Mokėk su MoQ - gauk 1 € atgal! Daugiau

Idėjos nepamirštamai Velykų šventei

2014-04-17

Idėjos nepamirštamai Velykų šventei

Ar jau pradėjote ruoštis Velykoms? Jos jau čia pat! Margučiai, šventinio stalo patiekalai, dekoracijos – būtini Velykų atributai, tad siūlome Jums keletą originalių idėjų, kurios padės sukurti nepamirštamą šventę Jums ir Jūsų artimiesiems. Sutaupykite laiko ir džiaukitės žaviomis šventės akimirkomis!

Kiaušinių marginimas. Ar žinojote, kad margučių dailinimui galite panaudoti skutimosi putas, mėlynąjį kopūstą ar net foliją?Taip taip, gausybę originalių kiaušinių marginimo būdų galite rasti internete, o mes atrinkome keletą išties įdomių dažymo idėjų:

1. Dekoravimas washi juostelėmis. Washi juostelės – tai plonos dekoratyvinės įvairių raštų juostelės, kurias sukarpę įvairiomis norimomis formomis galime dailiai apklijuoti virtus kiaušinius. Juostelių pirkti rasite dailės prekių bei internetinėse parduotuvėse.

idejos Velyku sventei

2. Dažymas naudojant skutimosi putas. Stiklinio indo dugną gausiai nupurkškite skutimosi putomis. Ant jų užberkite arba užlašinkite kelias skirtingas spalvas maistinių dažų ir juos išmaišykite plona lazdele (kad gautųsi jums patinkamas raštas). Gautoje masėje švelniai po vieną išvoliokite virtus kiaušinius taip, kad jie visi pasidengtų dažų ir putų mišiniu. Atsargiai  išėmę kiaušinius, juos sudėkite ant kartono ir palikite išdžiūti apie 10 min. Nuvalykite. P.S. Tokiam dažymui tinka tik skutimosi putos, skutimosi gelis netiks.

3. Dažymas raudonuoju kopūstu. Kuo labiau susmulkinkite mažą raudonojo kopūsto galvą, gautą masę sudėkite į puodą. Viską užpilkite vandeniu taip, kad jis apsemtų ir vėliau dedamus kiaušinius. Įpilkite 2-3 valgomuosius šaukštus acto. Puodą užvirkite, pavirkite 15 minučių ir palikite šiek tiek atvėsti. Sudėkite kiaušinius ir palikite per naktį. Daugiau dažymo natūraliomis priemonėmis idėjų rasite čia: http://www.beatosvirtuve.lt/blog/beata/kiausiniu-dazymas/

Šventinis stalas. Ruošiant velykinį stalą, visų pirma nederėtų pamiršti tradicijų. Etnologai teigia, kad ant Velykų pietų stalo turi puikuotis mėsos, pieno bei miltiniai patiekalai, liudijantys gerą šeimos turtinę padėtį. Žinoma, nederėtų pamiršti ir to, kad apetitą neabejotinai sužadins ne tik gardūs patiekalai, bet ir akį traukiančios šventinio stalo puošmenos. Dalinamės keliomis idėjomis stalo dekoracijoms:

1. Kiekvienam valgytojui – po smagiai nuteikiantį margutį. Pavyzdžiui, priklijuokite kiaušiniams nosis, ausis ar akis. Taip pat į kiekvieno svečio lėkštę galite įdėti po kiaušinį „apvilktą“ nėrinuku, kepurėle ar pažymėtą pirmąja svečio vardo raide.

idejos Velyku sventei

2. Gamtos ir pavasario motyvai ant stalo nuteiks jaukiai. Gražiausiai dekoruotus margučius sudėkite į pailgą daigintų grūdų vazonėlį arba ant dekoratyvinės žolės imitacijos.
idejos Velyku sventei

3. Jeigu neturite pakankamai laiko dekoracijų kūrimui – nenusiminkite. Šventiniam stalui gyvumo ir puošnumo visada suteiks pavasarinės gėlės – narcizai, tulpės, hiacintai. Kuo daugiau spalvų, tuo geriau! Taip pat galite paimprovizuoti su įvairiomis medžių šakelėmis, virvelėmis ar šiaudų imitacijomis. Daugiau idėjų šventiniam stalui:http://www.shelterness.com/35-cool-easter-table-serving-ideas/

Idejos Velyku sventei

Gardumynai. Nustebinkite šeimos mažuosius ir kitus smaližius žaviais skanumynais. Kodėl gi nepagaminus kiaušinukų iš želė ir nepagardinus jų vaniliniu įdaru? Štai receptas. Reikės: kiaušinių formelių, mėgiamo skonio želė ir vanilės kremo mišinio. Kiaušinių formelėse pagal nurodymus, esančius ant želė pakuotės, sustingdykite želė. Pagal gamybos nurodymus paruoškite ir vanilės kremą. Sustingusius želė kiaušinukus perpjaukite perpus, viduryje išpjaukite nedidelį apskritimą ir jį pripildykite vaniliniu kremu. Skanaus! Daugiau saldžių receptų rasite čia: http://spoonful.com/recipe-my-take/unique-takes-easter-food-ideas

Malonios staigmenos. Lietuvių tradicijoje per Velykas vaikučius aplankydavo Velykų bobutė, atnešdavusi jiems margučių ir kitų gardumynų. Šiandien Velykų bobutės dovanas gali pakeisti maloni staigmena ne tik mažiesiems, bet ir visai šeimai. Nustebinkite savo artimuosius padovanodami jiems mielas dovanėles arba suorganizuodami staigmeną, kuria kartu džiaugsis visa šeima! Jodinėjimas žirgais, diena vandens parke, fotosesija, skrydis oro balionu visai šeimai – visa tai maloniai nustebins ir nudžiugins Jūsų artimuosius. O Jums belieka tik išsirinkti tinkamiausią ir originaliausią variantą. Idėjų dovanoms visai šeimai semkitės čia: https://www.geradovana.lt/lt/dovanos_seimai.aspx

idejos Velyku sventei

Alternatyvus šventimas. Pakankamai laiko ir galimybių šventinio stalo ruošimui ir šventės organizavimui turi ne kiekvienas, tad kodėl gi nesurengus iškylos gamtoje su visa šeima ir draugais? Ant žemės patiestas pledas, pokalbiai su artimiausiais, pievoje žaidžiantys vaikai, kvapnūs lauko kepsniai... Visa tai užtikrins ne tik gerą nuotaiką, bet ir bus puiki proga šventinei fotosesijai! Pateikiame keletą alternatyvios šventės iškylaujant patarimų, o Jūs paimprovizuokite:

idejos Velyku sventei

1. Su giminėmis ir draugais susitarkite, kas ir už kokį maistą esate atsakingi - taip ne tik pasidalinsite užduotis ir sutaupysite pinigų, bet tuo pačiu ir išvengsite maisto pertekliaus.
2. Sugalvokite iškylai temą. Tai gali būti bet kas, pavyzdžiui, kompanijoje susitarkite, kad visi atvyksite apsirengę tam tikros spalvos drabužiais, (o tai puikiai pasiteisins ir fotosesijoje).
3. Gamta – puiki erdvė ir aktyviam poilsiui. Nepamirškite rakečių, kamuolio, suplanuokite lauko žaidimų sau ir vaikams ir tikrai nustebsite, kokia smagi gali būti šventė!

Žavios idėjos iškylai: http://www.pinterest.com/search/pins/?q=picnic

Linkime Jums linksmų ir gražių šv.Velykų. Sukurkite nuostabią ir nepamirštamą šventę sau ir savo artimiesiems – namuose, sode, gamtoje – kad ir kur bebūtumėte!

Atgal