Kas slepiasi po „Lamborghini“ vardu? Įdomiausi faktai apie asmenybę, traktorius ir superautomobilius

2016-04-07

Kas slepiasi po „Lamborghini“ vardu? Įdomiausi faktai apie asmenybę, traktorius ir superautomobilius

Gerai žinomi vardai dažnai koja kojon eina su įdomiomis, pamokančiomis arba atsitiktinumų kupinomis istorijomis, kurios atskleidžia sudėtingą kelią į kūrinius bei jų autorius, užkariavusius visą pasaulį. Vienas tokių autorių yra Ferruccio Lamborghini, kurio pavardė be jokios intrigos atkleidžia, apie ką šiandien kalbėsime.

Meno kūrinys, šedevras, aistra, prabanga, adrenalinas – tokiais ir panašiais sinonimais yra lydimas pravažiuojantis superautomobilis „Lamborghini“. Žinoma, jeigu pakanka amo tam padaryti... Tačiau iki šių aikčiojimų vedė ilgas kelias, kurio įdomiausius faktus pateikiame žemiau.

1. Superautomobiliui kelią paklojo traktoriai ir oro kondicionavimo sistemos

Pradėkime nuo to, kad Ferruccio Lamborghini, tipinės italų – vynuogių augintojų šeimos vaikas, pirmąjį savo milijoną užsidirbo iš 1948 m. įkurtos įmonės „Lamborghini Trattori“ (liet. Lamborgini traktoriai). Įmonė buvo lyderė tarp Italijos žemės ūkio technikos gamintojų, todėl verslas vėliau prasiplėtė ir buvo pradėtos gaminti oro kondicionavimo sistemos. Tik po 15 metų atsidarė gamykla „Automobili Lamborghini“, padovanojusi mums „Gallardo“, „Miura“, „Aventador“ ir kitus stebuklus. Aštuntajame dešimtmetyje Ferruccio Lamborghini pardavė didžiąją dalį akcijų ir likusį gyvenimą užsiėmė vyndaryste.

2. „Lamborghini“ gimė iš nepasitenkinimo „Ferrariu“

lamborghini superautomobilis
Vadinamojo lambo atsiradimas yra kildinamas iš konflikto su garsiuoju Enzo Ferrari. Pasakojama, jog karštakošiai italai susikivirčijo dėl abejotinos „Ferrari“ kokybės – būtent tokį nepasitenkinimą pareiškė Ferruccio Lamborghini, atvykęs pas Enzo Ferrari. Pastarasis atkirto, jog svečias ne kažin ką teišmano apie sportinius automobilius, todėl jo vieta yra prie traktorių. Bet milijoninius pardavimus siekiantis „Lamborghini“ įrodo, jog taip tikrai nėra.

3. Ispanijos pėdsakai „Lamborghini“ logotipe

Puikiai atpažįstamas įniršęs bulius, puošiantis visus lambo, turi žinomą atsiradimo priežastį. Metus prieš įsteigiant „Automobili Lamborghini“, Ferruccio lankėsi Miuros rančoje (Sevilija, Ispanija), kur buvo auginami koviniai Miuros buliai. Šie gyvūnai ir, matyt, tai, jog Ferruccio zodiako ženklas yra jautis, įkvėpė superautomobilių gamintoją ne tik logotipui, bet ir nemažai daliai automobilių modelių pavadinimų („Miura“, „Gallardo“ ir t. t.).

4. Didžiulė savininkų kaita

Per daugiau nei 50 metų „Lamborghini“ savininkai keitėsi net 6 kartus – krizės, bankrotai ir vėl į aukštumas šokantys pardavimai buvo nerimastingi etapai, kurie, rodos, šiuo metu yra praeityje.
Dabar italų žvėriukas priklauso Vokietijos automobilių gamintojui „Audi“ („Volkswagen“ grupė), kuris 1997 m. „Lamborghini“ įsigijo net už 110 mln. dolerių.

5. Populiariausias – „Gallardo“

Lamborghini Gallardo
2003 m. Ženevos automobilių parodoje pirmą kartą pristatytas „Gallardo“ tapo populiariausiu „Lamborghini“ modeliu, kurio nuo minėtųjų 2003-jų m. pagaminta daugiau nei 10 tūkst. Šio „Lamborghini“ kaina mažiausiai kandžiojasi lyginant su likusiais modeliais, todėl tai, galbūt, yra dar vienas veiksnys, paskatinęs tokius pardavimus.

6. Lambo kasdienybėje

Skamba absurdiškai, tiesa? Tačiau jokiu absurdu čia nė nekvepia. Ar esate ką nors girdėję apie „Estoque“ arba „Urus“? Pirmasis yra 2008 m. pristatytas sedano, o antrasis – 2012 m. pristatyto visureigio koncepcinis modelis. Sedano gamyba, deja, nukelta į tolimą ateitį, kuri kvepia „niekada“, tačiau stilingojo „Urus“ serijinę gamybą planuojama pradėti 2018 metais. Gal kada nors pasivažinėjimas „Lamborghini“ automobiliu taps kasdienybe?

Lamborghini kasdienybėje

Atgal