Karolio įspūdžiai išbandžius pažintinį nardymą Platelių ežere

2014-09-04

Karolio įspūdžiai išbandžius pažintinį nardymą Platelių ežere

Jau nuo mažų dienų svajojau kada nors panardyti su profesionalia įranga. Svajojau tą padaryti šiltuose kraštuose, kur pilna vandens gyvūnijos, augalijos, skaidrus vanduo – visai kaip per kadaise taip mėgtus dokumentinius filmus apie gamtą. Net negalvojau, kad pradžią galima padaryti ir Lietuvoje. Pasirodo, dar ir kaip galima – rezultatas pranoko lūkesčius!

Pakankamai vėsią rugpjūčio dieną (buvo apie +13 laipsnių šilumos) atvykau prie Platelių ežero išbandyti Nardymo akademijos paslaugos – pažintinio nardymo. Tik pamačius jų turimą įrangą ir jos kiekį, iš karto pasidarė aišku – dirbama rimtai. Buvau aprengtas „šlapio“ tipo nardymo kostiumu, uždėjo visą reikiamą įranga. Bendras įrangos svoris – apie 25 kilogramai. Instruktoriai papasakojo, kad kartais už klientus nuneša sunkiausią dalį – oro balioną – iki vandens, kad jiems būtų lengviau.

Nardymas

Jau įbridus į vandenį, instruktorius detaliai, aiškiai ir įdomiai viską pristatė. Sutarėme, kad visas problemas bandysime išspręsti po vandeniu – jei nukris ląstas ar atsitiks kažkas kita, parodysiu sutartus ženklus ir kartu su instruktoriumi viską sutvarkysime neišnerdami į paviršių. Viskas taip ir buvo – po vandeniu išbuvome apie 45 min. ir nė karto neiškilome į paviršių!

Nardymas

Pirmą kartą panardinus galvą, jaučiau šiokį tokį diskomfortą dėl kvėpavimo tik per burną. Gerai, kad prieš neriant turėjau atlikti keletą pratimų, kurių metu apsipratau su situacija ir nėrimo metu galėjau mėgautis pramoga. Panėrėme ir pradėjome plaukti. Maloniai nustebino ežero dugnas – purus smėlis – ir ten esančių augalų bei žuvų gausa. Pamačius didesnę žuvį, vis bandžiau ją parodyti ir instruktoriui, kuris visą laiką buvo šalia – juk ne kasdien matai prieš akis praplaukiantį nemažą ešerį! Kaip supratau, jam tai tikrai ne naujiena ir jo entuziazmas nebuvo toks kaip mano :))

Prie nardymo maršruto tikrai padirbėta – praplaukėme nuotraukų parodą, nuskendusią valtį, rąstą, įvairių šakų, povandeninių „krūmų“. Apiplaukėme nemažą ratą ir grįžome atgal. Buvo nerealu! Esu išbandęs tikrai nemažai įvairių pramogų, ir tai buvo „egzotiškiausia“, ką esu bandęs Lietuvoje. Net keista, kad tokia egzotiška ir įvairiapusė paslauga kainuoja santykinai nedaug.

IMG_4349

Tikrai žinau, kad pasitaikius progai, nupirksiu tokią dovaną draugams. Ir net neabejoju, kad sulauksiu draugo skambučio su entuziastingu pasakojimu, kaip viskas buvo „super“. Tuo viskas ir pasakyta – ar dažnai už dovaną dėkojama du kartus – ją gavus ir dar kartą ją išbandžius? :)

Karolis

Atgal