Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Laisvo laiko anatomija: kaip tinkamai susiplanuoti savaitgalį ir neiššvaistyti laisvalaikio, plius SPA ir masažų Kaune rekomendacijos 2019-2020 m.

2019-03-05

Laisvo laiko anatomija: kaip tinkamai susiplanuoti savaitgalį ir neiššvaistyti laisvalaikio, plius SPA ir masažų Kaune rekomendacijos 2019-2020 m.

Įsidėmėkite svarbią mintį: vien todėl, kad praėjusį savaitgalį nedirbote, dar nereiškia, kad jį praleidote gerai.

Šiuolaikiniai žmonės prie darbo stalo praleidžia kur kas daugiau laiko nei praėjusi karta. Šiandien savaitgalis be darbo kalendoriaus, planuoklio ir el. laiškų skaitymo gali atrodyti tikras iššūkis. Tačiau šįkart – ne apie šiuolaikiniams žmonėms tenkančius iššūkius, bet apie kokybišką laiką ir poilsį per dvi laisvas dienas, kurias daugelis mūsų turime kiekvieną savaitę.

Jei pirmadienį nesijaučiate pailsėjęs, esate slogios nuotaikos, nežvalus, viso to priežastis gali būti ir blogai suplanuotas savaitgalis. Jei savaitgalį jūsų planuose atsidūrė išvyka prie jūros, susitikimas su draugais ar šiaip gerą aurą turinčiais žmonėmis, SPA ar masažai Kaune, pusdienis Vilniaus muziejuose ar savanoriavimas gyvūnų prieglaudoje, galite būti tikri, kad pirmadienį jausitės neiššvaistę laiko veltui.

Jei pirmadienį jaučiatės piktas, pavargęs, kamuoja slogi nuotaiką, tikriausiai prastai suplanavote savaitgalį ir neįgavote teigiamos energijos.

Kaip atrodo geras ir blogas viename savaitgalis? Po ilgos savaitės ir viršvalandžių darbe galiausiai atėjo savaitgalis. Jūs pasididžiuodami persijungiate į „mano laikas“ režimą, įsijungiate televizorių, einate apsipirkti ar apsipirkinėjate internetu, šiek tiek panaršote „Facebook‘e“ ar net nueinate į vakarėlį. Tačiau, psichologų nuomone, kelias į pasitenkinimą slypi kitokioje – aukštesnėje – tvarkoje ir veiklos planavime. Pasak Kalgario universiteto sociologo Roberto Stebbinso, dažniausiai laisvalaikį galima suskirstyti į dvi kategorijas: atsitiktinį ir rimtą.

10 patarimų, kaip tinkamai susiplanuoti savaitgalį

1. Apgalvokite, ką kuriuo metu veiksite. Neplanuodami laiko, nespėsite atlikti esminių darbų, ką jau kalbėti apie poilsį.

2. Skirkite laiko brangiems žmonėms – darbo savaitės metu veikiausiai tikrai pritrūks laiko aplankyti tėvus ar senelius.

3. Atsikvėpkite nuo naujųjų technologijų: tolėliau padėkite telefoną, nesitikrinkite darbinio el. pašto ir kt. Duokite sau poilsio nuo visų išmaniųjų prietaisų.

4. Užsiimkite mėgstama veikla – veikite tai, kad jums teikia laimės. Vienam tai gali būti knygos skaitymas, kitam – stalo žaidimai, trečiam – sodininkavimas, ir t. t.

5. Nepramiegokite viso savaitgalio. Visą savaitę anksti rytais besikeliantys žmonės savaitgalį bando atsigriebti ir miega iki pietų. Taip elgiasi ir penktadieniais ar šeštadieniais per ilgai vakarėliuose užsibuvę žmonės. Tačiau labai ilgai miegodami, ne tik sutrikdysite miego režimą, bet ir prarasite gerą pusdienį.

6. Veltui nešvaistykite pinigų. Darbo savaitės metu itin skrupulingai taupote pinigus, o savaitgaliais juos iššvaistote nežinia kam? Tokia praktika irgi ne pati geriausia. Kruopščiai apgalvokite kiekvieną pirkinį ir įsigykite tai, kad suteiktų naudos ir kūnui, ir sielai – netaupykite kelionėms, kokybiškam maistui, grožio ir kūno puoselėjimo procedūroms. Pavyzdžiui, kas už tą pačią kainą naudingiau: keli kokteiliai naktiniame klube ar valandos trukmės viso kūno masažas Kaune „Stresui NE“, kainuojantis vos 24 Eur? Manome, kad atsakymas aiškus visiems.

7. Apgalvokite savo gyvenimo pagrindinius siekius ir tikslus. Per darbo savaitę gali būti sunku rasti ramių akimirkų apmąstyti, kuria linkme judate ir ko siekiate savo gyvenime.

8. Liaukitės galvoję apie darbą: per dvi dienas darbas nepabėgs, darbovietė nesugrius, tad atsipalaiduokite ir mėgaukitės laisvu laiku. Jei dėliosite darbotvarkę naujai savaitei, tinkamiausias tam laikas – sekmadienio vakaras arba pirmadienio rytas. Planuoti laiką yra gerai, tačiau būti pernelyg pasinėrusiam į darbinius rūpesčius – ne.

9. Trumpai pagulėti tikrai galima ir net būtina, tačiau visą dieną praleidę lovoje, vakare tikrai imsite savęs nekęsti. Jei trūksta jėgų, išsimaudykite po vėsiu dušu, išbėkite pabėgioti, nueikite į SPA – kaipmat atgausite jėgas ir jausitės daug žvalesni. Gulinėjimas ir nuobodžiavimas ne priduoda jėgų, o atvirkščiai – tik dar labiau nuvargina.

10. Nemažai žmonių savaitgaliams numato kalnus darbų, veiklų, todėl visiškai neatsipalaiduoja ar dar blogiau – pavargsta net labiau nei per visą darbo savaitę. Tad norėdami kitą savaitę darbe dirbti produktyviai, turėtumėte paieškoti būdų atsipalaiduoti. Viešbučiai, dvarai, sanatorijos, SPA ir masažai Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Utenoje, Birštone, Druskininkuose, Trakuose, Palangoje, Nidoje, Molėtuose ir kituose Lietuvos miestuose nekantriai kviečia ir laukia visų, kurie nori tikro atsipalaidavimo.

Kasdienė laisvalaikio veikla yra trumpalaikė, santykinai maloni ir dažniausiai – pasyvi: ji apima tokius veiksmus kaip mėgavimasis gėrimais, apsipirkinėjimas internetu ir TV žiūrėjimas. Panašaus pobūdžio veikla skatina smegenis išlaisvinti dopaminą ir suteikia greitą raminantį poveikį. Mūsų kultūroje, kurioje vyrauja pervargimas ir persidirbimas, tokia atsitiktinė savaitgalio veikla tampa lengvu būdu savotiškai reabilituotis.

Tačiau viena svarbiausių jūsų užduočių – išmokti atskirti „dykinėjimą“, kuris, psichologių nuomone, yra naudingas, nuo tikrojo dykinėjimo. „Dykinėjimas“ – tai mąstymas, susitelkimas į kvėpavimą, debesų stebėjimas, mėgavimasis saulės šiluma, popietės miegas ir pan. O paprastas dykinėjimas – tai nesvarbus ir nenaudingas elgesys, pavyzdžiui, betikslis televizijos žiūrėjimas, naršymas internete ar naujienų išmaniajame tikrinimas.

Lietuviai, kaip rodo įvairių apklausų duomenys, laisvalaikiu labiausiai mėgsta skaityti. Tačiau jie, lyginant su kitų šalių gyventojais, laisvalaikiu mažai dėmesio skiria ir sportui. „Baltijos tyrimai“ atliko tyrimą, kuriame buvo atskleista, kad sportuoja 47 proc. lietuvių, o nesportuoja – net 53 proc. 1–3 kartus per savaitę sportuoja 26 proc. lietuvių, retai sportuoja 11 proc., o dažnai, t. y. bent 4–6 kartus per savaitę sportuoja vos 8 proc. lietuvių.

JAV statistika panaši: šios šalies gyventojai taip pat per daug laiko skiria pasyviam ir nenaudingam poilsiui, kuris nesuteikia moralinės naudos: vidutiniškai per dieną TV žiūrėjimui skiriamos net 166 minutės, o sportui ir rekreacijai – naudingesnei ir prasmingesnei veiklai – skiriama vos 18 minučių, kaip ir relaksacijai ir mąstymui. Apskritai visos tendencijos rodo, kad žmonių laisvalaikis, o taip pat savaitgaliai yra pasyvūs, praleidžiami daugiausiai namuose: 26 min. laisvalaikio kasdien skiriamos žaidimams, naršymui internete, buvimui prie kompiuterio; 19 min. skiriama skaitymui. Menui ir pramogoms kasdien skiriama tik vos 5 min. Tokia statistika atspindi ir bendrąsias viso pasaulio tendencijas: žmonės pernelyg dažnai užsiima nevertinga veikla.

Savaitgalio tikslas turėtų būti patirti laimę per prasmingą veiklą, o tai padeda jums tobulėti, augti kaip asmenybei.

Akivaizdu, kad suplanuota laisvalaikio veikla teikia kur kas didesnę naudą. Netipinė, padedanti atitrūkti nuo kasdienybės, įdomi veikla suteikia pojūtį, kad iš tiesų gyvename. Humanistinės psichologijos atstovo Abrahamo Maslow teigimu, saviraiška (savirealizacija) yra žmogaus vystymosi viršūnė. Kitaip tariant, galimybė prasmingai praleisti laiką – vienas iš esminių dalykų mūsų gyvenime.

Jei neturime labai gero laisvalaikio, taip yra dėl to, kad per daug dirbame. Diskusijų apie darbo ir laisvalaikio režimą buvo keliama jau praėjusios amžiaus pirmojoje pusėje. 1932 m. Bertrandas Russellas žinomoje esė „Pagarba dykinėjimui“ apibūdino žmonių laisvalaikio kokybę vis labiau mechanizuotame pasaulyje:

Miesto gyventojų malonumai daugiausiai tapo pasyvūs: kino teatrai, futbolo rungtynių stebėjimas, radijo klausymasis ir kt. Taip yra dėl to, kad žmonių aktyvioji energija visiškai sutelkta į darbą; jeigu jie turėtų daugiau laisvo laiko, jie vėl galėtų mėgautis veikla, kurioje jie anksčiau aktyviai dalyvaudavo.

B. Rusellas nė negalėjo įsivaizduoti, kiek tas efektyvumo kultas bus pažengęs šiuolaikinėje visuomenėje. Prietaisai mūsų kišenėse ir piniginėse tam tikra prasme laiko mus pririštus prie darbo vietų naktimis ir savaitgaliais. Laisvo laiko sąvoka po truputį tampa pasenusi arba panaši į nesėkmę – juk kiekvieną minutę galima paversti į pinigus. Visuomenėje, kurioje tapatybę parodo karjera ir statusas, instinktas laisvalaikiui po truputį nyksta. Tad turime būti budrūs ir atkreipti dėmesį į savo vis trumpėjančio laisvalaikio kokybę.

Katrinos Onstad knygoje „Savaitgalio efektas“ (angl. The Weekend Effect) buvo kalbinama daug žmonių, kurie nuo darbo atriboja savo savaitgalius ir juos išmintingai praleidžia. Šiek tiek nustebino tai, kad šie žmonės ne vien tik paprasčiausiai ilsėjosi. Jie žinojo, kad geras savaitgalis nelygu smegenų „išjungimas“ ir visiškas atsiribojimas nuo visko. Jie savo brangų laisvalaikį paskyrė prasmės paieškoms – ir kuo sudėtingesnės paieškos buvo, tuo labiau apdovanoti jie jautėsi.

Jei keliate aukštus reikalavimus savo darbo kokybei, kelkite ir aukštus reikalavimus savo laisvalaikiui.

Taigi, pateikiame tikrai gero savaitgalio komponentus, kurie jus padės pajusti didesnį pasitenkinimą pirmadienį.

Savaitgaliais reikia bendrauti – socializuotis. Kai vertiname iš šios perspektyvos, net lankymasis bažnyčioje įgauna prasmę – žmonės įsipareigoja susitikti kartą per savaitę, turi galimybę pabendrauti su bendraminčiais, dalyvauti įvairių religinių organizacijų veikloje. Didėjant visuomenės izoliacijai, turime stengtis užpildyti beatsiveriančią nišą. Socialinė izoliacija nuo devintojo dešimtojo nuo 20 proc. padidėjo iki 40 proc. Socializacija stiprina imuninę sistemą, gerina psichinę sveikatą, o kartu ir mažina depresyvią nuotaiką. Pasyvi laisvalaikio veikla, pavyzdžiui, kompiuteriniai žaidimai, tik stiprina atskirtį nuo visuomenės. Socialiniai tinklai taip pat nėra tas pats, kas žmonių bendruomenė – jie niekada nesuteiks tų privalumų, kuriuos gauname būdami tarp žmonių. Be to, socialiniai tinklai netgi sukuria priešingą efektą – iš tiesų priverčia mus pasijausti vienišus, kai stebime kitų žmonių laimingą (ar tik tokį vaizduojamą) gyvenimą. Tad jei savaitgalį buvote nusiteikę praleisti laiką prie televizoriaus ar kompiuterio, verčiau eikite pasižmonėti, bendraukite.

Arba bendravimas gali būti susijęs su jūsų hobiu. Apklausus origami klubo narius paaiškėjo, kad šis jų pomėgis reikalauja ypatingos koncentracijos. Tik tai leidžia sukurti sudėtingus, bet įdomius kūrinius. Gilus įsitraukimas leidžia išsilaisvinti nuo tos kasdienės „plaukimo pasroviui“ būsenos, leidžia susitelkti ir pajusti, tarsi laikas prarado ribas. Kai atsiribojame nuo kasdienių rūpesčių, smegenys visiškai gali būti sukoncentruojamos į kūrybiškumą. Įrodyta, kad turimas pomėgis sumažina stresą ir vienatvės jausmą, o pagyvenę piliečiai, turintys konkretų pomėgį, yra mažiau linkę į demenciją.

Savaitgaliui prasmės suteikia altruistinė veikla, pavyzdžiui, savanoriavimas. Daugelis savanorių aiškiai supranta savanorystės tikslą ir reikšmę – savirealizaciją. Jie netgi jaučiasi turintys daugiau laiko. Po atliktų psichologinių tyrimų paskelbtame straipsnyje nustatyta, kad laikas, investuojamas į kitų gerovę, leidžia savanoriaujantiems žmonėms tapti labai efektyviems ir tinkamai suplanuoti savo laiką.

Jei savaitgalį jau senokai skyrėte visaverčiam poilsiui, nuvykite į SPA – juose galėsite apsilankyti vieni, su antrąja puse, su visa šeima ar net su draugais arba kolegomis.

Kodėl savaitgalį ar bent dalį jo verta paskirti turiningam poilsiui SPA centre ir masažams?

Bene daugiausiai galima parašyti apie turiningą savaitgalio laiką, praleistą SPA centre. SPA diena ar savaitgalis teikia daugybę privalumų tiek kūnui, tiek ir protui:

  • Leidžia atsipalaiduoti.
  • Stiprina sveikatą.
  • Padeda patobulinti išvaizdą.
  • Suteikia galimybę konsultuotis su gydytojais ir kitais specialistais.
  • Leidžia atsikratyti streso, nuovargio, suteikia jėgų.
  • Visų svarbiausia – leidžia atitrūkti, trumpam pabėgti nuo šeimyninių, darbo, kasdienybės ir kitų rūpesčių.

SPA centrai yra puikiausia vieta tiems, kuriems rūpi sveikata. Ir nors daugeliui atrodo prabanga SPA malonumais mėgautis kiekvieną savaitgalį, kartą per mėnesį reikėtų rasti laiko šiam analogų kol kas neturinčiam poilsiui.

 Masažo ir SPA salonuose viskas nuo apšvietimo iki procedūrų sukurta taip, kad padėtų jums nurimti ir visiškai atsipalaiduoti.

Saulėja SPA Kaune prieš ir po procedūrų kviečia pailsėti specialioje poilsio erdvėje, kurioje sumontuotas subtilus apšvietimas, gultai, yra sienelė, kuria nuolat čiurlena vanduo, o visi svečiai vaišinami kvapnia žolelių arbata.

Po SPA dienos jausitės taip, tarsi skraidytumėte debesimis. Beje, kartais net nebūtina toli vykti ir SPA malonumams paskirti visą savaitgalį: galima rasti 2 ar 3 val. trukmės SPA procedūrų kompleksų. Tad patiems nereikia individualiai derinti kiekvienos procedūros laiko – jums atvykus į SPA, belieka tik užbėgti pas administratorę ir mėgautis.

SPA procedūros mintimis leidžia nusikelti į tolimus kraštus. Pavyzdžiui, netoli nuo Kauno, Prienų r. įsikūręs „Harmony Park“ kviečia į SPA ritualą „Turkiška naktis“. Įsitikinkite, kad, norint pasimėgauti nuostabiomis SPA procedūromis, visiškai nebūtina skristi į tolimus kurortus: per 3 val. trukmės procedūrą pasimėgausite turkiškos pirties malonumais, išbandysite hamamą. Odos ląsteles atgaivins viso kūno šveitimas KESE pirštine, o atpalaiduojantis masažas leis atitrūkti ir pajusti pačią tikriausią harmoniją. Po procedūrų mėgausitės turkiška arbata.

Kitas taip pat netoli Kauno, Birštone įsikūręs sveikatingumo centras „Vytautas mineral SPA“ neseniai pristatė dienos SPA dviem „Ying-Yang“, kur pora dalyvaus „Yin-Yang“ rituale, pietaus arba vakarieniaus bei net 3 valandas praleis baseinų ir pirčių erdvėje. Jei gyvenate Kaune ir ieškote SPA Kaune dviem, omenyje turėkite ir Birštono kurorto SPA centrus – bus puiki proga pasivaikščioti nuostabia Nemuno pakrante, pasivažinėti dviračiais ir išbandyti kitas pramogas.

Kurias procedūras verta rinktis masažo salonuose ir SPA Kaune?

Kūno šveitimas. Viena bazinių SPA centrų teikiamų procedūrų – tai kūno šveitimas. Po kūno šveitimo procedūros, kurios metu naudojami šveitikliai jūros druska ar kitais vertingaisiais komponentais, jūsų oda tiesiog švytės. Oda atsinaujins, bus pašalinamos negyvos ląstelės, tad ji geriau įsisavins deguonį, bus pagerinama kraujotaka, pristabdomi senėjimo procesai, oda taps ir elastingesnė, švelnesnė. Grožio studija ir SPA Kaune „Vingė“ kviečia į viso kūno procedūrą „Šilkas“, pasižyminčią visais išvardytaisiais privalumais. Beje, kūno šveitimas labai efektyvus kovojant su celiulitu ir pavargus, nes suteikia žvalumo, atgaivina. Beveik visi masažai Kaune prasideda kūno šveitimu – tai daugelio procedūrų pagrindas.

Saunos ir garinės pirtys. Daugelyje SPA rasite pirtis – jos puikiai tinka kvėpavimo funkcijai gerinti. Efektyvi tiek sauna, tiek garinė pirtis, tačiau pastaroji turi kiek daugiau privalumų. Pirtys padeda sušvelninti astmos, peršalimo simptomus, palengvina kosulį. Buvimas pirtyje naudingas daugeliui kūno sistemų, tačiau labiausiai pirtis leidžia atsipalaiduoti, o šiluma teigiamai veikia visą organizmą. Jei norite nevaržomai mėgautis pirties malonumais ir domina masažai Kaune bei aplink šį miestą, išbandykite mini SPA „Harmonija“: galėsite rinktis tradicinę sauną, garinę arba infraraudonųjų spindulių pirtis, atsipūsti masažinėje lauko sūkurinėje vonioje, masažiniuose krėsluose bei naudotis poilsio zona.

Sportiniai ir giliųjų raumenų masažai. Geras masažas puikiai padeda kovoti su sąnarių skausmu ir artritu, padeda sumažinti raumenų skausmus po intensyvios treniruotės. Švediškas viso kūno masažas Kaune didina deguonies kiekį kraujyje, padeda iš raumenų išlaisvinti toksinus, didina sąnarių lankstumą ir pašalina sąnarių įtampą. Masažo specialistai pasirengę padėti jums palengvinti įvairius sveikatos negalavimus, tad jei turite tam tikrų nusiskundimų, visada apie juos informuokite.

SPA ir masažai padės atgauti jėgas, atkurti kūno ir sielos harmoniją po intensyvaus laikotarpio, pavyzdžiui, po Kalėdų ir Naujųjų metų karštinės, po intensyvaus pasiruošimo vestuvėms ar jubiliejui, po egzaminų sesijos ir t. t.

Kojų ir limfodrenažiniai masažai. Kojų masažas gali padėti išvengti venų varikozės. Taigi jei jūsų darbas – stovimas, daug dėmesio verta skirti būtent kojoms. Ypatingas masažas  – povandeninis + limfodrenažinis masažas Kaune. Povandeninio masažo metu atpalaiduojami raumenys, masažas padeda įveikti nuovargį, po jo pagerėja kraujotaka bei medžiagų apykaita. Antroji masažo dalis – limfodrenažinis masažas aparatu „WELLSLIM“. Procedūra efektyviai padeda kovoti su netobulomis kūno linijomis, suintensyvinti lieknėjimo procesus, limfos tekėjimą bei tuo pačiu mažinti celiulitą. Masažuojamos kojos, pilvo dalis bei sėdmenys.

Aromaterapiniai masažai. Masažų metu naudojami skirtingi aliejai, turintys nevienodą poveikį. Masažo metu gydomąją galią teikia ne tik masažuotojo jėga, bet ir kvapai, tad nauda dviguba: procedūros leidžia visiškai atsipalaiduoti, teikia energijos, leidžia atsikratyti neigiamų emocijų bei minčių. Dažniausiai naudojami energizuojantys eteriniai aliejai – pipirmėčių, citrinų, apelsinų, kedrų ir kt. Siekiant padidinti efektyvumą, naudojami ir eterinių aliejų mišiniai. Geriausiai „Geros dovanos“ vartotojų įvertintas aromaterapinis kūno masažas Kaune atliekamas Ąžuolyno medicinos klinikoje ir SPA. Aromaterapiniai masažai yra kone patys seniausi, atliekami jau tūkstančius metų.

Masažai vyrams. Masažai teikia didelę naudą abiejų lyčių atstovams, nors tarp moterų jie – gerokai populiaresni. SPA centrai vyrams siūlo netipinių masažų. Masažai Kaune vyrams atliekami ir „Aušros SPA namuose“. Vienas įdomiausių pasiūlymų visame salono masažų meniu – tai ritualas su lavos akmenėlių pintomis vyrams. Procedūros metu masažuojama pečių juosta, kaklas ir nugara, o masažui naudojami nedideli pašildytų akmenų ryšulėliai. Išbandę masažus, vyrai kardinaliai pakeičia nuomonę apie šias procedūras.

Tad, planuodami savaitgalį, stenkitės, kad jis įdomus ir turiningas, atrasite balansą – jūsų šeštadieniai ir sekmadieniai neturi būti nei per tingūs, nei per intensyvūs. Ieškokite veiklos, kuri padėtų jums atitrūkti nuo darbo, pabendrauti su įdomiais ir įkvepiančiais žmonėmis, grąžintų kūno ir sielos harmoniją. Tausokite savo laisvą laiką: juk šiuolaikiniai žmonės jo turi vis mažiau ir mažiau.

Atgal