Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna
Mylimiausi

Kalėdinės dovanos vaikams nuo 2 iki 16 metų + Kalėdų senelis

2022-12-14

Kalėdinės dovanos vaikams nuo 2 iki 16 metų + Kalėdų senelis

Vienas reikšmingiausių dalykų per Kalėdas vaikams: dovanos ir Kalėdų senelis. Dovanų rinkimas – iš pirmo žvilgsnio atrodo turėtų būti malonus ir džiuginantis dalykas. Vaikai daug anksčiau prieš Kalėdas rašo Kalėdų seneliui laišką, kuriame praneša, kokią norėtų gauti dovaną. Visą likusį laiką jie laukia... Koks gi nuostabus tas vaikiškas laukimas. Na, o ką gi dovanoti vaikams ne tik nuo Kalėdų senelio, bet ir nuo tėvelių, ar kitų artimųjų?  

Kalėdų senelio dovanos vaikams 

Kalėdos jau čia pat, tad dovanokite vaikams didžiausią gyvenime dovaną – savo laiką ir dėmesį. Kurkite kartu su vaiku dovanas kitiems, puoselėdami vaiko kūrybingumą ir kartu prasmingai leisdami laiką. O kas gali būti kūrybiškiau nei pasiruošimas šventėms? Rašykite laiškus Kalėdų seneliui, kepkite imbierinius sausainius ar kitus gardžius patiekalus, rašykite sveikinimo atvirutes artimiesiems ir t. t. Įtraukite atžalas į kiekvieną kalėdinę veiklą.  

Tikėjimas Kalėdų seneliu – tai tikėjimas stebuklu, gėriu, grožiu, meile, pagalba, rūpesčiu vienas kitam ir dar daugybe kitų gražiausių pasaulio dalykų. Iš tiesų, vaikams nuo Kalėdų senelio, reikėtų dovanoti tai, ko jie paprašė rašydami laišką jam. Tačiau dar prieš rašant laišką, reikėtų atžalai paaiškinti, jog senelis gali dovanoti tik simbolines dovanas. Tai apskritai reikėtų paaiškinti visiems vaikams, nes tokiu atveju, net susitikę darželyje visi vaikučiai gali dalintis savo patirtimis ir džiaugtis, jog visi gavo panašios vertės daiktus. Kitu atveju, mažyliai gali labai nusiminti jei kitas vaikas iš darželio grupės gavo itin brangią dovaną, o jis pats – kokią smulkmeną. 

Kalėdinės dovanos vaikams darželyje: vienodos ar skirtingos? 

Dovanos vaikams darželyje – tikra dilema. Ar visiems darželio grupės vaikams dovanoti vienodas dovanas ar skirtingas? Šį klausimą artėjant šventėms sprendžia darželinukų tėveliai. Nėra vieno teisingo atsakymo. Svarbu mūsų nuostatos, kuriomis mes vadovaujamės ugdydami savo vaikus. Abu atvejai yra vienodai priimtini, tik galima turėti skirtingas situacijas, kurias reikės patiems išspręsti. Jeigu dovanos bus vienodos, vaikai nekonkuruos tarpusavyje ir išvengsime pavydo scenų ar noro pasikeisti dovanomis. Tačiau kai kurie vaikai gali būti nepatenkinti, kad gavo ne tokią dovaną, kurios norėjo. Suaugusiųjų užduotis – padėti vaikams susidoroti su neigiamomis emocijomis. 

Kai dovanos skirtingos, vaikas gali užsigeisti draugo dovanos ir patirti nusivylimą, kurį mes, suaugusieji, turime padėti įveikti. Į tokią situaciją galime žiūrėti kaip į galimybę vaikui įgyti gyvenimiškos patirties. Turėtume padėti vaikui išspręsti problemą, kad įgyta patirtis ateityje padėtų sėkmingai susidoroti su analogiška situacija. Reikia padėti vaikui įveikti nusivylimą ir ugdyti gebėjimą džiaugtis tuo, ką turi. 

Na, o geriausia tokiu atveju, su visais tėveliais sutarti iki kokios sumos turėtų būti dovanos, jog vėliau nebūtų taip, kad vienas gaus pliušinį meškiuką už 5 eurus, o kitas gaus Lego konstruktorių už 50 eurų. 

Vis dėlto, geriausia idėja, įteikti vaikams vienodas dovanas, kurias jie galės panaudoti skirtingai. Pavyzdžiui, kuponai į kiną ar vaikišką spektaklį. Tai bus ir naudinga, ir puikiai praleistas laikas su tėveliais. Na, o kiekvienas vaikas galės pasirinkti sau patinkantį filmuką ar spektaklį. 

Dovanos vaikams nuo 2 metų 

2 metai – tai vis dar amžius, kai dovanos išpakavimo procesas vaikui gali suteikti daugiau smagumo nei pati dovana, tad rinkdami Kalėdų dovanas tokio amžiaus vaikui derinkite „pramoginius“ ir praktiškus daiktus. Gražiai supakuokite ir po egle dėkite ne tik įvairius žaisliukus, bet ir skanėstų, dailesnį drabužėlį ar batukus.  

3-4 metai. Ūgtelėjęs vaikas jau ima suprasti ne tik, kas yra dovana, bet ir pradeda geisti specifinių daiktų. Formuojasi vaiko pomėgiai ir polinkiai. Vaiko raida šiuo laikotarpiu yra labai sparti, tad mažyliui tampa „aktualūs“ įvairūs lavinamieji, kiek sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, kaladėlės, motoriką lavinantys veiklos centrai, garsą skleidžiantys minkšti žaislai. 

5-6 metai. Pakalbinkite ir stebėkite savo vaiką. Jis tikrai pateiks Jums nemažai užuominų, koks daiktas jam patiks labiausiai. Galbūt jis visuomet renkasi žalios spalvos žaislus ar žavisi minkštais žaisliukais, gal domisi suaugusiųjų naudojamu mobiliuoju telefonu ar knygomis, tad tikrai nudžiugtų gavęs vaikiškus atitikmenis. 

Dauguma tokio amžiaus vaikų jau labai aiškiai žino, ko laukia iš Kalėdų Senelio, tad išrinkti tinkamą kalėdinę dovaną vaikui yra paprasčiau. Žinoma, jei pageidaujamų dovanų sąrašas nėra labai ilgas. Dažniausiai tame sąraše atsiduria žaislai, rečiau – drabužiai ir kiti daiktai, o kartais net ir Kalėdų Seneliui sunkiai įgyvendinami pageidavimai: stebuklinga lazdelė ar tikros žmogaus voro pirštinės. 

Ikimokyklinio amžiaus vaikai, ypač jau pradėję lankyti ugdymo įstaigas, įgauna vis daugiau savarankiškumo, jiems svarbūs ne tik tėveliai ir namai, bet ir draugai. Būryje būnantys vaikai dažnai įsitraukia į vieną ar kitą madą, žavisi konkrečiais herojais ar personažais, pavyzdžiui, Elza iš „Ledo šalies“, linksmuole KakeMake, automobiliuku Žaibu Makvynu ir t. t. Noras pritapti ir būti bendruomenės dalimi yra natūralus, tad vaikas tikrai apsidžiaugs madingu žaislu. Kita vertus, svarbu išlaikyti „proto ribas“, nepasiduoti komercijai, padėti vaikui netapti reklamų auka, sudominti jį kitais daiktais, žaislais ar žaidimais. 

Darželinukai dar labai kūrybiški, tad juos tikrai pradžiugins vaizduotę lavinantys žaislai. Dovanokite vaikui įvairius piešimo, meistravimo, rankdarbių kūrimo rinkinius. Tikėtina, kad pavyks sutaupyti, jeigu pirksite ne paruoštus, brangius rinkinius iš žaislų parduotuvės, bet atskirus daiktus ir patys juos sudėsite į gražią dėžutę. Galbūt Jūsų vaikas ir netaps dailininku ar dizaineriu, tačiau pieštuko ar teptuko laikymas, karoliukų vėrimas, popieriaus karpymas puikiai lavina smulkiąją motoriką bei padeda pasiruošti mokyklai.  

Dovanos vaikams nuo 7 metų 

Tokio amžiaus vaikai jau dažnai būna išaiškinę Kalėdų Senelio paslaptį. Be to, dažniausiai labai tiksliai žino, ko norėtų Kalėdoms. Tad drąsiai klauskite, ko jie norėtų. 

Į mokyklą pradėję žygiuoti vaikai jau būna sukaupę nemažai „turto“, tad nauja lėle ar juolab megztiniu jų tikrai nebenustebinsite. Šio amžiaus vaikai, tikėtina, įvertins ne tik apčiuopiamas dovanas, kurias galima pasidėti į lentyną, bet ir naujus įspūdžius, patirtis, išpildytas svajones. Todėl apsvarstykite mintį įteikti įspūdžio dovaną, kuri kasmet susilaukia vis didesnio populiarumo. 

Padovanokite vaikui apsilankymą vandens pramogų parke, kelis kvietimus į kiną, jojimo pamoką, pasivažinėjimą kartingais, žvaigždžių stebėjimą Molėtuose, o gal net išsvajotą kelionę. 

Taip pat tokio amžiaus vaikai vis labiau įsitraukia į žurnalų skaitymą, užduotėlių ir galvosūkių sprendimą, domisi pasauliu. Tad jei padovanosite mėgstamo žurnalo prenumeratą, tikrai nesuklysite.  

Dovanos vaikams nuo 10 metų 

Kuo vyresnis vaikas, tuo labiau jis nori „suaugusių“ dovanų: mobilaus telefono, planšetės, madingų drabužių – viso to, kas jiems padeda pritapti prie bendraamžių. Be to, augantys vaikai vis labiau vertina savo savarankiškumą, o tėvams (kad ir kaip bebūtų sunku vaikus paleisti) svarbu šią savybę ugdyti. 

Galbūt augantį žmogų nudžiugins mėgiamos drabužių, skanumynų parduotuvės ar knygyno kuponas (arba nedidelė pinigų suma)? Vaikas galės pats išsirinkti ir įsigyti geidžiamą daiktą, o taip pat gaus naudingą pamoką apie asmeninių finansų valdymą. Juk reikės savarankiškai nuspręsti ar imti vieną didesnį, ar kelis smulkesnius daiktus. Kuponą panaudoti iškart, jau rytoj nuskubėjus į parduotuvę, o gal šiek tiek palaukti, pasvarstyti, ko tikrai norisi ir reikia. Paskaičiuoti ar gauto kupono vertė pakankama, ar svajonės išpildymui dar trūksta kelių ar keliasdešimties eurų, kuriuos galbūt pridės tėveliai, o gal pavyks susitaupyti vėliau. 

Taip pat puiki dovana tokio amžiaus vaikui, bilietai į virtualios realybės pasaulį.Tai galimybė išmėginti naujausiomis technologijomis paremtas pramogas, o dovanos gavėjas turės progą rinktis norimo virtualios realybės pasaulį, kuriame nori atsidurti. Tai gali būti kosmosas, pasaulio kraštas, vandenyno dugnas, fantastinis pasaulis, dinozaurų apsuptis ar bet kas kita, kas gali pasirodyti neįtikėtina ar nerealu. 

Laipiojimas uolomis arba apsilankymas alpinizmo centre. Tie, kas nėra to bandę, gali pagalvoti, kad kopti – labai lengva, tačiau Jūs smarkiai klystate. Šio užsiėmimo metu dirba visi raumenys, todėl vaikai po apsilankymo tikrai „išsikraus“. Svarbiausia, nebijoti aukščio, nes ištvermingiausi sugeba užkopti į pačią viršūnę, kuri gali siekti net 10 metrų. 

Norite vaikui padovanoti daug nepakartojamų įspūdžių? Padovanokite jiems slidinėjimo džiaugsmą! „Snow Arena“ yra visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse, todėl jei žiema nedžiugina gausiu sniegu, tai puiki galimybė padovanoti sniego kupiną dieną! 

Na, o mėgstančiam vandens pramogas vaikui išties patiks gavus dovanų apsilankymą „Vichy“ vandens parke. Kiekvienam jaunajam pramogautojui įspūdį paliks žaidimų aikštelė, kurioje veikia įvairūs vandens atrakcionai – 8 skirtingo aukščio platformos, sujungtos tuneliais, čiuožyklos ir netikėtos vandens srovės. 

Taip pat didelį įspūdį paliks ir laikas praleistas su gyvūnais, pavyzdžiui, su haskiais. Padovanokite apsilankymą didžiausiame haskių veislyne Lietuvoje. Vaikas galės juos paglostyti, pavedžioti ir sužinoti daug įdomių dalykų apie jų gyvenimą. Specialia juosmens įranga prisitvirtinus prie šunų, rankos liks laisvos, o treniruoti šunys ves lankytojus į nepamirštamų nuotykių kupiną žygį parko takais. 

Dovanos vaikams nuo 15 metų 

Pažįstate paauglį smaližių? Puiki dovanos idėja – šokolado arba vaflių degustacija. Čia ne tik bus ragaujami saldumynai, bet bus proga ir patiems jų pasigaminti bei parvežti lauktuvių močiutei. 

Jei galvojate, kad vaikams nereikia atsipalaiduoti nuo šiuolaikinio pasaulio keliamo streso, Jūs labai klystate. Vaikai, kaip ir suaugę, patiria itin daug nerimo: dėl mokslų, draugų, pripažinimo, kartais dėl tėvų spaudimo ir t. t. Vaikiškas masažas padės atsipalaiduoti, atsigauti nuo aplinkinio šurmulio bei palaikyti taisyklingą laikyseną. 

Jaunają panelę nustebinsite dovana - kūrybinio makiažo pamoka. Kūrybinis makiažas – vaizduotę ir kūrybiškumą lavinanti pramoga, kurios metu makiažas yra kuriamas pasitelkiant fantaziją ir įvairias pagalbines priemones: trafaretus bei specialias kosmetines priemones. Šioje pamokoje mergaitė galės sužinoti apie įvairių kosmetikos priemonių naudojimą, trafaretų pritaikymą, linijų bei spalvų reikšmę makiažui, personažų, fantastinių įvaizdžių kūrimo subtilybes.  

Galvosūkių kambarys – tai kambarys, skirtas gerai praleisti laiką su šeimos nariais ar draugais, kuriame Jums teks gerai pasukti galvą, kad pabėgtumėte. Taip pat teks įtraukti kiekvieną žaidimo dalyvį, pasitikėti vienas kitu ir net stresinėse situacijose mąstyti logiškai. Tai tikras išbandymas! 

Plaukimas laivu. Keliauti gali visi šeimos nariai ir taip praleisti dieną gėrintis nuostabia aplinka su artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis – šeima – šalia. Galbūt tai kažkam bus pirmas kartas, tad nedvejokite tokiu pasirinkimu. 

Jei visiškai neturite idėjų, ką dovanoti, dovanų čekis yra saugiausia dovana, kadangi vaikas pats galės išsirinkti ko jis nori. Svarbu išrinkti tinkamą parduotuvę. Tai gali būti drabužių, žaislų, knygyno ar kt. parduotuvė. Tačiau šiais laikais galima džiaugtis, jog yra galimybė įsigyti ne tik parduotuvių čekių, bet ir pramogų / įspūdžių! Taip tiek berniukai, tiek mergaitės turės galimybę patys išsirinkti, kokį potyrį nori išbandyti, ar jie nori tai daryti vieni, o galbūt nori įtraukti visą šeimą ar geriausius draugus. Tam puikiai tiks rinkinys „Išbandyk“. Tai maždaug 55 pasiūlymai smalsiems ir trokštantiems atrasti naujų potyrių jaunuoliams iki 18 metų. Nuo ramaus jodinėjimo žirgu, masažo ar grožio procedūrų iki adrenalino pripildyto „drifto“, nuo baleto pamokos iki kung fu treniruočių. Tai galimybė nerti į bangas „Vichy“ vandens parke, patirti nuotykių „UNO PARKS“ ar leistis į ekskursijas požemiuose.  

Taip pat unikali dovana paaugliui – šuolis su virve.Tai šansas patirti laisvo kritimo jaudulį! Neprireiks nei ilgo instruktažo, nei lėktuvo – šuoliui su sertifikuota įranga per keletą minučių paruoš ir saugumo taisykles paaiškins ilgametę alpinistinę patirtį turintis profesionalus instruktorius. Šuolis vyks nuo Trijų mergelių tilto, kurio aukštis – apie 32 metrai – daugmaž toks pat, kaip 11 aukštų namo. Tad adrenalino tikrai netrūks! Atsistojus ant tilto turėklo beliks susikaupti, įkvėpti ir... Atsispirti! 

Tačiau visų svarbiausia, visas dovanas rinkti su meile ir nuoširdžiu rūpesčiu, kad kiekvienas ją gavęs jaustų šilumą, meilę ir džiaugsmą. Tokiu būdu tikrai išrinksite pačią nuostabiausią dovaną, ir nesvarbu, ar tai bus daiktas, ar įspūdis, vis tiek Jums bus atsidėkota už Jūsų skirtą laiką ir rūpestį. 

Atgal