„Gera dovana“ apsilankymas Antavilių pensionate: šilta kava ir bendravimas senolių kasdienybei praskaidrinti

2013-12-30

„Gera dovana“ apsilankymas Antavilių pensionate: šilta kava ir bendravimas senolių kasdienybei praskaidrinti

Turbūt visi sutiksime, kad per gražiausias metų šventes artimųjų šiluma, dėmesys ir bendravimas yra svarbiausia. Ypač tiems, kuriems tokio dėmesio galbūt pritrūksta.

Prieš pat Kalėdas į kompanija pakvietę puikų ne tik vynų, bet ir kavos bei kitų gėrimų ir maisto produktų žinovą, o taip pat šaunų pašnekovą poną Dominyką Veličką apsilankėme Antavilių pensionate. Ten šiltai pabendravome su jo gyventojais bei kartu ragavome pono Dominyko paruoštų skirtingų rūšių kavos ir klausėmės išties įdomių jo pasakojimų apie šio gėrimo ruošimo subtilybes ir vartojimo kultūrą.

„Tie pensionato gyventojai, kurie susirinko pabendrauti, manau, tikrai nenusivylė ir turiningai praleido laiką“, - įspūdžiais iš apsilankymo pensionate dalinasi ponas Dominykas.

Antavilių pensionatas-13

„Šiek tiek nustebino savotiški pensionato gyventojų mitai apie kavą, jos vartojimą - manymas, kad kavos jų amžiuje gerti nereikėtų“, -  sako ponas Dominykas. „Mėgaudamiesi kava, manau, daugelis iš naujo atrado ir patyrė tikrą malonumą, o nuo šiol kava palepins save dažniau“.

Pasak pono Dominyko, panašūs apsilankymai ir rodomas dėmesys senoliams iš tiesų reikalingas.

Antavilių pensionatas-12

„Tai praskaidrina jų dienas ir leidžia bent trumpam atitrūkti nuo rutinos. Ir ne tik jiems, bet ir pensionato personalui, kuris, man regis, apsilankymu džiaugėsi ne mažiau nei ten gyvenantys senoliai“, - sako ponas Dominykas.

Jam pritaria ir Antavilių pensionato vadovė Birutė.

„Pensionato gyventojų atsiliepimai po šio susitikimo, bendravimo ir kavos ragavimo – tik patys šilčiausi“, - sako Birutė. „Šis apsilankymas ir susibūrimas visiems tikrai patiko – svečių mūsų seneliai visuomet labai laukia, todėl norėtųsi, kad jų būtų kuo daugiau“.

Antavilių pensionatas-5

„Galbūt daug kam tokia išvyka atrodytų smulkmena, bet pensionate gyventiems senoliams, bet koks bendravimas, naujos pažintys ar net toks paprastas malonumas kaip pokalbiai prie kavos puodelio – tikrai praturtina dienas“, - sako Antavilių pensionate su kolegomis apsilankiusi „Gera dovana“ komandos narė Jolanta Reisonaitė. „Tikrai buvo džiugu matyti, kaip pensionato gyventojai susidomėję klausosi pono Dominyko pasakojimų ir patys dalijasi savais įspūdžiais. Tikimės šiuos senelius aplankyti dar ne kartą“.

Atgal