Kalėdinės dovanos: lietuviai ir latviai mėgsta aktyvius užsiėmimus, o lenkai – ramybę

2014-11-28

Kalėdinės dovanos: lietuviai ir latviai mėgsta aktyvius užsiėmimus, o lenkai – ramybę

Artėjančios Šv. Kalėdos atneša daugybę gražių emocijų – kartu su artimaisiais puošiame kalėdinę eglutę ir namus, galvojame apie kalėdinį stalą ir kuo galėtume nustebinti artimuosius ir, be abejo, sukame galvas dėl geriausių kalėdinių dovanų. Nors kalėdinių dovanų idėjos ne visuomet gimsta greitai ir lengvai, tačiau dovanojimo džiaugsmas padeda pamiršti šį stresą.

Kalėdinių dovanų karštinė nesvetima ne tik mums, bet ir mūsų kaimynams. Tačiau nors ir gyvename visai šalia, visgi mūsų ir kaimynų kalėdinių dovanų įpročiai skiriasi. Pasirodo, lietuviai ir latviai per Kalėdas yra linkę dovanoti su aktyviomis pramogomis susijusias dovanas, o lenkai, priešingai, mėgsta atsipalaidavimo dovanas ir ramybę.

Remiantis 2013 m. lapkričio ir gruodžio mėnesių „Gera dovana“ pardavimais, Lietuvoje ir Latvijoje žmonės pirkdami kalėdines dovanas dažniausiai rinkosi dovanų rinkinį „Pramogos“, kuris leidžia dovanos gavėjui pačiam išsirinkti iš daugiau nei 60 aktyvių pramogų pasiūlymų: nuo įdomių skrydžių, kelionių ant sniego iki įdomių vandens nuotykių ar magiškų šokių pamokų. Ši dovana įsitvirtino abiejų šalių kalėdinių dovanų TOP 3 viršūnėse.

„Pastebime, kad ir lietuviai, ir latviai Kalėdas vertina kaip progą artimiesiems dovanoti ne vien praktiškas dovanas, bet ir tai, ko jie galbūt trokšta jau seniai, tačiau niekaip neįsigyja patys arba tiesiog nedrįsta. Be to, tokios dovanos prailgina dovanos gavimo džiaugsmą – smagu būna ir ją gavus, ir nusprendus pasinaudoti viena iš rinkinyje esančių pramogų“, – sako „Geros dovanos“ generalinis direktorius Ernestas Vasiliauskas.

Kalėdinės dovanos

Tai, kad lietuviai ir latviai yra aktyvių pramogų mėgėjai, parodo ir trečiose dovanų TOP 3 sąrašų vietose esančios dovanos. Pirkdami kalėdines dovanas, lietuviai dažnai renkasi apsilankymą „Vichy“ vandens pramogų parke, o latviai – dovanų rinkinį „Beprotiškos pramogos“, kuriame siūloma rinktis iš daugiau nei 20 pasiūlymų: nuo laisvalaikio centrų pramogų iki šaudymo ginklais ar net tatuiruočių.

Tačiau aktyvios ir beprotiškos pramogos tinka ne visiems – tą puikiai žino ir lietuviai, ir latviai. Antrose TOP 3 vietose „įsitaisė“ gurmaniški ir atsipalaidavimui skirti „Gera dovana“ pasiūlymai – viena iš populiariausių kalėdinių dovanų mūsų šalyje yra porai skirtas šokolado fondiu, o Latvijoje – dovanų rinkinys „Palepinkite save“ su daugiau nei 30 skirtingų pasiūlymų: nuo kosmetikos produktų iki grožio ir atsipalaidavimo procedūrų.

Kita mūsų kaimynė, Lenkija, pagal kalėdinių dovanų pirkimo įpročius akivaizdžiai išsiskiria iš visų trijų valstybių. Rinkdami dovanas Kalėdų proga lenkai savo draugams ir artimiesiems dovanoja poilsį ir atsipalaidavimą – populiariausios dovanos čia yra tailandietiškas masažas ir dovanų rinkinys „Malonumas“, kuriame siūlomos SPA procedūros, masažai, makiažo kursai ir kiti malonumai. Tačiau Lenkijoje yra ir adrenalino mėgėjų – trečioje TOP 3 dovanų sąrašo vietoje yra šaudymas profesionalioje šaudykloje.

„Gera dovana“ pastebi, kad įspūdžio dovanos ir įvairūs dovanų rinkiniai visose trijose šalyse labai populiarūs ir dėl patogaus bei greito jų įsigijimo – visas Kalėdų dovanas galima įsigyti internetu. Lietuvoje visas šias ir dar daugiau originalių kalėdinių dovanų rasite el. parduotuvėje www.geradovana.lt.

 

Atgal