar XVII amžiuje jį įsigijo grafas Tyzenhauzas. Tyzenhauzų šeima buvo vieni pirmųjų dvaro šeimininkų, tačiau su laiku keitėsi tiek šeimininkai, tiek ir dvaras. XIX amžiuje dvaras klestėjo, plėtėsi, atsirado daugiau pastatų. Beje, įdomu tai, kad labiausiai buvo rūpinamas ne gyvenamuoju pastatu, jo statyti niekas neskubėjo. Kai dvarą valdė broliai Kublickiai, jie itin rūpinosi ūkiu, jo plėtojimu. Dvaras buvo tapęs itin svarbiu Lietuvos ūkio ir kultūros sklaidos centru. 

Tačiau XIX amžiaus viduryje ir XX amžiaus viduryje dvaro klestėjimas baigėsi. Keitėsi savininkai, o su laiku dvaras buvo nacionalizuotas. Sovietmečiu sunyko dvaro pastatai, o turtai buvo išvogti.  

Dabar dvaras yra rekonstruotas, kiek įmanoma atstatyti pastatai ar išsaugotos tam tikros jų dalys. Dabar čia veikia Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika, yra įsikūręs viešbutis, restoranas, veikia mini SPA, parduotuvėle. Dvaras nuolat stebina savo lankytojus koncertais bei renginiais. Ypač išpuoselėtas dvaro parkas, įrengti sveikatingumo takai.   

Paliesiaus dvaras siūlo romantišką nakvynę dviems. Būsite apgyvendinti prabangiame Ekonomo akmens name, pasimėgausite pusryčiais, vakariene, sūkurine vonia, pasivažinėsite dviračiu, apsilankysite kino vakaruose. Prisiliesite prie gyvos istorijos, pasimėgausite jaukia aplinka, tyru oru ramybe. Čia laikas tarsi sustoja ir skubantis pasaulis aplink pranyksta.  

Norviliškių pilis 

Norviliškių pilis – tai Šalčininkų rajone, Norviliškėse esanti rezidentinė pilis. Tai XVI amžiaus statinys. Pilis stūkso nuostabioje vietoje ant kalvos, o aplink neaprėpiami laukai. Pilis apipinta įvairiomis istorijomis ir legendomis. Tai Renesanso epochą menanti pilis, kuri su savo statiniais kone vienintelė tokia visoje Europoje.  

Pilies pastatymo istorija iš ties graži. Manoma, kad anksčiau stovėjusio dvaro vietoje, pirklys Vaitiekus Šorcas pastatė pilį dėl savo mylimosios grafaitės Daratos Zienovičiūtės. Pirklys nusprendė dėl jos likti gyventi Didžiojoje Lietuvos Kunigaikštystėje.

Vėliau nemažai savo amžiaus pilis tarnavo, kaip prieglobstis pranciškonams vienuoliams. Na, o dabar pilis pritraukia daug lankytojų. Didinga pilis prikelta naujam gyvenimui dar 2005 metais. Dabar tai 4 žvaigždučių viešbutis. Pilies išorė rekonstruota, atkurta pagal autentiškus duomenis. Na, o viduje Jūsų laukia patogumai ir jaukumas.  

Norviliškių pilis kviečia Jus nakvynei. Ne tik jaukiai praleisite laiką, bet ir skaniai papusryčiausite. Be to, labai įdomu pasivaikščioti po apylinkes. Čia daug įdomių objektų, senoviniai gatviniai kaimai, mitologiniai akmenys. Pasiklausysite įdomių istorijų ir legendų. Vietovė tarsi nukelia į praėjusius amžius.  

[Template2GiftsScroller:6627,1371]

Raudondvario dvaras 

Dar vienas dvaras, kurį būtina aplankyti ir pamatyti – Raudondvario. Raudondvario pilies dvaras – tai dar XVII amžiaus statinys. Dvaras stovi nuostabioje vietoje - Nevėžio dešiniajame krante. Vienas svarbiausių Raudondvario ansamblio akcentų - pilies rūmai su bokštu. Be šių rūmų ansamblyje yra arklidės, ledainė, oranžerija. Dvaro teritorijoje buvo atsodinti gėlynai ir želdynai. Dabar čia vyksta įvairūs koncertai, šventės, įsikūręs Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, menų inkubatorius, mobili teatro ir koncertų salė. Be to, tai itin mėgstama vieta vestuvių ar krikštynų fotosesijoms.  

Biržų pilis  

Tikra Biržų miesto pažiba - Biržų pilis. Tai ypatingas architektūrinis - archeologinis paminklas. Pilis stovi itin gražioje vietoje, ant Širvėnos ežero kranto. Prie pilies išlikęs tiltas, vartai ir gynybinių statinių griaučiai. Pilis su laiku po truputį atrestauruota, baigtas atkurti ir arsenalas. Kažkada ši pilis buvo pati svarbiausia Lietuvos karinė tvirtovė. Šiuo metu Biržų pilyje veikia muziejus "Sėla". Galima pamatyti įvairių ekspozicijų, rengiamos ekskursijos su gidu.  

Kone kiekviename Lietuvos mieste ar jo apylinkėse rasite įspūdingą dvarą ar pilį, kuris mena mūsų istoriją, sukuria magiją ir traukia savo paslaptimis. Pažinti savo istoriją naudinga, įdomu ir tikrai verta. Ne kasdien tenka vaikščioti toje vietoje, kur kažkada gyveno kunigaikščiai, baronai. Vieni dvarai ir pilys priima nakvynei, kiti kviečia tiesiog pasigrožėti ekspozicijomis ir išpuoselėta aplinka, dar kiti kviečia į išskirtinius kultūrinius renginius. Žinoma, yra ir apleistų dvarų, kurie neturėjo progos prisikelti naujam gyvenimui. Todėl būtina puoselėti tai, ką turime. Kiekvienas dvaras, pilis mena tam tikrą mūsų istorijos laikotarpį, atskleidžia, kaip gyveno to meto žmonės. 

Atgal